Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Hunedoara / Deva

Reply
 
Thread Tools
Old 14-05-10, 15:03   #4651
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by SpYk3 View Post
a facut cineva recent drumul catre Bistrita Nasaud?Este ceva restrictie de circulatie,sau circulatie ingreunata pe undeva?
http://www.cnadnr.ro:6060/itn/drumuri.asp
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 14-05-10, 15:28   #4652
SpYk3
Dacia Driver

Stage 5
 
SpYk3's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,076
Member of:
[DACIA]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

ERROR ! nu-mi deschide pagina
SpYk3 is offline   Reply With Quote
Old 14-05-10, 16:02   #4653
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by SpYk3 View Post
ERROR ! nu-mi deschide pagina
mai incearca la mine merge
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 22-05-10, 15:16   #4654
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by deval View Post
hi ma poate ajuta si pe mine cineva cu un sfat sau ceva de genu ?
Imi atinge alternatoru in suportu de la bara stabilizatoare ce as putea face ?
va rog ajutatima
Trebuie sa il reglezi putin mai sus, doar nu a aparut din senin acolo jos, desfaci putin si il muti mai sus si gata.
ondin is offline   Reply With Quote
Old 25-05-10, 12:06   #4655
aly99mtw
BMW Driver

Stage 5
 
aly99mtw's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 303
Cool Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

RIVALII CARE BAT PALMA
Concernul BMW īşi propune să īnregistreze economii de 4 miliarde de euro pānă īn 2012, īn urma unui parteneriat cu Mercedes Benz. Īnainte ca fanii celor două mărci să īnceapă un nou război, să vedem mai īn detaliu despre ce este vorba.

Īntr-un interviu desfăşurat la Munchen, Herbert Diess, directorul de achiziţii BMW, a declarat că BMW şi Mercedes au demarat īn urmă cu cāteva luni discuţii referitor la un parteneriat.

Acest parteneriat ar trebui să ajute ambele companii să īşi scadă cheltuielile cu 100 de milioane euro pe an, pānă īn 2012 , prin punerea īn comun a unor componente şi subansamble.

Atenţie, vorbim despre lucruri care nu vor fi vizibile īn interiorul sau exteriorul maşinii, astfel īncāt modelele celor două mărci īşi vor păstra individualismul şi, de ce nu, imaginea de rivalitate acerbă. Ca mici exemple, BMW şi Mercedes vor apela la acelaşi furnizor pentru modulele de aer condiţionat sau pentru motoraşele geamurilor electrice, dar numărul componentelor puse īn comun va fi mai mare.

Rezultatele grupului BMW pe primul trimestru din 2010 au depăşit estimările analiştilor, profitul companiei cifrāndu-se la 324 milioane de euro, faţă de numai 246, cāt era preconizat.

Astfel, bavarezii īncearcă să găsească soluţii cāt mai eficiente pentru creşterea profitabilităţii şi pe viitor, mai ales că Audi şi-a anunţat ambiţiosul obiectiv de a deveni cel mai mare producător premium pānă īn 2015 - poziţie deţinută, deocamdată, de BMW.

Pe de altă parte, Mercedes intenţionează să atace foarte serios segmentul maşinilor electrice, graţie noului parteneriat cu Renault. Şi cei de la BMW au planuri mari, pānă īn 2013 dorind să aibă īn catalog cāteva modele cu propulsie electrică BMW şi Mini.
__________________
aly99mtw is offline   Reply With Quote
Old 25-05-10, 16:51   #4656
kidu87

Stage 1
 
kidu87's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 11
Member of:
[VW]
Default Re: Userii 4tuning din Hunedoara

Quote:
Originally Posted by adrian78bmw View Post
salut si bine ai venit...frumos tare Passatul o mica intrebare cat consuma?nu iti lua 525tds e euro 2 mai pui ceva si iei 525 de 163 de cp mult mai economic si ma rapid euro 3
salut si bn v-am gasit poi la oras ajunge cred si la 12 afara 7-8 totusi sunt 150 de caluti acum depinde si de modul de condus dar in oras mai putin de 10 nu am scos niciodata oricat de frumos am condus .... ma uit sa-mi fac o ideee pt 525 de 163 calitate pret ms pt sfat
kidu87 is offline   Reply With Quote
Old 25-05-10, 23:52   #4657
kidu87

Stage 1
 
kidu87's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 11
Member of:
[VW]
Default Re: Userii 4tuning din Hunedoara

salut ... intrebare aveti vreo idee despre consum la 525 tds si la 525 d 163 cp urban extraurban sunt in dubi ms
kidu87 is offline   Reply With Quote
Old 26-05-10, 02:32   #4658
vlad_VSV

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,341
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Salut , am inteles ca in Deva sunt niste baieti care tapiteaza interioare auto cu piele , au lucrat pentru MOMO sau ceva de genu ! Mai exista ? Ma poate ajuta cineva cu ceva date de contact , un numar de telefon sau ceva user pe forum ! Multumesc anticipat !
vlad_VSV is offline   Reply With Quote
Old 26-05-10, 08:16   #4659
mutzu

Stage 5
 
mutzu's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,242
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by vlad_VSV View Post
Salut , am inteles ca in Deva sunt niste baieti care tapiteaza interioare auto cu piele , au lucrat pentru MOMO sau ceva de genu ! Mai exista ? Ma poate ajuta cineva cu ceva date de contact , un numar de telefon sau ceva user pe forum ! Multumesc anticipat !
0721 110 332 Mircea Tapiţer )
mutzu is offline   Reply With Quote
Old 27-05-10, 15:35   #4660
SpYk3
Dacia Driver

Stage 5
 
SpYk3's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,076
Member of:
[DACIA]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

5 invitatii pe Xtremezone.ro care mai doreste ,care mai pofteste
SpYk3 is offline   Reply With Quote
Old 27-05-10, 19:26   #4661
mozolici_hd

Stage 5
 
mozolici_hd's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 724
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by SpYk3 View Post
5 invitatii pe Xtremezone.ro care mai doreste ,care mai pofteste
Vreau si eu una
mozolici_hd is offline   Reply With Quote
Old 28-05-10, 08:06   #4662
mitza_27tyc
VW Driver

Stage 5
 
mitza_27tyc's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 492
Member of:
[VW]
[MERCEDES]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

si eu una daca mai ai, multumesc
mitza_27tyc@yahoo.com
mitza_27tyc is offline   Reply With Quote
Old 28-05-10, 08:51   #4663
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by aly99mtw View Post
RIVALII CARE BAT PALMA
Concernul BMW īşi propune să īnregistreze economii de 4 miliarde de euro pānă īn 2012, īn urma unui parteneriat cu Mercedes Benz. Īnainte ca fanii celor două mărci să īnceapă un nou război, să vedem mai īn detaliu despre ce este vorba.

Īntr-un interviu desfăşurat la Munchen, Herbert Diess, directorul de achiziţii BMW, a declarat că BMW şi Mercedes au demarat īn urmă cu cāteva luni discuţii referitor la un parteneriat.

Acest parteneriat ar trebui să ajute ambele companii să īşi scadă cheltuielile cu 100 de milioane euro pe an, pānă īn 2012 , prin punerea īn comun a unor componente şi subansamble.

Atenţie, vorbim despre lucruri care nu vor fi vizibile īn interiorul sau exteriorul maşinii, astfel īncāt modelele celor două mărci īşi vor păstra individualismul şi, de ce nu, imaginea de rivalitate acerbă. Ca mici exemple, BMW şi Mercedes vor apela la acelaşi furnizor pentru modulele de aer condiţionat sau pentru motoraşele geamurilor electrice, dar numărul componentelor puse īn comun va fi mai mare.

Rezultatele grupului BMW pe primul trimestru din 2010 au depăşit estimările analiştilor, profitul companiei cifrāndu-se la 324 milioane de euro, faţă de numai 246, cāt era preconizat.

Astfel, bavarezii īncearcă să găsească soluţii cāt mai eficiente pentru creşterea profitabilităţii şi pe viitor, mai ales că Audi şi-a anunţat ambiţiosul obiectiv de a deveni cel mai mare producător premium pānă īn 2015 - poziţie deţinută, deocamdată, de BMW.

Pe de altă parte, Mercedes intenţionează să atace foarte serios segmentul maşinilor electrice, graţie noului parteneriat cu Renault. Şi cei de la BMW au planuri mari, pānă īn 2013 dorind să aibă īn catalog cāteva modele cu propulsie electrică BMW şi Mini.


Rezulta ca celor de la BMW le este foarte frica de AUDI, din moment ce au dat mana cu Mercedes, ca sa nu piarda pozitia de mare producator premium.
Oricum Audi sunt prieteni acum cu Porsche, care cred ca este parca ceva mai premium decat BMW.

Nu?
__________________
VW - Das Auto - Golf - H.H. The black beast.
Are you GTI enough?

Smile or die sofer premiat
Stiu ca sunt rau, dar excelez in asta, deci sunt bun
Atentie la motociclisti in trafic.Pot sa dea peste voi.
فولكس فاجن هي أروع سيارة
ondin is offline   Reply With Quote
Old 28-05-10, 19:41   #4664
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Porsche de cand cu manelele de la VW e cam in rahat. Si la cursa de 24 de ore de la Nurburgring si-au luat-o si ei si supercarurile cu motor central aka audi R8 de la saracutu de M3 motor amplasat fata ca si logan-ul, automobil care isi imparte platforma cu masini break si diesel....
The next big audi adica noul A1 s-a dat peste cap la o prezentare de "dinamism" alaltaieri....
FAIL

http://www.worldcarfans.com/11005262...ead-in-belgium
__________________

Last edited by xxdadixx; 28-05-10 at 19:44.
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 28-05-10, 19:56   #4665
Creative256
CITROEN Driver

Stage 5
 
Creative256's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,708
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Atata rivalitate, make love not war! Sunt masini nemtesti cu multe clase peste autohtonele noastre si ale multor alte tari. Faza cu Audi, e driver error, dar nah acuma ce sa faci nu o dat bine pe film .
__________________
--->Citroen C3
Creative256 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -