Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

View Poll Results: Esti de acord cu inmatricularea masinilor pe Bulgaria?
DA 631 78.39%
NU 174 21.61%
Voters: 805. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 30-09-11, 01:53   #316
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Quote:
Originally Posted by maverick1508 View Post
Ba pot, daca esti prea prost sau destul de bogat
Cred ca prima conditie este sa fii destul de bogat,apoi ramane de vazut daca esti dispus sau nu sa faci asta.Ca fapt divers,legat de masina respectiva mi s-a oferit ocazia ca masina sa fie inmatriculata in Ro si cu impozit platit anual...insa am refuzat,pur si simplu mi s-a parut aberant ca cineva sa plateasca 50.000Ron doar ca sa poata avea numere de Romania.
__________________
GTA is offline   Reply With Quote
Old 30-09-11, 02:41   #317
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Quote:
Originally Posted by dks_ View Post
Am sa incerc sa-ti raspund ... desi probabil "numarul meu de posturi si data inregistrarii acestui cont nu ma fac demn de acest lucru".E foarte clar intr-un colocviu public si virtual trebuie sa ai "spate" in mii de posturi pentru a avea dreptul la opinie si sa prezinti o parere concreta.In fine ...
Ai inteles FIX NIMIC.
Nu preaslavesc vreo marca auto si nici nu ma paste vreun nationalism exacerbat incat sa ma apuc sa ridic in slavi Dacia.Era doar un exemplu de masina ieftina , cumparata de cetateni ce beneficiaza de un nivel de trai superior, cetateni ce sunt adusi mereu in prim-plan pentru comparatii.Mai explicit de atat in aceasta privinta nu am cum sa fiu.
Exista de asemenea si o mare diferenta intre A DETINE o masina si A CONDUCE O MASINA A UNEI COMPANII.A detine , inseamna printre altele ca proprietarul sa-si plateasca taxele nominal.Ca 'toti e zmei' cand compania deconteaza totul ...
Normal ca toti frustratii (printre care ma numar si eu probabil , desi trebuie sa recunosc faptul ca nu sunt posesor de logan , din interpretarea postului tau) eticheteaza aiurea snobismul la nivel national.Adica lumea are casele pline de plasme si iphone'uri luate in rate ce nu mai pot fi platite , dar asta nu e snobism , e investitie in tehnologie probabil.E de asemenea normal sa fie plin de "masini straine" in fata blocurilor de la periferie , e normal ca oameni care castiga 200eur lunar sa aiba in posesie masini cu motoare de 2.5+ ... toate sunt lucruri absolut logice si rationale.
Nu am afirmat nici macar o data ca legea e 'buna'.Absolut adevarat ca este aberant si inept ca o taxa sa depaseasca valoarea unui bun.Dar aici traim , in tara unde lumea protesteaza pentru drepturi fundamentale doar daca se dau sarmale gratis si in fond ... ne meritam soarta.
In final , cadou sau nu , momentan detii o masina pe care admiti ca nu o poti intretine ... concluziile le tragi singur.
O seara buna!

Apreciez sarcasmul subtil si respect faptul ca esti o persoana educata si inteligenta,insa posturile tale reflecta foarte clar o frustrare accentuata,frustrare al carui motiv numai tu il cunosti cu siguranta iar noi nu putem decat sa ne dam cu parerea vis-a-vis de acest subiect...eu unul am presupus ca esti un cetatean model,platitor de toate taxele indiferent cat de aberante ar fi insa fiind si inteligent ai ales sa conduci o masina ieftina,autohtona si cu taxe foarte mici.Greseala mea daca m-am inselat in privinta masinii pe care o detii.

Legat de masina mea,la fel de bine o pot inmatricula in Romania iar exploatarea ei m-ar costa tot atat cat ma costa si daca are numere de BG,insa de ce sa platesc aceste taxe enorme cand am solutii alternative mult mai ieftine?Sau nu mai stim ce inseamna snobism sau meltenism cum se poarta mai nou?Si aici tragi tu concluziile....

Iar legat de faptul ca nu iesim in strada sa urlam de foame...nu te-am vazut legat de nici un gard in greva foamei strigand dupa drepturile tale fundamentale.Tot ce ai facut a fost sa ne arati noua cu majuscule boldate de ce esti tu frustrat ca altii nu-si revendica drepturile si in numele tau.

Pana la noi ordine traim in jungla iar la putere nu este Leul,suntem condusi de hiene.In concluzie fiecare se descurca asa cum poate si fentam hienele cu acelasi talent cu care ele nascocesc noi si noi taxe pentru fiecare rasarit apucat in Romania.
GTA is offline   Reply With Quote
Old 01-10-11, 00:54   #318
catitzucatitzu

Stock
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 1
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Quote:
Originally Posted by ZaNe94 View Post
procura de la bulgar nu se poate face pe numele mai multor persoane? adica e ciudat sa nu ii poti da si masina nevestei
ba da poti eu am procura si sunt trecut si eu si tata... deci nu e nicio problema
catitzucatitzu is offline   Reply With Quote
Old 02-10-11, 13:52   #319
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

DKS, pierzi timpul pe aici.

Si te consumi degeaba, din punctul meu de vedere, bulgaria este o portita de scapare pentru un om care isi permite o masina(la modul intretinut mecanic/estetic) la care a visat de mult, dar statul roman nu il lasa sa isi indeplineasca visul. Si cum statul roman doar ia, in general, fara sa ofere mare lucru pentru banii pe care ii cere, mi se pare normal sa incerci sa iti traiesti viata, sa te bucuri de ea cat mai mult. In asta includ inclusiv o masina din 1900 toamna care imi place mie de cand eram copil si care imi pune un ranjet pe mecla cand o conduc.

Diferenta e ca, inscrisa in bulgaria, mi-o permit, inscrisa in romanistan, nu mi-o permit, doar prin prisma taxelor/impozitelor aberantae. Si cat timp e inscrisa perfect legal in Bulgaria, why not?

Despre firmele care se muta in Bulgaria aceeasi parere o ai? Ca sunt cocalare? Nokia, tot cocalari sunt? Nu, pur si simplu nu isi mai permit sa opereze aici, de ce sa faci cadou unui stat corupt mafiot cand poti foarte bine sa iti vezi de ale tale in alta tara? Cat timp e legal, fuck you romania.

Argumentul cu "curg tablele de pe masinile de bulgaria" este caduc, sunt enspe mii de masini inscrise pe .ro de pe care curg tablele, sunt mai putin rable ca au numere de romanistan? Eu zic ca nu. Dar poate nu m-am prins eu de regulile jocului.
__________________
Understeer is when you hit the wall with the front of the car.Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.Horsepower is how fast you hit the wall.
Torque is how far you take the wall with you.
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 02-10-11, 14:00   #320
pese

Stock
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 5
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Sunt maşini de la 500 de euro în România, gata înmatriculate.
Dacă nu-ţi permiţi mai mult, nu te întinde cât nu ţi-e plapuma, dar e greu când eşti român fudul.
ba destept te crezi...eu am stat 5 ani in tari straine am cumparat o masina noua am dat 30000 pe ea si acu astia im cer 4000 sa o inscriu....dupa tine tre sa dau masina la fiare vechi si sa imi iau una cu 500 de euro
pese is offline   Reply With Quote
Old 02-10-11, 15:08   #321
FXA-

Stage 5
 
FXA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 301
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Quote:
Originally Posted by pese View Post
ba destept te crezi...eu am stat 5 ani in tari straine am cumparat o masina noua am dat 30000 pe ea si acu astia im cer 4000 sa o inscriu....dupa tine tre sa dau masina la fiare vechi si sa imi iau una cu 500 de euro
In cazul tau este alta situatie. Aleks se refera la cei care au 1500 de euro si-n loc sa-si ia Matiz/Tico/Supernova prefera sa-si ia un BMW spre exemplu pe care de fapt nu si-l permit, doar ca e BMW. E aiurea sa-ti iei o masina cu pretentii si atunci cand pica ceva sa te apuci sa cauti prin dezmembrari cele mai ieftine SH-uri sau sa-ti iei pivoti facuti in Turcia, Turkmenistan, Congo etc. dar tu ai Bamveu! Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar normal din punctul meu de vedere e sa-ti iei ce-ti permiti. Daca ai banii ca sa achizitionezi o anume masina, in anumite conditii, asta nu inseamna ca ti-o permiti! Iti permiti s-o intretii cu piese originale sau de foarte buna calitate? Sa aiba linie, sa nu fie in 5 culori sau sa arate ca dupa razboi? Atunci ia-ti.
FXA- is offline   Reply With Quote
Old 02-10-11, 15:18   #322
eddycdk
Skoda Driver


Stage 5
 
eddycdk's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 2,508
Member of:
[Colectionar Machete]
[SKODA]
[4Tuning International]
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Quote:
Originally Posted by dks_ View Post
Pai daca se tot invoca paralele as avea si eu o intrebare : de ce nemtii sunt principalii importatori de LOGAN??sau si ei sunt cretini ?
In Olanda , la un consortiu financiar important de ce DOAR romanu' si bulgaru' detin masini la care platesc taxe lunare sute de euro?
De ce mama dracu' vedem la toate familiile decente "de afara" in fata casei parcate 2-3 masini "obisnuite" ?Oare toate popoarele astea sunt pline de cretini si "jmecheria" s-a inventat aici spatiul Carpato-Danubiano-Pontic?!Oare in Romania "necesitatile" sunt mai mari ? nu de alta dar suntem pe ultimul loc la consumul de sapun si pasta de dinti dar pe primul la Ferrari ?

Sau la mijloc e celebra MELTENEALA ?!? pai cum sa merg cu autohtona frate ? 'se rade da mine' samantaresilii din fata blocului cand plec , la dracu' e o necesitate sa merg cu motor de minim 3L in bucuresti , sa am o piele tocita sub basau etc.In fond pentru multi gradul de utilizabilitate este reflectat de barfele generate pe scara blocului si nu de km parcursi , ca mai bine am un XXXXX-puterea cazanului- (sa nu se simta nimeni lezat) parcat decat un clio in miscare.

Si voi de ce credeti ca tarile civilizate sunt CIVILIZATE ? Ca asa le-a lasat Dumnezeu ? ca au boase mai mari ? ca a plouat mai mult la ei ? SAU sunt EDUCATI ? Ca nemtii , suedezii , finlandezii , danezii , francezii nu au infrastructura si nivel de trai din bani obtinuti la ruleta.Ei muncesc si isi platesc taxele la stat (care prin comparatie sunt de zeci , sute si unele de mii de ori mai mari ca in Romania).Si pentru a preintampina imbecilitati : ei primesc pentru ca stiu sa si ceara , pentru ca ei nu se prostitueaza pe o galeata la vot si pentru ca in mare parte nu sunt niste cretini incapabili sa scrie si sa transmita un mesaj.
Era si o vorba prin batrani "domnia si prostia se plateste".Vrem clasa LUX cu bani putini ... nu merge si cu ... si cu sufletu-n rai.

Dar "ASTIA E OAMENII , CU ASTIA DEFILAM"
Sanatate si virtute!
Ai dreptate, n-ai cu cine in Romania!
Eu locuiesc in Danemarca. Va vaitati de taxe? Aici sunt si 180% taxele la masinile noi. SI? Au si ei masini noi si bune, au si Lamborghini, au A6 au si Spark, au si Honda din '94. Dar aici toti muncesc si in Copenhaga am vazut doar 3-4 X6. O masina din clasa premium e condusa de tipi la cravata si costum, oameni cu functii executive, nu de niste pimpi cu ceafa lata care au trimis 2 boarfe la Geneva.
Aici luxul se plateste, pt. ca a avea lux intr-o tara civilizata, inseamna ca ai bani. Iar aici daca ai bani, platesti taxe. Nu poti sa apari maine cu Cayenne si tu sa ai o pizzerie. Ti-l confisca Fiscul. Ti-l ia si in Romania din fata garsonierei bunicii? Nu cred... ca iese ceafa lata si da spaga!
Aici se platesc asigurarile in functie de varsta utilizatorului, marca si modelul masinii, vechimea permisului, zona unde locuiesti, starea civila si istoria de sofer a utilizatorului, asa ca un tanar cu BMW second din 2000 poate fi taxat mult mai scump decat un nene insurat si cu 2 copii si care conduce Insignia nou nout.
Legile functioneaza si oamenii le respecta si nu ti-e frica ca te trezesti la o intersectie cu un cazan de Vemveu cu nr. bulgaresti si maneaua in blana ca iti face praf masina.
Sunt total impotriva inmatricularilor pe Bulgaria!
Fiecare trebuie sa se adapteze sistemelor de legi din tara in care locuieste, intelegeti ideea?
__________________
2013 creamy white i30 / OEM+ style


Last edited by eddycdk; 02-10-11 at 15:20.
eddycdk is offline   Reply With Quote
Old 02-10-11, 15:35   #323
5inci
Peugeot Driver

Stage 5
 
5inci's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,127
Member of:
[DACIA]
[PEUGEOT]
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

In primul rand nu cred ca in Danemarca daca ai un x6 si nu ai vreo firma care sa fie foarte mare ,mult mai mare ca masina care ti-o permiti ti-o confisca fiscul.
Si la ce sa ma adaptez tarii in care traiesc daca ea incearca prin orice metode sa ne fure,nu ti se pare normal sa incerci si tu prin orice metoda sa pacalesti statul.
Oricum dupa parerea mea cei care sunt impotriva masinilor pe bulgaria sunt tot doar cei care isi permit cu greu o masina noua si de ofticati ca s-au chinuit din greu sa stranga bani sa o ia noua nu ii inghit pe cei care poate nu isi permit una noua si isi ia ceva SH si o inscrie pe BG numai pt a scapa de taxa pe Ro care e ilegala.
Mai ales in cazul lui GTA ce rost avea sa dea 50.000 lei doar sa aiba nr de Ro.Masina are acelasi costuri de intretinere si cu nr de ro,bg,it etc.Costul impozitelor e alta problema si chiar daca isi permite sa plateasca impozitele pe ro nu vad rostul (am scris mai sus , daca ei incearca sa ne fure pe noi , automat ca si noi incercam sa ii pacalim cum putem)

Last edited by 5inci; 02-10-11 at 15:50.
5inci is offline   Reply With Quote
Old 02-10-11, 16:00   #324
eddycdk
Skoda Driver


Stage 5
 
eddycdk's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 2,508
Member of:
[Colectionar Machete]
[SKODA]
[4Tuning International]
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Quote:
Originally Posted by 5inci View Post
In primul rand nu cred ca in Danemarca daca ai un x6 si nu ai vreo firma care sa fie foarte mare ,mult mai mare ca masina care ti-o permiti ti-o confisca fiscul.
Si la ce sa ma adaptez tarii in care traiesc daca ea incearca prin orice metode sa ne fure,nu ti se pare normal sa incerci si tu prin orice metoda sa pacalesti statul.
Oricum dupa parerea mea cei care sunt impotriva masinilor pe bulgaria sunt tot doar cei care isi permit cu greu o masina noua si de ofticati ca s-au chinuit din greu sa stranga bani sa o ia noua nu ii inghit pe cei care poate nu isi permit una noua si isi ia ceva SH si o inscrie pe BG numai pt a scapa de taxa pe Ro care e ilegala.
Mai ales in cazul lui GTA ce rost avea sa dea 50.000 doar sa aiba nr de Ro.Masina are acelasi costuri de intretinere si cu nr de ro,bg,it etc.Costul impozitelor e alta problema si chiar daca isi permite sa plateasca impozitele pe ro nu vad rostul (am scris mai sus , daca ei incearca sa ne fure pe noi , automat ca si noi incercam sa ii pacalim cum putem)
Ofticat? Nu am de ce sa fiu. Nu arat ca ei si nu traiesc ca ei. Nu sunt deloc destepti acei pimpi cu tute la produs ca nu platesc taxe si fac bani fara numar de pe urma unei femei. Doar ma amuza situatia penibila a romanului de a incerca prin orice motiv sa evite munca, sa fure si sa se dea mare.
Nu tara vrea sa te fure, tu vrei sa o furi prin evaziunea fiscala pe care o invoici fara sa iti dai seama.
Ofticat ca nu imi permit Porsche?
De ce, cand Skoda mea ma duce oriunde ar duce pe oricine alta masina, fara sa imi fac griji cat consuma, fara sa imi fie frica ca daca se arde un bec de la xenon platesc inlocuirea lui?
Mi-am permis mereu masini medii si le-am luat de noi, nu sa ma dau mare ci ca sa imi deserveasca cerintelor de la vremea cand am achizitionat masina respectiva.
Mai degraba tu se pare ca esti cel ofticat. Daca nu ai fi fost, nu ai fi sarit repede sa postezi ceva care denota exact gandurile tale, tipic romanesti de a contraataca ceva prin exemple demne de NE(urmat).
eddycdk is offline   Reply With Quote
Old 02-10-11, 16:05   #325
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,315
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Quote:
Originally Posted by eddycdk View Post
Fiecare trebuie sa se adapteze sistemelor de legi din tara in care locuieste, intelegeti ideea?
Gata domnu'! Imi pare nespus de rau! Asa o sa fac! Sau...NU!
Decat sa-mi iau tico sa planga familia dupa mine dupaia, mai bine o bulgaroaica cu niste stele.
PS. Sa-mi aratati si mie masini pe RO la 500e din care nu cazi la propriu. Nici tico nu gasesti la atat decat taxiuri.
maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 02-10-11, 16:08   #326
5inci
Peugeot Driver

Stage 5
 
5inci's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,127
Member of:
[DACIA]
[PEUGEOT]
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Eu nu am de ce sa fiu ofticat atat timp cat toate masinile le-am avut inscrise pe Ro , dar chiar nu am nimic cu cei care isi inscriu masina pe Bg pt ca e clar ca nu isi permit sau nu vor (in nici un caz evaziune fiscala). Te las in lumea ta in care crezi ca orice masina pe BG e o coaja de ii cad tablele si cei cu nr BG sunt niste hoti care fac evaziune fiscala.Din partea mea poti sa mai spui ce vrei nu am nici o treaba cu tine doar m-am bagat in discutie pentru ca ai spus ca esti impotriva celor pe BG si nu vad de ce.
Sa iti explic o chestie :
Tu esti roman ai masina pe Ro dar stai in Danemarca
Eu sunt roman am masina pe BG stau in Romania DAR am resedinta in Bg de ce nu pot tine masina pe BG in Romania atata timp cat si tu iti ti masina pe Ro in alta tara?Care e problema?
Vorbesti sa ne supunem legilor tarii in care traim ? Atunci tu de ce nu ai masina pe Danemarca daca tot stai in tara aia?

Last edited by 5inci; 02-10-11 at 16:20.
5inci is offline   Reply With Quote
Old 02-10-11, 16:12   #327
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,315
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Hahaha Epic fail ! Acum vad.
Tu vii sa ne vorbesti de supus legilor din statul in care locuiesti, dar tu ai masina inscrisa pe Romania(in leasing, da, iti permiti grav, cum zicea colegu') dar tu stai in Danemarca
Stii cum e, daca taceai...
maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 02-10-11, 16:50   #328
golf3diesel

Stage 5
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 309
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Hmm...Domnul Clk,e usor sa faci morala altora si sa tii predici cand matale faci exact ceea ce spui ca nu e bine? Daca as fi stat in Danemarca si as fi avut numere de Ro cred ca mi-ar fi fost rusine sa fiu sincer..adica ce orst are sa te lauzi ca traiesti intr-o tara asa civilizata cand nici macar nu iti permiti sa tii masina inmatriculata pe tara respectiva? Si daca tot ii critici si sustii ca nu esti ca ei ce cauti acolo? Te supui tuturor regulilor? Stii vorba aia..sa faci ce zice popa nu ce face popa? Cred ca se potriveste in cazul de fata.Din moment ce traiesc in Romania am masina cu numere de Ro...cu cei care au masinile inmatriculate pe Bg nu am nimic,din moment ce "oamenii" de la conducere considera ca trebuie sa existe taxa de inamtriculare desi suntem in UE.......,doar sa aiba masinile puse la punct ca sa nu fie un pericol pentru ceilalti soferi cum am vazut destule cazane pe strada..
golf3diesel is offline   Reply With Quote
Old 02-10-11, 21:21   #329
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Quote:
Originally Posted by FXA- View Post
In cazul tau este alta situatie. Aleks se refera la cei care au 1500 de euro si-n loc sa-si ia Matiz/Tico/Supernova prefera sa-si ia un BMW spre exemplu pe care de fapt nu si-l permit, doar ca e BMW. E aiurea sa-ti iei o masina cu pretentii si atunci cand pica ceva sa te apuci sa cauti prin dezmembrari cele mai ieftine SH-uri sau sa-ti iei pivoti facuti in Turcia, Turkmenistan, Congo etc. dar tu ai Bamveu! Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar normal din punctul meu de vedere e sa-ti iei ce-ti permiti. Daca ai banii ca sa achizitionezi o anume masina, in anumite conditii, asta nu inseamna ca ti-o permiti! Iti permiti s-o intretii cu piese originale sau de foarte buna calitate? Sa aiba linie, sa nu fie in 5 culori sau sa arate ca dupa razboi? Atunci ia-ti.
Nu te certa cu urmăritorii de Acces direct şi Ştirile de la ora 5, lor statul să le dea, dar să nu le ceară nimic, că aşa e în comunism. O să se mai trezească unii, peste 10 ani, dar o să plângă că e prea târziu.
Şi apoi, de ce să argumentezi logic orice unor oameni care nu pot pricepe trei cuvinte, o logică evidentă până şi unui copil de clasa a doua: de la 500 de eur înseamnă inclusiv 10, 20 sau 30.000 de euro. Cui să explici, ce să ceri, cu cine să te cerţi?
Răspunsul a fost clar şi logic: se plâng unii că maşinile înmatriculate aici sunt scumpe, şi nu-şi permit decât aduse din Jermania, şi înmatriculate pe Bulgaria. Nu sunt scumpe, sunt pentru orice buget, la preţuri comparabile cu cele de pe mobile.de, de exemplu, începând de la 500 de eur până la orice valoare.

Last edited by aleks; 02-10-11 at 21:27.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 02-10-11, 21:31   #330
5inci
Peugeot Driver

Stage 5
 
5inci's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,127
Member of:
[DACIA]
[PEUGEOT]
Default Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA

Adica sa ne ceara 50.000 lei pt a da niste numere de RO si sa ne dea ce?Pensie de tot rahatu la pensionari , locuri de munca noua tineretului ,ce sa ne dea? Sa fim seriosi.Hai ca deja o dam in alte subiecte.Din contra,de asta nu ajungem nicaieri ca nu facem nimic.
Chiar nu va inteleg ce tot va irita atat nr de BG atata timp cat masinile corespund legal din toate puctele de vedere.

Last edited by 5inci; 02-10-11 at 21:33.
5inci is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -