Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 25-05-11, 11:40   #3136
randysgby

Stage 5
 
randysgby's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 443
Member of:
[2 Roti]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

ieri seara pe la ora 24:00 am fost sunat de catre ea, nu imi venea sa cred ca ma suna ea......prima tendinta a fost sa nu ii raspund dar pana la urma inima mi-a spus sa ii raspund si am raspuns.....avea o voce trista, tremurata de parca plangea si mi-a spus ca ar vrea sa stea de vorba cu mine ca ar vrea sa ne vedem........ideea este ca nu prea stiu ce sa fac, nu stiu ce vrea......poate chiar sa isi fi dat seama ca a gresit sau o avea vreun alt interes, acum doua zile am sunato eu si mi-a spus ca iese in oras si ca nu vrea sa stea de vorba cu mine, ca ii este mai bine asa ca renunta la cei aproape cinci ani din viata noastra......sincer nu stiu ce sa fac.....
randysgby is offline   Reply With Quote
Old 25-05-11, 12:24   #3137
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by randysgby View Post
ieri seara pe la ora 24:00 am fost sunat de catre ea, nu imi venea sa cred ca ma suna ea......prima tendinta a fost sa nu ii raspund dar pana la urma inima mi-a spus sa ii raspund si am raspuns.....avea o voce trista, tremurata de parca plangea si mi-a spus ca ar vrea sa stea de vorba cu mine ca ar vrea sa ne vedem........ideea este ca nu prea stiu ce sa fac, nu stiu ce vrea......poate chiar sa isi fi dat seama ca a gresit sau o avea vreun alt interes, acum doua zile am sunato eu si mi-a spus ca iese in oras si ca nu vrea sa stea de vorba cu mine, ca ii este mai bine asa ca renunta la cei aproape cinci ani din viata noastra......sincer nu stiu ce sa fac.....
Discutiile fata in fata sunt cele mai sanatoase, dar trebuie sa fii un pic mai acid cu ea.Vezi ce vrea, vezi daca incearca sa te minta si dupa aia iei o decizie.

Desi nu iti va spune ce s-a intamplat cu ea, sau daca evita sa spuna ce anume a determinat-o sa se schimbe, tine in minte ca exista si sansa sa te fi inselat, sa fi avut impresia ca va fi ceva misto cu tipul respectiv. Ala a folosit-o si dupa aia i-a facut vant, iar acum ea vrea sa se intoarca la tine. Nu stiu daca este asta ideea in realitate, dar pare un scenariu pe care l-am auzit deja de cateva ori.

Orice ar fi, o discutie fata in fata, la rece, ar fi o idee buna. O discutie in care sa existe si rationament, nu numai cu sentimente.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 25-05-11, 12:37   #3138
randysgby

Stage 5
 
randysgby's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 443
Member of:
[2 Roti]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

mustang la lucrul asta ma gandisem si eu dar nu stiu ce voi face, cum voi reactiona cand o voi vedea.....imi e frica sa nu cedez si poate ea vrea sa vorbeasca cu mine altceva si eu imi fac sperante acum ca ii pare rau
randysgby is offline   Reply With Quote
Old 25-05-11, 13:23   #3139
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

poti iesi la o cafea sa discutati , sa vezi ce are de zis.si asa cum spune si colegu Mustang , fii mai direct mai stapan pe tine si nu te lasa coplesit de sentimente.ce-i drept o sa te incerce putin amintirile si alte chestii de genu da nu e cazu sa cedezi usor.nu-i arata ca-ti pasa si incearca sa fii cat mai indiferent posibil.

repet si eu ce zice Mustang : nu exclude posibilitatea ca in tot timpu asta sa fii dat de altu care i-a promis marea cu sarea si ea a sarit repede in bratele lui si dupa ce respectivu i-a facut vant a intrat in panica si incearca sa se intoarca la "ala"(adica tu) care a fost mereu acolo sa-i satisfaca diverse mofturi.sunt ceva mai multe "fapte" care indica asta : te-a lasat asa pur si simplu fara sa de-a un motiv logic si fara prea multe remuscari , faptu ca si-a schimbat radical comportamentul si deciziile de la o zi la alta(de la a nu vrea sa vorbeasca de nici un fel cu tine la a te suna ea in miez de noapte , vezi doamne plangand , ca vrea sa stea de vorba).

PS : chestia asta cu vocea tremurata si lacrimi de crocodil e un fel de induiosare a adversarului.ii este foarte clar ca a calcat stramb.ca a alergat dupa 2 iepuri , pe unu la pierdut si sansele sunt foarte mari sa-l piarda si pe al doilea si decat sa recunoasca si sa-ti spuna adevaru mai bine si-ar tine respiratia 1 saptamana , asa ca recurge la diverse "trucuri" de genu sa te faca tot pe tine sa te simti prost si sa lasi inca o data de la tine si s-o primesti cu bratele deschise.

personal as iesi la o cafea sa discutam dar as fi foarte atent la ce zice si cum se comporta.poti incerca sa scoti adevaru de la ea , eventual s-o iei putin mai tare si s-o intrebi care e cauza schimbarii bruste a deciziei.
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 26-05-11, 01:01   #3140
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

cea mai plauzibila varianta e cea a lui mustang... dar nu te astepta sa si recunoasca.
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 26-05-11, 03:11   #3141
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

eu spun ca sansele sa fie cum spune Mustang sun cam 50/50!pot fi multe motive pt care ea a reactionat asa;unul dintre ele putand fi tot un truc de a te avea si mai mult la picioarele ei, dar si Mustang poate avea dreptate si atunci situatia este alta.nu ar mai merita nici 2 bani daca a facut asa!
sa ne povestesti si noua daca te-ai gasit cu ea si ce hotarare ai luat!
anyway....aici vei gasi mereu sprijin moral!
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 26-05-11, 04:01   #3142
cRbL


Stage 5
 
cRbL's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,818
Member of:
[Moderators]
[FOTO]
[4Tuning International]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

forum.4tuning.ro
Mai bun decat un psiholog
cRbL is offline   Reply With Quote
Old 26-05-11, 09:00   #3143
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by marius3030 View Post
eu spun ca sansele sa fie cum spune Mustang sun cam 50/50!pot fi multe motive pt care ea a reactionat asa;unul dintre ele putand fi tot un truc de a te avea si mai mult la picioarele ei, dar si Mustang poate avea dreptate si atunci situatia este alta.nu ar mai merita nici 2 bani daca a facut asa!
sa ne povestesti si noua daca te-ai gasit cu ea si ce hotarare ai luat!
anyway....aici vei gasi mereu sprijin moral!
Dupa cum am spus, sa tina in minte ca exista si varianta aia. Nu inseamna ca aia e neaparat ideea.

D-aia am spus ca cea mai ok idee este sa existe o discutie fata in fata intre ei doi, in care sa se discute la rece. Pana la urma astea sunt cele mai sanatoase lucruri si cele mai serioase. "Despartirile" si "jet-ul" prin telefon deja denota o oarecare lipsa de maturitate si, daca persoanele de sex opus va trateaza asa, nu inseamna ca nu puteti sa le dati o palma comportandu-va matur.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 26-05-11, 09:16   #3144
randysgby

Stage 5
 
randysgby's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 443
Member of:
[2 Roti]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

va multumesc tuturor pentru sprijin, deci ieri 25.05 am amanato, am avut treaba si am vorbit prin mesaje cu ea spunandu-i ca nu ne putem vedea astazi si sa o lasam pe maine, adica astazi. Ea a fost de acord sa o amanam pentru astazi..... va voi tine la curent cu ce se intampla si daca chiar ii pare rau si daca asta ar vrea sa vorbeasca cu mine si nu ar fi alt motiv la mijloc.......sincer sa va spun cand am fost sunat de catre ea sa reaprins din nou aceea flacara a sperantei in inima si sufletul meu iar acum imi e frica ca va vrea altceva de la mine......sper sa nu ma insel si sa gandesc rational si nu cu sufletul......
randysgby is offline   Reply With Quote
Old 26-05-11, 09:18   #3145
randysgby

Stage 5
 
randysgby's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 443
Member of:
[2 Roti]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

insa un lucru e cert daca ea gasise pe altcineva cu toate ca nu ar fi avut nici un motiv nu o voi putea ierta niciodata si mai bine stau si sufar sa mi se faca inima bucatele decat sa fiu cu ea si sa stiu ca a mai atinso altcineva......
randysgby is offline   Reply With Quote
Old 27-05-11, 03:38   #3146
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

omule...nu ai de ce sa suferi
incearca sa tratezi un pic diferit problema si gandestete mereu la tine.sunt sg ca u ai pu-o pana acum pe primul loc pe ea fata de tine!GRESIT!!!
in viata trebuie sa fii un pic egoist ca sa traiesti bine!iti spun chestiile astea pt ca si eu am trecut candva prin ce treci u acum.
dute cu baietii la bere,fati noi intalniri,rupe cluburile,in fond ai abia 22 de ani!
mai ai de f&t^t o gramada!cine crede ca gresesc sa ma contrazica.
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-11, 10:33   #3147
randysgby

Stage 5
 
randysgby's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 443
Member of:
[2 Roti]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

AI DREPTATE MARIUS, EXACT ASTA AM FACUT M-AM LASAT PE MINE SA II FIE EI BINE SI SE PARE CA MI-AM LUAT TEAPA GANDIND ATAT DE POZITIV SI NICIODATA NEGATIV IN ACEASTA RELATIE.....IMI CER SCUZE CA NU AM MAI INTRAT SA VA TIN LA CURENT DAR SINCER NU PREA MAI AM PUTERE, E PREA MULTA DURERE DEOCAMDATA.....SPER SA IMI REVIN SI SA VA POVESTESC.
vA MULTUMESC TUTUROR
randysgby is offline   Reply With Quote
Old 07-06-11, 18:14   #3148
bandeanradu

Stage 5
 
bandeanradu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 826
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

prietene lasa durearea
si eu m-am despartit de prietena mea , doua saptamani nu am vb deloc cu ea(ne-am certat din greseala ei) ,dupa 2 sapt ea s-a cuplat cu altu` si cu el a ramas de atunci
au trecut 2 luni de cand m-am despartit de ea , o luna jumatate de cand e cu ala
am avut o relatie cu ea de aproape 2 ani , a fost 1Mai, acum a fost majoratul ei , ziua ei , a terminat liceu alea alea .. a fost foarte greu
de doua saptamani am cunoscut si eu pe cineva si parca e mai buna decat fosta , si crede-ma ... mi se rupea si mie inima dar CAPU` SUS , vine alta mai buna,nu sta inchis in casa,iesi cu prietenii , fa lucruri care iti plac , fii sigur pe tine si direct , daca gresesti...din greseli invatam
stii cum e ? tot atunci cand nu te astepti se intampla ceva , in cazul meu a fost urat cand m-am despartit de ea ,e frumos ca am cunoscut pe altcineva si imi place
sa iti mai zic un secret , fost prietena cand a aflat ca am o relatie crede-ma .. ca o luase putin razna .. chiar daca era cu ala , deci stai linistit ca si ei o sa-i pese,sa nu creada ca te are la mana si face ce vrea cu tine
inca odata , fii barbat .. capu sus , viata merge inainte , suntem tineri ,astea sunt copilarii
altii s-au despartit cu copii mici , neveste , casatoriti , case si averi de impartit si noi plangem dupa niste fete care nu stiu ce vor ?
hai .. salut ,mai asteptam vesti BUNE ,lasa amintirile si trecutul , vor exista mereu dar clipele frumoase ne face sa trecem peste
bandeanradu is offline   Reply With Quote
Old 07-06-11, 18:38   #3149
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

toti uitm un singur lucru cand ne despartim de iubite, sotii, amante, foste, curve etc
are balta peste!!!!
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 07-06-11, 20:31   #3150
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

are balta peste!!!![/QUOTE]

si vacaroz are dreptate!
marius3030 is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 12:30.


- Copyright 2024 4Tuning