Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 06-02-09, 13:01   #91
Ottaviano_m

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 251
Default Re: Pagani Zonda R dezvaluit oficial in Viena!

madboy, cred ca ai inteles gresit ce spunea Nautilus. cel putin mie asa mi se parea.
Ottaviano_m is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 13:50   #92
shu.lee

Stage 5
 
shu.lee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 574
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Pagani Zonda R dezvaluit oficial in Viena!

Quote:
Originally Posted by madboy View Post
In genereal nu ma iau de cei care scriu diferite chestii aici, fara sa gandeasca... Dar acum o sa fac o exceptie! Macar sa ai tu un "tomberon de 1 milion de euro numit Veyron"! Cred ca nici un surub de la el nu iti permiti. Si daca, prin absurd ai avea posibilitatile sa iti achizitionezi asa masina, cu siguranta cei de la Bugatti ar refuza sa ti-l vanda... este evident si de ce. Asa ca, relaxeaza-te, esti penibil !
madboy, esti total pe langa subiect
shu.lee is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 14:04   #93
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Pagani Zonda R dezvaluit oficial in Viena!

Ce fiara de masina au mai putut sa faca .... RESPECT!
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 14:08   #94
Chucky bmw

Stage 5
 
Chucky bmw's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 550
Member of:
[Old School Cars]
[Opel]
Default Re: Pagani Zonda R dezvaluit oficial in Viena!

madboy............linistestete.................ace st site si tot ce se pune pe el tre sa comentezi daca vrei sau nu............esti prea critic u .............u ii critici pe alti in loc sa zici de masina........comm nu se critica omu e liber sa zica ceva nu sa il critici u................e clar ca pe site aici nai nici o treaba cu ce se intampla................... oricum tare masinutza....... :X avion......are atatea butoane de zici ca e ozn )
Chucky bmw is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 14:52   #95
dan_eclipse4g63t

Stage 5
 
dan_eclipse4g63t's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 649
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Pagani Zonda R dezvaluit oficial in Viena!

Quote:
Originally Posted by shu.lee View Post
madboy, esti total pe langa subiect
CORECT
SANT 7 PAGINI SCRISE SI O SA MAI FIE INCA 1000,CA TOT NU O SA SE AJUNGA LA UN REZULTAT DIN SIMPLUL MOTIV CA PUR SI SIMPLU NU SE POT COMPARA,SANT DOUA CLASE TOTAL DIFERITE SI CONCEPUTE PENTRU UTILITATI DIFERITE,SANT CA DOUA LINII PARALELE CARE NU SE VOR INTALNII NICIODATA.
BUGATI ESTE MASINA BOGATILOR SI ZONDA R ESTE MASINA PILOTILOR.ASTA ESTE COMPARATIA.ZONDA PE CIRCUIT,SIGUR IL DISTRUGE,IAR PE STRADA ESTE RANDUL LUI BUGATI,SI NU CA NU AR AVEA ZONDA FORTA,DAR NU SE POATE CONDUCE PE STRADA,S-AU MAI BINE ZIS NU A FOST CONCEPUTA PENTRU STRADA,ASA CA VB INCA 10 ANI SI TOT AICI O SA FIM.ASA CA,SA RAMANEM IN ROMANIA,SI SA NE VEDEM DE CAZANELE NOASTRESI SA STOARCEM TOT DIN ELE
dan_eclipse4g63t is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 14:54   #96
Chucky bmw

Stage 5
 
Chucky bmw's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 550
Member of:
[Old School Cars]
[Opel]
Default Re: Pagani Zonda R dezvaluit oficial in Viena!

Quote:
Originally Posted by dan_eclipse4g63t View Post
CORECT
SANT 7 PAGINI SCRISE SI O SA MAI FIE INCA 1000,CA TOT NU O SA SE AJUNGA LA UN REZULTAT DIN SIMPLUL MOTIV CA PUR SI SIMPLU NU SE POT COMPARA,SANT DOUA CLASE TOTAL DIFERITE SI CONCEPUTE PENTRU UTILITATI DIFERITE,SANT CA DOUA LINII PARALELE CARE NU SE VOR INTALNII NICIODATA.
BUGATI ESTE MASINA BOGATILOR SI ZONDA R ESTE MASINA PILOTILOR.ASTA ESTE COMPARATIA.ZONDA PE CIRCUIT,SIGUR IL DISTRUGE,IAR PE STRADA ESTE RANDUL LUI BUGATI,SI NU CA NU AR AVEA ZONDA FORTA,DAR NU SE POATE CONDUCE PE STRADA,S-AU MAI BINE ZIS NU A FOST CONCEPUTA PENTRU STRADA,ASA CA VB INCA 10 ANI SI TOT AICI O SA FIM.ASA CA,SA RAMANEM IN ROMANIA,SI SA NE VEDEM DE CAZANELE NOASTRESI SA STOARCEM TOT DIN ELE
=))=)) bn zis =))
Chucky bmw is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 16:12   #97
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: Pagani Zonda R dezvaluit oficial in Viena!

Pure Evil!
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 16:27   #98
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: Pagani Zonda R dezvaluit oficial in Viena!

MadBoy, cred ca nu ti-ar vinde nimeni tie un ziar la taraba, ca si-ar da seama ca nu o sa intelegi mare lucru. Ai avea mai putine sanse la o carte sau un ziar decat Nautilus la un Veyron. Zonda (varianta de strada) e mult mai competitiva pe circuit si mult mai frumoasa cred. La fiabilitate nu cunosc...insa Zonda mi-ar place mai mult.
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 16:48   #99
SaIBoT
Toyota Driver

Stage 5
 
SaIBoT's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 441
Member of:
[Toyota]
Default Re: Pagani Zonda R dezvaluit oficial in Viena!

Superba masina,ar trebui admirata si dicutata si nu va va tot certati,e aiurea...
SaIBoT is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 18:29   #100
mario79

Stage 3
 
mario79's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 116
Default Re: Pagani Zonda R dezvaluit oficial in Viena!

racheta pe roti!!!!!!!!!
mario79 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 22:50   #101
shu.lee

Stage 5
 
shu.lee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 574
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Pagani Zonda R dezvaluit oficial in Viena!

Quote:
Originally Posted by dan_eclipse4g63t View Post
CORECT
SANT 7 PAGINI SCRISE SI O SA MAI FIE INCA 1000,CA TOT NU O SA SE AJUNGA LA UN REZULTAT DIN SIMPLUL MOTIV CA PUR SI SIMPLU NU SE POT COMPARA,SANT DOUA CLASE TOTAL DIFERITE SI CONCEPUTE PENTRU UTILITATI DIFERITE,SANT CA DOUA LINII PARALELE CARE NU SE VOR INTALNII NICIODATA.
BUGATI ESTE MASINA BOGATILOR SI ZONDA R ESTE MASINA PILOTILOR.ASTA ESTE COMPARATIA.ZONDA PE CIRCUIT,SIGUR IL DISTRUGE,IAR PE STRADA ESTE RANDUL LUI BUGATI,SI NU CA NU AR AVEA ZONDA FORTA,DAR NU SE POATE CONDUCE PE STRADA,S-AU MAI BINE ZIS NU A FOST CONCEPUTA PENTRU STRADA,ASA CA VB INCA 10 ANI SI TOT AICI O SA FIM.ASA CA,SA RAMANEM IN ROMANIA,SI SA NE VEDEM DE CAZANELE NOASTRESI SA STOARCEM TOT DIN ELE
eu nu ma refeream la opinia lui vizavi de bugatti sau pagani, ziceam doar ca nu a inteles ce a vrut sa zica nautilus, in fine, nu e foarte important
shu.lee is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 22:57   #102
Vely

Stage 5
 
Vely's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 449
Thumbs up Re: Pagani Zonda R dezvaluit oficial in Viena!

Fratilor terminati cu polemica si admirati masina in toata splendoarea ei!
Defapt nici nu e o masina, e arta pe roti, e... o sculptura in fibra de carbon, mai e motorizata si de AMG pe deasupra...
... si acum am vazut turometrul in volan.... minunat, nu m-as fi gandit, sincer
...si cat de bine arata in pozele astea de sedinta foto, fata de cele de la salon (primele prezentate)
__________________
Nici viteza luminii nu ma poate intrece! Glumeam!
Vely is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 23:16   #103
C63 AMG

Stage 5
 
C63 AMG's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 803
Default Re: Pagani Zonda R dezvaluit oficial in Viena!

Quote:
Originally Posted by JohnnyX View Post
OFF: I like your Clarkson approach !
ON: De fiecare data cand apare un supercar cu niste cifre interesante in prezentare lumea il compara cu Veyron. Asta inseamna ca acest Veyron a devenit un etalon. Si pe buna dreptate. Acest Pagani Zonda R ajunge la circuit cocotat pe o platforma, dupa care o mana de oameni se chinuie sa il dea jos astfel incat sa nu ii produca stricaciuni. Apoi e randul laptop`urilor (vorba lui nautilus) care "optimizeaza" toate gadgeturile astfel incat masina sa obtina cele mai bune rezultate. Si pana la urma le obtine.... . Dar intre timp apare si etalonul nostru, Veyronul care direct de pe strazi(sau de la mall ) intra pe circuit si obtine rezultate similare daca nu chiar mai bune. Si mai si economisesti 400 000 de euro....
Veyronu' pe circuit nu bate nici un pagani zonda normal, d-apai asta...de fapt sunt aproape sigur ca pana si noul R8 V10 este mai rapid decat veyron pe circuit (bine acum depinde si de care circuit e vorba ). Zic asta pentru ca are un sasiu mult mai echilibrat, la fel si motorul de turatie mare care e mult mai adecvat pentru circuit decat cel al lui veyron. Apropo stie careva ce redline are asta din urma ? Banuiesc ca nu trece de 7000..

LE: mda, 6500 rpm, deci intr-un cuvant: VARZA ! Nu stiu de ce lauda lumea atata acesta masina, am inteles, e masina cu cea mai rapida acceleratie din lume, dar o masina de acest tip nu inseamna doar acceleratie, inseamna sunet, turatii, ori veyronul din acest punct de vedere e la pamant. Plus ca, dintr-un motor de 8 litri si 16 cilindri m-as fi asteptat sa scoata 1000 de cai FARA turbo-compresoare; ori ei au avut nevoie de nu mai putin de 4 din acestea, lucru care se reflecta si in greutatea totala a masinii, demna mai degraba de o limuzina de lux decat de un supercar ! Ceea ce nu e de mirare avand in vedere ca totusi vorbim de inginerii de la volkswagen, si nu de la bmw sau ferrari..

Last edited by C63 AMG; 11-02-09 at 21:00.
C63 AMG is offline   Reply With Quote
Old 07-02-09, 00:02   #104
Kaluvr6
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kaluvr6's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,562
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Pagani Zonda R dezvaluit oficial in Viena!

Frumoasa masina....dar la faza cu Veyronu, cum apare un supercar, toti sar cu gura "papa veyron" veyron in sus veyron in jos, eu stiu ca veyronu de cand a aparut e cel mai tare, de acolo si comparatiile astea mereu, si nu cred ca un veyron este tinut numai de show cum spunea cineva cu cateva pagini mai in urma, e masina de oameni cu bani care fac pariu ca iti da niste senzatii de mori. Parerea mea
__________________

VW Corrado VR6 - new engine

"I started out with nothing and I still got most of it left"
www.midnightracersvl.blogspot.com
http://forum.midnightracers.ro
Kaluvr6 is offline   Reply With Quote
Old 07-02-09, 09:38   #105
ovydioo

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 436
Default Re: Pagani Zonda R dezvaluit oficial in Viena!

wtf se intampla cu veyron asta? comparati frate masina cu koenigsegg ccx-r care a fost veyron killer si mai lasati basinile cu zonda e ''racing'' ca nici bugatti n-o fi vreun cruiser, ambele au probleme la borduri si la liniile de tramvaie dc asa ati ajuns sa comparati supercar-uri.
ovydioo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -