Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 24-03-09, 23:03   #76
Andreea13
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Andreea13's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,114
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

o scuza penibila zic eu a fost cand m`am dat cu un golf 3( nu stiu ce motor avea)
L`am facut o data , propietarul a mai vrut o data , si dupa ce l`am facut si a 2 oara vine si ma intreaba ce am facut la motor. eu zic ca e aproape stock(nu`i vine sa creada).dupa care imi zica ca s`ar putea sa fie de la ambreiajul lui , ca a fost pe un drum de tara si cu suspensia lui sport a mers numai in 1a si a tinut`o doar din ambreiaj. =))
Andreea13 is offline   Reply With Quote
Old 25-03-09, 23:33   #77
andreyWOB

Stage 5
 
andreyWOB's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 614
Member of:
[SEAT]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

Quote:
Originally Posted by Andreea13 View Post
o scuza penibila zic eu a fost cand m`am dat cu un golf 3( nu stiu ce motor avea)
L`am facut o data , propietarul a mai vrut o data , si dupa ce l`am facut si a 2 oara vine si ma intreaba ce am facut la motor. eu zic ca e aproape stock(nu`i vine sa creada).dupa care imi zica ca s`ar putea sa fie de la ambreiajul lui , ca a fost pe un drum de tara si cu suspensia lui sport a mers numai in 1a si a tinut`o doar din ambreiaj. =))
a mers pe un drum de tara numai cu a 1-a si din ambreaj unii chiar nu stiu sa piarda....
andreyWOB is offline   Reply With Quote
Old 26-03-09, 13:23   #78
Andreea13
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Andreea13's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,114
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

intr`un fel se poate , ca era cu nr de germania.
o fi fost topit de cand a luat`o , si drumul de tara la omorat )
Andreea13 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 15:18   #79
biblup

Stage 1
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 17
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

logan mcv 1.6 16v stock vs renault clio diesel (nush cai)

pe dambovita, plecam de la universitar spre carrefour, il fac la 1 masina pana aproape de trecerea dinainte de curba, la semafor la carrefour imi zice:

"tu o chinui frate, o vad ca se chinuie, n-am vrut eu sa-i dau ca mi-e mila de ea, dar te fac sigur."

asta dupa ce treapta 2 spre 3 a schimbat la plafon. )
biblup is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 17:36   #80
kos_YRC
Banned

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 801
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[CHEVROLET]
[Unknown Racers]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

Quote:
Originally Posted by B25AIR View Post
nu cunosc cati cai are 1.6 mpi dar mi se parea destul de vanjos fata de un twingo... oricum nu doresc sa ma laud dar cu un sofer bun un logan 1.6 8v sunt sigur ca ma face.
gg racere
kos_YRC is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 19:32   #81
ala_cu_dacia
Dacia Driver

Stage 3
 
ala_cu_dacia's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 141
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

am facut si eu o liniutza cu un prieten a carui masina e mai "tunata decat a mea" zice el, i-am dat avans de cativa metrii dupa care am plecat si eu am trecu pe langa el si i-am dat 2 intercity-uri.m-am oprit l-am asteptat si mi-a zis ca s-a chinuit cu amandoua mainile sa bage a 3-a si deaia l-am facut.dar nu ar fi recunoscut ca defapt e vb de masina lui care depaseste varsta lu bunica-mea si care are doar 4 viteze. e mai bine sa zici frate eu am 1.3 tu ai 1.4 si ma faci, decat sa zici frate m-ai facut....da eu am scaune recaro.pana mea frate.si in final va zic ca e vb de doua dacii. a mea 1.4 60 cai din 99 si a lui 1.3 50 cai din 72.dar tot a lui e mai tare.conteaza cate ai pe ea daca abia prinzi 80km\h?
ala_cu_dacia is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 19:34   #82
ala_cu_dacia
Dacia Driver

Stage 3
 
ala_cu_dacia's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 141
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

in aceiasi zi s-a mai intampalt una...alt prieten conduce honda civic tipeR.altul reno megane sport mai vechi.i-a dat-o la honda de 4 ori. a cincea oara a castigat honda.soferul hondei zice "am vazut ca i-au iesit flacari si fum pe teava de esapament dar l-am facut nu? deci sunt mai tare... pana mea...
ala_cu_dacia is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 22:52   #83
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

nu stiu ce reno megane sport mai vechi avea cel despre care vorbesti..dar tare greu imi vine a rede ca si-a luat-o pe coaja honda
apache is offline   Reply With Quote
Old 01-04-09, 09:11   #84
biblup

Stage 1
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 17
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

la un moment dat a avut loc un test drive / concurs de indemanare pe Kia Ceed: Kia Drive to Glory.

La sfarsit se iau interviuri celor 3 de pe podium: al treilea sublinieaza foarte clar in interviu ca el a venit sa se distreze, ca rezultatul nu conteaza, ca nu pentru asta a venit, etc...

150 soferi in prima faza > finala pe amckart 9 soferi (deci un grup maricel).

ori e vreun shumacher si a iesit pe 3 mergand la relanty.... ori mai probabil nu stie sa piarda... voi judecati.
biblup is offline   Reply With Quote
Old 01-04-09, 12:35   #85
ala_cu_dacia
Dacia Driver

Stage 3
 
ala_cu_dacia's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 141
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

Quote:
Originally Posted by apache View Post
nu stiu ce reno megane sport mai vechi avea cel despre care vorbesti..dar tare greu imi vine a rede ca si-a luat-o pe coaja honda
si-a luat-o rau pt ca ala de la volan nu stia sa plece, sa schimbe a 3-a sa apese pedalele si multe altele intelegi?....si avea si jante pe 18" :P
ala_cu_dacia is offline   Reply With Quote
Old 01-04-09, 13:17   #86
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

pai daca nu stii sa pleci cu honda..ti-o iei de la masini mult mai slabe...honda are un stil de condus aparte...are motoare de turatie...chiar si cuplul e foarte sus la toate modelele...deci cand te urci in honda..apesi acceleratia sanatos daca vrei performante
__________________
param pam pam
apache is offline   Reply With Quote
Old 01-04-09, 13:24   #87
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

Nu cred ca am deschis topicul asta ca un tutorial de cum se pleaca cu honda, ca honda e invincibila sau alte chestii. Pt treburile astea exista alte topicuri, aici e normal sa se spuna scuzele cele mai penibile auzite/intalnite.
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 01-04-09, 13:40   #88
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

propun sa fiu spanzurat pentru acel offtopic al meu,multumesc
apache is offline   Reply With Quote
Old 01-04-09, 14:08   #89
ala_cu_dacia
Dacia Driver

Stage 3
 
ala_cu_dacia's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 141
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

sau sa fii calcat de o honda, ca sa fii in al noualea cer.si ca sa nu fiu chiar offtopic va mai zic una "a ta e prea usoara frate cat are 800 kg?"...pai deaia m-ai facut...
ala_cu_dacia is offline   Reply With Quote
Old 01-04-09, 14:53   #90
bimmer3

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 541
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

Quote:
Originally Posted by apache View Post
pai daca nu stii sa pleci cu honda..ti-o iei de la masini mult mai slabe...honda are un stil de condus aparte...are motoare de turatie...chiar si cuplul e foarte sus la toate modelele...deci cand te urci in honda..apesi acceleratia sanatos daca vrei performante
da..pai si eu stiam..trebuie sa ai brevet de pilot de vanatoare sa pleci de pe loc cu honda

apropos de cuplu si ture inalte mi-a zis cineva ca dupa ce i-a tras-o unuia cu urs, respectivul a zis ca a luat-o pt ca tocmai i-a pus cip si nu mai intrerupe, si de-aia, urcand prea mult in ture, masina pierde cuplu.
Concluzia: era alta cursa daca n-avea cip..
bimmer3 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -