Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 01-05-11, 09:53   #3046
D-FENS

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 486
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Nautilus View Post
....
Presupunānd că ar fi aşa, o organizaţie de asemenea amploare ar lăsa un dobitoc de reporteraş să afle, cu tot cu amănunte, ce discută ei?..

~Nautilus
Nimeni nu e invincibil,scurgeri de informatii sunt peste tot,mai mult sau mai putin adevarate.Oricum,nimic nu e intamplator,totul face parte dintr-un plan al lor.
D-FENS is offline   Reply With Quote
Old 01-05-11, 11:59   #3047
umbra09
VW Driver

Stage 5
 
umbra09's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 384
Member of:
[VW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by AdrianSB View Post
Decat sa dam cu presupusul ca x sau y este de vina , mai bine facem o ieseala in strada la nivel national ,in aceeasi zi aceeasi ora ...
problema ii ca nu suntem uniti cum zicea cineva tot aici pe forum este mai usor sa vedem din pat la tv decat sa ne miscam fundurile sa facem cva

ps eu sunt de acord cu tn si particip daca se face cva in zona mea
umbra09 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-11, 16:59   #3048
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Bine ca rumanu prost ii multumit ca poate sa mearga cu ronghiu de dacie sau straineza de +20 de ani legata cu sarma sau cu plasticata noua la care mai are de platit inca 10 ani la padure de 1 mai sa baje in el mici si se mai risca poate si la o bere.....totusi ma bucur tare mult ca de 2 ore tot ploua

Oricum eu la un MOL am bagat un protest spontan cu-n destept de angajat platit probabil cu 8 mil, care m-a rugat sa nu-mi spal decat geamurile la masina, de parca asta e treaba lui. Iar eu i-am replicat ca la cat cereti pe benzina mi-o si spal si sa nu ma enerveze ca le dau foc.....ca noroul nostru, la amandoi ca nu m-a mai bagat in seama desi eu am continuat sa o spal si pe tabla. Am luat si bon cum fac deobicei si i-am zis mai in gluma ca acuma cu benzina asta la cat e de scumpa poate nu prind 300 ca-i dau in judecata )))
....totusi si eu nesimtit(deci eram pe sistemul lor) am bagat numai de 20 lei ca voiam sa verific ceva la pompa de benzina daca mai facea figuri si daca sunt de la sorbul cu filtru pe care-l schimbasem, si masina era murdara groaznic ca am mers mai sportiv pe un drum mai rau cu mazga de noroi cum ploase putin si ieri
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 01-05-11, 17:05   #3049
umbra09
VW Driver

Stage 5
 
umbra09's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 384
Member of:
[VW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
Bine ca rumanu prost ii multumit ca poate sa mearga cu ronghiu de dacie sau straineza de +20 de ani legata cu sarma sau cu plasticata noua la care mai are de platit inca 10 ani la padure de 1 mai sa baje in el mici si se mai risca poate si la o bere.....totusi ma bucur tare mult ca de 2 ore tot ploua

Oricum eu la un MOL am bagat un protest spontan cu-n destept de angajat platit probabil cu 8 mil, care m-a rugat sa nu-mi spal decat geamurile la masina, de parca asta e treaba lui. Iar eu i-am replicat ca la cat cereti pe benzina mi-o si spal si sa nu ma enerveze ca le dau foc.....ca noroul nostru, la amandoi ca nu m-a mai bagat in seama desi eu am continuat sa o spal si pe tabla. Am luat si bon cum fac deobicei si i-am zis mai in gluma ca acuma cu benzina asta la cat e de scumpa poate nu prind 300 ca-i dau in judecata )))
....totusi si eu nesimtit(deci eram pe sistemul lor) am bagat numai de 20 lei ca voiam sa verific ceva la pompa de benzina daca mai facea figuri si daca sunt de la sorbul cu filtru pe care-l schimbasem, si masina era murdara groaznic ca am mers mai sportiv pe un drum mai rau cu mazga de noroi cum ploase putin si ieri


tare ce ai facut tu ar trebui sa facem toti sa mergem sa bagam de 5 lei benzina si sa spalam toata masina cu ala de faruri numa in batjocura.
umbra09 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-11, 17:24   #3050
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by umbra09 View Post
tare ce ai facut tu ar trebui sa facem toti sa mergem sa bagam de 5 lei benzina si sa spalam toata masina cu ala de faruri numa in batjocura.
Da, numai ca atunci cred ca dupa putin timp nu ar mai pune galetile cu apa...totusi apa aia e numai pt faruri? Eu totdeauna imi spalam macar toate geamurile la masina cand o foloseam si uneori si usile si lateralele, numai ca acuma chiar arata groaznic de murdara ca dupa raliu....ca doar pe astfel de drum am mers
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 02-05-11, 09:10   #3051
umbra09
VW Driver

Stage 5
 
umbra09's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 384
Member of:
[VW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

decord da as vrea sa aratati modelu cum ar trebui sa arate ce sa scriem pe ele .
umbra09 is offline   Reply With Quote
Old 02-05-11, 09:31   #3052
B.81.WGX
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 215
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Foarte buna ideea cu posterele si flyerele pentru expozitie, dar cine le face si cat costa? Eu unul pot renunta la 3 beri baute acasa sau la un pub.eventual sa facem o mica cheta, daca se vrea. Zic si eu.
B.81.WGX is offline   Reply With Quote
Old 02-05-11, 09:51   #3053
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Modele de stickere şi postere īmpotriva OMV şi Petrom sunt aici pe topic.

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 02-05-11, 11:13   #3054
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

A murit Bin Laden a crescut dolarul si a scazut pretul petrolului..Urmeaza sa mai fie spanzurat Gaddafi si Obama sa mai i-a un mandat si va fi mai bine in lume..
__________________
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 02-05-11, 11:52   #3055
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Gixer din punct de vedere civic noi atat am putut realiza mai departe e randul institutilor care ar trebui sa se implice de la Guvern Consiliul Concurentei etc..
Nu m-ar mira ca dupa mintea omizilor de la putere sa amane inghetarea pretului la combustibili pana aproape de campanie mai ca ar mai castiga cateva procente din asta
Si lacustele astea sa mai puna 50 de bani pe litrul dar sa nu mai umble la pret un an de zile ca oricum nu ii afecteaza prea tare fluctuatile internationale..

Last edited by adrian78bmw; 02-05-11 at 12:10.
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 02-05-11, 11:59   #3056
B.81.WGX
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 215
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

adriane, limbajul tatutzule, un pic mai civilizat,
B.81.WGX is offline   Reply With Quote
Old 02-05-11, 12:38   #3057
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by adrian78bmw View Post
Gixer din punct de vedere civic noi atat am putut realiza mai departe e randul institutilor care ar trebui sa se implice de la Guvern Consiliul Concurentei etc..
Nu m-ar mira ca dupa mintea omizilor de la putere sa amane inghetarea pretului la combustibili pana aproape de campanie mai ca ar mai castiga cateva procente din asta
Si lacustele astea sa mai puna 50 de bani pe litrul dar sa nu mai umble la pret un an de zile ca oricum nu ii afecteaza prea tare fluctuatile internationale..
NU E DESTUL! Cum adica totul dpdv civic? Pai inca nu a fost blocata activitatea la o pompa macar o luna, chiar si cu alimentatul cu marunti daca se facea ca incasarile sa fie de maxim 1000Ron pe luna astia nici curentul care alimenteaza bannerele si iluminatul interior nu si-l puteau plati!
Sa vezi atunci faze, ca ce ne-or face la cateva sute de oameni in fiecare pompa?! .....sper numai sa nu aiba buze reci!

Oricum atrag atentia ca prea mult din pret este pus pe seama furtului la stat, si anume accize, tva, taxa de drum, de poluare, de mama lor mai sti ce!
Daca la pretul actual al petrolului vo 3 lei ar fi cu tot cu prelucrare si transport sortimentul, inca 1.5lei la stat nu-i de-ajuns??!!! La 4.5 ron fac pariu ca si incasarile ar fi mai mari, si nu ar mai risca degenerari ca cele care probabil o sa urmeze! ....da rumanu si ala de e jmeker si ii fura pe ailalti tot e prost gramada!
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 03-05-11, 12:48   #3058
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
NU E DESTUL! Cum adica totul dpdv civic? Pai inca nu a fost blocata activitatea la o pompa macar o luna, chiar si cu alimentatul cu marunti daca se facea ca incasarile sa fie de maxim 1000Ron pe luna astia nici curentul care alimenteaza bannerele si iluminatul interior nu si-l puteau plati!
Sa vezi atunci faze, ca ce ne-or face la cateva sute de oameni in fiecare pompa?! .....sper numai sa nu aiba buze reci!

Oricum atrag atentia ca prea mult din pret este pus pe seama furtului la stat, si anume accize, tva, taxa de drum, de poluare, de mama lor mai sti ce!
Daca la pretul actual al petrolului vo 3 lei ar fi cu tot cu prelucrare si transport sortimentul, inca 1.5lei la stat nu-i de-ajuns??!!! La 4.5 ron fac pariu ca si incasarile ar fi mai mari, si nu ar mai risca degenerari ca cele care probabil o sa urmeze! ....da rumanu si ala de e jmeker si ii fura pe ailalti tot e prost gramada!
Iti repet o propozitie veche, antica si de demult: n-ai cu cine in tara asta!
Asa s-a mai procedat... au batut toti apa-n piua ca e scumpa, ca e bla bla bla si la la la... s-au anuntat sute la un "protest" de genul asta si... abia daca s-a depasit numarul de 50 de masini / oras.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 04-05-11, 13:12   #3059
RCarlos

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,237
Member of:
[Crazy Drivers]
[Fiat]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Intradevar, au venit putini la protest, dar multumesc acelor putini care au venit cu mine la protest. Acei putini imi dau speranta.
RCarlos is offline   Reply With Quote
Old 04-05-11, 23:21   #3060
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Iti repet o propozitie veche, antica si de demult: n-ai cu cine in tara asta!
Asa s-a mai procedat... au batut toti apa-n piua ca e scumpa, ca e bla bla bla si la la la... s-au anuntat sute la un "protest" de genul asta si... abia daca s-a depasit numarul de 50 de masini / oras.
stii ca era o vb ca mamaliga nu explodeaza.......da eu zic ca sa te fereasca sfantu de arsura de mamaliga......nu faci diferenta intre ea si aia de bitum topit!!!
Gixer is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -