Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 14-02-09, 12:54   #2071
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Bai... citesc si rad... si citesc mai departe si ma apuca nostalgia si toate cele....
@Cyber CSX: man, imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asta...
In mare parte ce mi-ai spus tu e corect... e un fel de obisnuinta... sau o urma de iubire copilareasca. Eu consider ca n-am mai simtit iubirea de 2-3 ani. Si asta nu pentru ca a devenit obisnuinta (n-a fost niciodata vorba de monotonie) ci pentru ca a fost putin cate putin umbrita de sentimente neplacute. Greseli copilaresti, care au afectat urat relatia...
Nu sunt usa de biserica(cum zicea si Psycho, eu intru in biserica la nunti si la botezuri - pentru ca ma ocup cu asta, altfel...) ... Nu e singurul barbat, dar e primul. Am cunoscut in timpul asta multa lume, posibile relatii, dar nu mai gasesc omul care sa-mi placa cum imi placea el. Deja stiu ce vreau, am ales din fiecare relatie ce mi-a placut si stiu ce urmaresc la un om. Cred ca am dreptul sa am pretentii, pentru ca stiu ce am de oferit.
Si nu, nu ma indragosesc cu una-cu doua, cum ti-am lasat impresia, ci din contra... Mi se reproseaza ca sunt rece(in privinta sentimentelor). Barbatii se indragostesc usor, gasesc chestii atractive la mine si uita sa mai puna niste "piper" in relatie... Si asta ma plictiseste grav!
De asta tot am tendinta de a da noi sanse relatiei cu "fostul"... pentru ca el e singurul care nu m-a plictisit niciodata. A stiut sa ma "antreneze", sa ma tina treaza, sa ma invete lucruri, sa imi ofere ce am nevoie etc.

In fine, sunt f multe de zis si nu vreau sa va plictisesc. Ideea e ca, obisnuiam sa fiu cea care vede clar lucrurile, cea careia i se cer sfaturi.. dar pe mine nu ma pot sfatui, ma depaseste situatia mea.
Poate ar trebui sa incep sa scriu romane.........
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 14-02-09, 13:15   #2072
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Sa sti ca un barbat nu va pune niciodata "piper" īntr-o relatie. Sa nu astepti asta de la nimeni. Barbatul este un ANIMAL DRESABIL si asa cum īl dresezi asa-l ai.

Bunica avea o vorba:

BARBATUL e CAPUL dar FEMEIA e GĪTUL

Sper ca ai īnteles la ce ma refer.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 14-02-09, 15:58   #2073
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by -Claudia- View Post
De asta tot am tendinta de a da noi sanse relatiei cu "fostul"... pentru ca el e singurul care nu m-a plictisit niciodata. A stiut sa ma "antreneze", sa ma tina treaza, sa ma invete lucruri, sa imi ofere ce am nevoie etc.
Da-le sanse si altora sa iti demonstreze ca te pot "antrena".
Vrei sa mai repetam o zicala? Pe aia cu ciorba reincalzita?

Eu atat iti spun: faci o greseala daca revii.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 14-02-09, 19:53   #2074
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

poate face o gresala .. poate nu ... claudia .. cred ca stiu cum e crede-ma ... si eu uneori tanjesc la fosta .. nu e singura femeie dar a fost prima si am " dresat-o " cum am vrut eu ... si era bine rau .. acum m-am apucat iar de dresaj .. dar am un candidat cu potential ... nu vreau sa intru in amanunte picante ) .. si chiar poate si vrea .. so ... am de munca ..

nici eu nu sunt un tip care sa puna piper in relatie ... nici la mine nu era monotonie .. au fost 10 ani .. dar ea si-a schimbat optiunile

eu am ramas la fel .. poate putin mai nebun

da-ti o sansa .. si incearca sa te impaci .. incearca si convingete-te ca va fii bine .. daca nu va fii bine ai incercat .. asta e .. ai facut-o si pe asta .. sa iti para rau de ceva ce ai facut .. decat de ceva ce n-ai facut ...

eu cel putin asa m-am convins .. si cand am vazut ca vorbeam cu peretii mi s-a taiat

lasa-ma ca si eu sunt melancolic si uneori ma gandesc la ea .. de ce sa mananc cacat .. dar .. de fapt ma gandeam .. acum am atentia concentrata asupra alteia ..

care imi treimite sms-uri ca .. : Imi esti drag | Nu pot sa cred ca poti fii asa .. nu esti real ..

si alte sms-uri d-astae .. merita cu varf si indesat
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 15:11   #2075
IF-98-MKY

Stage 3
 
IF-98-MKY's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 160
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Neatza, sa va zic si eu "povestea" mea, e vorba despre prima iubire, care, cred eu, ca e si cea mai grea, adik treci f greu peste.....oricum ne-am cunoscut, am luat-o incet, am facut multe lucruri impreuna dar intr-o zi cu soare am facut o prostie, am zis ceva naspa rau, nu conteaza ce, dar dintr-o data i-au revenit sentimentele pt fostu care i-a facut multe lucuri mult mai rele ca mine. Si ne-am despartit, nu ne-am certat, dar m-a distrus pt ca eram mort dupa ea..... si m-a tinut pe jar, m-a amagit dar tot am mai incercat odata si la prima prostie pe care am facut-o, spus-o, nu conteaza cat de mica, s-a dus la altu.....si chiar nus cum vine asta, dc gaseste mereu alinare la altcineva, dc nu vb intre noi sa o rezolvam....oricum n-o sa inteleg asta niciodata. Si ne-am certat rau de tot si cred ca pana aici mi-a fost, sper ca o sa o uit desi inca o iubesc.........
IF-98-MKY is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 17:02   #2076
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

In relatia ta a pus suflet doar unul - si anume tu! Cum dracu sa gasesti alinare la altu`? Astea sunt motive stupide. Femeia s-a plictisit si iti cauta nod in papura, ce e asa neclar? Nu are motive obiective sa iti dea papucii, si ii e rusine sa iti spuna ca ea se intalneste cu altu`/altii, si prefera sa te pandeasca pe tine cand o superi cu ceva, ca sa te scoata vinovat! Astea sunt femeile! Treci peste, ai toata viata inainte!!! Tipa chiar nu merita importanta...
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 20:08   #2077
IF-98-MKY

Stage 3
 
IF-98-MKY's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 160
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Uite n-am privit niciodata problema asa si chiar mi-ai "deschis ochii". Mersi
IF-98-MKY is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 22:39   #2078
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

la fel cum a zis si claudia .. poate era premeditata .. si astepta doar sa calci pe bec , sa aiba un motiv ... si cum ai calcat p ebec .. jap a sarit la gatul tau .. si asta cu .. gaseste alinare la fostu .. cacat .. a vrut sa il faca pe ala gelos sau mai stiu eu ce ... da-i viteza si gaseste-ti una care te merita si care merita sa o iubesti si sa ai incredere in ea .. ti-a facut-o odata ti-o face si a doua oara trust me .. si apoi o sa suflii si in iaurt
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 11:49   #2079
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

prin simplul fapt ca ai mai incercat o data ai gresit mult. nu faci decat sa te amagesti mai rau, pentru ca era clar ca ea oricum va face acelasi lucru din nou. eu nu m-as mai fi uitat la ea, mai ales ca ati facut atatea impreuna si probabil ti-a zis si multe lucruri frumoase. dupa toate astea sa sara la gatul fostului dintr-o simpla prostie care inclin sa cred ca nu a fost mare e inacceptabil, si tu in momentul ala trebuia sa-ti impui s-o uiti, chiar daca tineai cat tineai. iar in momentul in care tu ai insistat sa va impacati ea ti-a descoperit slabiciunea si a facut ce le place multor fete: te-a avut la degetul mic. stia ca te are la sigur si putea sa faca ce vroia, n-o interesa, isi batea joc si se simtea smechera.
acum solutia nu e sa cauti alta ca s-o uiti, e doar sa stai o vreme single, sa te distrezi si ai sa vezi ca te vei simti cu mult superior fata de ea si iti vei da seama ca nu te merita si ca e o persoana josnica.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 12:04   #2080
IF-98-MKY

Stage 3
 
IF-98-MKY's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 160
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Mersi pentru sfaturi, o sa incerc sa nu mai ma gandesc la ea si sper sa reusesc distrandu-ma cat mai mult.... ms iar

Last edited by IF-98-MKY; 02-03-09 at 11:46.
IF-98-MKY is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 12:21   #2081
PortaMan
Subaru Driver

Stage 3
 
PortaMan's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 91
Member of:
[SUBARU]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by -Claudia- View Post
Bai... citesc si rad... si citesc mai departe si ma apuca nostalgia si toate cele....
@Cyber CSX: man, imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asta...
In mare parte ce mi-ai spus tu e corect... e un fel de obisnuinta... sau o urma de iubire copilareasca. Eu consider ca n-am mai simtit iubirea de 2-3 ani. Si asta nu pentru ca a devenit obisnuinta (n-a fost niciodata vorba de monotonie) ci pentru ca a fost putin cate putin umbrita de sentimente neplacute. Greseli copilaresti, care au afectat urat relatia...
Nu sunt usa de biserica(cum zicea si Psycho, eu intru in biserica la nunti si la botezuri - pentru ca ma ocup cu asta, altfel...) ... Nu e singurul barbat, dar e primul. Am cunoscut in timpul asta multa lume, posibile relatii, dar nu mai gasesc omul care sa-mi placa cum imi placea el. Deja stiu ce vreau, am ales din fiecare relatie ce mi-a placut si stiu ce urmaresc la un om. Cred ca am dreptul sa am pretentii, pentru ca stiu ce am de oferit.
Si nu, nu ma indragosesc cu una-cu doua, cum ti-am lasat impresia, ci din contra... Mi se reproseaza ca sunt rece(in privinta sentimentelor). Barbatii se indragostesc usor, gasesc chestii atractive la mine si uita sa mai puna niste "piper" in relatie... Si asta ma plictiseste grav!
De asta tot am tendinta de a da noi sanse relatiei cu "fostul"... pentru ca el e singurul care nu m-a plictisit niciodata. A stiut sa ma "antreneze", sa ma tina treaza, sa ma invete lucruri, sa imi ofere ce am nevoie etc.

In fine, sunt f multe de zis si nu vreau sa va plictisesc. Ideea e ca, obisnuiam sa fiu cea care vede clar lucrurile, cea careia i se cer sfaturi.. dar pe mine nu ma pot sfatui, ma depaseste situatia mea.
Poate ar trebui sa incep sa scriu romane.........

Dap, sunt cu totul de acord.
La mine a fost prima dragoste si m-a intors pe dos, iar tendinta e aceeasi, oricat de mult as fi suferit....
No hope!!
PortaMan is offline   Reply With Quote
Old 28-02-09, 12:42   #2082
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

bai deci eu nu inteleg ce vrea fata asta ... sa mor eu.
cand am incercat sa fac ceva imi taie tot si baga replica ca just friends si nimic mai mult. si cand vorbesc eu cu ea mai mult pare neinteresata, sau plictisita .. adica abia vorbim. daca nu intru eu sa vb sau ceva ... in maxim 2 zile intra ea cu chef de a vb si de toate. si asta deja de ceva vreme. nu cred ca se joaca ca nu-i sta in fire dar cine stie. anyway ...
Spark is offline   Reply With Quote
Old 28-02-09, 12:45   #2083
spanu_ionut

Stage 2
 
spanu_ionut's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 28
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

ai 21 de ani si nu stii nimic. femeile vor doar bani si p***. deci da-i sa sara si apoi sa vezi ce limbarita are. o sa fie mai greu sa o opresti(vreau geanta, vreau cisme, vreau cina in oras)

lasa vorbaria...sari pe ea, mergi la risc. femeilorle plac babatii "fiorosi".
spanu_ionut is offline   Reply With Quote
Old 28-02-09, 13:34   #2084
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default

Quote:
Originally Posted by Spark View Post
bai deci eu nu inteleg ce vrea fata asta ... sa mor eu.
cand am incercat sa fac ceva imi taie tot si baga replica ca just friends si nimic mai mult. si cand vorbesc eu cu ea mai mult pare neinteresata, sau plictisita .. adica abia vorbim. daca nu intru eu sa vb sau ceva ... in maxim 2 zile intra ea cu chef de a vb si de toate. si asta deja de ceva vreme. nu cred ca se joaca ca nu-i sta in fire dar cine stie. anyway ...

o fi nehotarata... si nu stie ce vrea de la tine, de la ea, de la voi...

Quote:
Originally Posted by spanu_ionut View Post
ai 21 de ani si nu stii nimic. femeile vor doar bani si p***. deci da-i sa sara si apoi sa vezi ce limbarita are. o sa fie mai greu sa o opresti(vreau geanta, vreau cisme, vreau cina in oras)

lasa vorbaria...sari pe ea, mergi la risc. femeilorle plac babatii "fiorosi".
da, cu siguranta cu comportamentul asta nu demonstrezi decat ce "barbat" esti...bullshit..

Last edited by aleks; 28-02-09 at 17:43.
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 02-03-09, 21:33   #2085
ioana308

Stage 3
 
ioana308's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 74
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

in ziua de azi exista tot felul de specimene de ,,barbati''.unii mai nereusiti din pacate.si numarul lor creste infiorator de repede.
ioana308 is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 04:06.


- Copyright 2024 4Tuning