Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 06-02-09, 00:00   #76
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

Quote:
Originally Posted by norbi_bidi View Post
cum am mai zis... pretul se invarte in jur de 12.000 euro
Da Te-ai uitat azi pe antena 1 la observator 19 sa vezi care-i treaba cu coupe-ul asta ?
Se spune ca e chiar VRAJEALA si de 12.000 EURO nu poate fi vorba.

Tare ma tem ca s-au apucat unii smecheri polaci de un VIRTUAL TUNING de zile mari si au prostit lumea.
Cred ca am picat cu totii de fazan fara exceptie.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 00:31   #77
gandaku

Stage 3
 
gandaku's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 84
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

frane brembo pe un concept de la dacia...e ceva si asta...
gandaku is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 09:25   #78
FreShhhy

Stage 3
 
FreShhhy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 85
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

degeaba o s-o mai scoata si pe asta , e criza , nu mai au banii romanii sa-si ia si "Sandero sport ", si-au luat toti renumitul si vestitul Logan
__________________
Ai bani , mananci !
N-ai bani , nu ti-e foame !

FreShhhy is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 09:33   #79
darck_angel64
Oltcit Driver

Stage 5
 
darck_angel64's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 837
Member of:
[Oltcit]
[DAEWOO]
[SKODA]
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

imi place cum arata, dar din pacate e doar concept
darck_angel64 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 13:08   #80
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

Quote:
Originally Posted by FreShhhy View Post
degeaba o s-o mai scoata si pe asta , e criza , nu mai au banii romanii sa-si ia si "Sandero sport ", si-au luat toti renumitul si vestitul Logan
Nu-i adevarat.
au aruncat eventual pretul dublu pe ursuleti, pisicute, catelusi si purcelusi nemtesti luate de la schrott + ca au mai bagat banii de un sandero īn tuning.
Cu alte cuvinte, DAI UN BAN DAR STI CA.........NU-L MAI AI
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 13:26   #81
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

CyberCSx sa zicem ca tu ai 3000 de euro si vrei o masina sport ti-ai lua sandero sau logan ? Nu cred.Normal ca lumea isi cumpara pisicute si ursuleti.

Cine si-o luat masina de la schrott ? Sau ce autohausurile de acolo cumpara masini de la schrott si le vinde romanilor ?

Majoritatea care or vrut sport si-au luat masini cu motoare de peste 120 cp si nu cred ca sunt de la schrott cum sustii tu.

Last edited by StreetStyle22; 06-02-09 at 13:33.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 13:34   #82
JohnnyX

Stage 5
 
JohnnyX's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 862
Member of:
[KIA]
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

De 3000 de euro nu ai cum sa`ti cumperi un sandero sau un logan. Pur si simplu nu`ti ajung banii. )
JohnnyX is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 13:36   #83
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

Quote:
Originally Posted by StreetStyle22 View Post
CyberCSx sa zicem ca tu ai 3000 de euro si vrei o masina sport ti-ai lua sandero sau logan ? Nu cred. Normal ca lumea isi cumpara pisicute si ursuleti. Cine si-o luat masina de la schrott ? Sau ce autohausurile de acolo cumpara masini de la schrott si le vinde romanilor ?
Depinde cum vezi lucrurile. Samsarii, traficanti de masini l-e ia de pe la schrott, licitatii / confiscari etc.
Tu ca om de rīnd care ti-o iei personal din DE, sigur o iei din Autohaus. Totusi si aici sīnt multi care iau de la shrott ca samsarii.

Daca ne-am lua dupa statistici + / -, s-ar putea spune ca 80% iau "samsareste" si 20 % de la Autohaus.

Eu daca asi avea 3000 EURO asi mai pune 2000 + / - eventual creditat prin banca si mi-as lua un Sandero sau Logan nou unde am 3 ani garantie si n-am batae de cap.
Sub nici o forma un SH luat din Germania unde nu stiu cīnd si ce pica, nu stiu cine cum a umblat cu el, nici nu stiu cīte mīini au surubarit prin el si nici ce calificare au avut persoanele respective, nu stiu cīt din el este original, nu stiu īn ce masura la reparatiile executate īn timp sau folosit piese originale sau gunoaie contrafacute īn pampa chinezeasca sau mai stiu eu pe unde.

Totul e treaba de mentalitate.

Quote:
Originally Posted by JohnnyX View Post
De 3000 de euro nu ai cum sa`ti cumperi un sandero sau un logan. Pur si simplu nu`ti ajung banii. )
Daca-ti iei cel mai ieftin, STANDARD, mai creditezi o mica diferenta la banca, īti ajunge. Nu scrie nici unde ca trebuie sa iei cel mai scump model cu cea mai buna dotare.

Last edited by CyberCSX; 06-02-09 at 13:41.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 13:48   #84
Darius DMS

Stage 5
 
Darius DMS's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 3,249
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

vorba lui most_wanted:tot porumbar ramane indiferent cum arata.....
Darius DMS is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 13:54   #85
JohnnyX

Stage 5
 
JohnnyX's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 862
Member of:
[KIA]
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

Quote:
Originally Posted by Darius DMS View Post
vorba lui most_wanted:tot porumbar ramane indiferent cum arata.....
Da` cat respect aveti voi pentru marca Dacia. Daca nu am avea o marca producatoare de masini v`ati plange ca nu avem. Asa ca o avem o huliti...
__________________
Cee`d
JohnnyX is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 14:22   #86
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

CyberCSX da sunt de acord cu tine,dar daca omul nu vrea o masina doar sa isi faca treaba,vrea una cu care sa fuga,se duce dincolo si isi cumpara un Sh.Acuma treaba de unde iti ei masina e clara,evident ca daca te duci in pietele noastre de masini vezi "mega"-tzepe.Dar sunt si sh bune ca si calitate a materialelor peste logan,sandero dar alea sunt la pret de 7000,8000 euro nu neaparat bmw,sunt si alte marci.
Darius_DMS porumbar,neporumbar iti faci treaba cu el,macar avem si noi o marca care de bine,de rau se vinde bine dincolo.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 14:32   #87
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

asa e ...nu au nici un fel de respect !pai bai fratilor daca in Romania se fabricau ca in Germania sau Italia masini renumite si foarte scumpe ...?atunci ce mai ziceati?Ca sunt prea scumpe si nu vi le puteti permite si drumurile sunt varza pentru asa masini nu?Loganul si Sandero sunt masini "corecte" raportate la pret/performante/echipare !si in plus daca or sa scoata si varianta coupe cu atat mai bine!
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 18:57   #88
Vj_AlecS

Stage 5
 
Vj_AlecS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 917
Member of:
[Fiat]
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

cum se face ca mereu cand dacia are o nautate toti raceri care nici macar nu au permis se gandesc repede sa comenteze.. niste aberati ce am putut sa citesc mai sus ... de mult nu am mai vazut atata rautate in posturi...
sa va dau un exp. despre logan... cumanu meu locuieste in italia are agentia imobiliare are destui bani.. si are un TOUAREG... si vreau sa va spun ca vrea sa il vand si sa isi ia sandero.. pt ca il intereseaza sa scoata bani cu el nu sa atraga femei sau sa faca racing...
Chiar daca este un forum de raceri... totusi mai mult bun simt nu ar strica ... mai ales pt cei care nici macar nu au PERMIS!!! si viseaza la animale(matze ursuleti) si dupaia sa ii auzi.. "da frate dar dacia tot dacie ramane.. si bmw-ul e bmw..."
Vj_AlecS is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 19:18   #89
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

Quote:
Originally Posted by StreetStyle22 View Post
CyberCSX da sunt de acord cu tine,dar daca omul nu vrea o masina doar sa isi faca treaba,vrea una cu care sa fuga,.......
Bun si UNDE sa fuga? Pe autostrazile romānesti OFF ROAD īn primul pom?
Nu tot aceasi treaba face si Pontiacu si Sandero si BMW-u?
Toate fac acelasi lucru. Te deplasezi cu ele de la "A" la "B".
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 19:19   #90
coman razvan

Stage 5
 
coman razvan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

Poate pentru unii e injositor sa se urce la volanul unei Dacii ... sau ma scuzati, IN DREAPTA!
coman razvan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -