Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 15-05-06, 22:47   #31
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: Accident in Tg-Jiu

fara urmari oricum nu o sa ramana prb
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 15-05-06, 22:54   #32
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Red face Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

La stiri a aratat ca a fost vorba despre un raliu. Din imagini a fost o cursa legala , organizata in orash. Masina, o Skoda Fabia a intrat intr-o femeie de pe margine si a aruncat-o intr-un copac de pe margine. Astazi femeia a decedat la spital. Nu au existat garduri, nu au existat mijloace de protectie, NU A EXISTAT AMBULANTA.

Pilotu se pare ca risca 7 ani de inchisoare si organizatorii pedepse la fel de nasoale

Voi ce parere aveti ? Cine stie mai multe ?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bscap000.jpg
Views:	135
Size:	73.6 KB
ID:	102653   Click image for larger version

Name:	bscap002.jpg
Views:	86
Size:	60.0 KB
ID:	102654   Click image for larger version

Name:	bscap003.jpg
Views:	105
Size:	75.1 KB
ID:	102655  

Attached Files
File Type: avi Video0515-2313(PRo-TV).avi (782.2 KB, 170 views)

Last edited by RoSonic; 15-05-06 at 23:14.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 15-05-06, 23:17   #33
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

tragic ce s-a ntamplat acolo. Nu se intampla nimik daca totul era organizat cum trebuie... cred ca trebuia sa fie organizata de cineva profesional... adica locatia sa fie aleasa cum trebuie. si poate ca autoritatile au fost pacalite cu condtile de desfasurare a cursei. parerea mea.
__________________
Proiectare civila-industriala-zootehnica-avize-design interior-lucrari de productie publicitara-0756.558.570

Last edited by mertan; 15-05-06 at 23:20.
mertan is offline   Reply With Quote
Old 15-05-06, 23:20   #34
B-69-TAU

Stage 5
 
B-69-TAU's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,730
Member of:
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
Default Re: Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

wow nici macar nu stiam ca au fost curse legale, este incredibil ce s-a intamplat!
B-69-TAU is offline   Reply With Quote
Old 15-05-06, 23:20   #35
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

E discutabila treaba....

Femeia(Dumnezeu sa o odihneasca in pace!) am inteles ca se afla dupa banda aceea "de protectie" , soferul nu vad ce vina are din moment ce femeia se afla pe traseu...chit ca a fost marcata cu garduri sau cu banda zona pentru spectatori, e responsabilitatea jandarmilor sau a firmei de paza, daca e cazulm ca acestia sa nu intre in zona de concurs, eu asa stiu !

Vina organizatorilor e pt. ca nu au avut garduri de protectie si pt. ca au inscris soferi fara experienta ! Am inteles, din surse neoficiale, ca soferul in loc sa calce frana a calcat acceleratia !


Dumnezeu sa o ierte !
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 15-05-06, 23:21   #36
basy

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 336
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
Default Re: Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

Nu a fost o cursa de viteza, a fost indemanare. Mai grav este ca organizatorul care este un pilot in campionatul de VTM, inca sustine ca nu era nevoie de o ambulanta.
basy is offline   Reply With Quote
Old 15-05-06, 23:22   #37
IS 18 BOG

Stage 5
 
IS 18 BOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 913
Default Re: Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

e usor de spus .... organizarea acestor evenimente necesita multa munca, rabdare si experienta .....
nu poti tine in frau spectatorii, stim cu totii ca acestia nu asculta de nimeni si nimic. Dar cum este posibil sa nu fi fost acolo o ambulanta ???? oamenii de paza si protectie ce au facut ???

intrebarea mea este ... cine a organizat aceasta cursa ??
__________________
Moldovean incurabil si ma mandresc cu asta !
IS 18 BOG is offline   Reply With Quote
Old 15-05-06, 23:22   #38
blonda

Stage 4
 
blonda's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 170
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Accident in Tg-Jiu

concurs pt amatori,concurs pt amatori...dar totusi cred ca prea are dreptul oricine sa se inscrie.....cu toate ca acidentele se pot intampla si la cei mai buni dintre soferi...parerea mea dupa ce am vazut filmuletul este ca tragedia putea fi evitata daca ar fi fost un pic de experienta.....dar si organizatorii sunt de vina nu exista nici macar un gard de protectie nimic.....iar dupa cum bine stim toti spectatorii sunt niste inconstienti care ar fi in stare sa se puna in fata masini cand omu da cerculete....dar cu toate astea.....trebuie un pic de responsabilitate din partea organizatorilor....cu totii ne dorim curse...si cat mai multe posibil dar hai sa nu le organizam in bataie de joc sau doar de dragul de a organiza....si aici ma refer la cele care sunt organizate ca in cazul de fata.Si asa sunt destul de limitate aceste evenimente iar politia e calare pe noi....nu cred ca zicaal "din greseli invata omul" poate fi data ca replica,cursele nu sunt o joaca!
Asta e parerea mea iar daca am deranjat pe cineva....asta e....
blonda is offline   Reply With Quote
Old 15-05-06, 23:23   #39
claudiu lucian
Ford Driver

Stage 5
 
claudiu lucian's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,523
Member of:
[FORD]
[VW]
[Street Zone]
Default Re: Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

la fiecare cursa participantii isi asuma nishte riscuri majore, pt care mai si platesc. d vina zic eu k au fost organizatorii k nu au asigurat protectie....oricum...GROAZNIC

P.S. DUMNEZEU SA O IERTE
claudiu lucian is offline   Reply With Quote
Old 15-05-06, 23:29   #40
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

Nu mai pot sa modific ultimul post so :

De vina sunt organizatorii pentru ca nu au lasat o distanta suficienta intre zona destinata concursului si zona spectatorilor( cred ca nu erau mai mult de 7-8 metri intre jalon si pom...)


Aceasta cursa a fost organizata de FRAS si un club, nu stiu exact cum se numeste...intreb un amic si va zic !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 15-05-06, 23:41   #41
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

eu am fost la curse la galati. si vaz zic eu ca nimeni nu prea o putut sa stapaneasca lumea multa si nebuna. daca pierdea o masina controlul... iese naspa rau...
mertan is offline   Reply With Quote
Old 15-05-06, 23:45   #42
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

e de rau ce sa intamplat si imi pare rau ca a trebuit sa moara o pers dar sper ca acest semnal de alarma sa fie invatare de minte pt toti spectatorii de curse auto si nu numai si ce cred ca e cel mai rau e ca de acum inainte o sa fie si mai greu sa organizezi o cursa dar poate tot raul spre bine bafta si condoleante familiei victimei
__________________
NU FURAȚI, GUVERNUL URĂȘTE COMPETIȚIA!!!


SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 16-05-06, 00:30   #43
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Unhappy Re: Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

Sincer ..... nici nu stiu pe cine sunt mahnit mai mult ..... pe organizatorii aia de kakat.....sau pe distrusul ala de sofer....stiu ca sunt dur cu el dar uitativa atenti la film si o sa fiti de acord cu mine......ce o fi cautat ala pe la curse i-o nu stiu....ghinion si cu pomul ala acolo....de kakat..............
__________________
E46 323 Turbo - Horsepower Freaks
"I hope you're not going to be an irresponsible driver.
"This thing is scary.
"This thing is serious.
"This thing is fucking sonofabitch.
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 16-05-06, 00:32   #44
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Default Re: Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

tragic ce s-a intamplat acolo...eu zic ca sunt de vina ambele parti si organizatorii si femeia ... din cate imi aduc aminte s-au mai intaplat incidente de genul la curse oficiale...ar trebui sa fie o invatatura de minte si pentru cei care organizeaza si pentru cei care participa si pentru spectatori...imi pare rau de ceea ce s-a intamplat acolo...
__________________
Yackone is offline   Reply With Quote
Old 16-05-06, 00:57   #45
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Duminica 14 MAI - CURSA LEGALA la Tg Jiu soldata cu o persoana decedata

Quote:
Originally Posted by Al3xius
Aceasta cursa a fost organizata de FRAS si un club, nu stiu exact cum se numeste...intreb un amic si va zic !
AUTO COREX ii zice !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -