Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 24-09-08, 23:00   #1651
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Eu tot la ideea mea raman.... Multa munca pentru o duduie care oricum peste ceva timp nici cum te cheama nu va sti (aici am exagerat intentionat). Cum sa agati o femeie? Stai calm, iti vezi de treburi mai importante si te agata ele pe tine.
dexter_20 is offline   Reply With Quote
Old 25-09-08, 19:29   #1652
dagosh88
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
dagosh88's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Quote:
Originally Posted by dexter_20 View Post
Eu tot la ideea mea raman.... Multa munca pentru o duduie care oricum peste ceva timp nici cum te cheama nu va sti (aici am exagerat intentionat). Cum sa agati o femeie? Stai calm, iti vezi de treburi mai importante si te agata ele pe tine.
Nici chiar sa iti vezi de treburile tale, dar si cand e sa vorbesti de exemplu cu o tipa, vorbesti ca si cum ai vorbi cu un baiat, adica fara sa te dai deloc la ea, si cand vezi ca ea incepe sa flirteze cu tine, de abia atunci incepi sa ii faci avansuri.
Nimic nu le atrage mai tare ca un "gagiu" indiferent fata de ele si sa le dai impresia ca te-au prins cu vraja lor, nu e obligatoriu sa mearga la prima conversatie chestia asta, iar daca vreti doar aventuri si nu conteaza daca are cap tipa, o conversatie mai pe fata s-ar putea sa isi faca treaba mai bine.
dagosh88 is offline   Reply With Quote
Old 26-09-08, 00:12   #1653
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

mie mi se pare penal sa ma bag in seama cu o tipa de la care nu simt acel "vibe"
adica din primele 15 minute iti dai seama daca o sa mearga sau nu.
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 26-09-08, 01:53   #1654
dagosh88
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
dagosh88's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Aceeasi chestie si la mine, simti daca e mai inchisa sau mai receptiva la ce ai putea sa vb cu ea, ultimul lucru care l-as avea chef e sa ma duc acolo si sa nu ma bage in seama.
dagosh88 is offline   Reply With Quote
Old 25-10-08, 00:06   #1655
bauu
 
bauu's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 0
Default Re: Cum sa agati o fata ?

ALOOOO!!!Trezirea Cea mai eficienta metoda (dar trebuie sa fi si facut ptr asa ceva...adica nu sa fie doar teatru...cam asa sa fi in general) mi se pare cea a arogantei!Pe bune e simplu...cat mai infumurat,sa pari scarbit de ele si de prosti,banalitati etc..te uiti cat mai de sus la ele (daca te uiti..dar mai bine nu..le lasi pe ele sa se holbeze)...trateaza-le de sus!Tonul trebuie sa fie cam si cum te-ai gandi la "ce dracu mai vrea si asta?" cam asa ceva...Privirea..desigur plictisita!Vei fi abordat ! Desi nu le place chestia asta le atrage...Daca te abordeaza...e foarte important sa casti,sa te joci cu cheile,sa strambi din nas,sa te uiti in tavan,sa nu te arati interesat,se va arata ea.Tine minte : valoarea si potentialul tau e infinit pe langa el ei...Nu-i vorbi urat,dar fa-o sa se simta neimportanta.Daca te intreaba cum te cheama...raspunsul sa contina numai numele si nimic dupa!Fara intrebari gen "de ce? ti se par interesant?" sau complimente ca "frumoaso,draga,draguto"...cat mai sec cu atat mai simplu...te va intreba ea .Si dupa ce incearca ea sa te faca sa o iei un pic in seama o testezi!Cu intrebari...sute!Mare grija...sa nu fie parapanta de aia de pe hi5 sau mai stiu eu ce siteuri...sa nu fie manelista sau pitipoanca..si daca o vezi ca-i mai rasarita asa,mai cu ceva in cap...te arati si tu putin interesat si in cazul asta (foarte important!) tu o inviti undeva a 2-a zi...asta nu o va face ea never:P!...cam asta e decalogul...la modul foarte serios ...succes!
bauu is offline   Reply With Quote
Old 25-10-08, 03:00   #1656
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Quote:
Originally Posted by bauu View Post
ALOOOO!!!Trezirea Cea mai eficienta metoda (dar trebuie sa fi si facut ptr asa ceva...adica nu sa fie doar teatru...cam asa sa fi in general) mi se pare cea a arogantei!Pe bune e simplu...cat mai infumurat,sa pari scarbit de ele si de prosti,banalitati etc..te uiti cat mai de sus la ele (daca te uiti..dar mai bine nu..le lasi pe ele sa se holbeze)...trateaza-le de sus!Tonul trebuie sa fie cam si cum te-ai gandi la "ce dracu mai vrea si asta?" cam asa ceva...Privirea..desigur plictisita!Vei fi abordat ! Desi nu le place chestia asta le atrage...Daca te abordeaza...e foarte important sa casti,sa te joci cu cheile,sa strambi din nas,sa te uiti in tavan,sa nu te arati interesat,se va arata ea.Tine minte : valoarea si potentialul tau e infinit pe langa el ei...Nu-i vorbi urat,dar fa-o sa se simta neimportanta.Daca te intreaba cum te cheama...raspunsul sa contina numai numele si nimic dupa!Fara intrebari gen "de ce? ti se par interesant?" sau complimente ca "frumoaso,draga,draguto"...cat mai sec cu atat mai simplu...te va intreba ea .Si dupa ce incearca ea sa te faca sa o iei un pic in seama o testezi!Cu intrebari...sute!Mare grija...sa nu fie parapanta de aia de pe hi5 sau mai stiu eu ce siteuri...sa nu fie manelista sau pitipoanca..si daca o vezi ca-i mai rasarita asa,mai cu ceva in cap...te arati si tu putin interesat si in cazul asta (foarte important!) tu o inviti undeva a 2-a zi...asta nu o va face ea never:P!...cam asta e decalogul...la modul foarte serios ...succes!


asta doar daca e ea interesata.....ca daca nu e interesata ...cu indiferenta asta.......poti sa pari vreun partzar in fata ei ....
Most_Wanted is offline   Reply With Quote
Old 25-10-08, 09:40   #1657
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Quote:
Originally Posted by Most_Wanted View Post
asta doar daca e ea interesata.....ca daca nu e interesata ...cu indiferenta asta.......poti sa pari vreun partzar in fata ei ....
huh si asta incerc eu sa spun de cativa ani... Cu diferenta nu te joci pur si simplu cand ti se ....

Merci
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 25-10-08, 10:32   #1658
bauu
 
bauu's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 0
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Quote:
Originally Posted by Most_Wanted View Post
asta doar daca e ea interesata.....ca daca nu e interesata ...cu indiferenta asta.......poti sa pari vreun partzar in fata ei ....
pai io ce ziceam ?majoritatea vor fi foarte interesate...contrar atitudinii .E ca un magnet.Dar cum am zis,trebuie sa fi asa din fire...ca daca imediat dupa ce se baga in sema cu tine reactionezi ca si cum ai fi in limba dupa ea..atunci chiar semeni a partzar )...iar ea observand,te va trata ca atare :P
bauu is offline   Reply With Quote
Old 25-10-08, 10:42   #1659
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

mama ce de pareri
frate, tre sa fii cat mai natual, sa nu te prefaci deloc, doar sa fii tu. fara imaturitati si cretinisme de genu, fara sa pari ca esti in limba dupa ea, dar daca ti se pare ca o intereseaza nu trebuie sa pari total neinteresat, pt ca multe se indeparteaza.
ma rog, depinde si de tipul de fete, eu aici vorbesc de fete serioase, fara prostii si fumuri aiurea in cap.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 25-10-08, 14:31   #1660
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

bauu...eu una ador abordarea descrisa de tine.un barbat ,care pare sa fie asa cum descrii tu,imediat imi atrage atentia oriunde as fi...si devine subiectul unor glume destul de dure(chiar sunt in stare sa ma duc la acel om,fix asa cum ai descris tu si in continuare sa scot din maneca o ironie iesita din comun,de i-ar trebui ceva timp sa isi deieseama ca de fapt era luat peste picior)...dar un lucru este cert : o femeie,care are mai mult decit 2 neuroni,nu face pe ea de emotie,daca vine unul si se uita la pereti prin ochelarii lui D&G in interior pe undeva in timp ce ea ar incerca sa comunice cu tine...si totodata tind sa cred,ca punctul culminant al relatiei va fi o directionare destul de directa catre meleaguri mai calde,nicidecum ceva asemanator cu sex salbatic...

Last edited by Trixi; 25-10-08 at 14:36.
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 25-10-08, 14:40   #1661
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

multumim de lamuriri si completari trixi, incepeam sa ma indoiesc de judecata mea limpede
aleks is offline   Reply With Quote
Old 25-10-08, 15:34   #1662
dagosh88
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
dagosh88's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Prima parte chiar functioneaza, sa fii indiferent fata de tipe intr-un local. Dar cand deja vine la tine atunci se schimba situatia, trebuie sa fi sociabil, sa vorbesti normal, sa glumesti, si o dai pe spate, daca o arzi in bashini in continuare nu o faci decat sa regrete ca a venit la tine.

Last edited by dagosh88; 25-10-08 at 15:37.
dagosh88 is offline   Reply With Quote
Old 25-10-08, 15:47   #1663
bauu
 
bauu's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 0
Default Re: Cum sa agati o fata ?

da mey trixi )...dar cum am spus e cazul celor care au cu c fii aroganti ...nu tipi subneuronali care se preteaza la D&G )..pe aia cgiar ii faci cu o ironie simpla...ei,spre binele celorlalti,e indicat sa tine gura inchisa .Si ptr dragos...cand vine la tine acasa e deja situatia in care ai agatat-o :P..deci ti-ai dat seama ca are ceva sub scoarta craniana )..si atunci iti castiga respectul extrem de pretios ...si te vei purta ca atare :P..dar sa nu exagerezi )..nu uita: femeile au fost facute din coastele noastre,nu noi din ale lor
bauu is offline   Reply With Quote
Old 25-10-08, 16:26   #1664
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

bauu, sa nu exageram cu infatuarea, misoginismul si autosuficienta, n-a fost nimeni facut din coasta nimanui, daca asta e singurul argument pe care ne bazam noi (ca purtatori ai primei cifre impare la cnp) superioritatea, permite-mi sa nu ma incadrez in aceeasi categorie cu restul, ma simt jignit daca din tot ceea ce fac si ceea ce reprezint atat am gasit de spus ca sa arat ca sunt bun.
am 100 de argumente pentru care noi suntem mai buni si 110 pentru care ele sunt mult mai bune, dar fiecare pe directia lui, diferiti da, orcand, dar superiori pe astfel de criterii, niciodata...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 25-10-08, 20:15   #1665
dagosh88
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
dagosh88's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Te umfli cam mult in pene, aici nu se discuta despre cum sa iti bati joc de cat mai multe si sa le tratezi cat mai josnic si de cat de usor agati tu tipe si le duci acasa.
Si daca observi eu m-am referit ca vine la tine in club, in prima faza, nu am mentionat nimic de nici o casa.
Atitudinea care o adopti tu la agatat ori te duce la o partida rece, in care tu termini in 5 min si te lauzi de cat de bun ai fost, ori te duci singur acasa si o sa ai tot o partida de 5 minute dar cu care nu te mai lauzi.
Respectul nu trebuie sa il castige fata de tine de parca ea trebuie sa te respecte pe tine din prima, si tu trebuie sa ii castigi acelasi respect, si mi-e greu sa cred ca o tipa cu cap te respecta avand in vedere viziunea ta despre femei.

Last edited by dagosh88; 25-10-08 at 22:24.
dagosh88 is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 21:39.


- Copyright 2024 4Tuning