Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 15-11-10, 10:56   #421
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Hello everbody,
Nu vreau sa ma cert sau sa intru in polemici, va spun doar cum am simtit experienta pe pielea mea.
Vin la curse, ma dau jos din masina cu certificatul masini, buletin, bani de taxa tot. Ma duc la inscriere (eram inscris online de 1 saptamana si ceva) mi se spune ca trebuie sa zic doar cnp ul, ma cauta la grupa care eram de fapt..adica A, si nu ma gasesc, intre timp vine unu si zice ca e la D si vrea la C, ii se raspunde imediat...se iau dosarele..il trec la C pleaca omu linistit, dupa ma gasesc pe mine la grupa A1 ...le zic..domne eu sunt la A...am 100 cp..nu vreau la A1...raspuns....poi dar esti la A1...le zic...nu e corect..vreau la A, ma baga la A, nu mi se cere talon nimic, de imbulzeala nu mai zic, ma bag la A plec multumit, ajung la locul unde erau grupate masinile de A , vad seatul BYB portacaliu, ii zic..iar te-ai bagat la A , el imi zice da, eu stiam ca el are in jur de 200 cp, imi spune...frate eu am vrut sa ma duc mai sus dar nu m-au lasat ))) yeaa right. Vad langa mine o skoda octavia 2, il intreb ...cati cai are masina, imi zice fericit...cred ca face vreo 200, si intreb..si la ce grupa esti, cu o seninatate uimitoare imi zice...la A, dupa ce isi da seama ca sunt in grupa cu el..ma intreaba ce masina am si cati cai..ii zic ca am 100 de cai...si zice..poi da..dar tu ma bati ca e masina usoara ) Ma rog...am vazut ca nu am nici o sansa la grupa, m-am resemnt, dupa vine omu' la mine si imi zice...lasa mah..ca oricum eu nu ma dau pt cupe..am venit de distractie, iar la sf..la premiere dupa ce i-a locul 2 , 1 normal ca l-a luat seatul portocaliu :d vb la telefon si spunea....am facut treaba....eu si cu nu stiu cine am luat premiu )) dar venea de distractie! Trageti voi concluzii....si daca e organizatorul nu isi asuma incadrarea pe clase ..dc mai sunt clase, ne inscriem ..si ne alegem noi care cu cine ne dam, la libere asa am facut......si mi-am ales masini de grupa B cu care am stat foarte foarte bine, oricum..de punctat fluidizare de la start, organizarea in parcare pe grupe, iar cel mai mare minus , in afara de aberatiile care au fost la grupe, este franarea in curba!
Pe viitor daca o sa mai particip la liniute..doar la cele organizate pe cilindree si in locatii adecvate, in rest spectator! Va spun sincer....la craiova pe aeroport, se fac curse mult mai frumoase, mult mai bine organizate si la care m-as duce cu drag mereu decat sa vin la aberatiile astea care se numesc "legale".
Dar oricum.....decat nimic...e bine si asa, macar a fost vremea frumoasa!
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 11:11   #422
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

daca masina , in talon avea caii de grupa A ,dar omul a modificat masina pana sa ajunga la 200Cp ...este meritul lui ! nu il vad un om care a trisat!!!!!
cat despre eveniment ! nu comentez ,ca nu am participat!!!!dar totusi organizatorul este de felicitat pt initiativa ! sincer atat !!!!
__________________
Hotel Amphitryon - www.hotelamphitryon.ro
Spalatoria Auto Amphitryon
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 11:12   #423
Ruff_Ryders
Opel Driver

Stage 5
 
Ruff_Ryders's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 775
Member of:
[Opel]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

cateva poze de la mine
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC02118.JPG
Views:	86
Size:	192.5 KB
ID:	1740742   Click image for larger version

Name:	DSC02145.JPG
Views:	60
Size:	187.0 KB
ID:	1740743   Click image for larger version

Name:	DSC02185.JPG
Views:	132
Size:	220.9 KB
ID:	1740744  

Click image for larger version

Name:	DSC02201.JPG
Views:	95
Size:	230.2 KB
ID:	1740745   Click image for larger version

Name:	DSC02263.JPG
Views:	66
Size:	209.7 KB
ID:	1740746   Click image for larger version

Name:	DSC02900.JPG
Views:	108
Size:	236.2 KB
ID:	1740747  

Click image for larger version

Name:	DSC02905.JPG
Views:	75
Size:	233.1 KB
ID:	1740748   Click image for larger version

Name:	DSC02914.JPG
Views:	62
Size:	235.4 KB
ID:	1740749   Click image for larger version

Name:	DSC02926.JPG
Views:	101
Size:	256.9 KB
ID:	1740750  

Click image for larger version

Name:	DSC02942.JPG
Views:	72
Size:	211.3 KB
ID:	1740751   Click image for larger version

Name:	DSC02963.JPG
Views:	109
Size:	279.7 KB
ID:	1740752   Click image for larger version

Name:	DSC02964.JPG
Views:	115
Size:	252.6 KB
ID:	1740753  

Click image for larger version

Name:	DSC02967.JPG
Views:	249
Size:	229.0 KB
ID:	1740754   Click image for larger version

Name:	DSC02969.JPG
Views:	105
Size:	261.0 KB
ID:	1740755  
Ruff_Ryders is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 11:16   #424
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

ceva filmulete cu subaru,evo,MOM,nebunu TOP,A4?????



Un filmulet despre cursa si despre Membrul Anonymous Boby Mom! sper sa gasesc si cu Membrul Anonymous Nebunu TOP !))

http://observator.a1.ro/social/Compe...sti_23911.html

Last edited by TOBA^; 15-11-10 at 11:22.
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 11:30   #425
Sobi

Stage 4
 
Sobi's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 187
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by bogdan View Post
pai diferenta dintre cei doi timpi este de zecimi adica prima a fost de 11.9 iar a doua de 11.6 deci nu chiar spectaculoasa iar masina crede-ma pe cuvant ca poate mult mai mult.
nu sunt eu posesorul seatului dar eu am participar cu el ieri .
am bagat multi bani in masini (si inca mai bag) si faptul ca sunt bun, recunoscut si apreciat de prieteni si participanti face mai mult decat o cupa care sta in portbagaj .Faptul ca SIX nu a luat cupa (pe nedrept) nu-l lipseste de maximul de respect si apreciere din partea mea pentru ca stiu ce poate masina iar el ca om este de nota 10 ,asta este esenta acestor evenimente din punctul meu de vedere.
Scuze, eu am înțeles un timp cu totul diferit....
Sobi is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 11:53   #426
SNP10

Stage 3
 
SNP10's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 166
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

[QUOTE=alex66six;3813359]
Quote:
Originally Posted by SNP10 View Post
Prietene discutia nu a fost cu noi cei din Bucuresti.Problema audiului era cu bmwul de pe locul 1.Plus de asta audiul a avea 3 grupe scrise pe parbriz evoluand si cu masini din alte clase.Omu daca era mai atent se uita la ce grupa l-au bagat astia si zicea de la inceput.Dar nu poti sa te incadrezi la G si sa vi la final sa iei premiu la E.Iar pe partea cu "cotetze de masini" te las cu ale tale.Se vede ca esti necunoscator[/QUcat timp ai venit la mine si am discutat,ca suntem in aceasi clasa,m am dat cu pritenul tau cu leonul nu cred ca nu stiati vre unul din voi ca sunt la voi in grupa,adica e!
nu mai vb aiurea,nu pt cupe vin! cum te poti bucura de un premiu stiind ca ai fost mult mai slab!
felicitari pt premii. sincer
tinta mea nu este grupa e ,dupa cum ai vazut
va las pe voi sa va intreceti acolo!

Nu trebuie sa ma intelegi pe mine gresit ca nu am nk personal cu tine.Doar ca masina ta disparuse de la grupa E la un moment dat.Organizatorul a zis ca tu ai fost mutat la grupa superioara (atunci am crezut ca tu te-ai dus mai sus ).Plus de asta aveai 3 litere pe parbriz.Tu singur trebuia sa sti la ce grupa erai incadrat si sa le zici alora.Plus de asta daca ai observat timpii tai au fost inregistrati pe foaia cu grupa G.Eu sunt de acord cu tine ca esti o masina de grupa E.Dar daca vrei sa ne dai in cap nu imi da mie si aluia cu cupra pt ca suntem tot in E.Locul tau a fost luat de acel 2.5 4x4 cu turbo care nu avea ce sa caute la E.Toate bune
__________________

www.AllCustom.ro
SNP10 is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 12:03   #427
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Imi dau si eu cu parerea....ca participant si ciuca batailor la grupa B
Eu am observat un lucru la cursele de pe aici si anume prezenta unor oameni de la FRAS fara de care nu se poate face nimic. Probabil de aici si prezenta celulelor care desi isi fac treaba la alte genuri de curse...la linii sunt depasite. Ma gandesc ca e un favor cu repercusiuni, "iti dau ok pt a organiza cursa.......tu ma iei sa iti cronometrez si platesti pt asta".
Cat despre incadrarea pe grupe.....insasi Sebi a spus clar ca lumea se baga in orice grupa...si contestatiile le facem tot noi...participantii sau colegii de grupa.
Pe mine nu m-a stresat prea tare traseul, lungimea lui sau faptul ca se termina in curba....pt ca nu imi mergea cotiga . Vanatorii de cupe sunt cei mai inversunati. Mie mi s-a parut un plus fata de cursele precedente, se vede aportul unor oameni.
Si inca o remarca pt baiatul din vl cu fiesta...sincer ai o masina destul de potenta...insa daca iti faci griji pt un 2,5 bagat la alta grupa nu e ok. Ca sa fii sigur de locul 1....tre sa muncesti mult mai mult....nu pui un motor puternic pe o caroserie usoara si gata "tuningul".
Baiat de caracter si posesorul de honda...nu ma intereseaza ce motor are sau ce a pus pe masina....el ca persoana e ok, si nu e singurul. Mersi pt "baterie".
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 12:29   #429
pikollo

Stage 3
 
pikollo's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 160
Member of:
[FullSpeed Racing]
[AUDI]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

MAMA la cat sa vb aici ma ia capu. ..

Daca o sa am ocazia sa intru de acuma in Organizare la LEGALE o sa fie urat atat va zic . Pentru ca daca va lasa cineva sa fiti corecti nu sunteti ..

O sa se faca inscrierile de acuma incolo dupa inscrieri 30 de min verificare SI ce masina depaseste si cu 2 CP de grupa lui o sa fie dat afara si fara bani ..

O sa facem 3 echipe organizator + 3 mecanic si gata ... nu se poate asa ceva sa va bateti jok prin niste posturi de munca altora . PRECIZEZ nu a MEA

Sa vedem daca de acuma in Pitesti o sa se mai auda organiazarea proasta etc

Singur lucru la care au gresit organizatorii , ca trebuia sa se dea startu mai din spate ca sa se poata opri mai usor si sa fie 402 M . Am vazut pe cineva care a zis 380.. iti spun eu au fost 390 .

Mai pe scurt de acuma la Pitesti o sa fie verificare la sange si plecari acasa daca la grupa respectiva se va fura
__________________
FullSpeed Racing Club
pikollo is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 12:34   #430
pikollo

Stage 3
 
pikollo's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 160
Member of:
[FullSpeed Racing]
[AUDI]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Si app m-am dat si eu cu 1 golf 2 GTi negru daca are cineva filmulet cu el
pikollo is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 12:35   #431
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Pacat ca nu se gandeste lumea decat cum sa faca bani..Dupa cum se vede in filmulete iti cam rupea franele sa opresti..si pt multe masini cotnteaza si 15-20 de m.. oricum felicitari pt efort..ca a fost sau nu bine, numai conteaza..dar e pacat ca se ganedsc doar la ei..si nu si la noi care venim dam bani ca sa ne rupem discurile de frana in 2..
__________________
Peugeot 407 & Vw GTI & A4 B6
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 12:35   #432
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Cine sa puna ma poze cu tine? Si in poze miroseai a bautura )
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 12:40   #433
zahharia

Stage 3
 
zahharia's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 126
Member of:
[RENAULT]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

clubul Street Spirit Crew a participat la acest eveniment cu doua masini, una la grupa A1 ( solenza , care a avut al 3 -lea timp din grupa si nu a primit premiu sau ce c...t se dadea , a fost blat , cupele le-au dat celor din ARGES cu loganurile de 1.6 90 cp stock , si grupa era de 75 ) si singurul Peugeot 207RC care a fost la grupa D si nu a facut fata , defapt prin calcul , el trebuia sa intre la C , dar a fost bagat la D , asta e, gresala noastra , dar pentru o masina din grupa D care nu a avut cu cine sa se dea la start, au adus o masina din grupa E , care avea 260 cp ( baiatu cu opelu GTC alb , asa am inteles )

in fine , organizarea oarecum ok , si-au dat silinta... dar franarea in curba, masini de 131cp bagate la A1 pana-n 75 cp .... ce sa mai zic ( eu am auzit faza asta, si suna cam asa, Buna ziua, vreau si eu sa ma inscriu > Organizatoru cati cai are masina, 131 , a bagate la A1 , pai e frumos asa ceva?

am pierdut o zi de Duminica foarte frumoasa pentru un eveniment de rahat...

Pentru cei de la Night Angels tot respectu ( cei care au stat cu noi la start la ora 7 dimineata )
__________________
BMW e36 318is
zahharia is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 12:45   #434
erickutz

Stage 4
 
erickutz's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 182
Member of:
[SKODA]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by Byba View Post
te astept cand vrei tu,sa ne dam!pana atunci eu am 14.0.....tu 14.28...ceea ce inseamna ceva....
Sa fii sanatos! Felicitari pentru premiu! La mine a fost prima participare si primele teste direct in cursa cu reglajele aferente turbinei! Totusi, desi ai avut 14.0 nu ai reusit sa ma bati in 2 curse live!
Poti spune ca ai avut timp mai bun, nu ca m-ai batut!
Ne vedem la urmatoarele legale!
Bafta!
__________________
SkodaToys.ro
erickutz is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 12:48   #435
bil1706

Stage 5
 
bil1706's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,658
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Nu e vorba de 2 cai...pt ca poate sa vina mecanicul lu' peste....fara dyno nu poate spune ce putere are o masina (sunt multe modificari care aduc putere unei masini).
E vorba de persoanele dispuse sa arunce cu noroi in oricine pt frustrarile adunate de ei (probabil din copilarie).
E vorba de spirit de competitie, e vorba de profesionalitate etc.
Toba a mai spus o treaba forte reala "cu ce poti invinui un participant care pleaca de la 100 de cai stock....si modifica motorul respectiv...." ?
Eu am spus ca grupele astea nu sunt foarte bune..pt ca lasa loc de discutii inutile.
Si eu pot sari in sus....ca nu sunt de acord ca o masina de 100 de cai si 800 kg sa se bata cu o masina de 160 de cai si 1200 kg....e corect ??? ... nu despre asta ar trebui sa vorbim/certam....ar trebui sa existe mai multa maturitate in cursele legale de la noi.....
Bafta
__________________
Ford Power
bil1706 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -