Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 05-02-09, 15:06   #46
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

Quote:
Originally Posted by JohnnyX View Post
Sa intelegem ca in Germania Loganul a devenit "masina poporului"?
Cam asa ceva. Dacia a intrat aici īn pucii VW broscutza de pe vremuri si are tot mai multa atractie la public.
La familiile cu copii este MCV masina favorita si la tineret, mai ales la femei Sandero-ul.
Gagicile tinere cīnd vad pe aici cīte un Sandero, zici ca se termina pe ele nu alta. Auzi numai expresii precum:

- Wie niedlich (ce dragalas)
- Wie Süss (ce dulce)

etc., etc, etc, etc.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 15:25   #47
Raresh_156

Stage 3
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 168
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

bai frate ce mai exagereaza unii=))...dak ar fi cum zic ei nu s-ar mai vinde BMW, Mercedes, VW, de asta la tata acolo la Munchen vezi numa S8,CLS AMG, M3, M5,a da si chiar Lamborghini si SLR. si nu 1 din fiecare..nu mai exagerati
Raresh_156 is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 15:36   #48
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

Raresh_156 sincer nu te cred,am o cunostinta proaspat venita din Germania a stat in Liepzig si a fost la Berlin,a spus ca sunt loganuri Mcv multe,nici lui nu ia venit sa creada. Asa ca nu mai vorbi aiurea. Alea ce le vezi tu sunt parcate pe langa hoteluri nu in fata unei casii cu o familie cu 2,3 copii,sau ai vazut tu tata sa isi plimbe copii intr-un fitza golf 6(prea putini sunt aia) cand ar avea loc mai mare intr-un ligheanul de Mcv.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 15:42   #49
getedoi

Stage 5
 
getedoi's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 695
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

Quote:
Originally Posted by TurkishCarFan View Post
adevarat graiesti. + ca neamtu` daca te vede ca umbli prin oras sau iti cumperi ca masina de zi cu zi un "gip" rade si cu c*** de tine.
masina pt ei este doar un mijloc de transport,nimic mai mult.

OnTopic : sunt kiar curios,trebuie asa ceva.
si pt romanasi nu-i tot doar un mijloc de transport? sau pt americani? sau francezi? sau....

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Cam asa ceva. Dacia a intrat aici īn pucii VW broscutza de pe vremuri si are tot mai multa atractie la public.
La familiile cu copii este MCV masina favorita si la tineret, mai ales la femei Sandero-ul.
Gagicile tinere cīnd vad pe aici cīte un Sandero, zici ca se termina pe ele nu alta. Auzi numai expresii precum:

- Wie niedlich (ce dragalas)
- Wie Süss (ce dulce)

etc., etc, etc, etc.
alea nu-s complimente. alea is din ciclul "awwwwww....so cute....looks like a penis, only smaller"

Quote:
Originally Posted by Raresh_156 View Post
bai frate ce mai exagereaza unii=))...dak ar fi cum zic ei nu s-ar mai vinde BMW, Mercedes, VW, de asta la tata acolo la Munchen vezi numa S8,CLS AMG, M3, M5,a da si chiar Lamborghini si SLR. si nu 1 din fiecare..nu mai exagerati
lasa-i mah sa generalizeze. generalizarile sunt frumoase romanii fac aia, nemtii faca aialalta etc
__________________
8 MPG: not just mileage. An american tradition!

http://purauto.wordpress.com
http://getedoi.deviantart.com
http://kalumpu.myminicity.com
getedoi is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 15:50   #50
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

Quote:
Originally Posted by getedoi View Post
alea nu-s complimente. alea is din ciclul "awwwwww....so cute....looks like a penis, only smaller"
Nu-i adevarat ca daca ar fi asa n-ai vedea majoritatea posesorilor de Sandero, FEMEI si PUSTOAICE.

Fiul meu a fost printr-e putinii barbati cu SANDERO. Vorbesc la timpul trecut ca vinerea trecuta a avut un accident cu el si Sandero e PRAF ca s-a bagat cu Baba de 82 de ani īn el. Acum primeste o Dacie noua si vrea sa renunte la Sandero sa treaca la Logan Sedan deoarece Sandero e considerata īntr-e timp masina de femei.

Cred ca daca ar fi deja acest COUPE pe piata, nici n-ar mai sta pe gīnduri si sia-r lua imediat.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 15:53   #51
getedoi

Stage 5
 
getedoi's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 695
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Nu-i adevarat ca daca ar fi asa n-ai vedea majoritatea posesorilor de Sandero, FEMEI si PUSTOAICE.

Fiul meu a fost printr-e putinii barbati cu SANDERO. Vorbesc la timpul trecut ca vinerea trecuta a avut un accident cu el si Sandero e PRAF ca s-a bagat cu Baba de 82 de ani īn el. Acum primeste o Dacie noua si vrea sa renunte la Sandero sa treaca la Logan Sedan deoarece Sandero e considerata īntr-e timp masina de femei.

Cred ca daca ar fi deja acest COUPE pe piata, nici n-ar mai sta pe gīnduri si sia-r lua imediat.
daca tu zici....
dar una peste alta, si eu l-as lua intr-o clipita si fara prejudecati daca l-ar pune in lume in forma asta.
getedoi is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 15:53   #52
SaIBoT
Toyota Driver

Stage 5
 
SaIBoT's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 441
Member of:
[Toyota]
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

Ideea e ca conceptul este unul si pana l stadiul final difera de la cer la pamant,asa a fost cu toate.Totusi sa speram ca nu
SaIBoT is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 15:55   #53
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

Chiar daca nu este īn forma conceptului si deriva, nu-i bai.

Atīta timp cīt are botul noului logan īn sandero design, 2 usi, stilul tipic de coupe, mi se pare mega-ok.
Cel putin, īn astea 4 luni cīt a avut sandero-ul, a fost deosebit de multumit de el. Masina mergea excelent, fara fite, fara surprize, fara probleme.
pt. el nici nu īncape vorba sa-si ia alta masina. A spus clar. Ori dacia ori deloc. Cei de la Renault au vrut sa-l convinga pt. Megane / Laguna etc. Nici nu vrea sa auda.

Last edited by CyberCSX; 05-02-09 at 15:58.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 16:01   #54
JohnnyX

Stage 5
 
JohnnyX's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 862
Member of:
[KIA]
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

Nu pot decat sa ma bucur daca ce spune CyberCSX e adevarat. Dar totusi inca mi se pare greu de crezut. E clar ca mentalitatea germanilor este total diferita de cea a romanilor in ceea ce priveste achizitionarea unui automobil.
__________________
Cee`d
JohnnyX is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 16:09   #55
B3ST

Stage 5
 
B3ST's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 341
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

pare a fi un sandero of the future
B3ST is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 16:11   #56
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

Quote:
Originally Posted by JohnnyX View Post
Nu pot decat sa ma bucur daca ce spune CyberCSX e adevarat. Dar totusi inca mi se pare greu de crezut. E clar ca mentalitatea germanilor este total diferita de cea a romanilor in ceea ce priveste achizitionarea unui automobil.
poti sa fi convins ca asa este. Trebuie numai sa te misti pe forumurile nemtesti de dacii ce apar ca ciupercile dupa ploaie sa citesti acolo (daca sti germana) si vei vedea ca natia germana are pt. Dacia numai laude si impresii pozitive.

Daca-mi permiti sa generalizez, parerea mea e ca romānul īnainte de asi face o parere despre un produs creat īn tara lui sa tina cont si de parerile din tarile unde produsul lui se importa si asta fara acele mentalitati īnvechite si complexe de pe vremea lui ceasca.

Cred ca ar fi cazul ca romānii sa cam puna punct cu trecutul asta si la mentalitatile dependente de trecut si sa priveasca īn viitor.
Sa nu se mai DESCONSIDERE atīt pe plan international.

Indiferent daca Dacia este sub tutela RENAULT asa cum a fost prin 1968, Dacia este cunoscuta ca produs romānesc si este MADE IN ROMANIA si asta conteaza.
Restul...... APA DE PLOAIE.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 16:12   #57
marian_tgv

Stage 5
 
marian_tgv's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 454
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

Noi suntem mult prea figuranti la acest capitol...si la multe altele...de aceea suntem unde suntem, din cauza mentalitatii! Legat de acest coupe..nu pot decat sa ma bucur, acum 10 ani nici nu visam sa avem dacia coupe si acum facem figuri, adevarat k se poate mult mai mult dar se tine cont si de puterea de cumparare zic eu...sper sa iasa ceva frumos
marian_tgv is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 16:16   #58
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

Exact.
Daca intru pe forumul german MOTOR TALCK, pur si simplu au īnebunit toti dacia-istii cu īntrebari referitoare la Coupe. Sīnt discutii aprinse, dorinte, bucurie etc.

Aseara dupa ce le-am postat un link cu pozele ce se vad si aici dar se afla pe o pagina englezeasca, le-a picat lui aia serverul de accesarile ce au avut loc ca n-a mai facut fata
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 16:25   #59
clausweb
Audi Driver

Stage 5
 
clausweb's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 348
Member of:
[AUDI]
Default Re: Dacia va prezenta un nou concept la Geneva

Sa vedem cum va arata la vanzare
clausweb is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 17:12   #60
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: Dacia Coupe la Geneva 2009

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
cu un motor turbo si cu un pret sub 10.000 de euro cre ca o sa faca senzatie
Pai un sicriu de MCV cat de cat echipat trece de 10.000. Imi spui tu ca asta va fi sub 10.000 ?
UNLORD is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -