Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 16-02-10, 09:03   #2716
pebbles

Stage 3
 
pebbles's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 154
Member of:
[FORD]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by Reality Check View Post
N-am avut vreme sa citesc TOT ce s-a scris la acest subiect si e foarte posibil sa fi trecut cu vederea mesaje de valoare si care sa propuna solutii nobile. Spun asta pentru ca am ramas surprins de multimea acelor care cred ca poti trece mai usor daca te arunci in bratele altcuiva sau a celor care socotesc ca trebuie sa te razbuni.
Cred ca cel mai demn mod de a reactiona atunci cand ai fost parasit este de a multumi fostului/fostei pentru momentele frumoase petrecute impreuna. Apoi, desi simti ca uneori viata s-a naruit, ca nu mai ai pentru ce trai sau ca ti-ai pierdut orice reper (asta in cazul in care chiar iubesti persoana respectiva), e bine sa-ti iei timp pentru a fi singur. E o perioada in care te simti extrem de vulnerabil, in care ti se pare ca trebuie sa umpli neaparat golul ramas si risti sa suferi si mai mult, sau sa faci pe altul/alta sa sufere.
Cat despre posibilitatea uitarii: depinde mult de gradul de implicare in relatie, depinde de structura interioara a fiecaruia. Eu nu pot spune ca am uitat vreuna dintre femeile pe care le-am iubit -fata de una ma simt in continuare foarte vinovat (desi au trecut 7 ani de atunci) -, dar timpul trece si vindeca ranile.
frumos spus!
se vede că nu mai ai 20 de ani ,că ai încheiat demn câteva relaţii şi că ai învăţat din ele
mereu e frumos să rămână loc de "bună ziua" la sfârşitul unei relaţii,asta din respect pentru sentimentele care te-au legat de persoana respectivă
pebbles is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 09:09   #2717
73dy

Stage 5
 
73dy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 672
Member of:
[VW]
[Oltcit]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

fratilor imi pare sincer rau pentru circul creat pe topicu asta )) dar eram cu nervii la pamant.......si provocat si etc. numai bine!
73dy is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 09:13   #2718
pebbles

Stage 3
 
pebbles's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 154
Member of:
[FORD]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by 73dy View Post
fratilor imi pare sincer rau pentru circul creat pe topicu asta )) dar eram cu nervii la pamant.......si provocat si etc. numai bine!
data viitoare încearcă să-ţi temperezi şi să-ţi ţii nervii sub control şi nu-ţi mai spăla hainele în public.
te asigur că ai reuşit doar 2 lucruri-să smulgi un zâmbet de pe faţa cititorilor
-să te faci de râs

hai să ai o zi faină!
pebbles is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 21:50   #2719
Reality Check

Stage 2
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 44
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by 73dy View Post
fratilor imi pare sincer rau pentru circul creat pe topicu asta )) dar eram cu nervii la pamant.......si provocat si etc. numai bine!

Ma bucur ca ai taria sa iti ceri iertare (in prima faza), nu ma bucur pentru ca imediat livrezi o explicatie (ai fost provocat si erai cu nervii la pamant).
Esti inca tanar si s-ar putea sa te mai intalnesti cu situatii urate in viata. Si s-ar putea ca uneori sa simti ca ai dreptul sa reactionezi urat. Si poate ca o vei face. In timp insa, daca esti un om de calitate, iti va parea rau. Daca nu, vei spune ca era normal sa reactionezi asa, ca toti fac la fel si te vei complace in a trai "ca lumea", ratand sansa de a fi un om deosebit.

Asa ca, uite, te iertam de data asta si nu te tragem de urechi, dar, fii mai atent data viitoare!
Reality Check is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 22:17   #2720
ralukka
 
ralukka's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 0
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

buna....doamne cat v-am citit....iar tu santos...esti tare omule))))ai dat sfaturi de sfaturi
ralukka is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 23:03   #2721
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by ralukka View Post
buna....doamne cat v-am citit....iar tu santos...esti tare omule))))ai dat sfaturi de sfaturi

Poate vrei sa fii si tu ontopic si sa dai " sfaturi de sfaturi " despre tema subiectului
DTH is offline   Reply With Quote
Old 13-03-10, 17:07   #2722
ralukka
 
ralukka's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 0
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Poate vrei sa fii si tu ontopic si sa dai " sfaturi de sfaturi " despre tema subiectului
si cum spuneai tu sa ,,revenim la oile noastre''nu stiu daca sunt in masura sa dau sfaturi...ca orice om am suferit si eu din dragoste....sau sufar si voi mai suferi...daruite ca tot nu am ,,trucuri'' despre acest subiect care evident ne macina pe toti la un momentadat....eu una sunt ff orgolioasa....atunci cand consider ca x sau y nu mai are loc in viata mea....(indiferent ca e iubit,prieten...sau doar o cunostinta)pur si simplu scot de la inima si din minte si merg mai departe in relatii amiabile...nu pot sa spun ca e usor...dar asa trec eu peste....din mom ce stiu ca nu trebuie sa ma mai gandesc la persoana respecvtiva nu o mai fac...incerc sa-mi ocup timpul ....sa fac lucruri noi si merg mai departe
ralukka is offline   Reply With Quote
Old 13-03-10, 19:32   #2723
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

si cand din greseala o sa faci o activitate care o faceai cu placere cu cel(cea) pe care incerci sa uiti (nu cine stie ce...pot fi chestii banale), atunci o sa te gandesti la el(ea), si o sa realizezi ca oricat ai incerca...nu merge. Asta daca el(ea) chiar a insemnat ceva pentru tine.


(eu dupa 4 ani inca ma gandesc la o tipa, nu in fiecare zi, ci cand se mai intampla cate o chestie, sau cand mai vad ceva care imi aduce aminte de ea...si zambesc cu nostalgie oarecum....)
valib is offline   Reply With Quote
Old 13-03-10, 20:56   #2724
ralukka
 
ralukka's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 0
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by valib View Post
si cand din greseala o sa faci o activitate care o faceai cu placere cu cel(cea) pe care incerci sa uiti (nu cine stie ce...pot fi chestii banale), atunci o sa te gandesti la el(ea), si o sa realizezi ca oricat ai incerca...nu merge. Asta daca el(ea) chiar a insemnat ceva pentru tine.


(eu dupa 4 ani inca ma gandesc la o tipa, nu in fiecare zi, ci cand se mai intampla cate o chestie, sau cand mai vad ceva care imi aduce aminte de ea...si zambesc cu nostalgie oarecum....)
da...ai dreptate...si eu am stat cu un tip(prima mea iubire)4 ani...si tot 4 ani sunt si de cand ne-am despartit ...nu l-am uitat....dar nu as mai vrea sa fiu cu el...e singurul baiat care nu mai vrea sa-mi fie nici amic...nici macar sa ma salute/....desi ne-am despertit din vian aprintilor lui ca nu ma acceptau...el m-a considerat lasa....dar nu regret...eu stiu ca l-am iubit si ramane amintire...de alfetl mai sunt 2 tipi cu care am avut rel serioasa...1 an respectiv 9 luni...dar ne salutam...chiar unul imi trimitea poze de cand eram impreuna zilele trecute...la fel ca si tine...zambesc cu nostalgie...dar nu vreau sa dau timpul inapoi si sa schimb ceva...cum spuneam ...la mn orgoliul e mare:0
ralukka is offline   Reply With Quote
Old 13-04-10, 13:11   #2725
roberTDH

Stage 3
 
roberTDH's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 75
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Parerea mea e ca nu poti sa uiti niciodata nimic. Timpul care trece iti alina doar "durerea" provocata de despartire, dorul.. etc.

Last edited by roberTDH; 13-04-10 at 13:28.
roberTDH is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 15:20   #2726
MihaiS
Opel Driver

Stage 5
 
MihaiS's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,153
Member of:
[Opel]
[Oltcit]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by ralukka View Post
da...ai dreptate...si eu am stat cu un tip(prima mea iubire)4 ani...si tot 4 ani sunt si de cand ne-am despartit ...nu l-am uitat....dar nu as mai vrea sa fiu cu el...e singurul baiat care nu mai vrea sa-mi fie nici amic...nici macar sa ma salute/....desi ne-am despertit din vian aprintilor lui ca nu ma acceptau...el m-a considerat lasa....dar nu regret...eu stiu ca l-am iubit si ramane amintire...de alfetl mai sunt 2 tipi cu care am avut rel serioasa...1 an respectiv 9 luni...dar ne salutam...chiar unul imi trimitea poze de cand eram impreuna zilele trecute...la fel ca si tine...zambesc cu nostalgie...dar nu vreau sa dau timpul inapoi si sa schimb ceva...cum spuneam ...la mn orgoliul e mare:0
ambitia si orgoliul nu au ce cauta in iubire. pentru astea doua chestii platiti amandoi... uneori destul de scump
MihaiS is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 18:46   #2727
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

gaseste alta, auto control, incearca sa nu devi un labar mort dupa aia. cu autocontrolu faci totu.
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 18-06-10, 05:13   #2728
nonamee
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 0
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Salutare tuturor.La fel ca multi de pe acest forum , am patit si eu sa ma despart de fata iubita , ceea ce ma dus in disperare de cauza si sa caut pe google cum sa trec peste , asa am ajuns la voi. Timp de vreo 3 ore am citit pe sarite anumite pareri si sfaturi , chiar daca probabil nu o sa-mi spuneti nimic nou din ce am aflat deja , neavand somn chiar daca e 6 dimineata simt nevoia sa imi spun si eu povestea aici pe scurt.....
Totul a inceput acum vreo 8 luni , o fata din Italia a venit acasa in vacanta , noi ne cunosteam de ceva timp si mai vorbeam pe mess , ei ii placea de mine , intr-o zi i-am zis sa ne intalnim si asa ne-am combinat.Ma rog totul a decurs mult mai repede decat in mod normal deoarece ea nu putea sta decat 2saptamani acasa , m-am culcat cu ea din prima zi , ea zice ca a fost virgina la 20 de ani , nu i-a curs sange asa ca nu pot spune sigur daca da sau nu....probabil multi au sa spuna daca nu mi-am dat seama daca m-am chinuit sau din astea...pai nu m-am prea chinuit , ma rog asta e unul din motivele pentru care ne-am certat de cateva ori.Ma rog ne-am inteles f bine cat a stat in vacanta aici...cred ca s-a indragostit de mine nebuneste si dupa 3luni a renuntat la slujba din italia facultate parinti prieteni etc...vreau sa mentinonez ca ea statea de 14 ani in italia si are o situatie extraordinara acolo , mult mai buna decat au multi aici in tara asta.Ideea e ca a renuntat la toate alea...a venit acasa si timp de 3luni nu ne-am inteles deloc....ne-am certat de cateva ori foarte serios si am lovit`o . ea avea obiceiul sa bea de fiecare data cand ne certam....mentionez ca bea o sticla de vodka la jumatede litru singura fara suc sau chestii...goala , nu prea iti vine sa crezi...eu detest fetele care beau deci nu le suport . ma rog e si genul de om care face crize ( cred ca are ceva probleme cu nervii) si face in asa fel incat sa nu te mai poti controla si in disperare de cauza sa recurgi la cea mai drastica si inumana fapta , sa o lovesti. Asa s-a intamplat de 3x , a3a x i-am dat o palma mai puternica si i-am spart timpanul.A2a zi a plecat in italia , statea la bunica ei , ea a trimis`o . Ma suna de pe autocar sa-mi zica sa o iert ca se coboaara in vama sa merg dupa ea si din alea...nu am facut asta si i-am zis ca am nevoie de timp sa ma gandesc.Cand a ajuns in italia la fel a facut si-a cerut iertare si sa o iert si etc...am iertat`o si si-a luat bilet sa vina in 6zile acasa....au fost toate bune pana in ultima zi cand nu stiu ce m-a apucat si i-am zis sa nu mai vina acas , ea daca venea trebuia sa stea la mine non stop practic sa fie ca o nevasta , si asta cred ca m-a speriat....ma rog ziua a trecut ea nu a mai venit am fsot 3zile certati ne-am impacat iar...ieri mi-a luat mama ei bilet sa merg eu la ea in vacanta peste 2saptamani.Astazi iar nu stiu ce m-a apucat si m-am apucat cu gelozii si chestii de genu ca cea a facut ea in alea 3zile cand am fost despartii....vreau sa mentionez ca fata asta nu a facut nimic si sunt sigur de asta acum , si ca asa cum m-a iubit ea nu stiu daca o sa mai iubeasca cineva....eu am facut`o mult sa sufere si etc...nu stiu dc ma apuca asa cateodata ca si cum is satul de tot si ma cert cu ea cum m-am certat azi.....dar dupaia regret si ma simt vinovat de numa , si sentimentul asta e foarte naspa , ma gandesc la cele mai urate chestii cum sa pun capat la feelingul asta....probabil am eu o problema la cap sau ceva....chestia e ca mi-e foarte greu sa am incredere in femei , ca nu am prea avut experiente bune cu ele , sunt timpul care se dedica cu totul intr-o relatie , amcrescut fara printi si probabil din cauza asta am nevoie de afectiune.Am 20 de ani , am IQ`ul mai mare decat media si totusi nu-mi pot explica dc ma "transform" asa . Daca poate careva sa citeasca ce am scris si sa-mi dea un sfat as fi recunoscator.
PS: am dat reply la commentul tau pentru ca nu am gasit calea sa scriu normal.sper sa nu fie problema.
A da....si ea are ceva probleme "psihice" , sunt sigur de asta ca e la fel ca si mine...de fapt asta e chestia suntem la fel aman2 din multe pct de vedere. Multumesc anticipat !
nonamee is offline   Reply With Quote
Old 18-06-10, 12:16   #2729
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Bai sincer nu stiu ce sa'ti spun...totusi o nelamurire am. Ea e surda de o ureche acum, nu? (spargandui timpanul...)...dar tot ce as putea sa'ti spun este sa faci in asa fel sa te impaci cu ea si sa lasi timpul sa te tempereze caci va mai trebuie multa minte la amandoi...(si aici nu zic ca esti prost)
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 18-06-10, 12:47   #2730
MihaiS
Opel Driver

Stage 5
 
MihaiS's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,153
Member of:
[Opel]
[Oltcit]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

din cate stiu eu exista 2 posibilitati. timpanul este practic "o membrana" care se poate regenera daca "gaura" nu este foarte mare sau pe cale chirurgicala, in cazul asta se pune o membrana artificiala. am avut si eu o problema de genul asta. din fericire la mine s-a regenerat si acum e totul ok. acum depinde si de cat de puternic este afectat timpanul.
Referitor la relatie... din moment de ea a renuntat tot acolo pt a ramane cu tine ar trebui sa-ti demonstreze ceva. Oricine merita a doua asansa. Incearca sa lasi si tu de la tine, sa lase si ea si vedeti cum va intelegeti. Gelozia nu e buna. Mi se pare stupid sa fi gelos pe faptul c ati stat 3 zile despartiti. Exista fete si fete insa nu cred c o fata in 3 zile poate face ceea ce poate face un baiat. De obicei fetele gandesc in perspectiva, barbatii pe moment. Nu trebuie sa fi gelos pe ea. Amandoi ati ales sa va despartiti. Daca esti gelos nu e bine. Totusi daca ai incredere in ea si ea iti spune c nu a fost nimic... poate ar fi bine sa o crezi.
Multa bafta si sper sa aud vesti bune despre voi.
MihaiS is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 23:02.


- Copyright 2024 4Tuning