Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 22-09-12, 15:54   #181
WildKST

Stage 3
 
WildKST's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 107
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Quote:
Originally Posted by corviss View Post
daca imi schimb volanul in curtea mea pot sa o inmatriculez pe romania?
Da,dar vei avea nevoie de un deviz de la un service autorizat pe marca de masina pe care vrei sa faci modificarea. Si cel mai important: nu uita sa schimbi si farurile,te vor respinge la rar.
__________________
OBJECT IN THE MIRROR APPEAR TO BE LOSING


TELEFON: 0768.904.895
EMAIL: kstu79@gmail.com
WildKST is offline   Reply With Quote
Old 09-10-12, 08:25   #182
vitelu2002

Stock
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

niste date de contact pentru un meserias care poate shimba volanul de pe dreapta pe stanga la un pajero din 1999 swb 2.8 diesel fara ac ?
vitelu2002 is offline   Reply With Quote
Old 03-11-12, 14:07   #183
cosmin_valentin17

Stock
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 2
Thumbs up Re: modificare BMW 318i volan dreapta pe stanga

Quote:
Originally Posted by mdascaliac View Post
AM citit despre mutarea volanului de pe dreapta pe stanga ... dar mai nimic concret... vreau sa achizitzionez un bmw 2002 318i cu volan bineintzeles pe dreapta ... am intzeles ca este posibil modificarea...daca imi zice cineva un pretz aproximativ pt manopera + piese (bineintzeles separat... piese mai am )... Va Multzumesc ... si dati-va o parere daca se merita... bmw ar costa in jur de 2000-2500 E
sal te pot ajuta cu un nr de tel...piese si schimbat volanul tipul este ok eu am luat piese de la el ptr un 318 din 2002...0741 288 230...este un super om si cu piesele ok la bani...apelati cu incredere
cosmin_valentin17 is offline   Reply With Quote
Old 03-11-12, 14:17   #184
cosmin_valentin17

Stock
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 2
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Quote:
Originally Posted by rrazwy View Post
Ma intereseaza si pe mine schimbarea asta pentru un bmw 320d din 2002,ce ziceti ar fi prea costisitor schimbatul volanului,si pot aparea probleme cu bordul caseta de directie in timp?Eu nu prea ma pricep si as avea nevoie de niste pareri!va multumesc
iti las un nr de tel...te pot ajuta cu schimbarea volanului daca te intereseaza concret 0741 288 230
cosmin_valentin17 is offline   Reply With Quote
Old 21-02-13, 00:10   #185
emil21

Stock
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 1
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Quote:
Originally Posted by shm3ny View Post
te pot indruma catre cineva din bucuresti daca te int. are experienta cu bmw-urile
salut,am si eu aceiasi problema ca si colegul,crezi ca ma poti ajuta si pe mine cu un nr de tel sau ceva de genul asta?!
emil21 is offline   Reply With Quote
Old 23-04-13, 20:59   #186
doryan79

Stock
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 2
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Am piesele pentru un Audi A6 PANA IN 2005
conducte clima
conducte servo frana
conducte servo directie
pedale si suport
flansa bord
iale usi si manere
fete usi
mocheta
frana de mana
ansamblu stergatoare
plastic stergatoare
carcasa filtru polen
carcasa centralina
caseta directie
aerotema complecta pt climatronic
cadru metalic bord
torpedou
module usi
flansa de la carosrie pe care vine pedalierul,carcasa polen,stergatoarele etc
maner deschidere capota si cablu
brate oglinzi
cam la asta se rezuma o mutare la un A6
doryan79 is offline   Reply With Quote
Old 17-05-13, 18:12   #187
andr3yu

Stage 5
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 342
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Quote:
Originally Posted by doryan79 View Post
Am piesele pentru un Audi A6 PANA IN 2005
conducte clima
conducte servo frana
conducte servo directie
pedale si suport
flansa bord
iale usi si manere
fete usi
mocheta
frana de mana
ansamblu stergatoare
plastic stergatoare
carcasa filtru polen
carcasa centralina
caseta directie
aerotema complecta pt climatronic
cadru metalic bord
torpedou
module usi
flansa de la carosrie pe care vine pedalierul,carcasa polen,stergatoarele etc
maner deschidere capota si cablu
brate oglinzi
cam la asta se rezuma o mutare la un A6
cat ma costa totalul pieselor + manopera la un audi a6 2.5tdi quattro din 2000 berlina
andr3yu is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 10:21   #188
doryan79

Stock
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 2
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Quote:
Originally Posted by andr3yu View Post
cat ma costa totalul pieselor + manopera la un audi a6 2.5tdi quattro din 2000 berlina
Eu pot sa-ti dau toate piesele la 500 de euro,absolut tot ce e nevoie pentru o mutare din RHD in LHD.
doryan79 is offline   Reply With Quote
Old 23-08-13, 22:25   #189
Octavianmatei

Stock
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 8
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

salutare tuturor. Am un ford transit achizitionat 2003 2.4 tddi 90 cp recent din uk. vreau sa ii schimb volanul pe stanga. cine se pricepe mai bine ca mine, va astept cu un nr de tel referitor la ce piese am nevoie si pretul unei manopere.
Octavianmatei is offline   Reply With Quote
Old 17-10-13, 23:07   #190
Ratzaaa

Stage 2
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 26
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Salut stie cineva un service prin Iasi sau prin partea aceasta a tarii care schimba volanul de pe dreapta pe stanga la o Vectra C , un nr . de telefon si un pret estimativ va rog .
Ratzaaa is offline   Reply With Quote
Old 07-01-14, 08:51   #191
ionutz_1991

Stage 2
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 57
Default Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

imi cer miiii de scuza, poate nu am postat unde trebuie dar nu prea gasesc asemenea discutii (daca puteti sa ma ajutati cu ceva link-uri unde gasesc asemenea probleme) //// vreau sa montez un motor de pe un seat leon 1.8 20V 180cp 6+1 trepte (insa e cu volan pe dreapta), pe un golf 4 inscris pe romania si cu volan pe stanga....doresc sa stiu daca ma primeste la RAR cu modificarea si ce piese trebuie sa schimb......gen cutie de viteze,caseta de directie timonerie....se potrivesc de pe actualul motor acum am 1.6 16v BCB 2003?
multumesc mult.....
ionutz_1991 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -