Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 08-09-07, 11:27   #76
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Motorul Anului 2007

Quote:
Originally Posted by MerlinSpitfire View Post
EXACT ASA GANCESTE UN SOFER DE TIR ,intelege tot fara sa stie si fara sa citeasca .(te-ai descris perfect). Nu cunosti nicio tehnologie . Le cunosti denumirile si abrevierile si atat . Esti in top la superficialitate .Discutia cu tine devine derizorie asa ca n-o voi continua .
nu am zis ca nu cunosc tehnologia... doar pentru ca nu sunt la curent cu ultima minunatie de la vreu-n motor, sau nu stiu ce super tehnologie au facut-o altii, nu inseamna ca nu inteleg cum merg chestiile de baza... si daca tu ai nevoie sa citesti carti intregi ca sa intelegi cum merge un motor, inseamna ca probabil esti greu de cap... motoarele sunt gandite sa fie simple... simple de construit, simple de facut, simple de intretinut, simple de reparat.... deasta oricine cu un pic de bun simt si scule poate sa-si repare totul la masina acasa...

pana una alta de 7 ani lucrez la masinile mele (teapa, aici se conduce de la 16 ani), si am dezmembrat si asamblat complet la loc 4 motoare... deci mi se rupe mie tractiunea in a patra ca bmw are sistem hidraulic de valve... VAAAAAAAAAAAAAAI! e clar, trebuie sa citesc vreo 10 carti despre istoria bmw acum, ca sa pot sa fiu demn sa argumentez cu tocilarii
AlliedComposites is offline   Reply With Quote
Old 11-09-07, 18:23   #77
ulyse

Stage 5
 
ulyse's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 357
Default Re: Motorul Anului 2007

mai lasatima ma cu consumurile voaste
ce 9,5 la suta la 80 de km pe ora poate da daca bagi picioru in el ia si 15 asta e de fatada cu 9,5 la suta consum si nu isi ia nimeni bmw sa faca consum cu el
ulyse is offline   Reply With Quote
Old 23-09-07, 03:39   #78
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Motorul Anului 2007

surpriza surpriza, deja au aparut numeroase plangeri de la proprietarii de BMW 335i, din cauza ca le fierbe uleiul de motor... aparent se zvoneste ca BMW o sa ofere radiatoare de ulei pt masina, care sa fie instalate la dealer, dar inca nu e nimic oficial...

aparent s-au gandit la totul, in afara de ceva complet DE BAZA la masinile turbo: radiatorul de ulei sa le trimit o poza cu ala de pe dodge-ul meu, sa vada si BMW cu arata si despre ce e vorba
AlliedComposites is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -