Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 26-01-07, 23:59   #916
andee

Stock
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 10
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
asta poti sa o privesti ca o generalizare, asa cum la unii o relatie se stinge intr-o saptamana sau intr-o luna, la altii tine o viata, sigur ca sunt exceptii, dar nu tre' sa disperam,nu?
Poate ca s-a generalizat dar am zis sa incurajez cumva,asa mai este o carte in care se spune ca abia dupa trei ani iubim cu adevarat,Camil Petrescu sustinea ca iubirea este un proces de autosugestie...sunt fel si fel de pareri
andee is offline   Reply With Quote
Old 27-01-07, 14:12   #917
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

mda ... de multe ori cred ca o avut dreptate ...
ca e un proces de autosugestie ...
Spark is offline   Reply With Quote
Old 27-01-07, 15:20   #918
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

nu stiu cine e asta, camil petrescu asta, e fotbalist, sau e ruda cu becali?

btw, mare dreptate are....
aleks is offline   Reply With Quote
Old 15-04-07, 18:46   #919
babygirl_nwa

Stage 3
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 79
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by nec74 View Post
dak iubesti cu adevarat acea persoana, nu o uiti niciodata...........
........si totusi poti s-o uiti in 2 zile fara nici o explicatie
babygirl_nwa is offline   Reply With Quote
Old 15-04-07, 19:26   #920
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by babygirl_nwa View Post
........si totusi poti s-o uiti in 2 zile fara nici o explicatie
as vrea sa cred..
cand o simti pe piele ta.. atunci.....vezi cum sta treaba..
pana atunci.....zici ca uiti in 3 sec...oare asa sta treaba...... nop..
Quote:
Originally Posted by nec74
dak iubesti cu adevarat acea persoana, nu o uiti niciodata
...........
asa si e....
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 15-04-07, 20:01   #921
babygirl_nwa

Stage 3
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 79
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

daca te ajuta cineva,sigur poti sa uiti...
babygirl_nwa is offline   Reply With Quote
Old 16-04-07, 09:12   #922
BMWPower

Stage 3
 
BMWPower's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 136
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

1st ar trebui definit verbul 'a uita', din pct de vedere al anotomiei creierului este f putin probabil daca nu chiar imposibil sa uiti o persoana cu care ai avut o relatie si care te-a marcat emotional intr-un fel sau altul (exceptand anumite afectiuni care pot provoca pierderea memoriei), sa nu te mai gandesti la aceea persoana dupa un timp, sau chiar daca o faci involuntar sau nu dar fara sa te mai afecteze emotional... asta vine de la sine, prieteni vor incerca tot timpul sa iti vina in ajutor insa singurul care v-a reusi cu adevarat sa te ajute este cel mai silentios dintre toti si pe care majoritatea il ignora, Timpul. Pt 'Toma necredinciosu' am decat un mesaj...mai viziteaza acest thread peste cateva luni (daca iti mai amintesti)
BMWPower is offline   Reply With Quote
Old 24-04-07, 13:59   #923
ralucazamfir
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 0
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

buna e pentru prima data cand scriu pe un forum,si ce ma facut sa scriu e puternica dezamagire pe care o am.m-am despartit de persoana cu care am stat 3 ani dintr-o prostie,iar acum regret foarte mult ca l-am pierdut si simt ca nu voi mai gasi pe nimeni ca el.eu sunt dispusa in sa reluam totul insa el nu poate trece peste gerselile pe care le-am facut.din cauza monotoniei intr-o relatie mai lunga la o petrecere m-am apropiat foarte mult de alt baiat,prietenul meu a observat dar nu a zis nimic, joaca a continuat si dupa aia si asa dintr-o prostie am ajuns sa pierd o persoana la care tin foarte mult.sunt constienta ca am gresit dar nu s-a intamplat nimic intre noi.
ralucazamfir is offline   Reply With Quote
Old 24-04-07, 15:05   #924
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

stii nu doar fizic poti insela o persoana ! pt mine de ex faptul ca a mea s-ar gandi la altu ar fi mai important decat daca ar face ceva o data cu altu si apoi nu l-ar mai cunoaste
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 24-04-07, 19:59   #925
BMWPower

Stage 3
 
BMWPower's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 136
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by ralucazamfir View Post
buna e pentru prima data cand scriu pe un forum,si ce ma facut sa scriu e puternica dezamagire pe care o am.m-am despartit de persoana cu care am stat 3 ani dintr-o prostie,iar acum regret foarte mult ca l-am pierdut si simt ca nu voi mai gasi pe nimeni ca el.eu sunt dispusa in sa reluam totul insa el nu poate trece peste gerselile pe care le-am facut.din cauza monotoniei intr-o relatie mai lunga la o petrecere m-am apropiat foarte mult de alt baiat,prietenul meu a observat dar nu a zis nimic, joaca a continuat si dupa aia si asa dintr-o prostie am ajuns sa pierd o persoana la care tin foarte mult.sunt constienta ca am gresit dar nu s-a intamplat nimic intre noi.
Never gamble with a persons trust, din pacate tu ai facut-o si ai pierdut. Incearca sa treci peste aceste regrete, acum ai invatat ceva. Exact acelasi lucru l-am patit si eu cu ex si tot dupa 3 ani, singura exceptie este aceea ca dezamagirea ta vine din faptul ca realizezi ca ai pierdut ceva important, ea a fost dezamagita si chiar revoltata la un moment dat ca a fost 'prinsa' ca sa zic asa. Imi dau seama cum trebuie sa te simti insa din pacate nu prea mai poti face nimic, chiar daca va impacati nu v-a mai fi niciodata ce a fost. Nu imi permit sa dau sfaturi, parerea mea este ca ar trebui sa treci peste aceste momente si....move on. Si inca ceva, nu regreta asta i-am spus si ei, la un moment dat in viata fiecare facem aceste greseli, dar... it's the only way we grow.
BMWPower is offline   Reply With Quote
Old 24-04-07, 22:58   #926
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by BMWPower View Post
Never gamble with a persons trust, din pacate tu ai facut-o si ai pierdut. Incearca sa treci peste aceste regrete, acum ai invatat ceva. Exact acelasi lucru l-am patit si eu cu ex si tot dupa 3 ani, singura exceptie este aceea ca dezamagirea ta vine din faptul ca realizezi ca ai pierdut ceva important, ea a fost dezamagita si chiar revoltata la un moment dat ca a fost 'prinsa' ca sa zic asa. Imi dau seama cum trebuie sa te simti insa din pacate nu prea mai poti face nimic, chiar daca va impacati nu v-a mai fi niciodata ce a fost. Nu imi permit sa dau sfaturi, parerea mea este ca ar trebui sa treci peste aceste momente si....move on. Si inca ceva, nu regreta asta i-am spus si ei, la un moment dat in viata fiecare facem aceste greseli, dar... it's the only way we grow.
Acelasi lucru si aici...
Tot 3 ani , tot revoltata si cu scandal...Desi era a 3a oara.
A fost si ultima....
De atunci imi traiesc fiecare zi de parca ar fi ultima..
Am inteles ce inseamna sa pierzi 3 ani din viata langa cine nu trebuie.
bluey is offline   Reply With Quote
Old 24-04-07, 23:12   #927
babygirl_nwa

Stage 3
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 79
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by bluey View Post
Acelasi lucru si aici...
Tot 3 ani , tot revoltata si cu scandal...Desi era a 3a oara.
A fost si ultima....
De atunci imi traiesc fiecare zi de parca ar fi ultima..
Am inteles ce inseamna sa pierzi 3 ani din viata langa cine nu trebuie.
HMM..da,erau cu subinteles ultimele 2 fraze?
Adevarul e k stai k prostul in casa si plangi si suferi,si celalat se distreaza si-l doare-n ... de durerea ta si pe deasupra tot pe tine da vina...Dar cum se spune,un sut in fund,un pas inainte...fiecare isi vede doar propriul interes,doar k unii sunt in stare sa calce orice in picioare,altii mai putin...
E bine sa stii k exista si oameni straini care te pot ajuta in momente grele...
babygirl_nwa is offline   Reply With Quote
Old 30-04-07, 12:37   #928
Acer
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 0
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

Ma fratilor din curiozitate am cautat pe net si vad ca mai sunt o groaza de oameni in probleme cu femeile.
Am recurs la net pentru ca tovarasi inafara de a vrea sa te duca la femei prostituate sa te combine cu x si y nu prea stiu nici ei
Grupu meu de prieteni nu e foarte matur poate doar la ani in schimb .....
Acum 3 ani ma mancat in cur sa ma razbun pe un tovaras dorind sa ii fur marea iubire a vietzi lui. Am reusit insa sa ales prafu de planu meu cand m-am indragostit de ea. Totu se zbarcise deja la inceput aveam impresia ca viata mea sa sfarsit si am incercat sa o recapat inseland ca porcu. Ea banuia insa ignora cred sau nu stiu oricum stia ca am inselat-o de cateva ori mai ales ca ma cunostea si dinainte si eu cre ca ignora ca eu am fost primu. E faza e ca dupa 2 ani deja am inceput sa ma resemnez si m-am calmat sau cel putin nu ca la inceput ma dedicam in mare parte ei.
Am inceput sa ma port mai frumos cu ea ii cumparam mereu cadouri fie devenisem un fel de prieten ideal.
Chestia asta a facut-o sa sio ia in cap de la fata la care tipam si plangea facand ce ziceam ajunsese cu gura pana la urechi. Eu vazand ca se cam alege prafu de egalitatea din relatie la care aspiram am inceput si eu sa incerc sa domin. Daici au inceput certurile si certuri la modu arunca cu diferite obiecte dupa mine. Insa cu tot cu certuri am reusit sa fim impreuna si sa avem clipe frumoase impreuna pana acum 2 luni cand ne-am despartzit.
Ce nu inteleg eu acum e ca ea imi spune in sus si in lat ca nu mai tine la mine ca i-am distrus viatza si toata lumea imi spune ca sa izolat in casa si plange dupa mine dc vorbesc eu cu ea legat de impacare incepe sa faca urat dc sunt indiferent ma suna ea des si incepe cu faze ca ies iar cu toate fufele si nush ce.
Problema inainte as fi rezolvat-o usor insa acum cand sa ales prafu de viatza mea dupa o rel de 3 ani cu cea mai imposibila fata de pe planeta nimic nu mi se mai pare la fel.
Am fost combinat cu 2 fete era exagerat de plictisitor si injuram cand trebuia sa ies cu ele de zici ca ma duceam la opera cu profesori in liceu. Nici sexu cu alte fete nu mai e la fel si acum in disperarea asta de moment dai si de toate proastele care te deprima chiar cand te gandesti cum era fata care era langa tine.
De tinut inca tine enorm la mine dar da draq nu ar recunoaste si am incercat in toate felurile sa ma impac cu ea i-am trimis si flori prin curier acasa cu declaratie de dragoste. Am fost si la ea acasa de ziua ei sa ii duc un cadou tot ce am reusit a fost sa o fac sa planga cand ma vede si sa imi zica ca ma uraste. Ce draq sa fac nu mai stiu sa trec la alta as face cu greu dc as stii ca nu mai tine la mine insa asa nu prea pot putzin ajutor aici dc se poate?
Acer is offline   Reply With Quote
Old 30-04-07, 13:12   #929
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by Acer View Post
Ma fratilor din curiozitate am cautat pe net si vad ca mai sunt o groaza de oameni in probleme cu femeile.
Am recurs la net pentru ca tovarasi inafara de a vrea sa te duca la femei prostituate sa te combine cu x si y nu prea stiu nici ei
Grupu meu de prieteni nu e foarte matur poate doar la ani in schimb .....
Acum 3 ani ma mancat in cur sa ma razbun pe un tovaras dorind sa ii fur marea iubire a vietzi lui. Am reusit insa sa ales prafu de planu meu cand m-am indragostit de ea. Totu se zbarcise deja la inceput aveam impresia ca viata mea sa sfarsit si am incercat sa o recapat inseland ca porcu. Ea banuia insa ignora cred sau nu stiu oricum stia ca am inselat-o de cateva ori mai ales ca ma cunostea si dinainte si eu cre ca ignora ca eu am fost primu. E faza e ca dupa 2 ani deja am inceput sa ma resemnez si m-am calmat sau cel putin nu ca la inceput ma dedicam in mare parte ei.
Am inceput sa ma port mai frumos cu ea ii cumparam mereu cadouri fie devenisem un fel de prieten ideal.
Chestia asta a facut-o sa sio ia in cap de la fata la care tipam si plangea facand ce ziceam ajunsese cu gura pana la urechi. Eu vazand ca se cam alege prafu de egalitatea din relatie la care aspiram am inceput si eu sa incerc sa domin. Daici au inceput certurile si certuri la modu arunca cu diferite obiecte dupa mine. Insa cu tot cu certuri am reusit sa fim impreuna si sa avem clipe frumoase impreuna pana acum 2 luni cand ne-am despartzit.
Ce nu inteleg eu acum e ca ea imi spune in sus si in lat ca nu mai tine la mine ca i-am distrus viatza si toata lumea imi spune ca sa izolat in casa si plange dupa mine dc vorbesc eu cu ea legat de impacare incepe sa faca urat dc sunt indiferent ma suna ea des si incepe cu faze ca ies iar cu toate fufele si nush ce.
Problema inainte as fi rezolvat-o usor insa acum cand sa ales prafu de viatza mea dupa o rel de 3 ani cu cea mai imposibila fata de pe planeta nimic nu mi se mai pare la fel.
Am fost combinat cu 2 fete era exagerat de plictisitor si injuram cand trebuia sa ies cu ele de zici ca ma duceam la opera cu profesori in liceu. Nici sexu cu alte fete nu mai e la fel si acum in disperarea asta de moment dai si de toate proastele care te deprima chiar cand te gandesti cum era fata care era langa tine.
De tinut inca tine enorm la mine dar da draq nu ar recunoaste si am incercat in toate felurile sa ma impac cu ea i-am trimis si flori prin curier acasa cu declaratie de dragoste. Am fost si la ea acasa de ziua ei sa ii duc un cadou tot ce am reusit a fost sa o fac sa planga cand ma vede si sa imi zica ca ma uraste. Ce draq sa fac nu mai stiu sa trec la alta as face cu greu dc as stii ca nu mai tine la mine insa asa nu prea pot putzin ajutor aici dc se poate?
nu am citit tot ce ai scris...insa am citit o mare parte pe care am patit-o si euu! da, si eu am avut fata aia care la inceput o dominam .. caruia ii cumparam cadouri si pe care o tratam ca pe fiinta suprema si la fel, si-a luat-o in cap .. fite, aere, figuri certuri zilnice fara vreun motiv anume, si s-a despartit de mine! ( dupa ce m-a mintit toata relatia cum ca avea un var... si apoi am aflat ca el nu ii era chiar var si voiau sa se combine in anul ce urma ) .. iar acum tot ea sustine sus si tare ca i-am distrus viata! ( nu inteleg cu ce i-am distrus-o ) .. faza e ca: e greu sa gasesti o fata care sa nu fie asa copil in gandire .. e greu sa gasesti una serioasa care sa nu puna botul la toate minciunile prietenelor invidioase pe relatie.. and so on life sux cateodata !
Sfat pt cei care vor sa uite o relatie: regula cui pe cui se scoate .. incercati alta relatie si alta si alta .. si va asigur k merge! cel putin la mine a mers dupa tipa asta
dolb is offline   Reply With Quote
Old 30-04-07, 13:59   #930
Acer
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 0
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

nu e vorba ca ma inselat pentru ca ea nu prea facea nimic fara mine daia ma si dispera cu telefoane si mesaje si etc eu am fost nesimtzit cu ea foarte mult eu am fost cel care sa despartit de ea pentru ca imi venea sa o sugrum din cauza certurilor si cicaleli de zici ca era nevasta mea insa cand am realizat ca tin la ea si am vrut sa ma impac a vrut timp 2 saptamani sa o las sa se calmeze eu i-am zis sa se duca draca si dupa o betzie crunta cu baietzi m-am combinat cu alta a 2 zi ea a aflat astea si atunci am auzit ca trecuse pe antidepresive chiar de la ea pentru ca o mai sunam sa o chem la suc. Cand am auzit asta am incetat sa o sun si a inceput ea si etc
Acer is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 07:25.


- Copyright 2024 4Tuning