Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 05-04-07, 18:48   #331
O.A.N.A.

Stock
 
O.A.N.A.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Bine, hai sa o luam altfel

Da conteaza ce masina conduce, si iti spun si de ce...ceea ce conduce reflecta un caracter anume (ma refer la persoane peste 25 de ani).
si se impart asa:
1. Posesor de Dacie generatia benzina cu plumb, proprietar-tatal = vai de steaua lui, nu-i in stare sa isi cumpere o dacie de 15 milioane(daca strangea alocatiile in liceu isi permitea acum)
2. Posesor de masina de firma = macar are masina...si de cele mai multe ori benzina la discretie, munceste deci e bine
3. Posesor de masina de "bun simt" (de la Logan la altele) = bravo lui !
4. Posesor de masina gen "fitze", weekendul si-l petrece in spalatorii si pe lista zilnica de cumparaturi sunt trecute piese auto si odorizante= vei fi mereu pe locul 2...sau mai rau!
Desigur exista si exceptii...

Sincer, asta cred eu. Si tine cont ca nu am intre 15-22 ani.
Sper ca n-am ofensat pe nimeni cu clasificarea asta...Fiecare ar trebui sa fie mandru de masina pe care o detine, dar si constient in acelasi timp de faptul ca poate gagica de pe trotuar se uita la tine si iti zambeste, iti admira masina...ASTA NU INSEAMNA CA S-AR SI SUI IN EA!
O.A.N.A. is offline   Reply With Quote
Old 05-04-07, 19:11   #332
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by O.A.N.A. View Post
Bine, hai sa o luam altfel

Da conteaza ce masina conduce, si iti spun si de ce...ceea ce conduce reflecta un caracter anume (ma refer la persoane peste 25 de ani).
si se impart asa:
1. Posesor de Dacie generatia benzina cu plumb, proprietar-tatal = vai de steaua lui, nu-i in stare sa isi cumpere o dacie de 15 milioane(daca strangea alocatiile in liceu isi permitea acum)
2. Posesor de masina de firma = macar are masina...si de cele mai multe ori benzina la discretie, munceste deci e bine
3. Posesor de masina de "bun simt" (de la Logan la altele) = bravo lui !
4. Posesor de masina gen "fitze", weekendul si-l petrece in spalatorii si pe lista zilnica de cumparaturi sunt trecute piese auto si odorizante= vei fi mereu pe locul 2...sau mai rau!
Desigur exista si exceptii...

Sincer, asta cred eu. Si tine cont ca nu am intre 15-22 ani.
Sper ca n-am ofensat pe nimeni cu clasificarea asta...Fiecare ar trebui sa fie mandru de masina pe care o detine, dar si constient in acelasi timp de faptul ca poate gagica de pe trotuar se uita la tine si iti zambeste, iti admira masina...ASTA NU INSEAMNA CA S-AR SI SUI IN EA!
corect ... nici nu am generalizat incat sa spun ca TOATE ...
o parte maricica care depaseste 50% din pacate
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 05-04-07, 19:18   #333
platon911
Opel Driver

Stage 5
 
platon911's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of:
[Opel]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by pheerya View Post
toata lumea se uita dupa o masina frumoasa...asta nu inseamna k e si interesat de persoanele din masina...
eu de obicei ma uit in asa fel incat proprietarul sa nu observe si sa si faca alte ganduri....ca deh...suntem in romania
si nu cred ca , gata, toate fetele din oras erau gata sa sara pe voi ca erati intr un m3...sa fim realisti... unele poate se lasa mai usor impresionate...dar altele...si oricum cred ca si voi erati mandrii de masina si doreati sa atrageti atentia
pe dreaq....s-a suit una in masina seara...nu mai putea ...era uda toata...sa fi vazut cum facea:BMW aaaaaaaaaa!!!!!...............ho nebunoo.....dak te suiai in Dacie ti-ar fi fost rusine nu!!?!?!....asta e in ziua de azi nu zic k toate dar moolte sunt pe interese sa fie clarr.....
platon911 is offline   Reply With Quote
Old 05-04-07, 19:27   #334
O.A.N.A.

Stock
 
O.A.N.A.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Pai e si normal...saraca fata, poate nu vazuse bmw-u in viata ei. Cate sunt acolo la voi in Ploiesti...3-4?
O.A.N.A. is offline   Reply With Quote
Old 05-04-07, 19:29   #335
platon911
Opel Driver

Stage 5
 
platon911's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of:
[Opel]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

lolz Ploiestiu e plin de S'uri,Porsche,Dodge Viper,Ferrari,Masseratti,Lincoln,Hummer si alte prostii......si tu imi zici de BMW'uri!!!! )))))))))
platon911 is offline   Reply With Quote
Old 05-04-07, 19:37   #336
O.A.N.A.

Stock
 
O.A.N.A.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by platon911 View Post
lolz Ploiestiu e plin de S'uri,Porsche,Dodge Viper,Ferrari,Masseratti,Lincoln,Hummer si alte prostii......si tu imi zici de BMW'uri!!!! )))))))))
...da p-afara...
O.A.N.A. is offline   Reply With Quote
Old 06-04-07, 00:00   #337
pheerya

Stage 5
 
pheerya's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[VW]
[BMW]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by platon911 View Post
pe dreaq....s-a suit una in masina seara...nu mai putea ...era uda toata...sa fi vazut cum facea:BMW aaaaaaaaaa!!!!!...............ho nebunoo.....dak te suiai in Dacie ti-ar fi fost rusine nu!!?!?!....asta e in ziua de azi nu zic k toate dar moolte sunt pe interese sa fie clarr.....
cum am zis mai sus...unele se lasa mai usor impresionate
cine catalogheaza un om dupa masina=low brain
pheerya is offline   Reply With Quote
Old 06-04-07, 10:27   #338
platon911
Opel Driver

Stage 5
 
platon911's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of:
[Opel]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

ai dreptate pheerya!!!!......asta vreau si eu sa nu se uite la mine ptr masina.....dak nu aveam masina deloc,stiu eu....s-ar mai fi uitat la mine,ar mai fi incercat macar.......sau ma catalogheaza direct drept "looser"......k n-am BMW cu Gutza in el....
platon911 is offline   Reply With Quote
Old 06-04-07, 14:46   #339
Veve

Stage 5
 
Veve's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 310
Member of:
[Toyota]
Talking re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Cu referire la topic: Majoritatea femeilor se uita intr-adevar dupa masina... sa zicem ca un sfert din majoritate se uita doar ca idee, iar ideea aceea are un procent semnificativ in decizia respectivei. Si din cate am mai vorbit cu diverse fete, da.. este o competitie mascata in cercul lor la capitolul "mashina prietenului" (ma refer la femeile fitzoase - ca sunt si multe exceptii).

Eu de exemplu in primele intalniri (cu actuala prietena) m-am dus cu ultimul junghi de mashina care troncanea din toate balamalele , si chiar a apreciat ca mi-am tarat cazanu` pana la scara blocului ei. Si in prezent n-am cine stie ce masina.

In concluzie: Sunt multe fitzoase pentru care chiar conteaza masina, dar si multe (daca stai sa cauti si te duce putin capu`) care nu se uita dupa ce sigla ai pe fier.

P.S. Mai e un caz aparte in care fufa se uita involuntar dupa mashina, si anume cand o arzi cu 138 dB.
Veve is offline   Reply With Quote
Old 08-04-07, 19:19   #340
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by O.A.N.A. View Post
...da p-afara...
uite, acum tu gresesti, impartind lumea in 2: capitala, cu ale ei minuni ale tehnologiei, si restul, provincia, aia cu carutza...
ai ramane uimita dak ai cobora din innnnnaaaalte ceruri aici la noi pe pamant,sa constati cu stupoare ca si la provincie sunt bani, masini si oameni care-au vazut destule...
p.s.: nu e un atac, e o observatie...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 08-04-07, 19:55   #341
pheerya

Stage 5
 
pheerya's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[VW]
[BMW]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

asa este....in unele orase isi iau unii masini de zeci de mii de euro...dar n au bani nici de paine...ce sa mai zic de benzina...
probabil se gandesc ca asa o sa fie mai respectati sau o sa aiba femei mai multe....dar nu cred ca se gandesc ca n au nici cu ce sa le scoata la un suc...
si acum inka o kestie...daca o tipa e cu unul care are o sooper masina..asta inseamna automat ca s a cuplat cu el pentru masina? poate omul si a cumparat o dupa ce s a cuplat cu ea....
pheerya is offline   Reply With Quote
Old 08-04-07, 20:12   #342
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

femeile care chiar pun pret pe chestiile de genul asta nu sunt neaparat interesate de masini cat sunt de bani. deci stati voi linistiti ca putetii s-o ardeti si cu dacia daca aveti 10-20 de milioane de spart pe seara si tot o sa gasiti anturaje cu fete de viata
teddy is offline   Reply With Quote
Old 09-04-07, 00:27   #343
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by pheerya View Post
asa este....in unele orase isi iau unii masini de zeci de mii de euro...dar n au bani nici de paine...ce sa mai zic de benzina...
probabil se gandesc ca asa o sa fie mai respectati sau o sa aiba femei mai multe....dar nu cred ca se gandesc ca n au nici cu ce sa le scoata la un suc...
si acum inka o kestie...daca o tipa e cu unul care are o sooper masina..asta inseamna automat ca s a cuplat cu el pentru masina? poate omul si a cumparat o dupa ce s a cuplat cu ea....
tin sa fac o completare ...
la "tara" cum va place voua sa ziceti ...
SUNT SI BOGATANI ... bogatanii nu sunt numai in bucuresti sau alte orase mari
sunt si acolo (la "tara") basinosi cu bani care arunca banii de placere doar asa .. .sa fie ei zmei
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 09-04-07, 01:23   #344
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

1 pt fetele de la 15 ani pana pe la 19-20 de ani conteaza foartemult ca biatul sa aibe fitze, sa faca pe smecherul
2 si pt unele fete cu bani conteaza masina
3 pana la urma pt un baiat e important sa aiba "papagal", sa stie sa o vrajeasca si sa-i faca pe plac, asta e cel mai important, pt ca exista si multi baieti cu bani si masini faine care nu au parte de femei asa cum credeti voi

si pana la urma masina conteaza......probleme e CAT DE MULT CONTEAZA
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 09-04-07, 04:47   #345
needBrain
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
needBrain's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

concluzia e ca sunt si d-alea si d-alea
hai k degeaba o dati in procente ca 5% sunt nush cum si etc
discutia asta intr-o oarecare masura e chiar inutila...
fratilor cand le vedeti ca va studiaza masinile de parca ar vrea sa vi le cumpere e clar ca se uita la asa ceva,cand nu....nu
hai k degeaba parlamentati voi aici pe tema asta ca nush la ce va ajuta...dormiti noaptea mai bine stiind ca 23.218% sunt materialiste? )
pe mine chiar nu ma incalzeste cu nimic lucrul asta...imi vad de treaba mea si cu asta basta
needBrain is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 23:43.


- Copyright 2024 4Tuning