Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 05-10-09, 16:56   #2461
LordCaddy

Stage 5
 
LordCaddy's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 561
Default Re: Taxa de prima inmatriculare

Quote:
Originally Posted by ssorindaniel View Post
Fuck you (R)romania!
bis.....
LordCaddy is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 17:08   #2462
G0rdy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 478
Default Re: Taxa de prima inmatriculare

Nu o sa ne mai revenim NICIODATA....cu asa "oameni" pacat de locul unde e asezata tara si de istoria ce o avem

On: am tot sperat si eu dupa ce am platit o gramada de bani o sa se scoata taxa aia...dar fara nici un rezultat
G0rdy is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 17:12   #2463
LordCaddy

Stage 5
 
LordCaddy's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 561
Default Re: Taxa de prima inmatriculare

problema e ca noi inghitim orice tampenie,am iesit si noi in strada o mana de oameni anul trecut dar logic ca nu am rezolvat nimic avand in vedere ca din 100000 de oameni revoltati au avut curajul sa iasa si sa riste amenzi doar 10000....degeaba ne plangem fratilor ca ii doare fix in pwola pe domni din parlament,ei isi permit doar noi suntem prostii care ii "alimentam" cu masini,case,salarii....
__________________
LordCaddy is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 17:35   #2464
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: Taxa de prima inmatriculare

Alta taxa, alta prostie!
Nu spuneam nimic daca puneau taxa mare pe non euro si pe euro 1. Era de inteles, nu vor sa aducem masini "naspa" in romania. Dar si pe euro 4?
Cel mai mult ma enerveaza ca suntem o tara intreaga contra acestei taxe si tot asa ramane!
__________________
Am editat semnatura !
Acu' e regulamentara.
norbi_bidi is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 18:07   #2465
CarteluL

Stage 5
 
CarteluL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 986
Member of:
[Honda]
Default Re: Taxa de prima inmatriculare

Am si eu o intrebare...de curand am cumparat o masina inscrisa pe italia...mi-a dat omu' 2 brifuri, contractu' de vanzare-cumparare si cand am ajuns akasa am vazut k imi lipseste briful mare (care se desface in 8..)...si as vrea sa o inmatriculez pe ro..se poate fara acel brif? Astept raspuns de la cine stie si rog sa-mi raspunda in pm..multumesc si bafta tuturor
__________________
back to my love...
CarteluL is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 18:23   #2466
AxYJamaicanu
Old School Cars

Stage 5
 
AxYJamaicanu's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 722
Member of:
[Suzuki]
[Old School Cars]
[CHEVROLET]
Default Re: Taxa de prima inmatriculare

Quote:
Originally Posted by norbi_bidi View Post
Alta taxa, alta prostie!
Nu spuneam nimic daca puneau taxa mare pe non euro si pe euro 1. Era de inteles, nu vor sa aducem masini "naspa" in romania. Dar si pe euro 4?
Cel mai mult ma enerveaza ca suntem o tara intreaga contra acestei taxe si tot asa ramane!
exact ce ziceam eu, nu toti sunt impotriva taxei din aceleasi motive. Masinile mele non-euro nu le folosesc zilnic, sunt masini de weekend, nu fiindca ma gandesc ca poluez dar fiindca consuma destul de mult, si nu cred ca sunt singurul, nu cred ca oamenii si-ar aduce de afara masina non-euro, sa fie pretul de achizitionare mic si consumul foarte mare, doar in cazul in care este vb de pasiune iar atunci nu ar mai fi "rable" ar fi intretinute,plus ca mai e si vb de "Durata de viata a masinii".Apropo, se pune atata accent pe poluarea provenita de la masini, in schimb sunt o gramada de combinate, rafinarii si etc, care polueaza de 1000 de ori mai mult decat toate masinile din romania pe an, dar de ei nu se prea leaga nimeni.
__________________
1981 BMW 316 E21
Sharknose or no nose !
AxYJamaicanu is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 18:23   #2467
ioannes7

Stage 2
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 61
Default Re: Taxa auto va fi platita incepand cu 2010 si de cei care au masini dotate cu Euro

esti bugetar?e cand nu ti-oi mai lua salariu,pensia,alocatia pt ca statul nare bani o sa vezi de ce e important ca statul sa puna impozit pe tot.pt ca in momentul de fata statul da salarii,pensii,etc din bani de la UE.nu sunt de acord cu asta(a se citi taxa) insa in momentul de fata tacem si inghitem,e foame mare
ioannes7 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 18:25   #2468
ioannes7

Stage 2
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 61
Default Re: Calculator pentru taxa de prima inmatriculare

rabdare e da nr expira.cn plateste taxele pana atunci?(in ro sau BG)
ioannes7 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 18:27   #2469
ioannes7

Stage 2
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 61
Default Re: Taxa de prima inmatriculare

cadn masina ta o sa aduca bani cat aduce un combinat,rafinarie,etc,si cand o angaja atatia oameni,fii sigur ca nu o sa se mai ia nimeni nici de ea
ioannes7 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 18:50   #2470
segundo

Stage 4
 
segundo's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 204
Default Re: Taxa de prima inmatriculare

de 2 ani stau pe dreapta cu un mercedes din 97 la care taxa e 5200euro. asteptam sa o bage pe impozit, acum nu o mai baga. ii dau foc masinii ?
segundo is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 18:54   #2471
G0rdy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 478
Default Re: Taxa de prima inmatriculare

Quote:
Originally Posted by segundo View Post
de 2 ani stau pe dreapta cu un mercedes din 97 la care taxa e 5200euro. asteptam sa o bage pe impozit, acum nu o mai baga. ii dau foc masinii ?
e uite cam atat am platit si eu...si tot astept sa se scoala taxa sa imi iau bani inapoi...vise
G0rdy is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 19:10   #2472
claud1u_BDT

Stage 4
 
claud1u_BDT's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 181
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Taxa de prima inmatriculare

haide vere ...ca eo imi permit ...are bamca datorie la mine ...toata lumea plateste taxe......dar nu creste niciun salariu , ba chiar scad....Traim in romaniCa...si asta ne face viata un calvar
__________________
claud1u_BDT is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 19:13   #2473
Alex_D12

Stage 5
 
Alex_D12's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 311
Default Re: Taxa de prima inmatriculare

prostie.... suntem un stat de cretini..... iar taxe
Alex_D12 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 19:51   #2474
Breme

Stage 5
 
Breme's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 889
Default Re: Taxa de prima inmatriculare

IMI PUNEAM SI EU SPERANTA CA O SA MI INSCRIU MASINA IN 2010,FMGura!!! POATE ORGANIZA CINEVA O IESIRE IN STRADA!!!!!?,CA ASA AR TREBUI .CA VIN SI EU
Breme is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 20:16   #2475
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Taxa de prima inmatriculare

degeaba iesim ...pe aia din palament ii doare in dos........si eu am plati 1000e pt o masina din 2001.
RIcKO is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -