Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 04-05-06, 15:45   #31
ranzi
VW Driver

Stage 4
 
ranzi's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 206
Member of:
[VW]
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

iii ...cursaaaa weeee...macar ca sa apuk sa fac si io motoru la majina daca apuk ) nu daia da sa am ce sparge ) bafta all
ranzi is offline   Reply With Quote
Old 04-05-06, 18:31   #32
pepy
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
pepy's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 424
Member of:
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Delta Racing Crew]
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

nu m-ati intzles.. ce am spus am spus ironic tocmai ca sa se intzlega ca nu trebuie sa faceti grupele in functie de o masina mai mult sau mai putin impinsa.SPEEDSTERUL DE CARE SE VORBEA ESTE MASINA MEA.. DECI NU AM NICI UN INTERES SA NU FIE PRIMIT :d
poate acum s-a intzles ce am vrut sa spun , si imi cer scuze ca nu m-am exprimat destul de clar de prima oara.
__________________
Intre prieteni nu conteaza cine ajunge primul, conteaza sa plece amandoi odata.
pepy is offline   Reply With Quote
Old 04-05-06, 19:03   #33
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

Exact ceea ce a explicat pepy am subliniat si eu prin exemplu cu masinile din grupele B si C (ca o presupunere vb teoretic)

nu trebuie gandit la o masina, la faptul ca mutand limita mai jos cu 5 Cp mutati Speedsterul (pt ca acesta exceptie o sa se descurce onorabil parerea mea si in grupa in care a ajuns), ganditi ca odata cu el mutati si restul masinilor de 200CP (GTi , CTR , .....) care e posibil sa fie macelarite, pt o masina sunt "sacrificate" mult mai multe.
200SX is offline   Reply With Quote
Old 04-05-06, 20:00   #34
b0gdan_max
VW Driver

Stage 4
 
b0gdan_max's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 227
Member of:
[VW]
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

oftica pentru cei care nu o sa fie de fatza.. ca mine....
b0gdan_max is offline   Reply With Quote
Old 04-05-06, 21:08   #35
crdi

Stage 3
 
crdi's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 75
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

incep prin a saluta pe toata lumea si a ura multa bafta baetilor de la South racerS. tinand cont de experienta voastra si pasiune pt curse trag concluzia ca o sa fie frumos .
P.S. Nu scapati de mine o sa fiu prezent , dam si o mana de ajutor daca este cazu
__________________
diesel pover
life is like dice, bitches and money .. keeps turning around

Many hearts but one soul - ACS Ghost Racing Team
crdi is offline   Reply With Quote
Old 05-05-06, 07:00   #36
Razvan_Nitro

Stage 2
 
Razvan_Nitro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 29
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

multumim mult de urari si speram sa iasa un eveniment frumos si fara evenimente neplacute....
Razvan_Nitro is offline   Reply With Quote
Old 05-05-06, 08:48   #37
Burnout18

Stage 3
 
Burnout18's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 157
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

Ma eu cred ca o sa va certazi ca cei de la buzau cu grupele!!!!!O sa vedetzi cum o sa facetzi dupa cursa!!! Imi pare rau ca asi vrea sa vad si eu!!!!! Multa bafta si sa imi povestiti si mie ce a iesit!!!
__________________
visam la un ursulet si mi-am luat o pisicutza!! ))
Burnout18 is offline   Reply With Quote
Old 05-05-06, 10:23   #38
calibra_zum

Stage 3
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 85
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

cel mai bine e ca grupele sa ramana la fel ca la ultima cursa de la craiova
iar cine vrea si crede ca are potential se poate da la o grupa mai sus fara suparare cine zice ca masinile de grupa mai jos urca ori e cribdos ori e gaina si ii e frica

cand zic de trecut la alta grupa vb doar de r5 si de speedster restu au multe de dovedit pana sa urce

Last edited by calibra_zum; 05-05-06 at 10:26.
calibra_zum is offline   Reply With Quote
Old 05-05-06, 12:20   #39
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

Quote:
Originally Posted by pepy
parerea mea este ca organizatorii trebuie sa stabileasca grupele cum cred de cuviintza si sa le mentzina. intotdeauna vor exista diferentza indiferent de impartzire.Din punctul meu de vedere grupa poate sa inceapa la 199 si sa se termine la 264... dar nu ar fi corect pentru restul!
Corect,iar cuplul pe care-l formezi tu cu ,...."kartul turbo",oricum nu cred ca ar putea sa-l invinga nici(din cele prezente la noi,exc.Sti-d-aia te-ai oprit la 265CP) masini cu 300CP stock pe 400m. E meritul tau,te-ai gandit bine inainte de a da banii si ai luat ceva foarte greu de"ucis" in genul asta de intrecere,chiar si in cazurile cand concurezi cu masini sport de 2x mai scumpe. Iar om pasionat care sa bage in tuning-ul unei masini atatea fonduri cat ar fi necesare pentru a trece peste marile atuuri ca motor central(rwd),turboaspirat,sasiu aluminiu.....si sa faca asta in romania...mai rar.
Cine vrea o victorie impotriva ta,ar trebui sa te invite pe un traseu virajat.Acolo sunt mari sanse sa te "macelareasca"(termenul vostru ) agregate care nici nu visau asta pe 400m impotriva ta ....Parerea mea personala.
Poate voi reusi sa fac si eu turbina calumea....altfel nu cred ca am sa vin la Craiova
Succes celor care stiu sigur ca vor participa
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 05-05-06, 16:53   #40
Danny-future STN
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Danny-future STN's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 633
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

Quote:
Originally Posted by Calimero2003
Cred ca masinile care prticipau din partea NSL nu mai sunt in club.....cred ca ai ramas in urma cu stirile....din membrii NSL Craiova au mai ramas cel mult 30% din aia pe care i stiai tu...mai precis nu cred ca sunt mai mult de 3-4 .......
Nu cred ca e frumos ce faci, ar fi cazul sa va vedeti de clubul vostru acum ... Oricum eu va doresc succes cu tot ce aveti voi de gand...
SORRY PT OFFTOPIC !!!!!!!!!
__________________
Danny-future STN is offline   Reply With Quote
Old 05-05-06, 21:10   #41
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

Quote:
Originally Posted by Calimero2003
Cred ca masinile care prticipau din partea NSL nu mai sunt in club.....cred ca ai ramas in urma cu stirile....din membrii NSL Craiova au mai ramas cel mult 30% din aia pe care i stiai tu...mai precis nu cred ca sunt mai mult de 3-4 .......
ce te face sa crezi ca vor fi doar membrii.nsl craiova? cred ca vor veni si cateva masini din ploiesti,pejo206rc,hyunday coupe....si alte cateva.....facem tot posibilul,oricum mai mult ca sigur din bucuresti vor fimembrii nsl...
__________________
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 05-05-06, 22:02   #42
B_84_RIP
BMW Driver

Stage 5
 
B_84_RIP's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 367
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

Quote:
Originally Posted by pepy
parerea mea este ca organizatorii trebuie sa stabileasca grupele cum cred de cuviintza si sa le mentzina. intotdeauna vor exista diferentza indiferent de impartzire.Din punctul meu de vedere grupa poate sa inceapa la 199 si sa se termine la 264... dar nu ar fi corect pentru restul!
tinand cont de declaratia ta eu cred ca am dreptate........ si daca vin la cursa eu nu ma mai dau daca participi si tu pt ca nu am nici o sansa si nu cred ca are rost sa omor masina si sa dau bani ca sa vad daca ies pe locul 4 sau 5 sau 6.....si cred ca vor fii multi care vor face ca mine
B_84_RIP is offline   Reply With Quote
Old 05-05-06, 22:09   #43
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

Quote:
Originally Posted by T@zMania
ce te face sa crezi ca vor fi doar membrii.nsl craiova? cred ca vor veni si cateva masini din ploiesti,pejo206rc,hyunday coupe....si alte cateva.....facem tot posibilul,oricum mai mult ca sigur din bucuresti vor fimembrii nsl...
va asteptam cu drag
cu atat mai multi cu atat mai bine
nsl e la inaltime
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 05-05-06, 22:14   #44
basy

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 336
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

Quote:
Originally Posted by B_84_RIP
tinand cont de declaratia ta eu cred ca am dreptate........ si daca vin la cursa eu nu ma mai dau daca participi si tu pt ca nu am nici o sansa si nu cred ca are rost sa omor masina si sa dau bani ca sa vad daca ies pe locul 4 sau 5 sau 6.....si cred ca vor fii multi care vor face ca mine
Nu te supara pe mine dar daca gandesti asa cred ca ar fi bine sa te retragi din cursele auto pt ca pepy cred ca va participa la f multe curse de acum incolo. Si daca vrei sa scapi de pepy vezi k avem si GTI MTM in Craiova. Aaah, uitai k voiai clasa pana la puterea ta. Astea sunt cursele, si baietii care cad in grupe cu 5-urile nu au nici o sansa.
basy is offline   Reply With Quote
Old 05-05-06, 22:22   #45
B_84_RIP
BMW Driver

Stage 5
 
B_84_RIP's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 367
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

Quote:
Originally Posted by basy
Nu te supara pe mine dar daca gandesti asa cred ca ar fi bine sa te retragi din cursele auto pt ca pepy cred ca va participa la f multe curse de acum incolo. Si daca vrei sa scapi de pepy vezi k avem si GTI MTM in Craiova. Aaah, uitai k voiai clasa pana la puterea ta. Astea sunt cursele, si baietii care cad in grupe cu 5-urile nu au nici o sansa.
asta o sa se intample pana o sa fie o cursa unde se da turbo cu turbo si aspirat cu aspirat si 4x4 cu 4x4 sau pana o sa organizeze cineva o cursa si nu o sa vina nimeni sa se dea....... ideea era ca voi ati vrut sa faceti ceva si eu mi-am spus parerea....si dupa asta ma mai luati si la misto......
B_84_RIP is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -