Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 28-01-09, 23:10   #61
Ionutz.T

Stage 1
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 13
Talking Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Quote:
Originally Posted by K L U View Post
Ionutz.T: Lasa-mi si mie niste date de contact ca as vrea sa vb mai multe. Mersi

Amice...asta e nr meu de tel...0742338604 . daca te intereseaza sa schimbi tapiseria la masina (tuning) se poate...si se poate aranja cum vrei tu si scaunele:forma scaunelor+ incalzire in scaune+scaune electrice+ multe altele...si toate astea la un pret rezonabil...pot sa iti spun ca full leather e 1600 de Euro dar e tot custom...cum doresti tu.
Full leather = scaune + fete usi + plafon (piele intoarsa) + bord complet + volan, schimbator de viteze, frana de mana, si restul. E undeva cu 1000-2000 de euro mai ieftin decat daca iti iei masina cu piele din fabrica, si pe banii astia nu primesti full asa...ca primesti mai putine....daca te intereseaza, contacteaza-ma! salutare
Ionutz.T is offline   Reply With Quote
Old 17-02-09, 20:58   #62
paul.inho

Stock
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Quote:
Originally Posted by Nemilosu View Post
conteaza sa fii autorizat ?
si la cat e de munca e ok pretul.
de ce crezi ca nu prea sunt meseriasi sa faca asa ceva ?
si stiu ca e scump si merita doar la o masina deosebita, nu la fiat punto sau alte masini comune.
Mi se pare bun pretul.
Eu vreu sa schimb ori la un passat 2005 ori audi a 6 2005.
Merge tot aceleasi preturi de pana 1500 eur + piesele ?
merci.
paul.inho is offline   Reply With Quote
Old 26-02-09, 21:56   #63
bitzu03

Stage 3
 
bitzu03's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 138
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Quote:
Originally Posted by cronel1111 View Post
Sall la toata lumea.Variante de a schimba volanul de pe dreapta pe stanga sant o multime:firma Dipeti din moinesti bacau si o firma din constanta acestea doua fac modificari la microbuze si autocare le transforma din marfa in pasageri deci sant acreditate rar.Firma Tinori bacau face acelasi lucru dar nu stiu de acreditare eu am facut modificare la ei la un peug 406 din 2003.In afara de ceva scartaituri la bord nimic de reprosat.manopera a costat 400 euro eu am procurat piesele sh si noi ce nu am gasit.ptr cei interesati pot da o lista cu ce trebuie cumparat. caseta de directie ramane aceeasi cu o mica modificare.Toata distractia nu duce mai mult de 5000ron deci 1500 euro.
Ma poti ajuta si pe mine cu o lista de piese necesare acestei modificari?Mersi
bitzu03 is offline   Reply With Quote
Old 10-03-09, 01:09   #64
aysmen

Stage 5
 
aysmen's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 389
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Salut nu vreau sa mai deschid alt topic daca este unul asemanator deschis,daca initiatorul are ceva de obiectat sa imi spuna ca deschid altu.Intrebarile ar fi urmatoarele,a schimbat pana acum cineva volanul la vreun Vauxhall indiferent de model?Cam ce piese in mare ar trebui schimbate?Stiti ceva daca piesele de la Astra G se potrivesc la Opel Astra G Bertone eventual caseta de directie si ce mai trebuie schimbat.m-ar interesa in general cam ce piese trebuiesc schimbate la Opel Astra G si Astra G Bertone(pardon Vauxhall )Ms.
aysmen is offline   Reply With Quote
Old 08-04-09, 18:21   #65
andi448

Stock
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Quote:
Originally Posted by gheo View Post
0727330141 nr meu daca mai intereseaza pe cineva modificari dar concret nu basme ca mam saturat de basme manopera la masini intre 500 si 1500 eu plus piese
sal gheo nr de tel nu este alocat mai ai altul?merci!
andi448 is offline   Reply With Quote
Old 10-04-09, 14:59   #66
janta89

Stock
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5
Default Re: salut

buna ziua.. am un fiat brava avariat (doar la caroserie) si am gasit un fiat brava cu volan pe dreapta.. as putea muta volanul pe stanga daca am toate piesele de pe cealalta?
multumesc anticipat,
janta
janta89 is offline   Reply With Quote
Old 12-04-09, 16:10   #67
gabii

Stock
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Quote:
Originally Posted by kolt View Post
Am si eu un Sprinter cu volan pe drepta , ma poate ajuta cineva sa-l schimb? Sau macar cu o informatie unde s-ar putea face treba asta. Va multumesc.
buna,ai rezolvat ceva cu sprinteru,,,,,am si io unul imi poti da niste informatii te rogg..mersi
gabii is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 21:53   #68
hamura

Stock
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Salutare la toata lumea!
Am si eu un nissan primastar van din 2004 in uk si as vrea sa al aduc in ro si sa ai schimb volanul, inmatriculez,omologhez! se merita?
poate sa imi spuna cineva cam cat mar costa toata smecheria si unde as putea face schimbul?
va rog mult daca stiti pe cineva care se ocupa sa imi dati nr de tel sau detalii de contact!
multumesc!
hamura is offline   Reply With Quote
Old 20-04-09, 20:36   #69
sarpe74

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 579
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Am un Ford Transit model 2003, 2400cmc diesel, ma intereseaza sa schimb din RHD in LHD. Pot procura o mare parte din piese. Daca ma poate ajuta cineva (CARE A MAI FACUT OPERATIUNEA), contra cost, astept PM. Multumesc.
sarpe74 is offline   Reply With Quote
Old 29-04-09, 00:16   #70
vio_dun

Stock
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Va salut, se poate un nr de tel sau o adresa de mail de la Nemilosu sau Brownshark ,daca nu vreti sa va apara pe site nr de tel sau adresa,puteti sa imi trimite-ti voi la vio_dun@hotmail.com ,in legatura cu schimbatu volanului la un vauxhall vectra C ,mersi ,salut !!
vio_dun is offline   Reply With Quote
Old 29-04-09, 11:40   #71
bitzu03

Stage 3
 
bitzu03's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 138
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

0768001213.Pe baiat il cheama Cristi.Sunati-l si vb direct cu el.Ii spune-ti ca sunati din partea lui Bogdan.Eu am facut o masina si a iesit super.Are service la Valea Calugareasca(pt cine nu stie e la 30 km de Ploiesti)
bitzu03 is offline   Reply With Quote
Old 24-05-09, 23:01   #72
dumitrutu

Stock
 
Join Date: May 2009
Posts: 1
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

salut.cam care ar fi costurile pt schimbarea volanului de pe dreapta pe stanga la o BORA din 2002.mersi
dumitrutu is offline   Reply With Quote
Old 30-05-09, 11:59   #73
Victor_WRC
VW Driver


Stage 5
 
Victor_WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,607
Member of:
[4Tuning International]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

La o Toyota Supra Mk4 TT cat m-ar costa o conversie...de pe stanga pe dreapta ?
Victor_WRC is offline   Reply With Quote
Old 04-06-09, 14:03   #74
bseriatrei

Stock
 
Join Date: May 2009
Posts: 4
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Salut , la un VW PASSAT din 2001 ,care ar fi costurile pt schimbarea volanului de pe dreapta pe stanga .
bseriatrei is offline   Reply With Quote
Old 04-06-09, 18:47   #75
bitzu03

Stage 3
 
bitzu03's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 138
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Pe mine m-a dus 1500 euro tot (manopera + piese).V-am spus si mai sus sa sunati la acel nr. pt mai multe detalii
bitzu03 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -