Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 20-11-07, 21:56   #136
ct11lyv
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 682
Member of:
[DACIA]
[VW]
[X-Team Racing Club]
Default Re: Nu se mai poate - Romania are nevoie de pista de concurs!!!

ar fi ceva. .dar.. pana cand nu se vede temelia ..
ct11lyv is offline   Reply With Quote
Old 20-11-07, 22:00   #137
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Nu se mai poate - Romania are nevoie de pista de concurs!!!

eu nu cred.
am vazut prea multe sa ma imbat cu apa rece.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 23-11-07, 15:21   #138
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nu se mai poate - Romania are nevoie de pista de concurs!!!

https://www.youtube.com/watch?v=HbcoYKtTAM8 Am facut un film , 3 e30`uri burnout in acelasi timp + foc , etc .. in fine , ideea e ca am facut filmul asta in speranta ca cineva o sa-l vada,sa faca ceva in legatura cu toate treaba asta,e 2007,vine 2008 si in cacatul asta de tzara inca nu exista o PISTA unde sa poti face curse.. Filmul este dedicat lui Micutzu care si-a pierdut viata facand ceea ce-i placea lui mai mult, curse, fortat .. ilegale , ca in cadru legal nu ai cum sa faci curse in cacatul asta de tzara. Te rog frumos,si vorbesc la modul cel mai serios, sa pierzi 1 minut din viata ta, si sa dai si tu mass`ul asta mai departe,astfel incat sa afle toata lumea. mersi
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 23-11-07, 17:49   #139
mark_uss
Xtreme Club Emotion Member

Stage 5
 
mark_uss's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 468
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[PORSCHE]
Default Re: Nu se mai poate - Romania are nevoie de pista de concurs!!!

santos..RULLEAZAA... poza superbe...idei destule ..oameni putini..banii putini cam asa e romania...i`m out...
mark_uss is offline   Reply With Quote
Old 24-11-07, 00:18   #140
cmdbass
Banned

Stage 5
 
cmdbass's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: Nu se mai poate - Romania are nevoie de pista de concurs!!!

mda...noi si pista...nu cred ca o sa ne faca
cmdbass is offline   Reply With Quote
Old 24-11-07, 01:56   #141
Gorby

Stage 5
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 490
Default Re: Nu se mai poate - Romania are nevoie de pista de concurs!!!

Bineinteles ca nu o sa ne faca nimeni pista atat timp cat ne plangem... buhuhu statul nu vrea sa ne faca nimic. Cand a fost ultima oara cand statul a facut ceva pentru pasionatii fenomenului de tuning si a curselor auto? Cursele de la Casa Poporului..totul bine si frumos; a..si FiaGT. Atat. A participat vreunul din voi la acel concurs? Nu-mi amintesc sa fi vazut pe cineva.
Asta e vesnica problema a noastra, a romanilor.. De ce sa facem ceva CU MANA NOASTRA cand putem sa cersim si sa ne doara in calcaiul stang? De ce nu se face un cont bancar in care sa se stranga niste bani si apoi cu aia sa faceti pista aia? Desemnati o singura persoana sa aibe grija de cont, sa nu existe problema ca se fuge cu banii. In caz de asa ceva..se stie cine trebuie sa fie linsat.
Cati utilizatori are forumul? 31.202 in acest moment (din care peste 19800 sunt activi!). Ganditi-va daca pun 10000 de persoane cate 100 RON de fiecare... ajungem la cat? La 100000 RON. In lei vechi inseamna 10 000 000 000. E un inceput. Nu vorbesc de cati bani s-ar strange din show-uri, asociatii, sponsori etc. Romania e mare. Uitati-va pe forum.. cate cluburi sunt? cati membrii are fiecare club? care mai de care cu masini de sute chiar mia de cai putere ce se provoaca pe aici si pe dincolo, altii cu mii de watti la sisteme audio. 100 de ron poate oricine sa puna deoparte..nu este o suma fabuloasa. Sacrificati 50 de cai si 100 de W, ca in traficul asta nenorocit nu exista diferente intre masini. TOTI merg cu 5 m la fiecare 20 de min! Faceti asta pentru voi! Chiar nu v-ati saturat de nebunia asta? Unii mor pe strazi si altora li se rupe..schimbatorul. Nu-mi aruncati eterna fraza : "Romanii sunt saraci" ca nu o mai inghite nimeni. Serios..uitati-va pe strada, nu mai este un om sa aibe masina care sa-i cada tabla de pe ea. Va rog, nu-mi sariti in cap, este o idee...mai neobisnuita. Eu zic ca este mai bine decat sa se stranga o infinitate de semnaturi si sa mergem la stat sa cersim 1 km si ceva de asfalt ca nu o sa primim niciodata asa ceva...mai ales la modul in care e comunitatea privita... ne sunt asociati termeni precum : teribilism, inconstienta, extreme, moarte. Exista un inceput pentru toate. Ganditi-va si la vorbele lui cosmin si ale lui santos(VA SUSTIN).
Ganditi-va bine la asta inainte sa ma expediati inapoi la joaca sau unde mai trimiteti voi batranii "pustanii nefeseisti".. Fie ca o sa va ganditi la ce am insirat eu pe aici, fie ca o sa treceti peste.. beneficiati de sprijinul meu. Nu vorbesc ca sa nu tac, vorbesc ca sa incerc sa dau o mana de ajutor..(firma de constructii, business in familie)
__________________
Lectură pentru fani
Gorby is offline   Reply With Quote
Old 24-11-07, 02:25   #142
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Nu se mai poate - Romania are nevoie de pista de concurs!!!

Quote:
Originally Posted by AlexGBY View Post
Bineinteles ca nu o sa ne faca nimeni pista atat timp cat ne plangem... buhuhu statul nu vrea sa ne faca nimic. Cand a fost ultima oara cand statul a facut ceva pentru pasionatii fenomenului de tuning si a curselor auto? Cursele de la Casa Poporului..totul bine si frumos; a..si FiaGT. Atat. A participat vreunul din voi la acel concurs? Nu-mi amintesc sa fi vazut pe cineva.
Asta e vesnica problema a noastra, a romanilor.. De ce sa facem ceva CU MANA NOASTRA cand putem sa cersim si sa ne doara in calcaiul stang? De ce nu se face un cont bancar in care sa se stranga niste bani si apoi cu aia sa faceti pista aia? Desemnati o singura persoana sa aibe grija de cont, sa nu existe problema ca se fuge cu banii. In caz de asa ceva..se stie cine trebuie sa fie linsat.
Cati utilizatori are forumul? 31.202 in acest moment (din care peste 19800 sunt activi!). Ganditi-va daca pun 10000 de persoane cate 100 RON de fiecare... ajungem la cat? La 100000 RON. In lei vechi inseamna 10 000 000 000. E un inceput. Nu vorbesc de cati bani s-ar strange din show-uri, asociatii, sponsori etc. Romania e mare. Uitati-va pe forum.. cate cluburi sunt? cati membrii are fiecare club? care mai de care cu masini de sute chiar mia de cai putere ce se provoaca pe aici si pe dincolo, altii cu mii de watti la sisteme audio. 100 de ron poate oricine sa puna deoparte..nu este o suma fabuloasa. Sacrificati 50 de cai si 100 de W, ca in traficul asta nenorocit nu exista diferente intre masini. TOTI merg cu 5 m la fiecare 20 de min! Faceti asta pentru voi! Chiar nu v-ati saturat de nebunia asta? Unii mor pe strazi si altora li se rupe..schimbatorul. Nu-mi aruncati eterna fraza : "Romanii sunt saraci" ca nu o mai inghite nimeni. Serios..uitati-va pe strada, nu mai este un om sa aibe masina care sa-i cada tabla de pe ea. Va rog, nu-mi sariti in cap, este o idee...mai neobisnuita. Eu zic ca este mai bine decat sa se stranga o infinitate de semnaturi si sa mergem la stat sa cersim 1 km si ceva de asfalt ca nu o sa primim niciodata asa ceva...mai ales la modul in care e comunitatea privita... ne sunt asociati termeni precum : teribilism, inconstienta, extreme, moarte. Exista un inceput pentru toate. Ganditi-va si la vorbele lui cosmin si ale lui santos(VA SUSTIN).
Ganditi-va bine la asta inainte sa ma expediati inapoi la joaca sau unde mai trimiteti voi batranii "pustanii nefeseisti".. Fie ca o sa va ganditi la ce am insirat eu pe aici, fie ca o sa treceti peste.. beneficiati de sprijinul meu. Nu vorbesc ca sa nu tac, vorbesc ca sa incerc sa dau o mana de ajutor..(firma de constructii, business in familie)
Chiar asa de ce nu ai facut deja asta, te rugam sa o faci sa ne dai contul ...
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 24-11-07, 14:46   #143
Gorby

Stage 5
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 490
Default Re: Nu se mai poate - Romania are nevoie de pista de concurs!!!

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Chiar asa de ce nu ai facut deja asta, te rugam sa o faci sa ne dai contul ...
Eu am venit cu o idee... am incercat ceva si acum aruncati cu pietre in mine. Multumesc.
Gorby is offline   Reply With Quote
Old 24-11-07, 15:30   #144
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Nu se mai poate - Romania are nevoie de pista de concurs!!!

Quote:
Originally Posted by AlexGBY View Post
Eu am venit cu o idee... am incercat ceva si acum aruncati cu pietre in mine. Multumesc.
Daca tot ai idei ce de nu le pui in practica, eu nu dau cu pietre dar nici cu morile de vant nu ma pot lupta.
Am vorbit serios deschide acel cont si poate o sa sestranga ceva.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 24-11-07, 21:46   #145
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Nu se mai poate - Romania are nevoie de pista de concurs!!!

sebastian esti constient ca nu o sa puna nimeni un leu acolo, si daca se va gandi sa puna, se va opri si va spune: "de ce sa pun eu si altii sa scoata profit de pe pista pe urme?, nu n-o fac"
eu unul sunt convins ca nu functioneaza idei de genul asta, nu acum, nu in romania...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 24-11-07, 22:41   #146
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Nu se mai poate - Romania are nevoie de pista de concurs!!!

Nu stiu omul a avut o idee si de ce sa nu o puna in practica.
Eu nu am timp sa fac incercari ori fac ceva la sigur ori nu-mi consum energia aiurea dar toata lumea poate face ceva si e bine sa se agite, doar asa o sa inteleaga de fapt cum stam care-s problemele reale altfel ...
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 24-11-07, 23:17   #147
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Nu se mai poate - Romania are nevoie de pista de concurs!!!

-O sa facem altfel: Luni va voi anunta contul unde se pot depune aceste sume. Ca sa nu existe discutii si probleme va fi o singura persoana care va RASPUNDE....acela voi fi EU.
-Un cont este f simplu de verificat si de aflat tot ce se face In/Out..numai ca in acest cont se vor face doar operatiuni IN.
-Acum am maimult timp disponibil sa ma ocup de aceasta treaba.....si ganditi va ca Responsabilitatea pe care mi o asum este una Enorma.
-Astept sa aud si parerile voatre si mai ales aspecte la care eu nu ma gandesc in acest moment.
-Este singura solutie existenta in acest moment sa facem ceva.
-Dupa acest post vor fi subiecte pe care le vom discuta si vor fi multe !!! , Amplasare Pista , Cine va gesiona , cine va obtine profit , cum se va mentine functionala , costuri de intretinere , sponsori , alte utilitati .....si multe altle.
-O INTRBARE ::::::: Merita sa incercam???
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 25-11-07, 09:07   #148
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Nu se mai poate - Romania are nevoie de pista de concurs!!!

Eu cred ca merita!
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 25-11-07, 10:10   #149
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nu se mai poate - Romania are nevoie de pista de concurs!!!

Si eu !

Insa de pe acum ,vreau sa spun sa facem bine de pe acum, sa incepem sa ingnoram gurile rele care n-or sa faca decat sa ... ne/va traga in jos ..
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 25-11-07, 13:21   #150
cmdbass
Banned

Stage 5
 
cmdbass's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: Nu se mai poate - Romania are nevoie de pista de concurs!!!

Quote:
Originally Posted by NSL_Florica View Post
-O INTRBARE ::::::: Merita sa incercam???
eu zic ca da...
cmdbass is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -