Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 14-03-09, 15:43   #61
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

M3 E46 343 cai vs A3 1.9 TDI >200 cai: "am plecat cu ASC-ul si mi-a luat toata puterea pe 1, 2 si 3". A doua oara: "am plecat fara ASC si a inceput sa fuga spate, asa ca am lasat-o". Din acelasi ciclu: "mi s-a dus ambreiaju", "te-am lasat pe tine sa pleci in fata, sa vad cat iti dau", "imi intrerupe", "cand se incalzeste motoru' nu-mi mai trage bine", "am plecat prost" (asa, si ?), "ce motor ai?...nu te cred, ridica capota", "ma tu ai turbo, ridica capota", "da, da' tu ai 500 de kile si mergi si fara benzina"
__________________
VW Scirocco 16V Turbo. I live my life one quarter mile at a time. Nothing else matters. For those 10 seconds or less, I'm free...
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 16-03-09, 00:27   #62
Heaven^
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 337
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

Uhh am observat-o pe un post si nu m-am putut abtine sa nu o pun aici:

"@calimero, intradevar, in cursa cu pepy am plesnit 2 furtune,unul de apa si unul de admisie,dar PEPY A FOST MAI BUN,PUNCT, pacat ca porschele de buzau nu a avut curaj sa ne mai dam o data dupa ce a vazut ca am plekt f tare cu el si am ratat a 2a"

Invatati sa mai si pierdeti unii...
Heaven^ is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 13:08   #63
Sofro

Stage 4
 
Sofro's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 184
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

Cea mai tare scuza pe care am putut s-o aud: 2 logan`uri de 1.4 stock...la sfarsit pierzatorul zice:"frate pai tuh ai euro 98 si d-aia m-ai facut k am vazut eu cum iti urca in ture"))
__________________
Sofro is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 14:31   #64
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

dar care este defapt scopul liniutei intre 2 masini identice? ..de a dovedii care sofer este mai bun ? sau ?
apache is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 14:34   #65
Sofro

Stage 4
 
Sofro's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 184
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

Quote:
Originally Posted by apache View Post
dar care este defapt scopul liniutei intre 2 masini identice? ..de a dovedii care sofer este mai bun ? sau ?
Da despre asta a fost vorba.iar la sfarsit s-a invocat scuza respectiva
Sofro is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 14:36   #66
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

in cazul asta puteau face si invers..adica sa se dea fiecare in masina celuilalt..
apache is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 22:14   #67
Alex_CGA
VW Driver

Stage 4
 
Alex_CGA's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 254
Member of:
[VW]
[Colectionar Machete]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

""Uhh am observat-o pe un post si nu m-am putut abtine sa nu o pun aici:

"@calimero, intradevar, in cursa cu pepy am plesnit 2 furtune,unul de apa si unul de admisie,dar PEPY A FOST MAI BUN,PUNCT, pacat ca porschele de buzau nu a avut curaj sa ne mai dam o data dupa ce a vazut ca am plekt f tare cu el si am ratat a 2a"

Invatati sa mai si pierdeti unii...""

Sunt nou pe forum dar faza asta se intampla la Craiova, si CZR-ul chiar a ratat a 2-a. Acum sa nu mi-o luati in nume de rau.........Am spus doar asa pentru cei care nu au fost de fata.
Alex_CGA is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 22:32   #68
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

trebuie sa inteleaga toti ca nu exista " am ratat a7a."...ai ratat...foarte bine ,salut..la fel de bine puteai sa nu o ratezi....e ca si cum ai zice " ah...am schimbat la 4000...daca schimbam mai sus te bateam"...si ??? siiiiii????? schimbi cand vrei,bagi ce treapta vrei tu daca poti sa o bagi...si asta inseamna o liniuta
__________________
param pam pam
apache is offline   Reply With Quote
Old 18-03-09, 18:45   #69
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

La un semafor in Tulcea,eu cu Golf 4 R32,in dreapta un logan 1.6i cu 3 insi in el pusi pe glume,accelerau....turau in gol la intrerupere....figuri ..basini.Il intreb pe sofer la misto"te dai?"....la care el intreaba "ce motor ai?"...si ii zic..."1.6 cu tobe de GTI".......si el...."haaa...ne dam!!!"....
Bineinteles a urmat startul cu saritura din loc fara sa menajez masina....viteza......trec prin intersectie...in spate fooooarte departe Logan-ul 1.6 mpi.Vine omul in paralel,eu zambesc si el imi zice serios....."neaaahhh....asta nu e de 1.6...e macar de 1.8,daca nu eram 3 te faceam".
__________________
Dacia Nova 2.0 16v Turbo on gt28rs....Rats on Cocaine...E34 Turbo....Porumbar turbo fara blocant
Imi deschid bordel!!!
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 19-03-09, 01:09   #70
andreyWOB

Stage 5
 
andreyWOB's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 614
Member of:
[SEAT]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

foarte tare. am ras copios la tot ceea ce s-a scris aici .
andreyWOB is offline   Reply With Quote
Old 19-03-09, 02:07   #71
maibunu

Stage 5
 
maibunu's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,752
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

un BMW 520d sau 525d in paralel cu un VW Corrado G60 o discutie amicala la semafor de puterea fiecarei masini Corrado zice doar 160cp, BMW declara 260CP "CIPUIT" toate bune si frumoase se pleca Corrado are noroc ajunge primul la urmatorul semafor la care soferul BMW zice un pic cam nervos "ai avut noroc ca am un palet de gresie in porbagaj".
__________________
http://www.corradodatabase.com/index...orrado&id=3902
Corrado G60 1,8 8Volti GPL
tuning: toba sport, cip sport, filtru sport de carbon-16 si butelie de GPL sport
se mai adauga axa cu scame sport Shrek, cuzineti tunig, rulmenti sport, stut bypass la invervier de la Horhe, plus multe alte tuninguri dar care nu le mai tin minte
maibunu is offline   Reply With Quote
Old 19-03-09, 22:25   #72
Balaurr

Stage 5
 
Balaurr's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,843
Member of:
[VW]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

asta a fost tare cu paletu de gresie)))))
Balaurr is offline   Reply With Quote
Old 19-03-09, 22:42   #73
maibunu

Stage 5
 
maibunu's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,752
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

mah am lucrat si eu atatia ani in transporturi si am idee cat de mare e un palet de gresie si cam ce greutate are dar pur si simplu am ramas blocat la replica lui nu am mai avut ce sa-i zic.
maibunu is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 01:20   #74
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

"Aderenta pe culoarul stanga la start era precara. Eu aveam senzatia ca sunt pe ud, treapta 1 si doi erau degeaba mergand in gol chiar daca acceleram de la 1000rpm. Mai jos sub ralanti nu aveam de unde. Iar eu speram la aderenta, nu sa fie nici cat este pe Magheru la noi.
Oameni de ordine daca erau 10 sunt multi, nici un jandarm ... public f putin nu ca la noi ca la meciurile de fotbal.
Zona de concurs bine definita....

Instalatia de cronometrare cam ... a si cedat de cateva ori. Odata m-am dat si eu fara ea cand crec ca am avut un timp sub 12,5s pe 402m, dar ... "


Concuzia este ca individul nu a pierdut tot ce era de pierdut , el a scos 12.5 cand toti timpii lui cronometrati au fost peste 13 secunde !!

https://www.youtube.com/watch?v=GKh4l6lv72A
__________________
SKN ROMANIA
www.skn-tuning.ro
andreitentean is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 03:08   #75
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

Quote:
Originally Posted by apache View Post
hai ca am gasit topicul asta ..povestesc si eu....

cine e din brasov..poate sa isi si imagineze cum s-a intamplat...

Eram la intersectie Calea Bucuresti cu Zorilor...si langa mine un Golf 5 ..cu bulinutza in geam...Lasa domnu' geamu jos si ma intreaba daca ne dam...eu accept stiind ca sunt sanse de 90% sa ma faca si ca nu e o rusine pentru mine sa mi-o iau de la un g5...buuun,langa el inca un tip ce nu se putea abtine din ras ca vezi doamne ce ma umilesc ei pe mine...

In fine..curios am plecat de langa el de am crezut ca a facut misto de mine..si m-a lasat sa fug ca prostul singur....am prins semaforul de la judetean verde...la toamnei la fel...si n-am mai stiut nimic de el
Buun...nu am stiut care fu' faza pe moment...dar m-am intalnit cu omu' tot in ziua aia pe Republicii...si mi-a spus ca imi dau seama ca e incepator...ca asta e toata faza...

si eu i-am zis " nu conteaza soferul,conteaza masina" ...aoleooou mare greseala...si-a luat ala un foc,am crezut ca ma bate acolo pe strada..deci nu putea accepta ca am spus ca nu e el de vina ci masina lui e mai slaba ca a mea ))) hahahahah
Io de obicei raspund cu zambetu pe buze la provocari din astea la semafor,chiar daca e mai smechera masina sau mai naspa ca a mea..ba mai mult,o si turez sa-i dau palpitatii la oponet..
Momentul cheie este atunci pana se pune verde cu 5secunde,eu o tot turez iar la VERDE el fuge ca batut iar eu plec usor ))).mereu mi-au placut "cursele" astea de la semafor
Legat de scuze "n-am gume" - dc mai vii?!
Am ratat-o pe a2a sau a3a ... asta defapt nu prea e scuza pt ca se intampla .. mie cand mi sa mai intampla cateodata,PENTRU CA MI SA INTAMPLAT DE CATEVA ORI ,il rog pe respectivul daca mai binevoieste a2a cursa .. unde de multe ori se schimba rezultatul
Asa ca pe asta n`o mai treceti la scuze,pt k de cele mai multe ori chiar este o scuza..bine numai cand se dau si a2a oara
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -