Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Logan tuning TEST by 4tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 13-10-05, 23:05   #46
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

hai sa vedem inca o data protgonistele... la marime mai mare
prelucram intre timp cantitatea uriasa de fotografii facuta...
pe masura ce mai sortam, o sa va mai oferim
maine fisele tehnice complete, prima galerie de poze si incepem discutiile
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	4842_241.jpg
Views:	538
Size:	229.3 KB
ID:	46106  
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 13-10-05, 23:12   #47
quze

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,477
Default

nu stiu de ce alea 2 rosii bat spre photoshop , sunt prea pronuntate culorile
si cel de la elia chiar are 136 hp ? cum i-au scos.... amanunte amanunte !
quze is offline   Reply With Quote
Old 13-10-05, 23:12   #48
cosminpilot

Stage 4
 
cosminpilot's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 238
Default

Vrem si poze \"pe la spate\"
Aici poate se schimba parerile cine stie...
cosminpilot is offline   Reply With Quote
Old 13-10-05, 23:26   #49
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"cosminpilot\"
Vrem si poze \"pe la spate\"
Aici poate se schimba parerile cine stie...
poze cu fetele nu?!

oricum... e un salt mare faptul k au inceput sa fie produse tot felul de componente aftermarket pt o masina romaneasca...e chiar un lucru bun...
__________________
Mk5 GTI
Speed is nothing without style

SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 13-10-05, 23:37   #50
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

pozele sunt in prelucrare... de maine vom pune \"din toate pozitiile\"
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 13-10-05, 23:46   #51
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"quze\"
nu stiu de ce alea 2 rosii bat spre photoshop , sunt prea pronuntate culorile
si cel de la elia chiar are 136 hp ? cum i-au scos.... amanunte amanunte !
le`am vazut pe viu pe alea doua nu sunt photoshop...trust me
blowwind is offline   Reply With Quote
Old 13-10-05, 23:47   #52
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Hai frate, ce e asa de greu ???? 4tuning si-a triplat cifra de afaceri, gratzian a devenit milionar in dolari si si-au luat o mana de loganuri, dupa cum se prea pot vedea stickerele 4tuning pe parbrizele masinilor, amprenta site-ului. Parerea mea.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 13-10-05, 23:49   #53
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default

sa incep...
mashina Dacia Logan stock este urata...aici depinde foarte mult de bunul gust al fiecaruia...la uni le place la altzi nu...mie nu...
dar nu pot sa zic ca un tuning de calitate pe o mashina urata este urata...adica se vede diferentza si oarecum calitativ...toate din poze sunt frumoase in felul lor...numai ca aici intervin gusturile fiecaruia...si nu cred ca pers. care zic ca loganu e logan si daca ii pune reactor ar trebui sa vorbeasca,decat sa zica kestii de genu asta mai bine sa taca ptr ca stim cu totzi ca este un porgres super mare de la ce era dacia si ce a ajuns...mie personal imi plac toate dar cu o limita si modelul care imi place cel mai mult este acela alb...dar nu se pune vorba ca vreunul din poza de mai sus este kitch doar ca nu pica pe preferintzele unora si altora...deci va rog eu frumos nu mai zicetzi ca sunt kitch-uri sau LOGANU TOT LOGAN RAMANE ca oricat de rai atzi fi cu aceasta mashina ati gasi si puncte forte la ea...preferatzi sa vedetzi zilnic dacii 1310 CU semnul M si cu scris mare CATALIZATOR daca da...e grav daca nu...uitatzi-va inca odata la aceste modele de tuning la Logan sa vedetzi ca nu se compara cu ce vedetzi zilnic pe strada
Nu am vrut sa jignesc pe nimeni dar nu imi place sa tot aud Loganu e urata si tunata sau vorbe de genu asta...deja m-am acrit de cunoscatori de genu asta...!
orlando is offline   Reply With Quote
Old 13-10-05, 23:58   #54
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Loganul de la PilotPower Tuning Pitesti este de departe cel mai \"delicios\"!!! Si... cum a mai spus si altcineva inainte, cel rosu, facut dupa conceptul virtual, are un eleron pur si simplu superb!

Felicitari!!!
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 14-10-05, 00:00   #55
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"orlando\"
sa incep...
mashina Dacia Logan stock este urata...aici depinde foarte mult de bunul gust al fiecaruia...la uni le place la altzi nu...mie nu...
dar nu pot sa zic ca un tuning de calitate pe o mashina urata este urata...adica se vede diferentza si oarecum calitativ...toate din poze sunt frumoase in felul lor...numai ca aici intervin gusturile fiecaruia...si nu cred ca pers. care zic ca loganu e logan si daca ii pune reactor ar trebui sa vorbeasca,decat sa zica kestii de genu asta mai bine sa taca ptr ca stim cu totzi ca este un porgres super mare de la ce era dacia si ce a ajuns...mie personal imi plac toate dar cu o limita si modelul care imi place cel mai mult este acela alb...dar nu se pune vorba ca vreunul din poza de mai sus este kitch doar ca nu pica pe preferintzele unora si altora...deci va rog eu frumos nu mai zicetzi ca sunt kitch-uri sau LOGANU TOT LOGAN RAMANE ca oricat de rai atzi fi cu aceasta mashina ati gasi si puncte forte la ea...preferatzi sa vedetzi zilnic dacii 1310 CU semnul M si cu scris mare CATALIZATOR daca da...e grav daca nu...uitatzi-va inca odata la aceste modele de tuning la Logan sa vedetzi ca nu se compara cu ce vedetzi zilnic pe strada
Nu am vrut sa jignesc pe nimeni dar nu imi place sa tot aud Loganu e urata si tunata sau vorbe de genu asta...deja m-am acrit de cunoscatori de genu asta...!
amice, scrie undeva ca lumea trebuie sa-si dea cu parerea despre masinile din poze ??? eu nu cred. stai calm si lasa-i pe oameni sa bata campii.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 14-10-05, 00:09   #56
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

este greseala mea...
cumva i-am invitat sa isi dea cu parerea
o sa facem topicuri pt discutii pe fiecare subiect
maine, dupa ce pune pozele din toate pozitiile, incepem analiza stilistica
punem si listele de modificari informativ
apoi vin interioarele, muzica, etc...
si pe urma.. pregatim o surpriza
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 14-10-05, 01:16   #57
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

cel roshu daca va concentratzi putin aduce a evo 8 ... in fine ideeaa e k a intrebat cineva de ce nu tuning pe solenza .. ptr k solenza poate face oricune si poate face lucruri frumoase si d calitate .. dar pe logan cred k este o provocare ... e k si cum ai face tuning la un dulap .. si sa zici dupa aia k nu`i dulap ... oricum .. urate ... rosii verzi albastre indiferent cum sunt ... e o schimbare .. e o incercare ... iar cel alb este frumos in draci .. cat despre restu poate daca aveau nishte stickere p ele .. poate .. poate :P
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 14-10-05, 02:13   #58
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

nu spun nimic inafara de faptul ca ma fascineaza rau de tot stickerele cu 4tuning de pe fiecare logan in parte ..
asta ca sa nu zic de fete. ...
super tare !
bravo bravo bravo la puterea 1248792834829635897265
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 14-10-05, 03:16   #59
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default proiectul AM

sincer... cand am vazut prima oara pozele am crezut ca este un test de genu' \"cat de bine pot sta niste tipe bune pe Logan-uri cu spoilere custom\" :P

asta era doar o gluma... parerea mea sincera e ca cel de la Elia si Proiectul AM (cel de la Zender... adica cel vernil) arata cel mai bine... fiindca sunt facute profesionist. Spun asta si din cauza ca am avut ocazia sa le studiez mai in detaliu si pentru ca nu sunt adeptul masinilor prea impopotsonate... cum mi se pare cel rosu de la Pilot...
nu vreau sa supar pe nimeni cu post'ul asta ... mai ales ca se stie ca fiecare om are gusturile lui...
atat doar ca cel de la Elia am auzit ca se invarte in jurul sumei de 22.000-23.000 de euro... ceea ce mi se pare cam mult, mai ales in comparatie cu cel Zender care e undeva la 11.000-12.000 de euro (avand in vedere ca le desparte doar acel compresor care da surplusul de putere al celor de la Elia)

in rest... e bine ca cineva se ocupa si de body Kit-uri de Dacia... ca sa nu mai vedem numai spoilere \"GTi\" pe berline si SuperNove
Achim is offline   Reply With Quote
Old 14-10-05, 07:54   #60
k4r4
Old School Cars

Stage 5
 
k4r4's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 700
Member of:
[Old School Cars]
[DACIA]
Default

hmmm....nu mia stiu pe unde am vazut scris...dar tin minte bine...zicea ceva de genu...loganu arata la spate de parca s-a pus un frigider in spate shi s-a trasat conturul....nu vreau sa critic masina...este buna(pt romani...spre deosebire de \"berlina\" are multe imbunatatiri...) c sa zic...sexy masinile...schimba mult aspectu un pic de tuning...

P.S. caut sponsor sa-mi tunez masina..
__________________
It's a man's obligation to stick his boneration in a women's separation; this sort of penetration will increase the population of the younger generation.
k4r4 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -