Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 27-07-07, 12:41   #196
central
Skoda Driver

Stage 5
 
central's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,325
Member of:
[SKODA]
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

masinutza aia cu stopuri de x5 si faruri de land cruser am vazut-o prin constanta doamne ce hidosenie zici ca e picata din cer arata GROAZNIC
central is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 13:55   #197
o blonda

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 5
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

de ce nu aminteste nimeni de nissan almera hatchback? masina urata, finisaje groaznice, materiale proaste?! sunt de acord ca printre primele locuri se afla logan MCV, matiz si alte tampenii pe 4 roti, dar mai sunt si altele...
o blonda is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 14:02   #198
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

dacia logan MCV..matiz..sunt chiar frumoase.pe langa altele...si oricum ele nu prea au fost facut pentru a fi frumoase...ci pentru a fi ieftine&utile.
peter is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 14:05   #199
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

mcv nu stiu cat de util e pt ca e cam submotorizat.. iar matzi e chiar utila... e micuta, consuma putin si ieftina... e una din masinile perfecte pt oras
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 14:34   #200
o blonda

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 5
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
mcv nu stiu cat de util e pt ca e cam submotorizat.. iar matzi e chiar utila... e micuta, consuma putin si ieftina... e una din masinile perfecte pt oras
intr-adevar, e masina ideala pt oras... ce te faci daca esti la poiana brasov si un matiz se misca in bataia vantului, de pe un sens pe altul, in fata ta? nu cred ca majoritatea persoanelor care isi cumpara matiz mai au alta masina in afara de cea 'de oras'. realitatea e ca nu se poate mentine pe strada cand bate vantul mai tare. in afara de faruri, care lumineaza bine, ce-i drept orbindu-i pe ceilalti...masina pare a fi un bondar. ca majoritatea masinilor ce au drept target de piata femeile
o blonda is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 15:11   #201
aaddrryyss

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 63
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

it's a fact....si ochiul stang s-a pus de acord cu ochiul drept ca matizul arata ca o bombonica pe langa Chevy Spark....
O intrebare carcotasa mi se naste prin minte : ce nume poarta caroseriile lor ? Tot hatch-uri si ele ?
aaddrryyss is offline   Reply With Quote
Old 28-07-07, 01:26   #202
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

Quote:
Originally Posted by o blonda View Post
intr-adevar, e masina ideala pt oras... ce te faci daca esti la poiana brasov si un matiz se misca in bataia vantului, de pe un sens pe altul, in fata ta? nu cred ca majoritatea persoanelor care isi cumpara matiz mai au alta masina in afara de cea 'de oras'. realitatea e ca nu se poate mentine pe strada cand bate vantul mai tare. in afara de faruri, care lumineaza bine, ce-i drept orbindu-i pe ceilalti...masina pare a fi un bondar. ca majoritatea masinilor ce au drept target de piata femeile

Stai tu linistita, mai periculos (oasa) decat masa mica a Matizului (si implicit slaba lui rezistenta contra vantului) va fi intotdeauna un prost ambitios care are impresia ca are timp sau un alt prost caruia nu-i pasa daca are timp, sau care spera ca nu vine nimic. Sau o proasta care habar n-are de ce nu merge frana cand apasa pe pedala din dreapta. Si sunt destui/destule, crede-ma!

@adrys (scuze ca-ti prescurtez userul, dar e mai simplu asa ): da, tot hatch-uri sunt si alea 2.
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 28-07-07, 02:24   #203
DyZ
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
DyZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,520
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

masinile care imi displac mie sunt : fiat multipla & renault modus
DyZ is offline   Reply With Quote
Old 29-07-07, 01:29   #204
Quattro27

 
Quattro27's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 252
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
Thumbs down Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

Quote:
Originally Posted by Dripci View Post
Le-a luat in acelasi timp...Si unchi-meu are logan si e multumit de el. Iar vbim din auzite...asta e.
unchimio o fost sofer de tir toata viata... are un logan cu vreo 100.000 si zice ca merge superb, ii foarte mandru de el... deci)) ce ne mai distram
asa... si on topic... Nissan Micra... hidoase...
__________________
Pimpin 'aint easy...
but is necesary...
Quattro27 is offline   Reply With Quote
Old 29-07-07, 10:55   #205
procos
Toyota Driver

Stage 3
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 90
Member of:
[Toyota]
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

Vă salut pe toţi! Am avut ocazia zilele acestea să văd nişte maşini, care după părerea mea sunt oribile din punct de vedere al design-ului (exterior cel puţin). Prima este Toyota Yaris VERSO, după părerea mea este cea mai urâtă maşină a celor de la Toyota. A doua maşină este arhicunoscuta Renault Vel Satis, la care interiorul este extraordinar, dar exteriorul lasă de dorit. A treia este Nissan Micra, ambele variante şi cea normala cât şi cea cabrio sunt foarte urâte din toate unghiurile. Ultima maşină pe care am avut ocazia "pun" mâna a fost tot un Renault, dar de data aceasta era Avantime, când m-am urcat in ea am rămas vrăjit de interiorul ei, cred ca este o maşină foarte urâtă la exterior, dar pe care aş da banii, pentru a avea ocazia să conduc în acel interior frumos. Cam atât am avut de scris.
procos is offline   Reply With Quote
Old 29-07-07, 13:25   #206
Nemilosu


Stage 5
 
Nemilosu's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,919
Member of:
[DAEWOO]
[AUDI]
[4Tuning International]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

O MASINA "DEOSEBITA" ::::::::::::Renault Twingo
Nemilosu is offline   Reply With Quote
Old 29-07-07, 23:39   #207
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

a da si peugeot 207 8-| daca megane hatch e un fier de calcat de-al lu strabunica, asta e un fier de calcat modern.. cu aburi )
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 31-07-07, 14:19   #208
bogzy_lozny

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 5
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

Cel mai urit titcar -> Noul avort Skoda --> SKODA FABIA (new shit version) i-a luat fatza Fabiei sedan! ) uite ca se poate si la nemti!
bogzy_lozny is offline   Reply With Quote
Old 01-08-07, 22:51   #209
Versace

Stage 2
 
Versace's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 33
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

in general breakurile mi se par destul de urate .. pe langa berline . spre exemplu mercedes c classe ... o masina frumoasa , dar varianta breack strica tot renumele modelului .. parerea mea. spre exemplu cum ar arata un mercedes asemanator la un ML , aceeasi marime dar sa nu fie breack , ci berlina poate la mutzi dintre voi vi se va parea o aberatzie .. dar imaginatzi`va un s classe mult mai mare .. sau un bmw seria 7 la fel de mare ... cred k ar fi printre cele mai criminale masini ale tuturor timpurilor
Versace is offline   Reply With Quote
Old 01-08-07, 23:42   #210
aaddrryyss

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 63
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

Quote:
Originally Posted by Versace View Post
cred k ar fi printre cele mai criminale masini ale tuturor timpurilor

ai dreptate. in sensul strict al cuvantului criminale
aaddrryyss is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -