Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Alte evenimente > Cursa Craiovei - VITEZA - 29-10-2006 by Ghost - Aeroport Craiova

Reply
 
Thread Tools
Old 29-10-06, 21:04   #241
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by bogdan_kwx View Post
Hai ca nu a fost asa rau! e adevarat ca au mai trecut oamenii peste pista dar in mare masura siguranta a fost ok.mie mi s-a parut una din cele mai bune.Stiti cum e romanul" se pricepe la toate" de asta comenteaza si spun in majoritate prostii. ei sunt oameni neinformati si spun o gramada de ineptii.dar tu trebuie sa la zimbesti "amabil " si sa le dai "satisfactie"ce e in capul tau tot acolo ramine iar citeva vorbe in vint sunt ...ca si vintul ...zboara.Cind am venit am vazut la Slatina sediul ACR, vopsit cu un galben .... darapanat cu o dacie veche in fata parcata si cu un aro 244 cu platforma , ce sa zic ...jalnic.DAR degeaba blamati ACR .Doamna NITA este o femeie extraordinara si eu tin sa o felicit aici public pentru aportul dinsei.Alte matusi poate stateau sa bea cafeaua sau sa tricoteze.Dinsa face un lucru extraordinar.Daca ACR ar face in fiecare judet de doua ori pe an chestie de genul asta va las pe voi sa socotiti cite curse ar fi.La noi masinile tunate sint extrem de putine si e normal ca lumea sa se imbulzeasca sa le vada si sa comenteze pe seama lor.Sa nu intelegeti ca eu tin in brate ACR-ul, nu ma intereseaza cine organizeaza dar cu cit sunt mai multi cei ce organizeaza va interveni selectia naturala , cei buni ramin si cei mai slabi se ambitioneaza sa devina si mai buni.Analizati pe indelete si trageti concluzia singuri. Iar cei care chibiteaza , au 16 ani sau putin mai mult si maninca M-uri pe piine ascultati ce va spun "NU EXISTA".Mentineti stacheta pasiunii voastre cit mai sus si sa speram ca va fi mai bine data viitoare.
Toate bune.
PS. Salutari prietenilor si cunoscutilor din Craiova
Multumim Bogdan pt. cuvintele frumoase.Nu bucuram ca ti-a placut si ca te-ai simptit bine.Te mai asteptam pe la noi.
Multumim la toti participantii.
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 21:06   #242
DJ-24-ALN

Stage 5
 
DJ-24-ALN's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 332
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by NightClubRacer View Post
la grupa A(66-85 CP) a intrat un cielo dohc 16v de 86 cp, plus evacuare,filtru si nu se mai stie ce avea, de ce nu a fost trecut in B?
Dezgropi mortii fara sens. Cauta la cursa din mai la South Racers s-a facut si un poll pt a se stabili incadrarea pt executive!
DJ-24-ALN is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 21:15   #243
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

Domule Bogdan , citind postul dumneavoastra stiti la ce concluzie ajung? E frumos sa organizezi curse fara incidente ! Stiti de ce ? Pentru ca peste toate certurile cu jandarmii(sa lase lumea cu prietenele , sa lase un fotograf sa intre , sa lase o masina de asistenta sa intre ,etc) cu ACR-ul (pt. aprobari luate tarziu si asa mai departe) cu publicul , vin parerile pe care le asteptam! Parerile din partea unui cunoscator si a unui pasionat ca dumneavoastra ! Asta-i satisfactia noastra ca organizatori ! Eu la ora asta am palmele pline de bataturi , picioarele nu mi le mai simt , ma doare spatele iar voce nu mai am aproape deloc! Si eu sunt doar unul dintre cei care s-au implicat,ceilalti sunt la fel ! Dar astea nu insemna nimic cand primesti felicitari de la persoane care au multe cupe in vitrina si multe participari la activ !
Va multumim pentru cuvintele frumoase ! Daca toti ar fi ca Dumneavoastra alta ar fi situatia curselor din Romania , dar e mult prea multa mancatorie !

Respect pt. Domnul Bogdan KWX si felicitarile noastre !

Felicitari deasemenea tuturor participantilor ! Va multumim si ne cerem scuze ca nu ati putut intra cu prietenele in parcul auto !
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 21:25   #244
bogdan_kwx

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,389
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by Al3xius View Post
Domule Bogdan , citind postul dumneavoastra stiti la ce concluzie ajung? E frumos sa organizezi curse fara incidente ! Stiti de ce ? Pentru ca peste toate certurile cu jandarmii(sa lase lumea cu prietenele , sa lase un fotograf sa intre , sa lase o masina de asistenta sa intre ,etc) cu ACR-ul (pt. aprobari luate tarziu si asa mai departe) cu publicul , vin parerile pe care le asteptam! Parerile din partea unui cunoscator si a unui pasionat ca dumneavoastra ! Asta-i satisfactia noastra ca organizatori ! Eu la ora asta am palmele pline de bataturi , picioarele nu mi le mai simt , ma doare spatele iar voce nu mai am aproape deloc! Si eu sunt doar unul dintre cei care s-au implicat,ceilalti sunt la fel ! Dar astea nu insemna nimic cand primesti felicitari de la persoane care au multe cupe in vitrina si multe participari la activ !
Va multumim pentru cuvintele frumoase ! Daca toti ar fi ca Dumneavoastra alta ar fi situatia curselor din Romania , dar e mult prea multa mancatorie !

Respect pt. Domnul Bogdan KWX si felicitarile noastre !

Felicitari deasemenea tuturor participantilor ! Va multumim si ne cerem scuze ca nu ati putut intra cu prietenele in parcul auto !

SI EU NU MAI AUD BINE CU URECHEA STINGA CA MI-A BIRIIT ESAPAMENTUL ALA IN CAP 500 KM DAR ...MA REFAC EU PINA MIINE
bogdan_kwx is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 21:29   #245
ranzi
VW Driver

Stage 4
 
ranzi's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 206
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre cursa

mai avem multe de invatzat ...ma refer si ca spectatori si ca participantzi ....dar mai ales ca spectatori ...vreu sa zic ca am auzit nijte comentarii in publik de imi venea sa ii bat pe unii ....pe langa comentariile de le-au auzit despre mine ...care nu se pun ....vb de comentariile despre SGM-u despre KWX ...si mai multe majini participante ....te doare mintea de debiteaza unii dar in fine asta e situatzia ...si astea sunt cursele cu public ...poate o sarma ghimpata sau un gard electric ar remedia situatzia ...dar ar gasi ei ceva sa treca si de alea .... ma bucur ca am mai avut si noi o cursa de vitezain craiova inainte sa inceapa ploile si mai tarziu zapada ...sper ca la anu cursele de genu acesta sa fie de o amploare mai mare .....nu in ultimul rand vreau sa felicit totzi baietzii si fetele > din ACS GRT pt efortul depus ....
__________________
G MK2 ...Simplu Si De Efect ! [O===W===O] Rulllzzzz..
ranzi is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 21:31   #246
Teroarea

Stage 5
 
Teroarea's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,245
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Discutii despre cursa

sincer vina a fost ,a jandarmeriei care pur si simplu nu a facut nimic doar cu gura "putin mai in spate" +cand au inceput sa.. sara ca oyle la gard jandarmy s`au tirat nu au facut nimic.. asta e fara o intrare de 200.000-300.000la spectatori nu se va face nimic asa o sa fie mereu taranimea pe pista.
Teroarea is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 21:34   #247
DJ77VLD
eXtreme USER

Stage 5
 
DJ77VLD's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 773
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: Discutii despre cursa

30 de lei intrarea pt spectatori?tu iti dai seama ce debitezi?
DJ77VLD is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 21:36   #248
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by Teroarea View Post
sincer vina a fost ,a jandarmeriei [...]
Jandarmeria nu a facut si nu va face niciodata nimic, pentru ca rolul lor este cel de sperietori de ciori (chiar daca nu functioneaza). Numai pe la meciurile de fotbal fac ceva, dar atunci sunt cateva mii, nu cateva zeci. Singurii vinovati sunt spectatorii care sunt niste animale!!!
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 21:40   #249
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by DJ-24-ALN View Post
Dezgropi mortii fara sens. Cauta la cursa din mai la South Racers s-a facut si un poll pt a se stabili incadrarea pt executive!
acum am vazut, imi pare rau... mersi acuma sunt si eu impacat si numai am nici o problema, doar publicul salbatic(dar asta nu tine de organizator, ci de cei 7ani de acasa), in rest bravo ghost!
__________________
DMX Custom's since 2005!
NightClubRacer is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 21:41   #250
Teroarea

Stage 5
 
Teroarea's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,245
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Discutii despre cursa

da ma 30 de lei daca iti place dai si 50 doar sa scapi de cioroi si tzarani+ ca astia 30 de lei nu ii dai zi de zi .. eu as da dar sa stiu ca vad ceva. Si cred ca si celor din afara le`ar place ca ei platesc benzina si taxa ca sa se dea nu sa piarda timpu si sa faca atata drum ca sa ii vada pe aia la 1m de pista.. daca o sa fie asa mereu nu o sa mai vina nimeni.
Teroarea is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 21:45   #251
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by DJ77VLD View Post
30 de lei intrarea pt spectatori?tu iti dai seama ce debitezi?
Are mare dreptate ! O sa vezi ca in curand asa va fi !

Ti se pare normal sa plateasca participantii 400-500 de mii si o oaie capiata(a se citi inconstient) sa vina sa intre mocca sau pe 50 de mii si sa stea sa faca misto de cei care participa ? Mie nu si voi face tot posibilul sa iau masuri in privinta asta cel putin la cursele organizate de noi !

Multumim din nou tuturor pt. participare !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 21:59   #252
Danny-future STN
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Danny-future STN's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 633
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

Cum am mai spus nu sunt de acord ca participantii sa fie singurii care platesc si avem un caz concret azi unde se ajunge cand este MOCA dar eu cred ca exagerati cu planurile,eu zic ca sunt realist cand zic ca la 30-40 lei nu o sa mai vina nici makr cei pasionati deoarece pt a-l atrage pe un om pe langa masinile si spectacolul oferit ce acestea trebuie sa ii mai oferi si altceva ...
Dak ai avea o pista moderna dotata cu garduri dar si cu tribune ai putea sa ai asemenea pretentzii oferind niste conditzii mai mult decat civilizate dar dupa cum stim cu totii e mult pana se va intampla asta in Romania noastra scumpa si draga...........atata timp cat noi nici garduri nu avem pe toata lungimea pistei aceste incidente vor fi mereu, PESTE TOT si sa fim recunoscatori dak o sa fie doar atat si nu o sa fie nimik mai grav ....
CU RESPEKT!!!
__________________
Danny-future STN is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 22:04   #253
chuckie

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 338
Default Re: Discutii despre cursa

nush ce are toata luema cu evo ala...nu amv azut cum a plecat..dar in cursa cu Wrx...a castigat la maxim 1 m....si asta din cauza faptului k tipu` cu Subaru nu a schimabt prea bine a 4...si knd i s`a cerut revansa a fost foarte arogant..sia refuzat!
cel mai mult m`au impresionat Subaru acela ...si cu TT....
PS : Suabru a dat si mustangu` cik..
chuckie is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 22:06   #254
ranzi
VW Driver

Stage 4
 
ranzi's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 206
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre cursa

impresionant mi s-a parut recuperarea KWX-ului pe treapta a 3-a ...si nos-u SGM-ului pt care vreau sa il si felicit
ranzi is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 22:12   #255
DJ77VLD
eXtreme USER

Stage 5
 
DJ77VLD's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 773
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by Al3xius View Post
Are mare dreptate ! O sa vezi ca in curand asa va fi !

Ti se pare normal sa plateasca participantii 400-500 de mii si o oaie capiata(a se citi inconstient) sa vina sa intre mocca sau pe 50 de mii si sa stea sa faca misto de cei care participa ? Mie nu si voi face tot posibilul sa iau masuri in privinta asta cel putin la cursele organizate de noi !

Multumim din nou tuturor pt. participare !
Poti sa pui intrare si 2 milioane de lei! Daca cioroiul vrea sa vina vine! Nu taxa e solutia problemei. Iar daca tu alexius vrei sa pui taxa pt spectatori 50 de lei vreau sa o vad si pe asta! Vreau sa vad in Craiova taxa la spectatori peste 20 de lei! Cine se incumeta?
__________________
Don't smoke cigarettes! Don't take any drugs! Don't go out @ night!Just FUCK!
La 13 ani e prea devreme,"in noaptea nuntii"e prea tarziu!
Ecstasy.Marijuana.Hasish.THC.LSD.Foxy.Speed.Mescal ina.Cocaina.Ketamina.Magic-Mushrooms
https://img87.imageshack.us/my.php?image=image029qy8.jpg
DJ77VLD is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -