Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 16-12-11, 15:30   #46
P A K E

Stage 5
 
P A K E's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 639
Default Re: Ce e moda asta cu low ?

Quote:
Originally Posted by RoByNeT View Post
)))))

Alt topic de genul Bmw vs Mercedes
De la tine asteptam un raspuns mai complex, esti in masura sa detaliezi un pic... Nu de aia dar poate usor usor, prim exemple si explicatii corecte 1 din 100 intelege de ce salivam cand vedem ''scrapere'' si poate se alatura!
Atasez un mic exemplu:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	242720_173985375989459_100001339928386_399515_1647113_o2.jpg
Views:	164
Size:	83.9 KB
ID:	2263971  
__________________
Sandblasting / Powder Coating - Sablare / Vopsit in camp electrostatic

My Facebook: www.facebook.com/pak.racing

P A K E is offline   Reply With Quote
Old 16-12-11, 15:34   #47
P A K E

Stage 5
 
P A K E's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 639
Default Re: Ce e moda asta cu low ?

Un aspect foarte important la treaba asta si demn de luat in calcul e faptul ca nu lupti si te zbati pe forumuri monomarca unde stim cu totii ce hal si ce fel de mancatorii gasesti...
Sunt locuri dedicate unde gasesti informatii si oameni de la care ai ce invata!
P A K E is offline   Reply With Quote
Old 16-12-11, 16:01   #48
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Ce e moda asta cu low ?

Initial am vrut sa intru un pic in detalii dar m-am razgandit. Stii si tu cum merg lucrurile pe aici. Si nu are nicio legatura ca tine cineva secrete si nu vrea sa impartaseasca. Nu exista o moda low, cum au zis si altii e "un stil de viata". Cum unii sunt pasionati de SUV`uri, gume cat mai mari si cu tepi, asa si noi de camber, lowered, flush etc. Sunt multe stiluri pentru care poti opta, bineinteles depinde de masina. Un simplu exemplu si atat deocamdata ca tot ai pus poza aia. La mine aveam 2 optiuni si o sa vorbesc romaneste fara termeni. Buza jantei la aripa sau buza jantei sub aripa. Am mers pe prima varianta pentru ca mie ( fiecare are gusturile lui ), mi s-a parut un stil mai potrivit pentru bmw, respectiv sub aripi pe gama vw. Am cam deviat dar ideea e ca nu trebuie sa iti faci si tu ca e o "moda". Nu exista asa ceva. Sunt multe stiluri pentru fiecare personalitate/masina si in + le poti combina dupa bunul plac. Daca nu ma insel mai exista un thread in care se discutau termenii si stilurile. O sa il caut si o sa il postez aici.

PS: abia astept sa scap de eleronu ala ( toti facem greseli )
__________________

RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 16-12-11, 17:56   #49
nutzuXXL

Stage 5
 
nutzuXXL's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,097
Member of:
[VW]
[SEAT]
Default Re: Ce e moda asta cu low ?

fiecare isi face masina cum ii place. nu te obliga nimeni sa ai masina "low".

iar ca sa raspund la intrebare: nu e o moda. e un fenomen care prinde radacini si in romania. cand prin germania,uk,america erau masini low noi inca o ardeam cu nike pe luneta...
__________________
nutzuXXL is offline   Reply With Quote
Old 16-12-11, 20:22   #50
P A K E

Stage 5
 
P A K E's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 639
Default Re: Ce e moda asta cu low ?

Quote:
Originally Posted by nutzuXXL View Post
fiecare isi face masina cum ii place. nu te obliga nimeni sa ai masina "low".

iar ca sa raspund la intrebare: nu e o moda. e un fenomen care prinde radacini si in romania. cand prin germania,uk,america erau masini low noi inca o ardeam cu nike pe luneta...
Hmmm... Imi aduc aminte prima masina: Oltcit , lasat maxim din barile de torsiune, praguri de fibra si capace cu 5 spite la rotile de tabla...
Ce sa facem daca ne-am nascut aici, nu am avut acces la informatie si am fost condusi mereu de hoti? Descoperim si noi usor usor cum e treaba.
Ideea e ca suntem pe drumul cel bun. Apar mereu masini ''grave'' si la noi. Imi place tare asta...
Pe langa asta acum avem informatie, avem masini, avem cu ce si pe ce experimenta deci nu vad decat in bine viitorul. Ca e greu si iti iei de la gura sa bagi in masini asta o stim mai toti de pe aici... important e rezultatul final.
Ce ne da inapoi si inapoi rau e faptul ca unii nu pot de grija altuia, dar poate asta inseamna sa fi roman...
LOW e pt toata lumea si suntem aici sa dam un sfat daca avem cunostinta de cauza, si sa promovam stilul asta!
P A K E is offline   Reply With Quote
Old 16-12-11, 20:29   #51
tigermotorsport
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
tigermotorsport's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 567
Member of:
[Opel]
[CSR]
Default Re: Ce e moda asta cu low ?

Quote:
Originally Posted by P A K E View Post
Ca e greu si iti iei de la gura sa bagi in masini asta o stim mai toti de pe aici... important e rezultatul final.
m-ai lasat fara cuvinte cu asta...
tigermotorsport is offline   Reply With Quote
Old 16-12-11, 20:38   #52
nutzuXXL

Stage 5
 
nutzuXXL's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,097
Member of:
[VW]
[SEAT]
Default Re: Ce e moda asta cu low ?

renuntati fratilor la tigari/bautura si bagati banii in masini
lasand gluma laoparte, in romania chiar e greu sa ai o masina mai speciala in sensul bun...multe gropi, multi vecini binevoitori, putini bani
nutzuXXL is offline   Reply With Quote
Old 16-12-11, 21:38   #53
THUNDER77
CITROEN Driver

Stage 5
 
THUNDER77's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,173
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
[4Rally]
[CITROEN]
Default Re: Ce e moda asta cu low ?

Quote:
Originally Posted by P A K E View Post
De la tine asteptam un raspuns mai complex, esti in masura sa detaliezi un pic... Nu de aia dar poate usor usor, prim exemple si explicatii corecte 1 din 100 intelege de ce salivam cand vedem ''scrapere'' si poate se alatura!
Atasez un mic exemplu:
Asa da !!! Poate la anul , dupa ce pun si eu la punct tablaria si vopseaua masinii dau o tura pe la voi , chiar daca la mine "low"-ul e "de fabrica Sunt curios cum ar da a mea pe langa ale voastre mai exact daca cineva si-ar da seama ( cu exceptia cunoscatorilor ) care e diferenta intre ale voastre coborate "custom" si a mea "stock" ! Arata superb "tablariile" dn pozna !!!!!
__________________

Ardeau strabunele altare/Si ziua coborase-n berna/Treceau ostirile barbare/Peste cetatea mea eterna....
Ploua cu spaima si durere/Peste cetatea mea invinsa/Cadeau barbatii in tacere/Murea un zeu cu tampla ninsa.......


https://forum.4tuning.ro/201-masina-m...ia/page-5.html
THUNDER77 is offline   Reply With Quote
Old 16-12-11, 23:52   #54
P A K E

Stage 5
 
P A K E's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 639
Default Re: Ce e moda asta cu low ?

Quote:
Originally Posted by nutzuXXL View Post
renuntati fratilor la tigari/bautura si bagati banii in masini
lasand gluma laoparte, in romania chiar e greu sa ai o masina mai speciala in sensul bun...multe gropi, multi vecini binevoitori, putini bani
E greu da, dar vezi pe forumul asta destule exemple bune si nebune
Crestem baieti nu vedeti? Invatam, ne aratam interesul, facem,dregem, suntem bine...
In mare parte mai tot ce se face e copiat de afara, pt ca ne lipseste o identitate, o cultura... Vom avea lucrari cu adevarat spectaculoase cand o sa invatam sa ne respectam, cand vom aprecia tara in care traim, pana atunci... copy paste (sunt si exceptii). Gresesc?
P A K E is offline   Reply With Quote
Old 17-12-11, 00:21   #55
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: Ce e moda asta cu low ?

Eu nu vad care e problema.
Deranjeaza cu ceva pe cineva ca o masina e Low?
Fiecare face ce vrea cu masina lui atata timp cat nu afecteaza cu nimic siguranta publica.
__________________
R.I.P. Opel Vectra B2 2.5 V6 CDX



Audi A2 1.4tdi 75BHP (sold)



Hyundai Tucson 2.0 CRDI 140BHP

cangri is offline   Reply With Quote
Old 24-12-11, 02:28   #56
sipunebunu

Stage 5
 
sipunebunu's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 451
Default Re: Ce e moda asta cu low ?

Din cate am vazut si am citit pana acuma PAKE vad ca are cea mai mare dreptate . SCURT si DIRECT la obiect . Parerea mea fata de cel care a zis ca " iei de la gura sa bagi in masina" ii o chestie si cu asta vezi , de exemplu sunt 2 feluri de oameni . Pasionatii si posesori . Pasionati sunt cei care mai baga un banut in masina pe langa posesori care baga chiar cand vad ca se aprinde becu la ulei. In fine nu ma cred eu un mare cunoscator , dar pot purta o discutie fara cuvinte tehnice, toata chestia ii sa mentii acea adrenalina cand treci pe strada si lumea intoarce capu dupa masina . Fie ea bmw, wv .ford ,fiat . Toata chestia ii sa o modifici cu gust . NOROC si "iubiti" speedbump-urile
sipunebunu is offline   Reply With Quote
Old 24-12-11, 09:32   #57
gbry_el_05-RSG
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
gbry_el_05-RSG's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Ce e moda asta cu low ?

multi isi ia masini de 3000 de euro nu baga atatia bani in ea.
pacat ca a noi nu e foarte promovat stilul asta. ar trebui un topic sau un forum dedicat acestui stil. merita! incepe sa se dezvolte din ce in ce mai mult si la noi.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCN0207.JPG
Views:	81
Size:	4.78 MB
ID:	2271311   Click image for larger version

Name:	DSCN0209.JPG
Views:	79
Size:	4.81 MB
ID:	2271312  
__________________
GR-02-ZMN Oltcit Club Rally Car
OT-56-MAG Opel Vectra A SFI Stance edition
DJ-10-BID VW GOLF III Daily driven
gbry_el_05-RSG is offline   Reply With Quote
Old 24-12-11, 10:34   #58
silviu_fxx

Stage 5
 
silviu_fxx's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 532
Member of:
[FORD]
Default Re: Ce e moda asta cu low ?

Quote:
Originally Posted by gbry_el_05-RSG View Post
multi isi ia masini de 3000 de euro nu baga atatia bani in ea.
pacat ca a noi nu e foarte promovat stilul asta. ar trebui un topic sau un forum dedicat acestui stil. merita! incepe sa se dezvolte din ce in ce mai mult si la noi.
Pai cum daca multi n-are bani si trece prin criza...
silviu_fxx is offline   Reply With Quote
Old 24-12-11, 12:57   #59
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Ce e moda asta cu low ?

https://www.youtube.com/watch?v=S-BGIcRBPHM

.
Detman is offline   Reply With Quote
Old 24-12-11, 13:26   #60
nutzuXXL

Stage 5
 
nutzuXXL's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,097
Member of:
[VW]
[SEAT]
Default Re: Ce e moda asta cu low ?

I don't care

ce moda e asta cu hella flush ?
nutzuXXL is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -