Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 15-11-10, 17:12   #466
Pismialex

Stock
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by zahharia View Post
clubul Street Spirit Crew a participat la acest eveniment cu doua masini, una la grupa A1 ( solenza , care a avut al 3 -lea timp din grupa si nu a primit premiu sau ce c...t se dadea , a fost blat , cupele le-au dat celor din ARGES cu loganurile de 1.6 90 cp stock , si grupa era de 75 ) si singurul Peugeot 207RC care a fost la grupa D si nu a facut fata , defapt prin calcul , el trebuia sa intre la C , dar a fost bagat la D , asta e, gresala noastra , dar pentru o masina din grupa D care nu a avut cu cine sa se dea la start, au adus o masina din grupa E , care avea 260 cp ( baiatu cu opelu GTC alb , asa am inteles )

in fine , organizarea oarecum ok , si-au dat silinta... dar franarea in curba, masini de 131cp bagate la A1 pana-n 75 cp .... ce sa mai zic ( eu am auzit faza asta, si suna cam asa, Buna ziua, vreau si eu sa ma inscriu > Organizatoru cati cai are masina, 131 , a bagate la A1 , pai e frumos asa ceva?

am pierdut o zi de Duminica foarte frumoasa pentru un eveniment de rahat...

Pentru cei de la Night Angels tot respectu ( cei care au stat cu noi la start la ora 7 dimineata )
Si ce masini au fost de 131 la A1?
Pismialex is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 17:33   #467
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by DjRainManFast View Post
Eu inteleg faza cu tuning, si cu ce poate omu', iar la clasele pe cilindree chestia mi se pare perfect normala...acolo da...incurajezi performanta, vezi ce poate face omu dintr-un motor de 1.6...2.0...2.5 etc.....dar cand faci grupe pe cai, si vi cu 200 de cai la clasa de 100, unde e performanta ?
Asa cum zici ca la clasele pe cilindree vezi ce poate face omul dintr-un motor de 1.6, si la clasele in functie de putere vezi ce poate face omul dintr-un motor de 100CP, spre exemplu. Daca cineva are 100CP de fabrica, face niste modificari, altele decat cele prevazute de regulament (turbo, N2O, compresor sau alte modificari care pot sa faca motorul sa ajunga, ca putere, echivalent cu un motor deja existent pentru care fabricantul da o putere) si ajunge la 200CP, la ce grupa ai vrea sa se inscrie? Mai ales in cazul in care nu a pus masina pe stand si nu are habar ce putere are, cum ar putea el sa se inscrie la alta clasa decat cea unde se incadreaza cu singura putere pe care o cunoaste? Iar in cazul in care a pus masina pe stand si a vazut ca are 200CP, e alegerea lui daca se inscrie la D, dar e acoperit de regulament sa se inscrie la clasa A. Problema e doar cu cei care declara ca au alt motor, sau se inscriu la o clasa inferioara, desi au din fabrica o putere care-i incadreaza intr-o alta clasa.
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 17:37   #468
babone
Honda Driver

Stage 5
 
babone's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 918
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

zero_cool dar indiferent daca omu ar sti ca a ajuns la 200 de cai pe masina si s-ar inscrie la D cei de acolo nu ar fi nici ei stock deci nu ar avea nici o sansa asa ca parerea mea este sa ramana la grupa dupa talon,fiecare pleaca cu o putere din fabrica ce adauga peste este munca si meritul lui
babone is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 17:45   #469
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Corect, am spus doar ca e alegerea lui, fara sa mai iau in considerare si aspectul asta.
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 19:31   #470
rik

Stage 5
 
rik's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 579
Member of:
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

A castigat cineva?
rik is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 19:50   #471
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

da .. Nita Iancu a castigat
Rebel_Boy is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 23:20   #472
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

ma amuza rau de tot acest topic ... eu am fost printre primii care am sarit de fund,legat de organizare si restul neregulilor care au fost facute cu mult de la inceperea evenimentului ...
dar nu este numai vina organizatorilor de acest gen ... clar sunt multi participanti care nu stiu de capul lor ...ex:BOLIDU crede ca aceste grupe LR sunt: grupe facute dupa modificarile facute la masina ))

Atat grupele Legal Racing ,cat si Grupele Drag Racing Events sunt pe placul meu ... intradevar grupele D.R.E imi plac mult mai mult ...chiar daca la grupele L.R am sanse mai mari de a castiga grupa !daca era implicat Sebastian la acest eveniment ,participam cu ochii inchisi !

Sunt sigur ca daca la acest eveniment Grupele Legal Racing erau aranjate la fata locului de Sebastian ,nu existau probleme deloc !
Deci ajungem tot la ce spuneam eu cu ,cateva pagini in urma :nu mai particip la nici un eveniment unde nu cunosc organizatorul,clubul!care cu siguranta are in spate evenimente organizate ...
__________________
Hotel Amphitryon - www.hotelamphitryon.ro
Spalatoria Auto Amphitryon
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 16-11-10, 00:33   #473
09shh

Stage 3
 
09shh's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 144
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Multumesc tuturor participantilor care ne au laudat munca de la parc si de la start...speram ca anul urmator sa fie un eveniment marca NIGHT ANGELS... mult mai bine organizat,alta locatie.
09shh is offline   Reply With Quote
Old 16-11-10, 00:51   #474
rzn_vl

Stage 5
 
rzn_vl's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 491
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by 09shh View Post
Multumesc tuturor participantilor care ne au laudat munca de la parc si de la start...speram ca anul urmator sa fie un eveniment marca NIGHT ANGELS... mult mai bine organizat,alta locatie.
bravo baieti! mi`a placut mult organizarea de la parc si fluenta circulatie a masinilor spre linia de start!!! bafta in continuare!
rzn_vl is offline   Reply With Quote
Old 16-11-10, 02:33   #475
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by TOBA^ View Post
am simtit de la inceput eu ceva ...
1. de ce nu a fost anuntata pista de 380m ??
2. in 2010, cercuri pe pista ??)))
3.Felicitari membrilor Anonymous care au participat/castigat! BOBY MOM & NEBUNU TOP !
multumim multumim
MIHAI_NEBUNU is offline   Reply With Quote
Old 16-11-10, 02:49   #476
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by bogdan View Post
cu cea mai mare placere dar nu pot sa abuzez de bunatatea lui George prea mult omul,mi-a dat masina la 2 evenimente pana acum ,daca o sa mai vin cu ea undeva o sa fie pregatita adecvat ,adica macar cu presiunea de 1.3 in loc de 0.5 cat a facut pana acum din cauza unor furtune,si macar un set de gume mai bune.este o masina de senzatie si e pacat sa "o fac de ras"
daca vb despre seat mai sus tin sa mentionez ca este integrala nu FWD
atunci sa vina prietenul tau george sa se dea
eu as vrea pt mine sa ne dam in configuratia de la pitesti si pe urma poate sa faca orice vrea el si ne dam din nou. eu sunt curios de cronometrare , de veridicitatea ei
MIHAI_NEBUNU is offline   Reply With Quote
Old 16-11-10, 02:59   #477
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by GTXR View Post
Inca un amanunt? Daca au fost 5 masini la C ,iar la D erau 2.5 turbo... era corect sa fie la D 2.5 aspirat cu 2.5 turbo?Ca asa au fost in grupe...
nu a fost nici un 2,5 turbo in grupa
MIHAI_NEBUNU is offline   Reply With Quote
Old 16-11-10, 08:57   #478
ruf*

Stage 2
 
ruf*'s Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 25
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by zahharia View Post
clubul Street Spirit Crew a participat la acest eveniment cu doua masini, una la grupa A1 ( solenza , care a avut al 3 -lea timp din grupa si nu a primit premiu sau ce c...t se dadea , a fost blat , cupele le-au dat celor din ARGES cu loganurile de 1.6 90 cp stock , si grupa era de 75 ) si singurul Peugeot 207RC care a fost la grupa D si nu a facut fata , defapt prin calcul , el trebuia sa intre la C , dar a fost bagat la D , asta e, gresala noastra , dar pentru o masina din grupa D care nu a avut cu cine sa se dea la start, au adus o masina din grupa E , care avea 260 cp ( baiatu cu opelu GTC alb , asa am inteles )

in fine , organizarea oarecum ok , si-au dat silinta... dar franarea in curba, masini de 131cp bagate la A1 pana-n 75 cp .... ce sa mai zic ( eu am auzit faza asta, si suna cam asa, Buna ziua, vreau si eu sa ma inscriu > Organizatoru cati cai are masina, 131 , a bagate la A1 , pai e frumos asa ceva?

am pierdut o zi de Duminica foarte frumoasa pentru un eveniment de rahat...

Pentru cei de la Night Angels tot respectu ( cei care au stat cu noi la start la ora 7 dimineata )
Stai linistit ca gtc-ul alb 1.6 turbo 180 cp la baza care trebuia sa se dea la C nicidecum la E.
ruf* is offline   Reply With Quote
Old 16-11-10, 09:03   #479
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by ruf* View Post
Stai linistit ca gtc-ul alb 1.6 turbo 180 cp la baza care trebuia sa se dea la C nicidecum la E.
Ba da fraer esti...Tu te-ai dat la D in loc sa te dai la C ?????

Cum va las singuri numai prostii faceti..va certati cu lumea, alergati dupa cupe, va inscrieti gresit..
kimi is offline   Reply With Quote
Old 16-11-10, 09:19   #480
bogdan
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,211
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[FORD]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010

Quote:
Originally Posted by MIHAI_NEBUNU View Post
atunci sa vina prietenul tau george sa se dea
eu as vrea pt mine sa ne dam in configuratia de la pitesti si pe urma poate sa faca orice vrea el si ne dam din nou. eu sunt curios de cronometrare , de veridicitatea ei
george nu este pasionat de liniute de aceea masina este in configuratie de circuit/VTM ,si ar fi culmea sa mai desfac un colier sa mai scape putin presiune sa ne dam in aceleasi conditii ))
__________________
I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it.
bogdan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -