Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 20-04-10, 15:38   #811
Tunelord

Stage 5
 
Tunelord's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 571
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Masini Americane in Romania?

O sa va arat si eo o bijuterie de Cadillac Deville. Omul care umbla cu ea, umbla tot cu masini americane. Acum e cu un Lincoln Navigator. Toate sunt cu nr de america, dar nu stiu daca masinile ii apartin.

Povestea scurta a Cadillacului: a adus.o vara trecuta (2009) in Medias. Din cate stiu are un motor V8 destul de mare si a fost modificata in america: Suspensie pneumatica, jante Asanti pe 20", manere scoase. In grila din fata are niste goarne care folosesc aerul din siistemul pneumatic (mie nu imi place cum arata). La interior am vazut ceva combinatie de piele alba si albastra si daca nu ma insel si niste LCD.uri. Din cate am auzit eu, masina a fost lovita... dar reparata (aici in Medias). Eu cu ochi mei, nu am vazut.o lovita (doar din auzite). A tot circulat cu ea pana in toamna anului trecut cand intr.o dimineata... cand sa o scoata din garaj a luat foc ceva sub capota. Au venit pompieri... a mai stins el ce a putut, dar partea urata e ca masina sta abandonata de atunci intr.o curte a unei spalatorii. Pacat de frumusete de masina ca sta in ploaie neacoperita... si toata iarna a stat cu zapada pe ea. Nu stiu ce are de gand sa faca cu ea.... nici nu stiu daca e al omului care umbla cu ea. Pacat !!! (scuze daca mai e cineva din medias si a mai prezentat masina. recunosc ca nu am citit tot topicul.)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC_0099.JPG
Views:	567
Size:	6.11 MB
ID:	1431099   Click image for larger version

Name:	DSC_0150.JPG
Views:	383
Size:	5.76 MB
ID:	1431100   Click image for larger version

Name:	DSC_0321.JPG
Views:	398
Size:	5.82 MB
ID:	1431110  

Click image for larger version

Name:	DSC_0322.JPG
Views:	288
Size:	6.93 MB
ID:	1431111   Click image for larger version

Name:	DSC_0325.JPG
Views:	163
Size:	6.19 MB
ID:	1431128   Click image for larger version

Name:	DSC_0326.JPG
Views:	160
Size:	5.46 MB
ID:	1431129  

Click image for larger version

Name:	DSC_0327.JPG
Views:	562
Size:	7.00 MB
ID:	1431130   Click image for larger version

Name:	DSC_0328.JPG
Views:	464
Size:	5.32 MB
ID:	1431133   Click image for larger version

Name:	DSC_0329.JPG
Views:	340
Size:	5.94 MB
ID:	1431134  

__________________
If sparks don.t fly.. your rides too high


My stance'd scooter
Tunelord is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 16:48   #812
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Masini Americane in Romania?

Quote:
Originally Posted by Tunelord View Post
O sa va arat si eo o bijuterie de Cadillac Deville. Omul care umbla cu ea, umbla tot cu masini americane. Acum e cu un Lincoln Navigator. Toate sunt cu nr de america, dar nu stiu daca masinile ii apartin.

Povestea scurta a Cadillacului: a adus.o vara trecuta (2009) in Medias. Din cate stiu are un motor V8 destul de mare si a fost modificata in america: Suspensie pneumatica, jante Asanti pe 20", manere scoase. In grila din fata are niste goarne care folosesc aerul din siistemul pneumatic (mie nu imi place cum arata). La interior am vazut ceva combinatie de piele alba si albastra si daca nu ma insel si niste LCD.uri. Din cate am auzit eu, masina a fost lovita... dar reparata (aici in Medias). Eu cu ochi mei, nu am vazut.o lovita (doar din auzite). A tot circulat cu ea pana in toamna anului trecut cand intr.o dimineata... cand sa o scoata din garaj a luat foc ceva sub capota. Au venit pompieri... a mai stins el ce a putut, dar partea urata e ca masina sta abandonata de atunci intr.o curte a unei spalatorii. Pacat de frumusete de masina ca sta in ploaie neacoperita... si toata iarna a stat cu zapada pe ea. Nu stiu ce are de gand sa faca cu ea.... nici nu stiu daca e al omului care umbla cu ea. Pacat !!! (scuze daca mai e cineva din medias si a mai prezentat masina. recunosc ca nu am citit tot topicul.)
Chiar ca e o bijuterie ...pacat ca a ajuns in stadiul asta .
stefan_88 is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 19:48   #813
world cars

Stage 5
 
world cars's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 921
Member of:
[DACIA]
Default Re: Masini Americane in Romania?

Camaro SS acum 2-3 ani in Pitesti.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ia uitek camaro.JPG
Views:	88
Size:	192.8 KB
ID:	1431532   Click image for larger version

Name:	DSC00007.JPG
Views:	70
Size:	55.7 KB
ID:	1431533   Click image for larger version

Name:	camaro qae.JPG
Views:	111
Size:	230.1 KB
ID:	1431534  

Click image for larger version

Name:	DSC00005.JPG
Views:	120
Size:	68.5 KB
ID:	1431535   Click image for larger version

Name:	DSC00006.JPG
Views:	58
Size:	53.2 KB
ID:	1431536  
world cars is offline   Reply With Quote
Old 21-04-10, 14:08   #814
adi_adyta

Stage 2
 
adi_adyta's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 35
Default Re: Masini Americane in Romania?

salut ,
cam cate fiero sunt prin tara ? sa si functioneze?
a mea inca merge si sunt mandru de ea.

Apropo se fac intalniri cu posesorii de americane?Click image for larger version

Name:	POZA 2.JPG
Views:	153
Size:	199.0 KB
ID:	1433113

Click image for larger version

Name:	POZA1.JPG
Views:	197
Size:	127.9 KB
ID:	1433114

Click image for larger version

Name:	POZA3.JPG
Views:	141
Size:	232.3 KB
ID:	1433115
adi_adyta is offline   Reply With Quote
Old 21-04-10, 14:29   #815
DAFTEK

Stage 5
 
DAFTEK's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 520
Default Re: Masini Americane in Romania?

Quote:
Originally Posted by adi_adyta View Post
salut ,
cam cate fiero sunt prin tara ? sa si functioneze?
a mea inca merge si sunt mandru de ea.

Apropo se fac intalniri cu posesorii de americane?Attachment 1433113

Attachment 1433114

Attachment 1433115
Felicitari, Nu cred ca am mai vazut un Fiero prin state de ceva ani de zile. Din pacate multe au ajuns kituri horifice dupa care prin cimitire. O masina superba.

Nu ar fi o ideie rea sa facem o adunare de americane la vara sau chiar o escursie mica in convoy la un gratar ceva . Eu am sa fiu prin tara in iulie daca se creaza ceva cu cea mai mare placere vin.
__________________
Anonymous
_________motorsport
DAFTEK is offline   Reply With Quote
Old 22-04-10, 07:33   #816
fester

Stage 3
 
fester's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 156
Member of:
[Old School Cars]
[CHEVROLET]
Default Re: Masini Americane in Romania?

1 pagina mai in spate si o sa vedeti si poze cu ultima intalnire de americane
noi suntem deja la a doua intalnire de acest gen
in caz ca vreti sa participati astept un PM si discutam detalii
__________________
Having too much hp is like money in the bank.
You never really use them but it's nice to know it's there.
fester is offline   Reply With Quote
Old 22-04-10, 09:27   #817
Vulturica

Stage 1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 13
Default Re: Masini Americane in Romania?

Quote:
Originally Posted by stefan_88 View Post
Mai avem in P.Neamt si un Dodge Ram ( a lui Strungaru ) si am mai vazut pe la Girov un Lincoln ( asa mi s-a parut mie ) .
Ford-ul nu mai este in P.Neamt ...dar sigur e prin Romania .
Attachment 1430229Attachment 1430230Attachment 1430231
In Piatra Neamt mai aveti un Cadillac DeVille, Camaro Z28 5.7l V8, Pontiac Firebird etc. .. le au baietii de la AudioClass

PS: La Tulcea sper sa ne intalnim careva dintre pasionati, eu cu Fester (C4) si Flexus (Camaro SS) o sa venim, daca e sa ne vedeti si astea nu ezitati sa ne atrageti atentia, mai schimbam o vorba / doua

Urmeaza sa stabilim o a 3-a intalnire
Vulturica is offline   Reply With Quote
Old 22-04-10, 11:52   #818
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Talking Re: Masini Americane in Romania?

Quote:
Originally Posted by Vulturica View Post
In Piatra Neamt mai aveti un Cadillac DeVille, Camaro Z28 5.7l V8, Pontiac Firebird etc. .. le au baietii de la AudioClass

PS: La Tulcea sper sa ne intalnim careva dintre pasionati, eu cu Fester (C4) si Flexus (Camaro SS) o sa venim, daca e sa ne vedeti si astea nu ezitati sa ne atrageti atentia, mai schimbam o vorba / doua

Urmeaza sa stabilim o a 3-a intalnire
Sa nu uitam si de Cadillac Fleetwood '85 tot de prin Neamt .
Click image for larger version

Name:	Picture 002.jpg
Views:	154
Size:	159.4 KB
ID:	1434354Click image for larger version

Name:	Picture 003.jpg
Views:	115
Size:	179.1 KB
ID:	1434355
Click image for larger version

Name:	Picture 004.jpg
Views:	122
Size:	974.6 KB
ID:	1434356Click image for larger version

Name:	Picture 005.jpg
Views:	108
Size:	161.3 KB
ID:	1434357
stefan_88 is offline   Reply With Quote
Old 23-04-10, 09:37   #819
AudioClass
Ford Driver

Stage 5
 
AudioClass's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 3,228
Member of:
[FORD]
Default Re: Masini Americane in Romania?

Quote:
Originally Posted by Tunelord View Post
O sa va arat si eo o bijuterie de Cadillac Deville. Omul care umbla cu ea, umbla tot cu masini americane. Acum e cu un Lincoln Navigator. Toate sunt cu nr de america, dar nu stiu daca masinile ii apartin.

Povestea scurta a Cadillacului: a adus.o vara trecuta (2009) in Medias. Din cate stiu are un motor V8 destul de mare si a fost modificata in america: Suspensie pneumatica, jante Asanti pe 20", manere scoase. In grila din fata are niste goarne care folosesc aerul din siistemul pneumatic (mie nu imi place cum arata). La interior am vazut ceva combinatie de piele alba si albastra si daca nu ma insel si niste LCD.uri. Din cate am auzit eu, masina a fost lovita... dar reparata (aici in Medias). Eu cu ochi mei, nu am vazut.o lovita (doar din auzite). A tot circulat cu ea pana in toamna anului trecut cand intr.o dimineata... cand sa o scoata din garaj a luat foc ceva sub capota. Au venit pompieri... a mai stins el ce a putut, dar partea urata e ca masina sta abandonata de atunci intr.o curte a unei spalatorii. Pacat de frumusete de masina ca sta in ploaie neacoperita... si toata iarna a stat cu zapada pe ea. Nu stiu ce are de gand sa faca cu ea.... nici nu stiu daca e al omului care umbla cu ea. Pacat !!! (scuze daca mai e cineva din medias si a mai prezentat masina. recunosc ca nu am citit tot topicul.)
Foarte frumos "asta micu" ! Pacat ca nu se ocupa nimeni de el!
AudioClass is offline   Reply With Quote
Old 23-04-10, 11:55   #820
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Wink Re: Masini Americane in Romania?

Quote:
Originally Posted by AudioClass View Post
Foarte frumos "asta micu" ! Pacat ca nu se ocupa nimeni de el!
Nu ai vrea sa il iei pe asta "micu" sa-l aduci in Piatra Neamt ?
stefan_88 is offline   Reply With Quote
Old 23-04-10, 22:19   #821
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default Re: Masini Americane in Romania?

eu nu inteleg un lucru, bine, la noi in tara multe sunt pe dos, sau de neinteles, dar cel putin la capitolul Americane, cand gasesti una si vrei s-o cumperi, iti cere si pe mama si pe tata, cand trec cativa ani, le vezi unele pe coclauri la diversi "ciobani"..chiar asa de ne/apreciate au ajuns la noi?
ca sincer mi-e greu sa inteleg, cum sa le cataloghez, ne/apreciate?!
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 24-04-10, 10:00   #822
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Masini Americane in Romania?

Aşa se īntāmplă in general. Īşi ţin maşinile ca să nu le dea ieftin, şi pānă la urmă nu le mai dau pe nimic, că se duc dreacu...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 24-04-10, 10:01   #823
AudioClass
Ford Driver

Stage 5
 
AudioClass's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 3,228
Member of:
[FORD]
Default Re: Masini Americane in Romania?

Quote:
Originally Posted by stefan_88 View Post
Nu ai vrea sa il iei pe asta "micu" sa-l aduci in Piatra Neamt ?
Ar fi frumos ...dar cred ca vrea un pret marisor pe el
AudioClass is offline   Reply With Quote
Old 24-04-10, 12:36   #824
2Peu's Exotics

Stage 2
 
2Peu's Exotics's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 35
Default Re: Masini Americane in Romania?

Quote:
Originally Posted by Tunelord View Post
O sa va arat si eo o bijuterie de Cadillac Deville. Omul care umbla cu ea, umbla tot cu masini americane. Acum e cu un Lincoln Navigator. Toate sunt cu nr de america, dar nu stiu daca masinile ii apartin.

Povestea scurta a Cadillacului: a adus.o vara trecuta (2009) in Medias. Din cate stiu are un motor V8 destul de mare si a fost modificata in america: Suspensie pneumatica, jante Asanti pe 20", manere scoase. In grila din fata are niste goarne care folosesc aerul din siistemul pneumatic (mie nu imi place cum arata). La interior am vazut ceva combinatie de piele alba si albastra si daca nu ma insel si niste LCD.uri. Din cate am auzit eu, masina a fost lovita... dar reparata (aici in Medias). Eu cu ochi mei, nu am vazut.o lovita (doar din auzite). A tot circulat cu ea pana in toamna anului trecut cand intr.o dimineata... cand sa o scoata din garaj a luat foc ceva sub capota. Au venit pompieri... a mai stins el ce a putut, dar partea urata e ca masina sta abandonata de atunci intr.o curte a unei spalatorii. Pacat de frumusete de masina ca sta in ploaie neacoperita... si toata iarna a stat cu zapada pe ea. Nu stiu ce are de gand sa faca cu ea.... nici nu stiu daca e al omului care umbla cu ea. Pacat !!! (scuze daca mai e cineva din medias si a mai prezentat masina. recunosc ca nu am citit tot topicul.)
Imi poate face cineva rost de numarul proprietarului??Sunt destul de interesat de masina,dar si de starea ei.Oricum tablaria arsa trebuie inlocuita + motorul care banuiesc ca ii afectat destul de tare,instalatia electrica ,pernele de aer de pe fata.Oricum astept un PM daca ma poate ajuta cineva cu un numar de telefon,eventual un pret sau mai multe informatii despre masina.Multumesc
2Peu's Exotics is offline   Reply With Quote
Old 27-04-10, 19:34   #825
Tunelord

Stage 5
 
Tunelord's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 571
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Masini Americane in Romania?

Quote:
Originally Posted by 2Peu's Exotics View Post
Imi poate face cineva rost de numarul proprietarului??Sunt destul de interesat de masina,dar si de starea ei.Oricum tablaria arsa trebuie inlocuita + motorul care banuiesc ca ii afectat destul de tare,instalatia electrica ,pernele de aer de pe fata.Oricum astept un PM daca ma poate ajuta cineva cu un numar de telefon,eventual un pret sau mai multe informatii despre masina.Multumesc
eu am postat masina... si sunt din Medias. Pe proprietar nu il cunosc..dar stiu unde sta. Nu stiu daca masina e de vanzare. Cand il vad pe proprietar.. o sa il intreb...si o sa ii cer un nr de tel.
Tunelord is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -