Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 25-10-08, 20:36   #76
D0ryN

Stage 5
 
D0ryN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,679
Member of:
[VW]
Default Re: CONCURS: Tuneaza-mi camionul - premii zilnice

in functie de culoarea pe care o are camionul...si accesoriilor de pe el...
jante cromate sau negre eventual negru mat...
D0ryN is offline  
Old 25-10-08, 20:42   #77
dog99

Stage 5
 
dog99's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 6,400
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[VW]
Default Re: CONCURS: Tuneaza-mi camionul - premii zilnice

nichelate.sunt belea.da bine.
dog99 is offline  
Old 25-10-08, 21:10   #78
L4uR

Stage 5
 
L4uR's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,445
Default Re: CONCURS: Tuneaza-mi camionul - premii zilnice

2)un paint job pentru camion: eu as zice sa fie de culoarea rosie cu dungi albe ...gen retro....motiv: culoarea rosie este mult mai vizibila decat altele...nu se vede praful pe ea ca la alte culori ....este mai impunatoare ....dungile -sportiva
3)jantele: jante cromate ...dau bine cu rosu ; si cauciucuri de dragster ceva mare...tot pentru aspect , dar si pentru eficienta la drum lung sunt foarte necesare
L4uR is offline  
Old 25-10-08, 21:12   #79
HORIA_STI

Stage 3
 
HORIA_STI's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 98
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: CONCURS: Tuneaza-mi camionul - premii zilnice

daca masina e vopsita in culori vii (rosu,galben,verde...) poti face pe janta masinii doar un rimstripe,e simplu si de efect
HORIA_STI is offline  
Old 25-10-08, 21:19   #80
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: CONCURS: Tuneaza-mi camionul - premii zilnice

niste jante OZ albe cu 5 spite subtiri pe 22 cu un J mare, cauciucuri cu talon mic, iar pe spate aclasi model de jante pe 24 cu in J imens si niste cauciucuri cu talon ceva mai mare decat cele de pe fata si bineinteles profil in V
__________________
"Poti invata sa mergi repede intr-un singur mod: mergand repede" R.K.
26WRC is offline  
Old 25-10-08, 21:47   #81
alex.p7m

Stage 5
 
alex.p7m's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,699
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
[Opel]
Default Re: CONCURS: Tuneaza-mi camionul - premii zilnice

cele mai marfa jante sunt cele originale vopsite :X gold sau negru mat :X , dar .... guma sa fie cva my subtire sa dea impresia de masina "sport" :P
__________________
YM alex_p7m sau TEL 0764.944.033
alex.p7m is offline  
Old 25-10-08, 21:59   #82
pyttbull

Stage 5
 
pyttbull's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,392
Default Re: CONCURS: Tuneaza-mi camionul - premii zilnice

Jantele sa fie vopsite in negru mat si capacelele de la prezoane sa fie cromate.
pyttbull is offline  
Old 25-10-08, 22:10   #83
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: CONCURS: Tuneaza-mi camionul - premii zilnice

Quote:
Originally Posted by ZoliaT View Post


Din 20 octombrie, in fiecare luni si joi, pe Viasat Explorer ruleaza Tuneaza-mi camionul, un altfel de Pimp My Ride. Cu camioane.

Cu aceasta ocazie, te provocam la un concurs de idei pentru tuningul de camion!

Incepand de azi, zilnic, noi iti punem o intrebare, iar ceilalti te vor nota. Poti raspunde numai la tema din ziua respectiva. Cel mai interesant raspuns, dar si cel mai bun comentariu la raspunsuri va castiga un premiu.

Premiile sunt tricouri ori sepci chiar de la atelierul de tuning – Chrome Shop Mafia.

Castigatorii din Bucuresti isi vor ridica premiul de la sediul redactiei. Cei din alte orase le vor primi prin posta.


Toti cei care au raspuns o intrebare, pot raspunde si la urmatoarele. Sau puteti raspunde direct la oricare, nu este obligatoriu sa raspundeti la toate.

In fiecare zi la ora 20.00 se va face update la concurs. O intrebare noua, alti doi castigatori pentru ziua anterioara.

Incercati sa va structurati raspunsurile ca sa fie mai usor de citit, nu doar un paragraf cu idei insiruite. De asemenea, fiti atenti si la intrebare.

Intrebarea 1 23 octombrie 2008 ora 20.00:
Pentru tuningul optic, ce ai alege sa modifici la un camion prima data? Proiectoare, paintjob, Bullbar, Bodykit? De ce?

Prima intrebare a fost "cu ce ai incepe... si de ce". Nu am primit multe raspunsuri la obiect.

La intrebarea numarul 2, deoarece paintjobul a fost preferat de multi dintre cei care au raspuns, avem urmatoarea provocare:

Intrebarea 2. 24.octombrie 2008 ora 20.00
Ce tema de paintjob ati prefera pe un camion? Argumentati.

Intrebarea 3. 25.octombrie 2008
Ce jante ai pune camionului tau? Argumentati si exemplificati.


Bafta!
Premiul: un tricou plus sapca, masura 2XL.
Attachment 679150

un tricou masura 2XL
Attachment 679145
Sa nu crezi ca e gluma, dar daca vrei un raspuns concret si competent defineste modelul de camion si poate pot face i oferta interesanta.
Astept un raspuns concret.
SEBASTIAN is offline  
Old 25-10-08, 22:48   #84
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: CONCURS: Tuneaza-mi camionul - premii zilnice

voi va uitati prea mult la desene...e un camion,folosit pentru carat marfa,nu e dragster !!!
parerea mea...ce s-a zis mai sus de dungi,de roti racing,si de alte alea...nu au ce cauta pe un camion.si mai ales daca e unul fara bot (european...)
eMH is offline  
Old 25-10-08, 22:53   #85
alexxx_p

Stock
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 7
Default Re: CONCURS: Tuneaza-mi camionul - premii zilnice

Daca ar fii la un camion european: DAF, MAN, VOLVO, etc as pune niste jenti cromate si cu cauciucuri pe care sa scrie cu alb pe ele(michelin ...sau alta firma)


La un camion american: Peterbilt, Kenworth, Freightliner, etc as pune niste jenti nichelate!!!

Cred ca ar arata frumos
alexxx_p is offline  
Old 25-10-08, 23:08   #86
vitezoman

Stage 4
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 172
Default Re: CONCURS: Tuneaza-mi camionul - premii zilnice

Quote:
Originally Posted by Bobby boss View Post
Un negru si alb ca sa reprezinte noaptea si ziua si as adauga si luna si soarele se stie ca ele merg noapte si zi facand mii de km deci asta ar fi ceva reprezentativ pentru un camion.
uuaaau ce profund
vitezoman is offline  
Old 26-10-08, 00:59   #87
Bobby boss
VW Driver

Stage 5
 
Bobby boss's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,254
Member of:
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Echipa de sprijin]
[VW]
Default Re: CONCURS: Tuneaza-mi camionul - premii zilnice

Cred ca modelul acesta de jante de la Xstyle adica xs820 ar coafa bine niste gume de camion
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	xs820 20'..22'..24'.jpg
Views:	75
Size:	35.3 KB
ID:	682250  
Bobby boss is offline  
Old 26-10-08, 11:32   #88
simionstef

Stage 3
 
simionstef's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 135
Default Re: CONCURS: Tuneaza-mi camionul - premii zilnice

salut! eu as spune ca ar merge excelent pe un camion niste jante pline cum ar fi cele CarLine CM0 sau Schmidt TH-Line deoarece un camion este masiv si asa ar trebui sa fie si rotile...de cele mai multe ori 18 la numar
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	TH-Line-3-tlg-18.jpg
Views:	65
Size:	35.7 KB
ID:	682404  
Attached Images
 
__________________
simionstef is offline  
Old 26-10-08, 20:28   #89
mariokynes

Stage 4
 
mariokynes's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 174
Default Re: CONCURS: Tuneaza-mi camionul - premii zilnice

sal all ...ca si paint as alege un alb perlat...jante as pune ceva in cat mai multe spite si cat se poate de mari fara a umbla la caroserie...ca bodykit cred k as pune ceva finut sa nu sara pre mult in vedere si sa fie alta culoare ca masina...proiectoare nu cred k i-as pune deoarece aprox toate camioanele au asa ceva ...ms salutari si bft...aaa ...inca ceva as pune o scara culoarea bodykit-ului si sistemul usiilor la deschidere l-as face precum matizul ala de cj "GEF" ala negru mat cu iesirea scaunelor in usi nu stiu cum se numeste sistemul....

Last edited by mariokynes; 26-10-08 at 20:33.
mariokynes is offline  
Old 26-10-08, 21:01   #90
Tunelord

Stage 5
 
Tunelord's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 571
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: CONCURS: Tuneaza-mi camionul - premii zilnice

ca jante... as prefera cele originale (daca sunt un model frumos) dar sa fie umpik mai mari... doar putin, poate +2''.. nu mai mult... sa fie cromate... si cu buza...si marginea buzei..adik marginea exterioara a jantei sa aiba o dunga rosie. nishte cauciucuri mai joase...adica talon mai mik... si totul e perfect...

nu vreau bling bling.... cv simplu si frumos (poate si unic) ... dar de mare efect, pt ca rotile schimba orice mashina... eo zic ca sunt cele mai importante !!
__________________
If sparks don.t fly.. your rides too high


My stance'd scooter
Tunelord is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -