Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 04-02-09, 22:52   #31
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

Quote:
Originally Posted by Khalis View Post
mama ce-am ras... cat de adevarate sunt toate.... dar mie imi plac aia care nu se dau decat din mers pe motiv ca au masinile atat de puternice incat nu pot sa plece de pe loc... aia sunt cei mai penali in opinia mea... in loc sa spuna ca nu stiu sa plece, o baga p-aia ca ei se dau numa' din mers....
Khalis te inseli cu afirmatia asta .. daca ai peste 200 cp pe un golf 2 de 800 kg sau chiar pe un golf 1 de 600 kg poti sa fii si Hamilton si nu pleci .. mai ales pe strazile noastre, pe o pista de drag discuti altfel problema ..
__________________

- piese auto import - www.volksparts.ro
E-mail: volksparts@zappmobile.ro - www.koni.com.ro
Tel: 021-434.85.15 ... Fax: 021-769.21.99
Rebel_Boy is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 22:59   #32
11KPO
Mercedes Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,398
Member of:
[MERCEDES]
[2 Roti]
[LANCIA]
Smile Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

Aveam greutate in spate, plus roata de rezerva, ca altfel te faceam )
11KPO is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 07:24   #33
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

Quote:
Originally Posted by Khalis View Post
dar mie imi plac aia care nu se dau decat din mers pe motiv ca au masinile atat de puternice incat nu pot sa plece de pe loc... aia sunt cei mai penali in opinia mea... in loc sa spuna ca nu stiu sa plece, o baga p-aia ca ei se dau numa' din mers....
eu sunt curios daca tu ai plecat TARE vreodata cu o masina de >250 de cai FWD...
poate te dai din mers ca sa vezi altceva..nu plecarea...
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 10:01   #34
69WRX

Stage 5
 
69WRX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,205
Member of:
[Opel]
[2 Roti]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

nu e cu masini dar merge...era unu cu un scuter asta vara un malaguti f12 trece pe langa un chinezesc tare ...se opresc la semafor si il intreaba pe ala cu chinezu..."de ce te fac mah? la care ala: cred ca ai filtru sport"
__________________

Iubiţi-vă BMW-urile vechi, că altele la fel nu se mai fabrică !!!

NU exista viata dupa kitul de M de la BMW !!!
69WRX is offline   Reply With Quote
Old 09-02-09, 17:02   #35
nospherat

Stage 5
 
nospherat's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 490
Member of:
[RENAULT]
[SUBARU]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

Quote:
Originally Posted by 69WRX View Post
nu e cu masini dar merge...era unu cu un scuter asta vara un malaguti f12 trece pe langa un chinezesc tare ...se opresc la semafor si il intreaba pe ala cu chinezu..."de ce te fac mah? la care ala: cred ca ai filtru sport"
Tare rau asta
ar mai fi:...nu dom'le...masina nu e in mintile ei...
nospherat is offline   Reply With Quote
Old 10-02-09, 05:01   #36
Kaluvr6
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kaluvr6's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,562
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

Am auzit si eu fel si fel de scuze cum ca:
nu am plecat bine, am ratat a 2`a, hai din mers ca de pe loc nu stiu sa plec etc. Dar acum sa fim sinceri, nici unu din voi nu ati avut vreodata vreo scuza? Ca pur si simplu se mai intampla sa te dai cu vreunu sa te faca cu juma de masina si tu sa fi plecat prost, sau se intampla sa ratezi a 2`a etc. Binen`teles ca exista a doua sansa si a 3`a etc, dar daca omu nu se lasa si vine cu scuze mereu si nu accepta ca il arzi atunci da, nu e fairplay.
De ex am patit`o acu vreo 2 zile, m`am dat cu un passat W8 4x4 eu avand un corrado vr6 2.9. Omu ma privea de sus si in urma unei neintelegeri la start (eu vroiam sa dea cineva startul el nu ca ne vede garda etc) am plecat foarte prost si am ratat si a 2`a NA ) si nu i`am mai dat...omu foarte plin de el ca ma rupe ca nu stiu ce...si imi zice ca imi da avans si tot ma rupe pe 800 m. Am facut si asa de 2 ori si nu m`a mai prins...a plecat cu juma de secunda dupa ce am pleat eu...si la sfarsit zice..." da da stii cum e...te`am lasat sa pleci" ) Si incepuse cu texte de 400m etc. Eu i`am zis de la inceput ca ma arde da stiam ca nu ma arde rau...si totusi m`am dat si cu toate astea tot a avut scuze
__________________

VW Corrado VR6 - new engine

"I started out with nothing and I still got most of it left"
www.midnightracersvl.blogspot.com
http://forum.midnightracers.ro
Kaluvr6 is offline   Reply With Quote
Old 10-02-09, 09:42   #37
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

Frate.....e vorba de curse de masini nu de cofetarie....eu unu` nu concep ca intr-o cursa sa ratezi o treapta.....dar in cazul in care se intampla......fericitul mai bine s-ar apuca de croshetat. Eu sunt unul dintre ei......ca am ratat o data treapta numaru` 3
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 10-02-09, 13:38   #38
pHlow
4Tuning International Member


Stage 5
 
pHlow's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 610
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

cele mai tari scuze mi se par cele de pe 2 topicuri (la sectiunea provocari)ale aceluiasi user. Nu dau nume, dar e simpatic rau tipu..
pHlow is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 18:39   #39
ice_wysss

Stage 5
 
ice_wysss's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 663
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

Scuza tare imi pare aia cu...Frate,din cauza presului nu am putut sa schimb cum trebuie..mi`a agatat pedala de ambreiaj pt ca este presul de cauciuc...daca`l intrebi dupa ce se scuza daca mai vrea o data...o sa`ti raspunda...Nu acum frate,ma grabesc..dar am sa mai trec pe aici si o sa ne dam..
ice_wysss is offline   Reply With Quote
Old 17-02-09, 23:39   #40
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

nu inteleg de ce atata lamentare vis-a-vis de scuze.. daca intr-adevar apar scuzele si dupa a 2-a cursa, da! de acord.. da' asa, poate chiar a ratat o treapta, sau poate chiar a ratat startul. mie mi s-a intamplat de multe ori la inceput sa ratez startul.. si cu treptele m-am mai ratat. asta e! shit happens! am dat-o a doua oara, eventual si a treia oara daca erau nelamuriri. daca citesti topicul asta cap-coada, zici ca snt numai pui de hamiltoni si schumacheri pe forumul asta.. 8-|
__________________
From WTF to DIY to OMG
mistreku is offline   Reply With Quote
Old 18-02-09, 08:33   #41
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

Culmea e ca faze din astea cu frana de mana chiar s-au intamplat .... si s-a vazut dupa ce a lasat-o de tot
yknot is offline   Reply With Quote
Old 18-02-09, 09:02   #42
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

Quote:
Originally Posted by mistreku View Post
nu inteleg de ce atata lamentare vis-a-vis de scuze.. daca intr-adevar apar scuzele si dupa a 2-a cursa, da! de acord.. da' asa, poate chiar a ratat o treapta, sau poate chiar a ratat startul. mie mi s-a intamplat de multe ori la inceput sa ratez startul.. si cu treptele m-am mai ratat. asta e! shit happens! am dat-o a doua oara, eventual si a treia oara daca erau nelamuriri. daca citesti topicul asta cap-coada, zici ca snt numai pui de hamiltoni si schumacheri pe forumul asta.. 8-|
La o legala cu sistem piramidal nu cred ca mai ai ocazia sa te dai a doua oara...eventual la libere
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 18-02-09, 10:22   #43
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

da, dar eu cred ca 80% din scuzele alea s-au auzit la ilegale.. tinand cont de frecventa cu care apar evenimentele legale comparata cu cele ilegale.
mistreku is offline   Reply With Quote
Old 19-02-09, 09:09   #44
highboy_97
Ford Driver

Stage 4
 
highboy_97's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 268
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Talking Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

"frate am fost egali" )
highboy_97 is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 01:28   #45
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Top 10 cele mai inedite scuze!

Mie mi sa intampla sa ratez treapta 3 de 2 ori! Bine...se intampla cand nu cunosti nici masina prea bine...si am spus-o ca pe o scuza....dupa care ne-am mai dat de 2 ori, nu am mai ratat-o....si am demonstrat ca asa era...si ca il fac! Scuza tampita e in momentul ca respectivul si-o ia mereu si tot nu accepta....in rest se pot intampla multe! Si la logan cu presul sa sti ca e pe bune.....de 5 ori mi-a ramas acceleratia blocata in blana si de 3 ori ambreiajul din cauza la pres....bine nu mereu cand ma intreceam...dar sa intamplat! Booby la pitesti cand ne-am strans in seara aia .....chiar am uitat sa scos esp-ul....eu fiind invatat de obicei sa nu am...am avut noroc ca l-am facut pe respectivul si nu a mai fost nevoie de scuze!! Se intampla.....la un moment dat fiecare pateste!
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -