Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Comunitatea globala 4Tuning

Comunitatea globala 4Tuning Aici ne cunoastem mai bine, aici ne certam daca e cazul, aici ne impacam si tot aici aflam unde ne intalnim. Cel mai potrivit loc in care poti sa iti faci intrarea pe forum

View Poll Results: Fumator sau nefumator .... ce tigari fumati?
Fumator - Marlboro 80 8.76%
Fumator - Kent 200 21.91%
Fumator - Pall Mall 43 4.71%
Fumator - Vice Roy 5 0.55%
Fumator - Parliament 20 2.19%
Fumator - Altele 76 8.32%
NEFUMATOR 489 53.56%
Voters: 913. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 12-10-05, 18:13   #331
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"flaviutza\"
me= fumator
si azi nu am fumat nimik......baga-mi-as picioarele ca mi-a fost lene sa cobor la magazin ca sunt racita......
de lasat ma pot lasa DA` NU VREAU !!!

fraza asta e deja fumata ... multi zic asta .... e doar o scuza tampita
blowwind is offline   Reply With Quote
Old 12-10-05, 18:23   #332
Edd

Stage 5
 
Edd's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 320
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"teddy\"
fumez de placere dar pot oricand sa fac vreo pauza de orice perioada, nu vad o explicatie logica sa fac asta... banii nu-i simt, cu sanatatea sunt ok... este ca nu mai stiti pe nimeni ca mine?
mai shtiu io o fata in bloc care face la fel.... faza e alta... tragi in piept? ca inainte ajea faceam si eu nu trageam in piept si.. puteams a ma ls oricand :P (oricum tipa de care ti-am zis trage... :P eu vreau sa shtiu daca si u.. )
Edd is offline   Reply With Quote
Old 13-10-05, 00:56   #333
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default

postul tau are mare legatura cu varsta ta.
eu nu m-am suparat de intrebare si nici tu sa nu te superi de observatie
evident trag in piept, ca nu fumez virginia slims cu pizdele la turabo
teddy is offline   Reply With Quote
Old 13-10-05, 04:47   #334
DaciaMustang

Stage 4
 
DaciaMustang's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 227
Default

teddy, oi fi tu de-al casei, da mai cenzureaza-te si tu ca mai sunt si fete pe-aici...nu ca n-ar sti ele ce-i aia, dar asa, un pic de bun simt nu strica
PS: mai sunt si copii pe-aici
__________________
small guy, small ride...
DaciaMustang is offline   Reply With Quote
Old 14-10-05, 08:17   #335
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

doamne cat de \"haiosi\" mi se par mie oamenii astia care au de gand sa duca preturile la tigari/alcool la nivel european ....
handicapatii astia chiar uita ca ... salariul mediu pe economie nu e nici cat jumate din salariu mediu pe economie din alte tari respectabile ?
de tot rahatu` ... bine le face basescu cand se ia de ei ca maresc pretzu la benzina ... le cam da palme peste fatza ... javrele dreaq ...
duc benzina la nivel de pretz european .. da salariile raman tot la .. 300 de euro salariu mediu pe economie , cand in spania e 1600 de euro salariul ... :/
nu sunt sanatosi ....
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 14-10-05, 13:37   #336
Edd

Stage 5
 
Edd's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 320
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"teddy\"
postul tau are mare legatura cu varsta ta.
eu nu m-am suparat de intrebare si nici tu sa nu te superi de observatie
evident trag in piept, ca nu fumez virginia slims cu pizdele la turabo
pai nu e ajea evident... nush de ce ptr ca.. e super rar cazu asta ... sa fumez o gramada si sa pot sa ma las.... si de aia te-am intrebat... si nu vad ce legatura are varsta...?
Edd is offline   Reply With Quote
Old 14-10-05, 15:33   #337
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"EvLSant0S\"
doamne cat de \"haiosi\" mi se par mie oamenii astia care au de gand sa duca preturile la tigari/alcool la nivel european ....
handicapatii astia chiar uita ca ... salariul mediu pe economie nu e nici cat jumate din salariu mediu pe economie din alte tari respectabile ?
de tot rahatu` ... bine le face basescu cand se ia de ei ca maresc pretzu la benzina ... le cam da palme peste fatza ... javrele dreaq ...
duc benzina la nivel de pretz european .. da salariile raman tot la .. 300 de euro salariu mediu pe economie , cand in spania e 1600 de euro salariul ... :/
nu sunt sanatosi ....

frate pe ce lume traieshti ... pai daca era 300 de euro salariu mediu pe economie eram tatici .. e 120 de euro mi se pare .. adik vre`o 4 mil si o suta daca nu ma inshel ...


shtii p de`oparte imi pare bine k .. maresk pretzurile la tigari ... la alcool e o alta discutzie .. dar ganditi`va in felul urmator .. sa zicem o familie ... de 3 membri da ... venitul total pe familie .. sa zicem ... 3 ... 6 milioane da ... 3 membri ... din care jumatate pe tzigari da ... si restu pe mancare si intretinere si restu ...

deci .. daca va creshte pretzul la tigari ... nu se va mai cheltui ... 3 milioane se vor cheltuii 4 ... k nu se vor lasa unii nici la 40 de mii pachetu ... asa deci mai raman 2 milioane din care sa traieshti o luna .. a .. cum suna ?? suna rau ... cati dintre noi sparg 2 milioane 3 - 4 intr`un week`end fara sa se uite la ei ... multzi va spun io .. dar pe partea c ualcoolu` e durere .. ce mai bem noi ... o dam pe spirt ???
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 14-10-05, 16:29   #338
Edd

Stage 5
 
Edd's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 320
Default

muahhahaahah psycho man .. e prea veche faza asta... si zi-mi tu mie ca tu te lashi de fumat ptr simplu fapt ca tre'sa iti ajunga banii? nu ti s-a intamplat sa ai nijte bani la tine sa zicem 200k si sa trebuiasaca sa cheltui numa vreo 150k? si sa ramai fara tigari ce faci? aia 50 se duc pe tigari iti spun io.. deci cum zicea santos e de rau daca scumpesc ajtia tigarile
Edd is offline   Reply With Quote
Old 15-10-05, 05:03   #339
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default

Edd, scuze de observatie dar doar pe la 16 ani aveam prieteni care doar pufaiau... acum nu cunosc pe nimeni.
cat despre pretul tigarilor, probabil va fi dus in jurul a 60.000 pachetul, diferenta insa suficient de mica pentru a descuraja contrabanda. in anglia era 5-6 lire un pachet de marlboro (in lei vreo 300.000). tot nu este o pondere corecta raportata la salariu mediu (pentru ca al lor e mai mult decat de 5x al nostru) dar sa nu uitam ca aceste accize au ca scop si descurajarea viciilor.
teddy is offline   Reply With Quote
Old 15-10-05, 12:51   #340
Edd

Stage 5
 
Edd's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 320
Default

nu,teddy io m-am referit la faptu ca eu faceam ajea acum vreo 2 ani... acum nu mia am nici un prieten care \"pufaie\" =))) eu te-am intrebat ptr ca e f rar sa fumezi si sa poti sa te lashi... era doar o curiozitate ....

si inca ceva daca o sa se faca 60k o sa fie ptr ca nu le ajunge sa cumpere o vila sua ceva... sau majini ptr guvern .... nu ptr ca le pasa de noi.....
Edd is offline   Reply With Quote
Old 17-10-05, 23:02   #341
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default

nu neaparat, sunt presiuni ale UE. dupa integrare se vor transforma in legi impuse din exterior!
teddy is offline   Reply With Quote
Old 19-10-05, 01:34   #342
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

mam dat pe dunhill extra lights..si ciudat, nu prea imi vine sa fumez asa mult k inainte....

oricum...vreau sa ma las ...replica p care o zic toti
__________________
Mk5 GTI
Speed is nothing without style

SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 19-10-05, 09:29   #343
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

hmmmm
dar e ilogic ce zici tu ...

dunhill extra lights ... iti ofera .... 40% din nicotina pe care ti-o ofera kent 4 sau 8 ce fumai tu ..
so .. in mod normal organismul ar trebuii sa ceara mai mult , nu ?
cantitatea de nicotina cu care era obisnuit ... : /
asta nu inseamna ca .. fumezi 2 pachete de dunhill pe zi ? sau cum mama naibii merge ? ca nu-mi dau seama
eu am fumat o singura tigara .. marlboro extra super mega giga ultra lights ala ... n-am simtit nimic frate : /
explica-mi si mie .... ca pe bune nu inteleg ..
ah ,si fara caterinci .. te rog :/ n-am stare...
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 23-10-05, 11:12   #344
momo

Stage 5
 
momo's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,295
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SpeedeR\"
mam dat pe dunhill extra lights..si ciudat, nu prea imi vine sa fumez asa mult k inainte....

oricum...vreau sa ma las ...replica p care o zic toti
hmm... faza asta cu fumatul tigari din ce in ce mai usoare la mine nu a tinut. din contra

e... asta e... masina merge cu combustibil, omul merge cu fum... cam asa se explica faza asta cu fumatul, nu?
__________________
____________________________________
Traieste ziua de astazi ca si cum maine nu ar exista
momo is offline   Reply With Quote
Old 31-10-05, 21:03   #345
CT-82-PWR

Stage 5
 
CT-82-PWR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 438
Member of:
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Nefumator 4ever
CT-82-PWR is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -