Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

View Poll Results: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?
Prudent 90 22.44%
Prin eleganta si stil 17 4.24%
Mai putin haotic 25 6.23%
Mai putin sportiv 49 12.22%
Conduc mai bine 19 4.74%
Ceva mai neindemanatice 308 76.81%
Multiple Choice Poll. Voters: 401. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 27-11-13, 23:18   #421
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

99% nu stiti ce vorbiti, sunteti pusti teribilisti ce deabia si-au luat permisul posibil. Colegul care mergea cu 140 km/h ...vezi ca nu suntem in Germania, avem limite de viteza...poate daca mergeai si tu normal ca tot omul nu era nevoie sa rupi frana

Femeile conduc la fel ca barbatii, chiar de multe ori sunt mai atente. Toti am avut incidente cu femei dar si cu barbati ( pun pariu ca mai multe). Doar ca in sinea voastra, instinctul de mascul feroce observa doar ce gresesc ele .

Pun pariu ca sunt fete/femei care va dau lectii la orice ora din zi si din noapte multor dintre voi.


Cum conduc femeile spre deosebire de barbati? La fel

Orice padure are si uscaturi, indiferent de sex. Sunt persoane care chiar nu au ce cauta la volan, au cumparat permisul sau au luat dupa n incercari, printr-o oarecare minune ....
giubau_v8 is offline   Reply With Quote
Old 28-11-13, 00:00   #422
arctix
Colectionar Machete

Stage 5
 
arctix's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 950
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Am observat o "moda" la soferite, mersul noaptea prin oras cu luminile stinse,

In ultimele 2 saptamani am intalnit vreo 15-20 de astfel de specimene, toate soferite. Nu stau sa vanez greselile soferitelor, pur simplu vad si analizez ce se intampla in jurul meu in trafic.

Vezi o racheta cu luminile stinse venind din sensul opus sau o ajungi din urma pe sensul tau, initial crezi ca e vreun pusti sau vreun mafiot ceva, care se ascunde de politie, cand colo ce sa vezi, o doamna sau domnisoara soferita absorbita de convorbirea la telefon.

Din punctul meu de vedere ar trebui sanctiuni drastice cu privire la contranventiile de genul: vorbit la telefon, nesemnalizarea manevrelor, mersul cu luminile stinse noaptea si mai ales pe timp de ceata, blocarea circulatiei mijloacelor de transport in comun..etc.
arctix is offline   Reply With Quote
Old 28-11-13, 08:52   #423
midnight_rider
2 Roti

Stage 3
 
midnight_rider's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 152
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
[SKODA]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Scapa oamenii boii la vale deseori, nu trebuie nici sa pui la suflet, nici sa-i iei in serios... si am fost cat de diplomat am putut...
Chiar deloc, doar ma minunam

Quote:
Originally Posted by giubau_v8 View Post
Cum conduc femeile spre deosebire de barbati? La fel
Big up!
midnight_rider is offline   Reply With Quote
Old 02-12-13, 16:57   #424
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by giubau_v8 View Post
99% nu stiti ce vorbiti, sunteti pusti teribilisti ce deabia si-au luat permisul posibil. Colegul care mergea cu 140 km/h ...vezi ca nu suntem in Germania, avem limite de viteza...poate daca mergeai si tu normal ca tot omul nu era nevoie sa rupi frana

Femeile conduc la fel ca barbatii, chiar de multe ori sunt mai atente. Toti am avut incidente cu femei dar si cu barbati ( pun pariu ca mai multe). Doar ca in sinea voastra, instinctul de mascul feroce observa doar ce gresesc ele .

Pun pariu ca sunt fete/femei care va dau lectii la orice ora din zi si din noapte multor dintre voi.


Cum conduc femeile spre deosebire de barbati? La fel

Orice padure are si uscaturi, indiferent de sex. Sunt persoane care chiar nu au ce cauta la volan, au cumparat permisul sau au luat dupa n incercari, printr-o oarecare minune ....
Eheee, nu e chiar asa... Chiar daca acum cativa ani ma bateam cu pumnii in piept ca domne femeile conduc cel putin la fel de bine ca si barbatii... nici pe departe nu e asa. Si acum o luam general, fara acele 1-2-12 exceptii... femeile prin natura lor/noastra umana nu avem skilluri de sofat atat de bine dezvoltate cum au barbatii, este ceva natural, nu trebuie sa fim suparate pe asta, trebuie doar sa acceptam realitatea. Repet, vorbesc la modul general, nu exceptii care confirma ca suntem lemn la volan si nici care demonstreaza ca putem sa fim soferite de rally...
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 03-12-13, 10:36   #425
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 592
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Uite o fata care are foarte mare dreptate, si asa e, ii dau dreptate, da e adevarat ca sunt si acele femei care au indemanare, precizie, in sofat, ca si cum cu volanul in mana s-au nascut, dar multe sunt si care habar n-au cu ce se mananca, mai e si partea aia formata din femei care considera ca nu e necesar sa isi ia permisul doar ca sa-l aiba.
Deci avem asa, 30% femei care nu conduc ca n-au permis, 30% varza, 30% cele care au aptitudinile unei femei in a sofa, si restul de 10% femei care sincer sunt foarte tari la volan.
Eu ca si barbat cand sunt in masina trebuie sa conduc, chit ca e tata sau prietena sau mai stiu eu la volan, prefer sa conduc eu fiindca altfel nu ma simt eu, parca as sta pe ace, sau ii zic la sofer, ma, aia n-ai vazut-o, aia nu, ailalta ce-o fost, vezi la aia...., momentan am lasat masina din probleme tehnice si meteo si acum 2 saptamani m-am urcat in masina unei colege si a condus ea, inca de la plecare am luat-o la rost, ca de ce n-a luat-o pe unde era mai scurt....pur, fiindca pe acolo nu-i place....in schimb conduce bine tipa, nu e aia care s-o pun la volan la intrecere cu mine asta-i clar dar de condus conduce prudent, cu viteza buna, deci se poate, nu zic, sunt si unele bata.....da asa, la modul extrem, am intalnit specimene destule, totusi oricat de buna ar fi fata la volan, sa aleg intre a conduce ea si eu, prefer sa conduc eu, nu admit ca-s eu fara greseala, ca fiecare facem voit sau nu greseli, stim noi de ce, dar prefer sa conduc eu, ma stiu mai in siguranta, mai ales cu jungla asta rutiera din romania.
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 12-12-13, 10:51   #426
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Cred ca esti o persoana foarte enervanta ca si pasager in masina
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 13-12-13, 16:00   #427
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
Cred ca esti o persoana foarte enervanta ca si pasager in masina
Esti tu rau
aleks is offline   Reply With Quote
Old 15-12-13, 15:02   #428
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by don_eduardo37 View Post
acum 2 saptamani m-am urcat in masina unei colege si a condus ea, inca de la plecare am luat-o la rost, ca de ce n-a luat-o pe unde era mai scurt....pur, fiindca pe acolo nu-i place....
Eu opream si te dadeam jos
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 21-12-13, 14:44   #429
SuzuMaTeo

Stock
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 9
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Eu am votat conduc prudent, dar cand vine vorba de parcat sunt vraiste
SuzuMaTeo is offline   Reply With Quote
Old 26-12-13, 00:16   #430
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Acum o mie de ani am mai comentat la topicul asta.In general femeile nu conduc,ele manipuleaza autovehicolul pentru a ajunge din punctul A in punctul B...
GTA is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 19:23.


- Copyright 2024 4Tuning