Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Hunedoara / Deva

Reply
 
Thread Tools
Old 03-01-11, 21:02   #5251
sisu_alinn

Stage 4
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 202
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by ValyMk4 View Post
Pai asta vreau ... sa nu ma chinui la examen ca dupaia am timp sa invat pe masina ce mi-o iau (benzinara) .

Presupun ca dai examen pe masina pe care faci scoala !! nu ? Pai intr-o luna ai timp sa te obisnuiesti cu ambreiajul si cu tot , daca crezi ca iti e mai usor pe Diesel fa pe diesel . Dar de ce e diferenta e pret ?
sisu_alinn is offline   Reply With Quote
Old 03-01-11, 21:06   #5252
ValyMk4
Honda Driver

Stage 4
 
ValyMk4's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 284
Member of:
[Honda]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Pai asa stiam eu ca e diferenta de pret intre benzina si diesel(la scoala de soferi).
ValyMk4 is offline   Reply With Quote
Old 03-01-11, 21:14   #5253
sisu_alinn

Stage 4
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 202
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by ValyMk4 View Post
Pai asa stiam eu ca e diferenta de pret intre benzina si diesel(la scoala de soferi).
nu cred, dar tot ce e posibil, doar traim in Romania ce dracu ) ...... daca la sala dau 80 de lei pe luna si 110 de lei pe luna daca vreau sa fac banda, deci de ce sa nu fie asa si cu scoala de soferi ..
sisu_alinn is offline   Reply With Quote
Old 03-01-11, 21:42   #5254
tune_AKj

Stage 5
 
tune_AKj's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 442
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

criminala comparatie...sala...cu banda ...si cu scoala de soferi)))))))))wtf???))))
tune_AKj is offline   Reply With Quote
Old 03-01-11, 22:06   #5255
sisu_alinn

Stage 4
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 202
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by tune_AKj View Post
criminala comparatie...sala...cu banda ...si cu scoala de soferi)))))))))wtf???))))
Pai sa inteleaga si Juniorul cam in ce tara de rahat traim ). eu nu stiu de unde diferenta de pret daca e vb de combustibil , ca daca spunea ca pe dacie da 700 de lei si pe golf 5 850 de lei intelgeam, dar asa ?! Si faza cu sala e teribila, ar trebui sa chem ProTv-ul sau pe Dan Diaconescu in Direct ))
sisu_alinn is offline   Reply With Quote
Old 03-01-11, 23:01   #5256
SpYk3
Dacia Driver

Stage 5
 
SpYk3's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,076
Member of:
[DACIA]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

majoritatea scolilor de soferi/instructorilor au masini pe diesel.eu unul am facut acum 3 ani pe diesel si de atunci am condus numai benzinare.Am avut noroc mi-a aratat cum sa plec cu dieselul aprox ca si cu un benzinar si nu mi-a fost foarte greu.
Nu cred ca e diferenta intre benzinar si diesel ca pret la scoala de soferi !
SpYk3 is offline   Reply With Quote
Old 03-01-11, 23:12   #5257
ValyMk4
Honda Driver

Stage 4
 
ValyMk4's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 284
Member of:
[Honda]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Aha ... ok ms de raspunsuri M-am hotarat si voi face pe benzinara ... sa vad cand ma apuc ca 18 ani fac doar in 20 feb .
ValyMk4 is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 22:02   #5258
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Nu conteaza mai daca faci scoala pe o masina cu motor diesel, pe benzina sau electric, important este sa inveti sa circuli cu masina pe drumul public si sa treci examenul pentru obtinerea permisului de conducere.

restul e can can.
:P
__________________
VW - Das Auto - Golf - H.H. The black beast.
Are you GTI enough?

Smile or die sofer premiat
Stiu ca sunt rau, dar excelez in asta, deci sunt bun
Atentie la motociclisti in trafic.Pot sa dea peste voi.
فولكس فاجن هي أروع سيارة
ondin is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 08:33   #5259
aly99mtw
BMW Driver

Stage 5
 
aly99mtw's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 303
Exclamation Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

DRAGI ROMANI HAIDETI SA NU NE MAI LASAM CALCATI IN PICIOARE DE BENZINARII MULTIMILIARDARI SI SA-I FACEM SA VADA CE INSEAMNA SA PIARDA BANI. VA RUGAM SA FITI SOLIDARI CU NOI SI IN ZILELE DE 17,18 SI 19 IANUARIE 2011 SA NU INTRE NIMENI IN NICIO BENZINARIE. SA MERGEM CU RATB-UL CU BICICLETELE SAU PE JOS DAR SA NU MAI ALIMENTAM MASINILE CA SA NU MAI UMPLEM BUZUNARELE CELOR CARE PROFITA DE NOI. AMINTITI-VA DE 21-22 DECEMBRIE 1989 SI INCERCATI SA FACETI LA FEL. DATI MAI DEPARTE ACEST MESAJ SA AJUNGA LA TOATA TARA. VA MULTUMIM SI STATI APROAPE, PROTESTELE VOR CONTINUA!!
__________________
aly99mtw is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 10:48   #5260
sisu_alinn

Stage 4
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 202
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by aly99mtw View Post
DRAGI ROMANI HAIDETI SA NU NE MAI LASAM CALCATI IN PICIOARE DE BENZINARII MULTIMILIARDARI SI SA-I FACEM SA VADA CE INSEAMNA SA PIARDA BANI. VA RUGAM SA FITI SOLIDARI CU NOI SI IN ZILELE DE 17,18 SI 19 IANUARIE 2011 SA NU INTRE NIMENI IN NICIO BENZINARIE. SA MERGEM CU RATB-UL CU BICICLETELE SAU PE JOS DAR SA NU MAI ALIMENTAM MASINILE CA SA NU MAI UMPLEM BUZUNARELE CELOR CARE PROFITA DE NOI. AMINTITI-VA DE 21-22 DECEMBRIE 1989 SI INCERCATI SA FACETI LA FEL. DATI MAI DEPARTE ACEST MESAJ SA AJUNGA LA TOATA TARA. VA MULTUMIM SI STATI APROAPE, PROTESTELE VOR CONTINUA!!

Count me In ....
sisu_alinn is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 12:27   #5261
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by aly99mtw View Post
DRAGI ROMANI HAIDETI SA NU NE MAI LASAM CALCATI IN PICIOARE DE BENZINARII MULTIMILIARDARI SI SA-I FACEM SA VADA CE INSEAMNA SA PIARDA BANI. VA RUGAM SA FITI SOLIDARI CU NOI SI IN ZILELE DE 17,18 SI 19 IANUARIE 2011 SA NU INTRE NIMENI IN NICIO BENZINARIE. SA MERGEM CU RATB-UL CU BICICLETELE SAU PE JOS DAR SA NU MAI ALIMENTAM MASINILE CA SA NU MAI UMPLEM BUZUNARELE CELOR CARE PROFITA DE NOI. AMINTITI-VA DE 21-22 DECEMBRIE 1989 SI INCERCATI SA FACETI LA FEL. DATI MAI DEPARTE ACEST MESAJ SA AJUNGA LA TOATA TARA. VA MULTUMIM SI STATI APROAPE, PROTESTELE VOR CONTINUA!!
Din pacate nu pot sa vin in perioada respectiva ca voi fi plecat la Paris, dar maine vin cu placere. Deja adun fise de 5 si 10 bani.
ondin is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 12:41   #5262
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by ondin View Post
Din pacate nu pot sa vin in perioada respectiva ca voi fi plecat la Paris, dar maine vin cu placere. Deja adun fise de 5 si 10 bani.
Nu ai inteles ..In perioada 17 18 19 Ianuarie e mai bine ca nu esti in tara pentru ca e o campanie sa nu mai alimenteze nimeni de la statii..
__________________
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 15:17   #5263
doru_s

Stage 3
 
Join Date: May 2009
Posts: 117
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by ondin View Post
Din pacate nu pot sa vin in perioada respectiva ca voi fi plecat la Paris, dar maine vin cu placere. Deja adun fise de 5 si 10 bani.
Mda,.. sunt convins ca-ti pare rau ca pleci la Paris si nu poti participa...!
doru_s is offline   Reply With Quote
Old 07-01-11, 07:39   #5264
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Poate gasesc si pe acolo rost de ceva scandal.
ondin is offline   Reply With Quote
Old 07-01-11, 12:45   #5265
horatiu_72

Stage 5
 
horatiu_72's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 2,506
Member of:
[BMW]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by ondin View Post
voi fi plecat la Paris
aduni taxa de protectie ?
horatiu_72 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -