Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 23-01-08, 09:02   #61
Coss_min

Stage 4
 
Coss_min's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 221
Default

Eu ce am inteles e ca masinile din seria 8 nu sunt masini sport, nu stiu cum dar cei de la Ferrari considera toate GT-urile lor ca masini sport, poate BMW nu considera.
Am inteles ca masina merge cu viteza maxima data de catre cei de la BMW (aici s-ar putea sa ma insel) dar cred ca viteza maxima data de constructor este 250 de km la ora pt ca e limitata, deci nu e mare chestie sa mergi cu 250 la ora nu iti trebuie neaparat V12. Si din ce ai mai zis tu nu ai luat masina pt performantze, atunci pt ce ai luat-o , pentru ca are faruri care se ridica? Pentru ca e in 2 portiere? Pentru ca are evacuari duble ?
Oricum frumoasa masina ta e ingrijita si sa stii ca seria 8 este totusi o serie sport.

Last edited by aleks; 24-01-08 at 09:13.
Coss_min is offline   Reply With Quote
Old 24-01-08, 09:06   #62
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Bmw 850

incetati cu atacurile la persoana.
am modificat posturile, si am lasat in mare doar informatia transmisa...
calm, e o diferenta de opinii privind o masina, nu un turnir pe viata si pe moarte...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 30-01-08, 23:51   #63
Coss_min

Stage 4
 
Coss_min's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 221
Default Re: Bmw 850

Nu vreau sa atac pe nimeni. Dar sunt constient ca sunt unele masini mult mai bune decat altele. Sunt fan BMW dar recunosc ca sunt unele care le dau ceata, cei de la audi s-au apropiat destul de tare ca performante. Si cei de la mercedes au unele masini care sunt superioare E classe ala facut de Brabus care ii da ceata unui M5. Si sunt destui care recunosc ca BMW a luat-o pe o panta descendenta putin.
Coss_min is offline   Reply With Quote
Old 21-05-08, 14:32   #64
alecsino90

Stage 1
 
Join Date: May 2008
Posts: 12
Default Re: Bmw 850

lol fra cat dracu consuma un 850 in oras
alecsino90 is offline   Reply With Quote
Old 21-05-08, 14:44   #65
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Bmw 850

Quote:
Originally Posted by Coss_min View Post
Eu ce am inteles e ca masinile din seria 8 nu sunt masini sport, nu stiu cum dar cei de la Ferrari considera toate GT-urile lor ca masini sport, poate BMW nu considera.
Am inteles ca masina merge cu viteza maxima data de catre cei de la BMW (aici s-ar putea sa ma insel) dar cred ca viteza maxima data de constructor este 250 de km la ora pt ca e limitata, deci nu e mare chestie sa mergi cu 250 la ora nu iti trebuie neaparat V12. Si din ce ai mai zis tu nu ai luat masina pt performantze, atunci pt ce ai luat-o , pentru ca are faruri care se ridica? Pentru ca e in 2 portiere? Pentru ca are evacuari duble ?
Oricum frumoasa masina ta e ingrijita si sa stii ca seria 8 este totusi o serie sport.
adevarat.NU ai nevoie de v12 de 5 litri sau de 6 litri sa atingi 250km/h
dar ca sa atingi REPEDE aceasta viteza - aici ISI ARE ROSTUL!
de asemenea este LIMITATA LA 250 km/h.. o asemena masina cu limitatorul scos "bate" spre 300..ceva de genul..
de asemenea, cu cilindreea aceasta motorul va fi mai rezistent - in sensul ca va putea face mai multi km cu viteza mare , in repetate randuri - ca dovada ca 850-urile inca prind 250 fara probleme , si INCA CUM! fara sa "pice" motorul din ele .
GT = GRAND TURISM .. are oarecare valenta sportiva dar totusi nu e masina de liniute..iti permite sa ai performante de masina sport in confortul unui turism ,ne facand rabat de aspect sau functionalitate sau fiabilitate.
pe scurt e genial!
pentru ce a cumparat el 850-ul.. nu am citit ce si cum..dar iti raspund eu pentru ce as cumpara eu unul - pentru placerea mea! atat.
sebaaa is offline   Reply With Quote
Old 25-05-08, 10:14   #66
LAZAR_FLORIAN

Stage 2
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 55
Default Re: Bmw 850

Quote:
Originally Posted by sebaaa View Post
adevarat.NU ai nevoie de v12 de 5 litri sau de 6 litri sa atingi 250km/h
dar ca sa atingi REPEDE aceasta viteza - aici ISI ARE ROSTUL!
de asemenea este LIMITATA LA 250 km/h.. o asemena masina cu limitatorul scos "bate" spre 300..ceva de genul..
de asemenea, cu cilindreea aceasta motorul va fi mai rezistent - in sensul ca va putea face mai multi km cu viteza mare , in repetate randuri - ca dovada ca 850-urile inca prind 250 fara probleme , si INCA CUM! fara sa "pice" motorul din ele .
GT = GRAND TURISM .. are oarecare valenta sportiva dar totusi nu e masina de liniute..iti permite sa ai performante de masina sport in confortul unui turism ,ne facand rabat de aspect sau functionalitate sau fiabilitate.
pe scurt e genial!
pentru ce a cumparat el 850-ul.. nu am citit ce si cum..dar iti raspund eu pentru ce as cumpara eu unul - pentru placerea mea! atat.
))) prinde 100 km in 6 sec si cand voi termina cu ea va prinde suta in 5 sec (si inca nu stiu daca vreua sa o duc in 4 secunde asta ar insemna un birturbo=700 cp)
LAZAR_FLORIAN is offline   Reply With Quote
Old 26-05-08, 08:02   #67
manolica76

Stage 5
 
manolica76's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 451
Default Re: Bmw 850

Quote:
Originally Posted by LAZAR_FLORIAN View Post
))) prinde 100 km in 6 sec si cand voi termina cu ea va prinde suta in 5 sec (si inca nu stiu daca vreua sa o duc in 4 secunde asta ar insemna un birturbo=700 cp)
lasa ca ne vedem in curand si punem la cale ce si cum sa prinzi in 4 sec...
manolica76 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-08, 10:21   #68
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Bmw 850

Si eu sunt interesat de un 850,de cateva zile m-am hotarat si am gasit la nemti cateva variante chiar ok...da,stiu ca consuma mult,stiu ca si piesele sunt scumpe,da stiu ca e un motor mare....dar asta poate fi un lucru bun,ce gasesc in Germania din anii aia sunt deja peste 200000km..la astea mai sunt si undeva pe la 100000...ma gandesc si la faptul ca unul mare e mai rezistent....dar intreb cunoscatorii:alte probleme ce ar mai fi inafara de consum si piese?(in Germania se gaseste in stare buna de tot undeva pe la 6000,taxa din Iulie fiind de 2000)
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 29-06-08, 00:36   #69
CYBERBOB

Stage 3
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 111
Default Re: Bmw 850

Deci felicitari posesorilor de serie 8, asta ca sa incep . Si acum ca sa raspund unui post de mai sus, nu ai cum sa compari M3 E46(am vazut ca s-a facut referire la m3-u din arad) cu seria 8 pentru ca sunt foarte diferite conceptual, si este si o mare diferenta intre generatii, si tehnologii folosite. Subscriu la ce s-a spus si in primele posturi seria 8 a fost facuta pentru calatorii lungi si confortabile, nu pentru circuit. Oricum fiecare cu parerea lui ca d-aia e forum
Un site dedicat seriei 8..probabil ca stiati de el: www.e31.net


Bafta la toti!
CYBERBOB is offline   Reply With Quote
Old 29-06-08, 01:33   #70
LAZAR_FLORIAN

Stage 2
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 55
Default Re: Bmw 850

Quote:
Originally Posted by CYBERBOB View Post
Deci felicitari posesorilor de serie 8, asta ca sa incep . Si acum ca sa raspund unui post de mai sus, nu ai cum sa compari M3 E46(am vazut ca s-a facut referire la m3-u din arad) cu seria 8 pentru ca sunt foarte diferite conceptual, si este si o mare diferenta intre generatii, si tehnologii folosite. Subscriu la ce s-a spus si in primele posturi seria 8 a fost facuta pentru calatorii lungi si confortabile, nu pentru circuit. Oricum fiecare cu parerea lui ca d-aia e forum
Un site dedicat seriei 8..probabil ca stiati de el: www.e31.net


Bafta la toti!
Stiam sigur de site
aici ai dreptate ca este cursa lung cum este si ,cl 600 de la Mercedes
LAZAR_FLORIAN is offline   Reply With Quote
Old 30-06-08, 22:53   #71
CYBERBOB

Stage 3
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 111
Default Re: Bmw 850

Quote:
Originally Posted by LAZAR_FLORIAN View Post
Stiam sigur de site
aici ai dreptate ca este cursa lung cum este si ,cl 600 de la Mercedes
La cl600 nu m-am gandit..si ala imi place..dar modelul precedent nu asta care e acum pe piata.
Ps. ia zii cum e cu 8-aru ca am vazut ca ai un CSI...cat e impozitu? Asigurarea?...piese ceva? sau pe scurt..cat te costa intretinerea lui ?
CYBERBOB is offline   Reply With Quote
Old 14-08-08, 23:06   #72
schnell

Stock
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3
Default Re: Bmw 850

sal, ma bucur sa gasesc atatia pasionati de bmw 850
sunt proaspatul proprietar al unui 850 csi
mai sunt si altii pe aici?
m-as bucura sa mai am cu cine schimba idei pe tema asta
schnell is offline   Reply With Quote
Old 14-08-08, 23:39   #73
LAZAR_FLORIAN

Stage 2
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 55
Smile Re: Bmw 850

Quote:
Originally Posted by schnell View Post
sal, ma bucur sa gasesc atatia pasionati de bmw 850
sunt proaspatul proprietar al unui 850 csi
mai sunt si altii pe aici?
m-as bucura sa mai am cu cine schimba idei pe tema asta
ar mai fi,dar pentru inceput pune niste poze si sa foie cu capota ridicata sa vedem si noi bijuteria de motor
LAZAR_FLORIAN is offline   Reply With Quote
Old 18-08-08, 20:30   #74
schnell

Stock
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3
Default Re: Bmw 850

am facut un album cu numele 850 csi, daca sunteti curiosi
sper sa vb mai mult pe tema asta si cu date concrete, daca se poate.
vreau sa aflu cat mai multe despre masina asta deoarece am luat-o sa o tin si sa o intretin asa cum trebuie
schnell is offline   Reply With Quote
Old 18-08-08, 20:41   #75
LAZAR_FLORIAN

Stage 2
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 55
Smile Re: Bmw 850

Quote:
Originally Posted by schnell View Post
am facut un album cu numele 850 csi, daca sunteti curiosi
sper sa vb mai mult pe tema asta si cu date concrete, daca se poate.
vreau sa aflu cat mai multe despre masina asta deoarece am luat-o sa o tin si sa o intretin asa cum trebuie
Pai si unde este albumul?????
nu prea ma pricep la forum ?
LAZAR_FLORIAN is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -