Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 08-04-07, 15:42   #541
liwiu_evo

Stage 4
 
liwiu_evo's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 291
Lightbulb Re: tuning-ul in fibra de sticla.. idei si sfaturi..

Quote:
Originally Posted by rakmad View Post
salutare...eu am facut rost de nestrapol si de intaritor dar sunt din Craiova si la noi nu se gaseste stratimat(panza). am pe cineva in buc de aceea vreau sa stiu unde pot gasi o adresa ceva...ca la rompolimer am intrebat si imi trebuie firma. daca stie cineva va rog postati
multumesc!
shi io sant din cr shi cautand pe google am gasit cateva firme care lucr cu fibra:
sc ANDREI IMPEX srl adresa:str Madona Dudu nr 29
sc LARPLAST srl adr:str Fermierului nr 104
sc AVI srl (asta nush unde are sediul da cred ca pe langa OLTCIT la marginea orasul)
in fine, cred ca faci mai bine trb daca te duci shi vb cu un inginer, ceva la fabrica unde fac fibra dacat la sediu(ca akolo o sati zica ca fac doar elemente, nu vand materiale).
liwiu_evo is offline   Reply With Quote
Old 13-04-07, 23:43   #542
dumy$

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 27
Default Re: tuning-ul in fibra de sticla.. idei si sfaturi..

daca vreti ,ADRS,va dau eu si din BUC.,si din BV., de unde puteti cumpara toate materialele,pt tuning auto,iar BUC., livreza si prin curieri, in tara.
dumy$ is offline   Reply With Quote
Old 17-04-07, 00:17   #543
andy_x3m

Stage 5
 
andy_x3m's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 356
Default Re: tuning-ul in fibra de sticla.. idei si sfaturi..

salz
m'am apucat de bara, am pus lutul pe ea, i'am dat o forma si l'am lasat sa se usuce... in 2 zile era muci, varza crapat rau tare. cica nu am folosit lut potrivit... (l'am luat moca, oare de aia nu a fost bun:P). lutul nu a fost "de chirpic" dar nici cu mult mai bun, dupa cum am constatat.
poze....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	PHTO0144.JPG
Views:	587
Size:	311.4 KB
ID:	252053   Click image for larger version

Name:	PHTO0143.JPG
Views:	604
Size:	312.0 KB
ID:	252054   Click image for larger version

Name:	PHTO0142.JPG
Views:	630
Size:	313.4 KB
ID:	252055  

__________________
Viteza poate fi limitata electronic, prostia nu! |#|#| Logan 1,4 MPI in curs de modificare vizuala
andy_x3m is offline   Reply With Quote
Old 17-04-07, 14:18   #544
o_kh3

Stage 5
 
o_kh3's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,663
Member of:
[VW]
Default Re: tuning-ul in fibra de sticla.. idei si sfaturi..

din cate am vazut eu pe la tv... oamenii mentin lutul umed..... chiar si cand pun fibra pe ea ....daca gresesc corectati-ma
o_kh3 is offline   Reply With Quote
Old 17-04-07, 22:43   #545
Swat-Cat

Stage 5
 
Swat-Cat's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 2,501
Member of:
[SEAT]
Default Re: tuning-ul in fibra de sticla.. idei si sfaturi..

la tv cred ca aveau alt lut.. e adevarat lutul crapa si isi scade volumu f mult dupa uscare
Swat-Cat is offline   Reply With Quote
Old 18-04-07, 13:13   #546
tapu

Stage 5
 
tapu's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 315
Default Re: tuning-ul in fibra de sticla.. idei si sfaturi..

mama lor cu certificatul acela de transport marfuri periculoase ...am fost sa cumpar si surpriza...
tapu is offline   Reply With Quote
Old 20-04-07, 15:02   #547
o_kh3

Stage 5
 
o_kh3's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,663
Member of:
[VW]
Default Re: tuning-ul in fibra de sticla.. idei si sfaturi..

ce ziceti de urmatoarea firma.... www.firos.ro o sa trec azi pe la ei sa vad despre ce e vb...cica in aceaasi curte se da si rasina... ma duc si cand ma intorc vb....

bafta
__________________
dezmembrez golf 1 gti

Quote:
Originally Posted by sharky-vw View Post
....inainte sa comentezi..invata sa scri.....
o_kh3 is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 02:47   #548
sorulete

Stage 1
 
sorulete's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 10
Default Re: tuning-ul in fibra de sticla.. idei si sfaturi..

vand matrite+fibra!ieftin! 0745862825
sorulete is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 12:08   #549
Swat-Cat

Stage 5
 
Swat-Cat's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 2,501
Member of:
[SEAT]
Default Re: tuning-ul in fibra de sticla.. idei si sfaturi..

asteptam un raspuns cu ce au si preturile..
Swat-Cat is offline   Reply With Quote
Old 25-04-07, 00:48   #550
ADDOstreet_racer

Stage 5
 
ADDOstreet_racer's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 641
Smile Re: tuning-ul in fibra de sticla.. idei si sfaturi..

Si sa va mai zic ceva...probabil k majoritatea dintre voi vor comenta ik am 16 ani si blablabla ....dar STIU SI YO KATE CEVA ... .......deci sunt de ceva timp in domeniu ........si pot sa va spun sincer k majoritatea nu va vor divulga toate secretele ,,,si fiecare se ascunde cat de mult posibil si sunt sigur k nimeni nu va va zice absolut toate secretele ,,,,,dar vb lu andrei.... dak va duce capu , veti descoperi singuri solutii ....asa k pe langa elementele esentiale restu trebuie sa incercati sa faceti singuri ,,,,,,,,,,ESTE DOAR UN SFAT ......IL PUTETI LUA IN CONSIDERARE SAU NU ,,,,,,,!!!
__________________
ADDO TUNING .prietenii stiu de ce !
ADDOstreet_racer is offline   Reply With Quote
Old 25-04-07, 15:29   #551
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: tuning-ul in fibra de sticla.. idei si sfaturi..

Quote:
Originally Posted by Pustiu_Fanatik View Post
...probabil k majoritatea dintre voi vor comenta ik am 16 ani si blablabla ....dar STIU SI YO KATE CEVA ... .......deci sunt de ceva timp in domeniu .......
Ma io unul m-am saturat de modul cum te plangi peste tot ca ai 16 ani....ti-a zis cineva ceva de asta? Ai o placere sa te autovictimizezi?
Si nu mai generaliza, sunt multi care spun totul, dar n-ai dat tu de ei, si mai ales TREBUIE SA INTREBI ca sa-ti raspunda cineva, numai ca majoritatea dintre incepatori NU STIU CE SA INTREBE!
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 26-04-07, 13:08   #552
o_kh3

Stage 5
 
o_kh3's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,663
Member of:
[VW]
Default Re: tuning-ul in fibra de sticla.. idei si sfaturi..

Quote:
Originally Posted by Pustiu_Fanatik View Post
Si sa va mai zic ceva...probabil k majoritatea dintre voi vor comenta ik am 16 ani si blablabla ....dar STIU SI YO KATE CEVA ... .......deci sunt de ceva timp in domeniu ........si pot sa va spun sincer k majoritatea nu va vor divulga toate secretele ,,,si fiecare se ascunde cat de mult posibil si sunt sigur k nimeni nu va va zice absolut toate secretele ,,,,,dar vb lu andrei.... dak va duce capu , veti descoperi singuri solutii ....asa k pe langa elementele esentiale restu trebuie sa incercati sa faceti singuri ,,,,,,,,,,ESTE DOAR UN SFAT ......IL PUTETI LUA IN CONSIDERARE SAU NU ,,,,,,,!!!

si asta ce legatura are cu fibra de sticla??? pustiule da-i drumu la NFS
o_kh3 is offline   Reply With Quote
Old 27-04-07, 14:53   #553
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: tuning-ul in fibra de sticla.. idei si sfaturi..

Quote:
Originally Posted by o_kh3 View Post
ce ziceti de urmatoarea firma.... www.firos.ro o sa trec azi pe la ei sa vad despre ce e vb...cica in aceaasi curte se da si rasina... ma duc si cand ma intorc vb....

bafta
ai fost?detalii,daca se poate
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 27-04-07, 19:33   #554
VwCriss
VW Driver

Stage 5
 
VwCriss's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 382
Member of:
[VW]
Talking Re: tuning-ul in fibra de sticla.. idei si sfaturi..

Quote:
Originally Posted by o_kh3 View Post
ce ziceti de urmatoarea firma.... www.firos.ro o sa trec azi pe la ei sa vad despre ce e vb...cica in aceaasi curte se da si rasina... ma duc si cand ma intorc vb....

bafta
a trecut o saptamana si tu nu te-ai mai intors..
vrei sa venim dupa tine
sau te-ai intors si ne dai si noua astia mai amaratzii niste detalii pretz marfa ce au aia si cum e..
10ks
VwCriss is offline   Reply With Quote
Old 27-04-07, 22:44   #555
o_kh3

Stage 5
 
o_kh3's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,663
Member of:
[VW]
Default Re: tuning-ul in fibra de sticla.. idei si sfaturi..

ma scuzati... am fost acolo prin pustietate..... am facut insolatie .... febra 39.5... cand am ajuns acolo pe la 4:30 mi s-a spus ca era inchis... am fost si la CHIMESTERBV... 15min mai tarziu..... si acolo inchis... am vb cu ambii portari si mi s-a spus ca se poate da si in cantitati mici... nu ca la ROMPOLIMER unde trebuie sa am transport autorizat.... le-am dat mail ... mi-au zis si ei ca se poate livra si in cantitati mici dar ca cel mai bine este sa ma duc eu acolo sa vb.... de rasina mi-a zis portarul de acolo ca se poate scoate si sub 10kg ..... cel mai bine dati o fuga pana acolo..... eu cand ma mai duc ma voi duce doar cu masina(acum ca am carnet) ca sa nu ma mai bata soarele in cap.....
o_kh3 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -