Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 20-01-11, 17:07   #2326
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Sc0fy View Post
asculta o chestie..ios maghiar fratica...tu vrei sa ma inveti pe mine sa vb bine sa pun crativa si figuri da...."parerea ta personala" ma face sa rad=))si pe mine vreti sa ma invatati...eu din strat stiu 3 limbi..asa ca hai sa povestim...
Din ce strat ? Stratul de praf de pe cartile din casa ta , daca detii asa ceva... Limbist nasol , scooby doo , fa-ne sa strigam " where are you ??? "
denver is offline   Reply With Quote
Old 20-01-11, 17:16   #2327
Lolo_rst

Stage 2
 
Lolo_rst's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 52
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

se face ceva maine pana la urma ? postati si voi ora exacta si locul de intalnire exact sa ne gasim!
cu cati mai multi cu atat mai bn
Lolo_rst is offline   Reply With Quote
Old 20-01-11, 17:28   #2328
SpargeMonopolul

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 12
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

O actiune locala, nu are prea mari sanse de reusita,
blocarea TUTUROR benzinariilor nu este fezabil, unii dintre noi chiar au nevoie de masina zilnic!, oricum nu poti sa le blochezi pe toate,este nevoie de organizare!

CE VREM ?

vrem benzina la 3.8 RON/litru[/COLOR]

CUM VOM OBTINE ASTA ?

[COLOR="Red"]NU MAI ALIMENTAM DE LA PETROM/OMV/PETROMv

NU INTRA INTR-O BENZINARIE PETROM,OMV, PETROMv PANA CAND PRETUL NU VA FI 3.8 RON LA POMPA!

Afisati pe geamul masinii :

Vreau Benzina/Motorina la 3.8!

EU NU ALIMENTEZ DE LA PETROM,OMV, PETROMv!

NU 4.9

NU 4.4

NU 4.1

NU 3.99

CAT TIMP VOM ACTIONA ?
NU Vom mai calca intr-o statie PETROM/OMV pana ce acest pret nu va fi afisat la pompe!





Singura masura pe care o recomand este BOICOTAREA BENZINARIILOR PETROM,OMV, PETROMv., pur si simplu alimentati doar la Agip, Lukoil, Rompetrol si foarte important: rugati toti prietenii sa va sustina, si sa transmita mesajul mai departe!

De ce 3.8 ? pentru ca OMV- PETROM poate sa vanda conbustibil la 3RON/l avand profit, dar probabil restul benzinariilor nu ar face fata si ne-ar lasa intr-o situatie de monopol absolut, si atunci orice prostest ar fi inutil!

Oricare alta masura va pune presiune asupra populatiei care sigur nu va aprecia un blocaj un trafic, un circ mediatic cu monede la pompa, plata cu cardul pentru conbustibil de 1,2 RON sa spunem ca ar pastra atentia treaza asupra evenimentului dar presa sigur va da accente de circ televizand doar aspectele “burlesti” ale protestului.

Este FOARTE IMPORTANT SA AVEM SUPORTUL TOTAL AL TUTUROR ROMANILOR SOFERI SAU NU!, deci fara blocaje de trafic!, fara manifestatii distrugatoare!



Foarte important :

- distribuiti acest link catre toata lista de cunoscuti pe messenger, gtalk, popularizati legatura pe Facebook!

- adaugati acest blog in blogroll

- nu uitati de prietenii care nu au internet, fiecare persoana informata despre aceasta campanie care va contribui si raspandi la randul ei este deosebit de importanta !
SpargeMonopolul is offline   Reply With Quote
Old 20-01-11, 18:05   #2329
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Pana in momentul de fata exista minim 10 bloguri / site-uri / pagini facebook legate de treaba asta. Cred ca e suficient unul singur (eject.ro) ca sa stie tot romanul unde sa se uite. Pentru ca unul se uita pe un blog, altcineva se uita pe alt blog, si asa mai departe. Intr-un final se intampla fix nimic. Hai sa lasam doar eject.ro, ca sa nu derutam pe nimeni...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 20-01-11, 18:48   #2330
Geko

Stage 4
 
Geko's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 242
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Sa va zic un lucru relativ ciudat , cum explicam mai sus ca lucrez la omv . Este acest protest ("fara omv/petrom" ) , dar incepand cu data de 18 , vanzarea de combustibil a inceput sa creasca . Nu ma injurati pe mine , dar cel putin la motorina a crescut cu 2000 de litri . (fac referire la vanzare)
Geko is offline   Reply With Quote
Old 20-01-11, 19:12   #2331
morph_e30
Dacia Driver

Stage 3
 
morph_e30's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 125
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Sc0fy View Post
asculta o chestie..ios maghiar fratica...tu vrei sa ma inveti pe mine sa vb bine sa pun crativa si figuri da...."parerea ta personala" ma face sa rad=))si pe mine vreti sa ma invatati...eu din strat stiu 3 limbi..asa ca hai sa povestim...
Prietenas ti'o zic de la obraz,ca si eu ma certam cu lumea pe aicea,tine-ti parerile astea de taran incult cu 4 clase pt tine,daca ai ceva de spus,o parere in legatura cu ce discuta lumea pe aici eu una te ascult cu placere,dar daca aberezi si o dai dintr'o chestie in alta mai bine fa pasi si dispari,forumul asta nu e de tine.
Si vorbeste civilizat si la un nivel egal cu toti ca nu am chef sa vad cum vorbesti tu in arfe.
Poti avea 100000 de km la bord,putin ma doare pe mine,mai bine pup'o pe maica'ta ca te'a facut maghiar, si dispari,oricum NU-MI PASA...te'am pupat pasarico:*
__________________


<3 E30 & E36
morph_e30 is offline   Reply With Quote
Old 20-01-11, 19:14   #2332
mishuBMW

Stage 3
 
mishuBMW's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 130
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

https://www.trilulilu.ro/bulanmedia/974d770dbc5a84
ne sustin si ei)
mishuBMW is offline   Reply With Quote
Old 20-01-11, 19:25   #2333
badea_laurentiu88
Renault Driver

Stage 5
 
badea_laurentiu88's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 536
Member of:
[RENAULT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

morph maine nu te prezinti si tu???ca data trecuta ai fost.
badea_laurentiu88 is offline   Reply With Quote
Old 20-01-11, 19:27   #2334
morph_e30
Dacia Driver

Stage 3
 
morph_e30's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 125
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by badea_laurentiu88 View Post
morph maine nu te prezinti si tu???ca data trecuta ai fost.
asta e o intrebare retorica,normal ca ma prezint)...nu lipsesc eu...mi'am pregatit pungulita cu marunt:>
morph_e30 is offline   Reply With Quote
Old 20-01-11, 20:04   #2335
montero

Stage 5
 
montero's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 456
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

si eu sunt prezent maine, am si ceva maruntis...mai fac rost si maine....asa ca va rog veniti cati mai multi !
montero is offline   Reply With Quote
Old 20-01-11, 20:41   #2336
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by mishuBMW View Post
mama ce panarama e asta ) o trag si o pun in masina sa o ascult ))
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 21-01-11, 06:09   #2337
cutzitaru

Stage 2
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 61
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Si eu voi fi astazi la 17 la locul de intalnire (parcarea Auchan Militari). Propun sa ne vedem intre parcarea din fata Auchan si cea de la magazinul de pe dreapta (un pic dupa sensul girator...). Sper sa ne strangem suficienti... pe FB suntem foarte foatre putini (cred ca 4)...
Daca veniti confirmati aici pls:
https://www.facebook.com/#!/event.php...27695947297620

PS Nu va mai certati! Obositi lumea care citeste degeaba... Fiecare face ce vrea! E o tara libera (teoretic)!
__________________
BMW E36 320i &
Kadett 3drs. C16NZ
cutzitaru is offline   Reply With Quote
Old 21-01-11, 09:42   #2338
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

A vazut cineva stirea de aseara cum ca nu se vor ieftini combustibilii?
On topic: aseara am facut un ocol de 20 de km ca sa evit toate benzinariile Petrom/Omv desi tipa masina de sete si am alimentat la un Agip vai mama lui.
Dimineata am trecut pe langa cel putin 3 benzinarii sus-numite si erau pline.Unde pana mea e solidaritatea,sau gibonii ignora protestul asta?
__________________

My name is Beu...BomBeu!
bmwm5 is offline   Reply With Quote
Old 21-01-11, 10:02   #2339
SpargeMonopolul

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 12
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Pana in momentul de fata exista minim 10 bloguri / site-uri / pagini facebook legate de treaba asta. Cred ca e suficient unul singur (eject.ro) ca sa stie tot romanul unde sa se uite. Pentru ca unul se uita pe un blog, altcineva se uita pe alt blog, si asa mai departe. Intr-un final se intampla fix nimic. Hai sa lasam doar eject.ro, ca sa nu derutam pe nimeni...
EJECT.RO are vreo 4000+ de "like" pe facebook, dar exact asa cum ai spus si tu mai sunt o gramada de conturi de facebook care fac acelasi lucru (doua dintre ele au 7000+, respectiv 8000+),

despre www.boicotlapompa.ro ai auzit ? este initiativa ziarului CityNEWS,
fiecare site are o buba, chiar si cel promovat de mine

boicotlapompa.ro ....vrea boicotul doar a OMV
EJECT.RO vrea boicot...o singura luna de benzinarie?!?, dar nah, la sfarsit trangand linie, vanzarile anuale sunt aceleasi! in plus pe bune, boicot pana cand ? cat sa scada pretul ? 2 bani e suficient ?




In aceasta faza este mai bine sa existe mai multe siteuri, pe facebook sunt cel putin 20 de "cause" legat de acest subiect, pe forumuri ..discutiile se impart pe orase. La un moment dat sunt convins ca din masa de ideii pana la urma vor fi alese cele care o sa ne asigure succesul, pana atunci orice initiativa nu inseamna "fix nimic" ci ajuta enorm pregatind terenul pentru cea ce va veni.

Datoria ta este sa promovezi oricare dintre aceste siteuri, eu il promovez pe al meu pentru ca este singurul care are un obiectiv, benzina la 3.8, de ce la 3.8 ? intra si o sa vezi argumentarea, dar ca idee, fara sa ai o tinta, cum stii ca ai castigat ?, daca scade benzina cu 5 bani...ne-a trimis pe toti acasa ?

In plus protestele cu blocaje, sigur nu o sa atraga simpatia restului populatiei,poate este mai greu de inteles, dar de pretul benzinei sunt legate toate, daca tot luptam si pentru ei ...de ce sa nu-i avem de partea noastra ?

http://spargemonopolul.wordpress.com/

Last edited by SpargeMonopolul; 21-01-11 at 10:11.
SpargeMonopolul is offline   Reply With Quote
Old 21-01-11, 12:15   #2340
badea_laurentiu88
Renault Driver

Stage 5
 
badea_laurentiu88's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 536
Member of:
[RENAULT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

cutzitare montero zicea la metro, pana la urma cum ramane?lasami un nr de tel pe privat sa te sun cand ajung acolo sa vedem cum facem.
badea_laurentiu88 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -