Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 08-08-09, 18:50   #91
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

S.C. DYPETY S.R.L.

Punct de Lucru:
Moinesti, str. Albotesti, nr.1 bis
Judetul Bacau, Romānia Cod 605400
Tel./Fax:
+40 234 361 440
+40 234 361 441
+40 234 362 640

suna si intreaba daca se ocupa cu schimbare de comenzi , din cate am vazut pe site-ul lor se ocupa de transformari /microbuze/autobuze/carosari.

dypety punct ro

Edit : un simplu SEARCH GOOGLE pe firmele discutate cu cateva pagini in urma face minuni
__________________

Fresh Touring Origination
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 20-08-09, 00:07   #92
balaurul7

Stock
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 6
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

daca esti interesat as putea sa te ajut*****ie mi un mail cu mai multe detalii sau suna ma.balaurul7@yahoo.com
0721905324 sunt din bv
balaurul7 is offline   Reply With Quote
Old 20-08-09, 00:11   #93
balaurul7

Stock
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 6
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

daca esti interesat as putea sa te ajut*****ie un mail cu mai multe detalii sau suna ma. balaurul7@yahoo.com
0721905324 sunt din bv
balaurul7 is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 13:12   #94
spahiudrifter19
BMW Driver

 
spahiudrifter19's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 105
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Salut!Am si eu aceeasi problema,caut un service cv care sa faca aceasta modificare...Daca stie cineva o firma,un service,si niste date de contact pls Masina mea este un BMW 318is E36 coupe,credeti ca merita sa bag banii astia?ms anticipat
spahiudrifter19 is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 13:15   #95
spahiudrifter19
BMW Driver

 
spahiudrifter19's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 105
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

app,sunt fratele lui spahiudrifter,sa nu va uitati la "my ride"ca nu este aia masina,acela este ursul lui
spahiudrifter19 is offline   Reply With Quote
Old 10-11-09, 12:10   #96
exploziv

Stock
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

gheo la un ford transit din 2003 cat ajunge mutarea volanului pe partea stanga?Avand in vedere ca ai modificat vreo 10 transit-uri.scz pt post nu am citit ca a mai intrebat cnv

Last edited by exploziv; 10-11-09 at 12:16.
exploziv is offline   Reply With Quote
Old 12-11-09, 14:28   #97
balaurul7

Stock
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 6
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

ptr info. mai multe ar fi mai convenabil sa ne auzim la un tel;nu prea mai am timp sa stau pe net.numele meu este Dani 0721905324 /0744248093
balaurul7 is offline   Reply With Quote
Old 24-01-10, 23:11   #98
KAB

Stage 5
 
KAB's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 322
Member of:
[RENAULT]
[Toyota]
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Salut, din ce am citit aici nu a venit nimeni cu o lista concreta de piese care trebuiesc schimbate..

Cumparati-va o camera pt mersul inapoi si montati-o in oglinda stanga sau in aripa stanga cu un mic display pe bord sa puteti face depasiri . E mai ieftin de 1500 de euro!
KAB is offline   Reply With Quote
Old 24-01-10, 23:32   #99
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

nu cred ca o camera iti garanteaza o depasire reusita , e imposibil sa aproximezi distanta ,viteza si parametrii necesari . Dar astea sunt deja alte discutii.
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 25-01-10, 11:21   #100
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Quote:
Originally Posted by CJ-01-WOB View Post
nu cred ca o camera iti garanteaza o depasire reusita , e imposibil sa aproximezi distanta ,viteza si parametrii necesari . Dar astea sunt deja alte discutii.
Asta daca vrei sa faci depasiri periculoase!
Dar daca vrei sa depasesti ceva gen tir si nu vezi deloc , camera te ajuta sa vezi daca e cineva in fata sau nu. E oarecum ok si camera !
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 31-01-10, 00:44   #101
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

de ce ai vrea sa dati banii sa schimbati volanul la o masina ieftina ? daca ai lua vreun m3 sau ceva scump/rar care sa merite as zice, dar la masini normale si ieftine nu m-as baga deloc
__________________
There's a simple rule when buying a car. If it's been modified, especially lowered, walk away.
plictisit is offline   Reply With Quote
Old 31-01-10, 17:49   #102
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Quote:
Originally Posted by plictisit View Post
de ce ai vrea sa dati banii sa schimbati volanul la o masina ieftina ? daca ai lua vreun m3 sau ceva scump/rar care sa merite as zice, dar la masini normale si ieftine nu m-as baga deloc
da-mi voie sa rad!
Pai daca ar fi sa schimb volanul la ceva scump, mi-ar trebui si masina donoare..deci m-ar duce aproape dublu !
Daca ar fi sa schimb volanul la ceva RAR, mi-ar trebui iarasi, masina donoare si cum as gasi-o daca e deja RARA!
Ideea e ca multi iau masini "noi" din Anglia si le schimba volanul si ii duc cu mult mai putin decat din germania.
dolb is offline   Reply With Quote
Old 01-02-10, 00:58   #103
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

bai DOLB ce dracu inseamna donoare ?
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 01-02-10, 19:07   #104
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Quote:
Originally Posted by CJ-01-WOB View Post
bai DOLB ce dracu inseamna donoare ?
e streetlang pt : "masina care doneaza piesele"
dolb is offline   Reply With Quote
Old 01-02-10, 22:10   #105
b-power

Stage 4
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 298
Member of:
[Opel]
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
e streetlang pt : "masina care doneaza piesele"
Donoare= Donatoare

On: Si eu m-am interesat o foarte lunga perioada daca se poate face swap la noi in tara si nu am gasit nimic concret! Toata lumea a auzit de cineva care face asa ceva, dar nu am auzit concret pe nimeni sa-si fi schimbat volanul de pe partea dreapta pe partea stanga! Iar in legatura cu piesele poti sa iei o masina lovita rau in spate ( chiar si pana la jumate) ca sa fie cat mai ieftina, si sa-ti iei de pe ea ce piese te intereseaza!
Dar asa cum spunea si cineva mai sus, asta se merita in cazul unei masini mai " speciale", cum ar fi in cazul meu o impreza sti , care sincer mi se pare masina poporului la englezi la cate gasesti, nu la un passat din 2002 de ex. care pe vremurile astea il gasesti la noi inmatriculat LHD la un pret destul de avantajos incat sa nu se merite sa ciopartesti doua masini ca sa faci rost de el!
b-power is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -