Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

View Poll Results: Esti de acord cu inmatricularea masinilor pe Bulgaria?
DA 631 78.39%
NU 174 21.61%
Voters: 805. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 06-10-11, 17:36   #361
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Conform celor scrise de colegul a3ds, cei care sunt impotriva inmatricularii pe Bg sunt tarani, prosti, hoti si nesimtiti inculti.
Bravos nenicule, la mai mare
aleks is offline   Reply With Quote
Old 06-10-11, 18:50   #362
pacaliciosu

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 37
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Conform celor scrise de colegul a3ds, cei care sunt impotriva inmatricularii pe Bg sunt tarani, prosti, hoti si nesimtiti inculti.
Bravos nenicule, la mai mare
Nu stiu de ce doar tu te simti jignit de toti.....sa fie vreun sambure de adevar?
Omul a generalizat doar....
Baga si tu un contraargument din top....baga ceva....
pacaliciosu is offline   Reply With Quote
Old 06-10-11, 19:43   #363
ionut daniel

Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,003
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Noi ne dam cu parerea aiurea. E bine sau nu, e o alternativa ieftina pentru a putea inmatricula LEGAL o masina intr-un stat UE. Statul vecin a inteles nevoile comunitatii si a facut traiul mai usor prin scutirea de anumite taxe aberante.
Avantajul nostru este ca putem beneficia si noi de anumite privilegii in virtutea aderarii la UE, chiar daca acestea nu sunt oferite de tara noastra, ci de vecini.
Nu stiu cum reusesc ei, dar am ramas impresionat de dorinta de progres si civilizatie - pe strada/piata oamenii sunt mult mai decenti in comportament, restaurantele/terasele au o servire ireprosabila la un pret de invidiat, fabricile(asa putine cum au avut) nu s-au inchis, pe parcurs devenind profitabile, pamantul este lucrat in proportie foarte mare fata de tara noastra. Toate pentru ca au avut conducatori care au tinut cu poporul.
Si eu imi doresc sa pot inmatricula o masina in Romania intr-o singura zi, intr-un singur loc, sa mi se dea suporti la numar si montare a acestuia in atelierul politiei/r.a.r.-ului unde sa platesti aceeasi suma ca in Bulgaria.
Si eu doresc sa vad drumuri si poduri ca in occident, atata timp cat platesc taxe de occident. Si eu doresc sa trec podul spre Ruse cu 2 E pe un asfalt nou, nu cu 6 E pe un pod plin de gropi unde rupi masina. Si sunt multe altele pe care le-am putea lua exemplu de la Bulgaria, nu sa tinem nasul sus si sa ne facem ca suntem mai sus decat ei.

Cat timp sunt taxele actuale eu pledez pentru inmatricularea in Bulgaria, indiferent de masina.
__________________
Dezmembrez BMW pisic 318
Dezmembrez Alfa 145

Inmatriculari Bulgaria cu numele tau in acte de la 399E
Tel. 0786863439 Petrov/0764488612 Ionut www.inmatricularetaxabulgaria.ro
ionut daniel is offline   Reply With Quote
Old 06-10-11, 21:30   #364
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Quote:
Originally Posted by pacaliciosu View Post
Nu stiu de ce doar tu te simti jignit de toti.....sa fie vreun sambure de adevar?
Omul a generalizat doar....
Baga si tu un contraargument din top....baga ceva....
Sa stii ca daca ma jignesti voalat nu iti mai creste un centimetru/postare.
Un contraargument nu am, ca nu ma cert cu a3ds, zic eu ca sunt chiar prieten de cand tot postez dupa el si el dupa mine. Am in schimb un fapt cert: in oras la mine s-au facut in 3 ani 2 parcuri, de la zero, de cateva hectare, din fondurile stranse cu taxa de mediu (sau prima inmatriculare, ca-i schimba numele lunar). Tot ce a trebuit sa faca administratia locala a fost sa faca un proiect si sa-l depuna la Ministerul Mediului. Apoi, dupa un an au mai facut inca un proiect si s-a mai construit un parc. Pentru mine asta e un rezultat concret si palpabil al taxei de mediu. Nu-i condamn pe cei care nu platesc taxa, pentru ca au gasit portita asta in legislatie, e bine ca pot, dar cum zicea un coleg de forum, macar sa nu fie ipocriti si sa se planga ca nu se face nimic cu banii aia. Sa nu fie ipocriti pentru ca 1: nu s-au interesat ce se intampla cu banii (sau cu o parte din ei cel putin) si 2: pentru ca nu e bine sa te plangi de cum se infaptuieste un lucru la care tu nu participi.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 06-10-11, 21:51   #365
ionut daniel

Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,003
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Am platit si eu taxa la o masina acum cativa ani, insa nu cred ca o voi mai face. Sa intelegem ca o sa impadurim iarasi muntii, se vor reface parcuri, se vor subventiona catalizatoare pentru marile uzine.. bla, bla, bla...
De ce unii tot cauta o justificare a taxei, asa cum platim taxa de drum in combustibil si separat in rovinieta? Offf.
ionut daniel is offline   Reply With Quote
Old 06-10-11, 23:19   #366
pacaliciosu

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 37
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Sa stii ca daca ma jignesti voalat nu iti mai creste un centimetru/postare.......
.......
Sa nu fie ipocriti pentru ca 1: nu s-au interesat ce se intampla cu banii (sau cu o parte din ei cel putin) si 2: pentru ca nu e bine sa te plangi de cum se infaptuieste un lucru la care tu nu participi.
La ce m-ar ajuta nr de posturi?......doar ca ma amuza cum sari singur( si de unul singur ) in sus ....si pt ca sunt putin rautacios...nu pot sa abtin
1. De aceea avem niste alesi....ca sa se ocupe de directionarea banilor in sensurile potrivite. Eu am alta slujba si alte prioritati....
2. Este normal sa nu particip....pt ca nici tu nu bagi mana in coca sa faci paine, nu apuci de ghena sa o urci in masina....etc. Sunt oameni platiti....culmea tot din banii nostrii ca sa se ocupe de initiere/desfasurare/finalizare diferite proiecte in folosul comunitatii.
Sunt altii , tot din banii nostrii platiti, ca sa tina sub observatie aceste procese....
Exemplul pe care l-ai dat nu este decat o faramita din ceea ce inseamna buget. Ai dreptate se poate....dar MUUUUUULT PREA PUTIN fata de cat se colecteaza in aceste scopuri ( in fiecare scop in parte )
Remarc cu ''dezamagire'' ca nu citesti posturile cu atentie, sau deloc. Ti-am explicat( si nu numai eu ) foarte clar in penultimul meu post cum stau lucrurile , intr-un mod grosier evident.
Din nefericire tu o tii una si buna cu particularitati( vezi exemplele cu cefe late, rable, 2 parcuri ...bla bla bla)
Aici vorbim de o situatie de interes general , o situatie care ma priveste pe mine, pe tine, pe el ,pe ala cu ceafa lata care scuipa seminte, din toate orasele tarii
O sa aduc in prim-plan inca odata penultimul meu post si in '' baza lui '' ( impropriu spus pt ca nu sunt eu etalon) argumentam daca esti pro sau contra inmatricularii in alta tara.
Si poti sa aduci si tu orice post in prim-plan si sa vedem....poate'' i-mi deschizi ochii'' in alta directie...cine stie...
Bafta
pacaliciosu is offline   Reply With Quote
Old 06-10-11, 23:25   #367
pacaliciosu

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 37
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

PENTRU DL. ALEKS
Fara a mai da vreun nume ca sa nu se interpreteze personal......intreb doar...
Ai fost vreodata la bulgari sa-ti cumperi alimente?
Ai fost vreodata la unguri sa-ti faci cumparaturile ca este mai diversificat si mai ieftin?
Ai fost vrodata la moldoveni sa-ti iei benzina/motorina?
Ai fost vreodata la Pandorf in sezon sa-ti iei ''toale de firma'' la reduceri?
Ai luat cafea de la vecinu ca lucreaza pe tir si o aduce de afara si este mai buna?
Ai bagat vreodata motorina de la vecinu' care este tirist si ia ramas si lui 30 l la cursa si in loc sa dai 5,5 la pompa te bucuri ca o iei la 4 lei?
Ti-ai cumparat ceva de pe ebay?
Ti-ai cumparat ceva adus de la turci?
Ti-ai reparat masina singur in spatele blocului in loc sa mergi la service?
Te-ai dus sa muncesti in Italia ,Spania, etc
E....atunci afla ca ai facut exact acelasi lucru pe care l-am facut si noi cu masinile la bulgari , doar ca la o alta scara si pe alt profil......in concluzie nu esti absolut cu nimic mai breaz( ai cumparat fara sa platesti la bugetul statului nimic.....ups)
Te bucuri ca vine Nokia in Romania?
Te bucuri ca vine Ford in Romania?
Te bucuri ca Mercedes face o groaza de subansamble in Romania?
Te bucuri ca vine.....xxx in Romania?
Pai astia de ce mama lor nu stau la ei in tara? si vin la noi?....va spun eu de ce....pentru profit, pentru bani....strict....nicidecum ca ne iubesc pe noi prea mult....si nu mai scuipa seminte si nu mai au ceafa lata si nu se mai falesc cu nimic.
Ia fa o analogie si considera ca nokia, ford, mercedes,...etc sunt doar niste masini pe care finlandezul, neamtul, americanul le-a inmatriculat in romania pt ca este mai ieftin....
Cam asta facem si noi cu masinile la bulgari.
Sper ca am fost destul de explicit.
Atata timp cat nu fur ci PLATESC tot ce este de platit chiar daca este in alta tara....nu vad care este problema.

DUPA CUM VEZI SE PRACTICA CU SUCCES SI LA NOI IN TARA SI PESTE TOT IN LUME.

Sa traim bine si sa o tinem numai in succesuri....ca meritam
pacaliciosu is offline   Reply With Quote
Old 07-10-11, 11:28   #368
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Apreciez că ataci doar forma, nu şi conţinutul Înseamnă că încă gândesc logic, atunci când n-o s-o mai fac am să mă retrag
Ce e interesant e că încerci să mă convingi cu un post copiat de acum 2 zile pentru o chestiune pe care n-o contrazic
Nu-i condamn pe oamenii care nu plătesc taxele, condam doar ipocrizia de a comenta că nu se folosesc corect banii pe care ei nu-i plătesc, deci problema nu-i priveşte.
Deja e a 5-a oară când repet treaba asta şi doar tu nu reuşeşti s-o înţelegi. Dacă ţi-aş desena treaba asta crezi că te-ar ajuta?
aleks is offline   Reply With Quote
Old 07-10-11, 12:07   #369
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Confirm pe acesta cale ca nu ma cert cu conu' Alecu. Dar am o intrebare : de unde stii ca parculetul ala (btw si in Craiova se fac enspe mii de proiecte, cu bani europeni si de la bugetul de stat) al tau(sau mai multe) a fost facut cu banii din taxa auto? Taxa auto, pe langa faptul ca este ILEGALA(o nimica toata) si imens de mare fata de venitul mediu din romania/pretul masinii, se duce la trezorerie(unde se achita) si de acolo se varsa la bugetul de stat. Ai putea sa spui ca orice se face in romania se face de fapt din banii de taxa auto, eh? Eu am cautat pe goagle, nu am gasit absolut nimic concret despre ce se face cu banii din taxa auto, peste tot scrie doar ata : guvernul trebuie sa returneze taxa auto, comisarul european spune ca trebuie sa returneze banii incasati din taxa auto, EU ameninta cu infringement pentru taxa auto.

In fine.

PS: apropos de etichetarile de care ma acuzi, raspund cu exact aceeasi moneda: aia cu masini pe bulgaria sunt cocalari, tigani, au epave, au asigurari false, acelasi tip de generalizare. Nu e prea placut, isnt it?
__________________
Understeer is when you hit the wall with the front of the car.Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.Horsepower is how fast you hit the wall.
Torque is how far you take the wall with you.

Last edited by a3ds; 07-10-11 at 12:16.
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 07-10-11, 12:18   #370
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Dintr-o sursa oficiala, dar publica si verificabila, nu dau aiurea din gura sa ma fac de bafta
Cat despre ceea ce gasesti pe net despre asta, nu tu ai cautat rau, ci chiar asa apar informatiile in Romania: nimic concret, totul doar tabloidizat, can-can, injuraturi, jigniri, stii tu, doar circ mult, ieftin, prost... Informatii reale zero, gunoi inutil maxim.
E normal ca daca traiesti doar cu asta dupa un timp sa întelegi ca asa e defapt corect si normal, asa se poarta si discutiile, de aia ajung unii sa jigneasca gratuit doar ca sa se amuze de reactia celui vizat, nu poti cere mai mult in lipsa unei scari reale a valorilor sau a unei baze proprii solide care sa-ti permita sa nu ajungi asa jos.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 07-10-11, 12:21   #371
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Banii se duc la „Rabla"

Ministrul Mediului a arătat că banii proveniţi din taxa auto în 2010 s-au dus, în cea mai mare parte, la programul Rabla. „În 2010 am strâns din taxa auto 720 de milioane de lei, iar pentru programul Rabla am dat 700 de milioane de lei, deci mare parte din aceşti bani s-a dus pentru schimbarea parcului auto", a spus Borbely. El a adăugat că taxa auto a dus şi la scăderea importului de maşini mai vechi de 15 ani, de la 31%, în 2010, la 9,8%, în primele patru luni ale acestui an. Până la data de 31 ianuarie 2011 au fost cumpărate, prin Programul „Rabla" 2010, 63.000 de maşini, dintre care puţin peste 27.000 au fost mărci produse în România.

"Doar cei cu sentinţe definitive vor primi banii înapoi. Nici vorbă ca toţi ceicare au plătit taxasă primească banii înapoi.''
Laszlo Borbely ministrul Mediului


Mai simplu, pentru cei osteniti, banii incasati din taxa de "mediu" se duc in achizitionarea mai multor automobile care sa polueze mai mult, in continuare, si prin procesul de fabricatie(mai ales) si prin restul. Hai, las-o alekse, ca macane.
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 07-10-11, 12:37   #372
yneedlove

Stage 5
 
yneedlove's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 770
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Sa stii ca daca ma jignesti voalat nu iti mai creste un centimetru/postare.
Un contraargument nu am, ca nu ma cert cu a3ds, zic eu ca sunt chiar prieten de cand tot postez dupa el si el dupa mine. Am in schimb un fapt cert: in oras la mine s-au facut in 3 ani 2 parcuri, de la zero, de cateva hectare, din fondurile stranse cu taxa de mediu (sau prima inmatriculare, ca-i schimba numele lunar). Tot ce a trebuit sa faca administratia locala a fost sa faca un proiect si sa-l depuna la Ministerul Mediului. Apoi, dupa un an au mai facut inca un proiect si s-a mai construit un parc. Pentru mine asta e un rezultat concret si palpabil al taxei de mediu. Nu-i condamn pe cei care nu platesc taxa, pentru ca au gasit portita asta in legislatie, e bine ca pot, dar cum zicea un coleg de forum, macar sa nu fie ipocriti si sa se planga ca nu se face nimic cu banii aia. Sa nu fie ipocriti pentru ca 1: nu s-au interesat ce se intampla cu banii (sau cu o parte din ei cel putin) si 2: pentru ca nu e bine sa te plangi de cum se infaptuieste un lucru la care tu nu participi.

"Prietene" tu muncesti? Daca da, ce salariu ai? Hai sa incepem cu asta vrei?

Poi platesc taxe si impozite... si nu am nimic ....ma duc la medic si dau bani cu toate ca am cas sau cnas cum dreaq ai mai zice....
Nu am strazi
Am benzina proasta la preturi de oameni nebuni
Taxe si impozite inexplicabil de mari si de aberante
Taxa de drum..si stau cu masina mai mereu in service....

Asa ca.... daca ai vazut TU un fenomen...asta nu inseamna ca nu sunt 99% sanse sa fie cu bani de la UE... si nici decum din taxa de inmatriculare/mediu ....

Si sa fie asa....sa ai tu dreptate.... tot prefer BULGARIA ITALIA FRANTA GERMANIA SPANIA AMERICA ANGLIA.... decat romania....

Sa scoata taxa aberanta de inmatriculare...si sa platesc daca e o suma corecta....taxa de mediu anual... si AZI ma duc sa fac asta....asa cum am mai zis , si eu prefer sa platesc aici la mine in tara....dar pt ce? pe ce?
Sa imi de'a ei bani de masina noua...sau cadou una noua si platesc ce vor ei....
Dar NU pe banu meu sa vina un coate goale si un chior sa imi zica mie ca tre sa platesc sume...ce depasesc cu mult....pretul masinii....

Eu nu sunt PRO si nici CONTRA inmatricularii unei masini in afara romaniei, dar NU pot fi PRO taxelor de la noi....sub nici o forma....doar daca as fi retardat mintal sau plin de bani...asa ca pana atunci vreau nu vreau...traiasca BULGARIA si tarile care au inteles ca mai exista si oameni MUNCITORI...care isi doresc sa isi faca viata de zi cu zi mai usoara.... o masna nu este un lux, este o necesitate... asa ca.... dc sa platesc necesitatea mea...la pret de lux?
Ca nu mai e vb de moft...ca nu am un X5...si nici un seria 3 sau seria 5 cu motor de 5000cc... ci un opel banal de 1.6 ... asa ca ...sper sa intelegi ca aici in romania ...romanul de rand...muncitorul de rand e cel ce plateste taxele si impozitele....NOI nu furam...dar ne-am saturat sa fim furatzi si batjocoritzi in fiecare zi de catre statul roman !!!

1000 de vb.... nu fac un ban..... oricum nu rezolvam nimic....
__________________
Desteptul cedeaza primul , are ceva mai bun de facut....

Nu te pune cu mintea prostului pt ca te va rapune , el are mintea odihnita !!!

Last edited by yneedlove; 07-10-11 at 12:39.
yneedlove is offline   Reply With Quote
Old 07-10-11, 13:26   #373
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Quote:
Originally Posted by yneedlove View Post
"Prietene" tu muncesti? Daca da, ce salariu ai? Hai sa incepem cu asta vrei?

Poi platesc taxe si impozite... si nu am nimic ....ma duc la medic si dau bani cu toate ca am cas sau cnas cum dreaq ai mai zice....
Nu am strazi
Am benzina proasta la preturi de oameni nebuni
Taxe si impozite inexplicabil de mari si de aberante
Taxa de drum..si stau cu masina mai mereu in service....

Asa ca.... daca ai vazut TU un fenomen...asta nu inseamna ca nu sunt 99% sanse sa fie cu bani de la UE... si nici decum din taxa de inmatriculare/mediu ....

Si sa fie asa....sa ai tu dreptate.... tot prefer BULGARIA ITALIA FRANTA GERMANIA SPANIA AMERICA ANGLIA.... decat romania....

Sa scoata taxa aberanta de inmatriculare...si sa platesc daca e o suma corecta....taxa de mediu anual... si AZI ma duc sa fac asta....asa cum am mai zis , si eu prefer sa platesc aici la mine in tara....dar pt ce? pe ce?
Sa imi de'a ei bani de masina noua...sau cadou una noua si platesc ce vor ei....
Dar NU pe banu meu sa vina un coate goale si un chior sa imi zica mie ca tre sa platesc sume...ce depasesc cu mult....pretul masinii....

Eu nu sunt PRO si nici CONTRA inmatricularii unei masini in afara romaniei, dar NU pot fi PRO taxelor de la noi....sub nici o forma....doar daca as fi retardat mintal sau plin de bani...asa ca pana atunci vreau nu vreau...traiasca BULGARIA si tarile care au inteles ca mai exista si oameni MUNCITORI...care isi doresc sa isi faca viata de zi cu zi mai usoara.... o masna nu este un lux, este o necesitate... asa ca.... dc sa platesc necesitatea mea...la pret de lux?
Ca nu mai e vb de moft...ca nu am un X5...si nici un seria 3 sau seria 5 cu motor de 5000cc... ci un opel banal de 1.6 ... asa ca ...sper sa intelegi ca aici in romania ...romanul de rand...muncitorul de rand e cel ce plateste taxele si impozitele....NOI nu furam...dar ne-am saturat sa fim furatzi si batjocoritzi in fiecare zi de catre statul roman !!!

1000 de vb.... nu fac un ban..... oricum nu rezolvam nimic....
Da prietene, muncesc de-mi pocneste capul, 12-14-16 ore pe zi, 6-7 zile pe saptamana. Am facut-o ani de zile pentru altii, de ceva ani o fac pentru mine. Am platit taxe, somaj, CAS, pensii etc, si nu am beneficiat direct de nimic, nu am stat nicio zi internat. Dar au beneficiat ceilalti, pensionarii care au muncit o viata ca tu sa ai pe ce strazi sa mergi cu Opelul, la ce scoli sa-ti duci copii, la ce spital sa-ti duci bunicii sau parintii. Au beneficiat copii nostri care merg la scoala, noi ca avem curatenie, iluminat public, stii si tu, toate serviciile publice existente intr-un stat.
Nu imi povestiti ca taxele se folosesc rau. Stim asta cu totii, dar rezolvarea nu e sa nu platim taxele deloc, aia inseamna intoarcerea la societatea primitiva.
Solutia e in modificarea sistemului si a celor care-l conduc, indiferent de culoarea politica in spatele careia se ascund de 20 de ani. E utopic atunci cand privesti cum stau lucrurile in realitate, nu?
Tu stii asta, eu stiu asta, cu totii o stim, iar discutia de aici e doar un exercitiu de imaginatie si unul din putinele castiguri ale unui regim relativ democratic. De ce te superi ca ne exercitam dreptul asta?
Ai vrea sa fim toti de o singura parere? A mai vrut un tip chestia asta si a avut un Craciun de tot rahatul in '89...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 07-10-11, 17:30   #374
yneedlove

Stage 5
 
yneedlove's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 770
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
A mai vrut un tip chestia asta si a avut un Craciun de tot rahatul in '89...
Se pare ca nu ai inteles NIMIC din ce a fost in 89' si cum au stat treburile atunci si care este adevarul....dar este alta mancare de peste... oricum de 1000000000000 de ori mai bine atunci .....decat AZI !!!

Te'am pupat din mers....plateste tu taxa si pt mine.... eu NU am si nu vad dc , este ILEGALA....
yneedlove is offline   Reply With Quote
Old 07-10-11, 18:34   #375
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Quote:
Originally Posted by yneedlove View Post
Se pare ca nu ai inteles NIMIC din ce a fost in 89' si cum au stat treburile atunci si care este adevarul....dar este alta mancare de peste... oricum de 1000000000000 de ori mai bine atunci .....decat AZI !!!

Te'am pupat din mers....plateste tu taxa si pt mine.... eu NU am si nu vad dc , este ILEGALA....
Ah, am inteles, tu esti din cei care plang dupa comunism. Imi cer scuze, de ce n-ai spus asa de la inceput ca nu mai incercam sa-ti raspund, suntem oricum in galaxii diferite.

Last edited by aleks; 07-10-11 at 19:05.
aleks is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -