Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 21-11-08, 09:49   #751
Marian20
Ford Driver

Stage 5
 
Marian20's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 448
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

LOL ...MadCow ai spus-o pe asta... eu am auzit multe comentarii... e problema ta daca nu vrei sa le auzi dar ele exista... de la cei care habar nu au sa schimbe uleiul pana la cei care stiu pana si unde se puna apa la spalatorul de parbriz ... stai usurel te rog eu ca ma emotionez repede... la ce grupa spuneai ca esti tu cu OPC-ul? ah da.... cu Pepy in grupa... lasa ca o a cresti tu mare si o sa-l faci...
Si acum Lucian... ai spus o mare chestie... si vb serios... in privinta regulamentului pe care ti l-ai dori tu... dar asta implica iarasi o doza de onoare si respect.... pt ca multi or sa vina sa spuna ca nu au de ce sa schimbe franele ca nu au facut nimik la masina... asa e ea si gata... dovedeste-le ca nu-i asa ... inca ceva... faptul ca te dai la B cum am m-ai spus inseamna ca stii clar la ce ma refer... intrebarea mea mai devreme a fost de ce nu se dau toti la grupa lor si l-am dat exemplu pe Dragos ... acum te dau exemplu si pe tine... ce cauti la B? A1 e grupa ta... mai are vreun haz in A1? ar mai fi macar corect sa fii in A1 din pct tau de vedere... te dai acolo unde iti permite masina nu unde minte talonul!
Marian20 is offline  
Old 21-11-08, 09:51   #752
doru_mwe
Honda Driver

Stage 4
 
doru_mwe's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 253
Member of:
[Honda]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

prea tare fratilor sa mor eu nici nu sa cracanat bine de zi ca voi hop top pe forum ca ala e asa ca celalalt e asa si de ce ala sia facut asa si tot asa de dimineatza pana dimineatza nice job!!!!
__________________
v-tec power
doru_mwe is offline  
Old 21-11-08, 09:59   #753
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,032
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by Marian20 View Post
LOL ...MadCow ai spus-o pe asta... eu am auzit multe comentarii... e problema ta daca nu vrei sa le auzi dar ele exista... de la cei care habar nu au sa schimbe uleiul pana la cei care stiu pana si unde se puna apa la spalatorul de parbriz ... stai usurel te rog eu ca ma emotionez repede... la ce grupa spuneai ca esti tu cu OPC-ul? ah da.... cu Pepy in grupa... lasa ca o a cresti tu mare si o sa-l faci...
Si acum Lucian... ai spus o mare chestie... si vb serios... in privinta regulamentului pe care ti l-ai dori tu... dar asta implica iarasi o doza de onoare si respect.... pt ca multi or sa vina sa spuna ca nu au de ce sa schimbe franele ca nu au facut nimik la masina... asa e ea si gata... dovedeste-le ca nu-i asa ... inca ceva... faptul ca te dai la B cum am m-ai spus inseamna ca stii clar la ce ma refer... intrebarea mea mai devreme a fost de ce nu se dau toti la grupa lor si l-am dat exemplu pe Dragos ... acum te dau exemplu si pe tine... ce cauti la B? A1 e grupa ta... mai are vreun haz in A1? ar mai fi macar corect sa fii in A1 din pct tau de vedere... te dai acolo unde iti permite masina nu unde minte talonul!
Nu ai inteles un lucru ... daca din motorul de dacie scoteam printr-o minune si cu ajutorul Sfantului Duh 200 cai , fara turbo , compresor , nitro , chiuloasa de 16v .. sau alta modificare ce ar fi insemnat sa urc la alta grupa , JUR CA MA DADEAM TOT LA A1 !
Eu asta vroiam sa subliniez. Ca daca din motorul din talon eu scot 1000 cai si sunt la grupa B , daca nu am incalcat cu nimic regulamentul ... de ce sa nu raman la B ? Am 3 perechi de cate 2 oua si numai eu pot sa-mi urc motorul la 1000 de cai respectand regulamentul ?
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline  
Old 21-11-08, 10:12   #754
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Felicitari celor care vin la CURSE cu masina tunata : filtru SPORT (10 CAI ) , toba sau gaura sport (inca 10 CAI ) ... si-o iau cu succes si apoi se mira ce satisfactie au cei cu masini lucrate sa-i bata. Cursele auto NU sunt pt masini de facut piata !!! Cand vor intelege toti treaba asta vor fi mai putine posturi inutile aici. Sa intelegeti un lucru ... cat timp lumea doar se plange ca altii isi modifica masinile .. lupta va fi mereu intre maxim 3-4 masini / grupa. Restul vor fi doar umplutura si platitori de taxe. Sunt convins ca iar ma va injura multa lume dar ma lasa rece. Respect pt cei care au facut din masinile lor bolizi de curse ... Din fericire sunt destui !
Mai bine de atat nu puteai sa o spui...
Felicitari si sunt 100% de acord cu tine...
kimi is offline  
Old 21-11-08, 11:14   #755
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

baiiiiiiiiiiiiiiiiii terminati ca fac pe mine de ras))))))))))))))))))))))
U_TUNING is offline  
Old 21-11-08, 11:21   #756
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by U_TUNING View Post
baiiiiiiiiiiiiiiiiii terminati ca fac pe mine de ras))))))))))))))))))))))
Ca faci pe tine nu ar fii o problema, dar sa nu scapi si pe noi )))
kimi is offline  
Old 21-11-08, 11:24   #757
doru_mwe
Honda Driver

Stage 4
 
doru_mwe's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 253
Member of:
[Honda]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by U_TUNING View Post
baiiiiiiiiiiiiiiiiii terminati ca fac pe mine de ras))))))))))))))))))))))
are la metro pampers la bax =))cand vii in gl bgd?
doru_mwe is offline  
Old 21-11-08, 11:48   #758
amadeus_and
Honda Driver

Stage 5
 
amadeus_and's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 730
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Ce gradinita e pe aici...parca erati mai maturi...
Grupele actuale sunt de tot rasul, nu au nici o legatura cu realitatea, am mai spus-o...
Cea mai corecta clasificare e cea pe timp...plecand de la street, super street si pro, cu diferentiere pe tip de tractiune...
Nu uitati ca pe langa cai mai exista si cuplu. si greutate, si tractiune...toate trebuie incluse in ecuatie...si cum o faci???
__________________
amadeus_and is offline  
Old 21-11-08, 12:05   #759
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,032
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by amadeus_and View Post
Ce gradinita e pe aici...parca erati mai maturi...
Grupele actuale sunt de tot rasul, nu au nici o legatura cu realitatea, am mai spus-o...
Cea mai corecta clasificare e cea pe timp...plecand de la street, super street si pro, cu diferentiere pe tip de tractiune...
Nu uitati ca pe langa cai mai exista si cuplu. si greutate, si tractiune...toate trebuie incluse in ecuatie...si cum o faci???
Bai Guru ... mi se pune si pe tine acum ... cum vrei tu sa faci curse pe timp cand ai asfalt de strada la roata ? Ai vazut tu undeva ca se fac curse pe timp dar nu pe o pista ? Facem altfel ... aducem masina castigatoare la koe fwd si o punem sa se dea pe Baneasa ... sau Braila ... sau Tulcea ... si vedem ... pierde minim 1 sec ? Pai mai e relevant ? Pune un urs turbo sa se dea cu un rs4 . Va castiga clar rs4 , nu ? Ia pune-i pe pista ... sa vezi surpriza !
Lucian is offline  
Old 21-11-08, 12:27   #760
bogdan
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,211
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[FORD]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by Marian20 View Post
LOL ...MadCow ai spus-o pe asta... eu am auzit multe comentarii... e problema ta daca nu vrei sa le auzi dar ele exista... de la cei care habar nu au sa schimbe uleiul pana la cei care stiu pana si unde se puna apa la spalatorul de parbriz ... stai usurel te rog eu ca ma emotionez repede... la ce grupa spuneai ca esti tu cu OPC-ul? ah da.... cu Pepy in grupa... lasa ca o a cresti tu mare si o sa-l faci...
Si acum Lucian... ai spus o mare chestie... si vb serios... in privinta regulamentului pe care ti l-ai dori tu... dar asta implica iarasi o doza de onoare si respect.... pt ca multi or sa vina sa spuna ca nu au de ce sa schimbe franele ca nu au facut nimik la masina... asa e ea si gata... dovedeste-le ca nu-i asa ... inca ceva... faptul ca te dai la B cum am m-ai spus inseamna ca stii clar la ce ma refer... intrebarea mea mai devreme a fost de ce nu se dau toti la grupa lor si l-am dat exemplu pe Dragos ... acum te dau exemplu si pe tine... ce cauti la B? A1 e grupa ta... mai are vreun haz in A1? ar mai fi macar corect sa fii in A1 din pct tau de vedere... te dai acolo unde iti permite masina nu unde minte talonul!
mariane tata vreo 4 ani cred ca nu am mai auzit nimic de tine (apropo sunt Fug'u ,ca poate nu mai sti) iar acum te-ai apucat sa rascolesti tu lumea curselor si sa faci noi regulamente cand de fapt faci doar valuri inutile .Ce **** mea spuneam eu si facem de fiecare data cand ma batea GSI cu kadetul ca ma *** pe ea de masina si iar ma apuc de modificat ,ASTA INSEAMNA SA TE DAI LA CURSE!!!!!! CURSELE SE FAC CU MASINI MODIFICATE!!!! in cazul in care nu stiai sau nu stiati (ca sunteti mai multi) pai daca io ajung cu cazanul meu cel mai bun din grupa dupa 6 ani de munca la masina cine **** mea are tupeul si nesimtirea sa-mi spuna mie sa ma dau la o grupa mai mare?!?!!? si de ce? ca sa-i las pe astia cu masini stock sa dea si ei ?!?! pai sa munceasca coaie ca de aia te dai ,sa ajungi cel mai bun din grupa .eu zic sa terminati cu discutiile inutile pe tema asta
__________________
I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it.
bogdan is offline  
Old 21-11-08, 12:30   #761
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,032
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Pai ce faci ma / Spui ce am zis eu dar cu limbaj trivial ? BINE FACI !!!!!!!!!!!
Lucian is offline  
Old 21-11-08, 12:32   #762
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Fug-ule............ma duc la nebuni))))))))))))))))))))) mergi cu mine???
U_TUNING is offline  
Old 21-11-08, 12:33   #763
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

Quote:
Originally Posted by doru_mwe View Post
are la metro pampers la bax =))cand vii in gl bgd?
scuze de off topic......activeaza si u P.M.-ul ala.....maine vin
U_TUNING is offline  
Old 21-11-08, 12:36   #764
bogdan
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,211
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[FORD]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

pai vad ca pe tine nu te crede )
bogdan is offline  
Old 21-11-08, 12:39   #765
Marian20
Ford Driver

Stage 5
 
Marian20's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 448
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 15-16 NOV - BRAILA - CURSA DE INDEMANARE SI CURSA DE ACCELERARE

hai Salut FUG-ule... nu am venit sa rascolesc nimic ce dreaq... am venit doar sa aduc aminte ca si tu de fiecare data cand ai modificat masina ai batut pe cine aveai de batut si ai trecut mai departe... corect? incercai cu altul mai tare si tot asa... daca in clasa ta nu mai aveai adversar treceai de buna voie si nesilit de nimeni la grupa urmatoare... ca doar nu mi avea nici un haz sa stai tot acolo... decat daca existau premii....
Marian20 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -