Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 02-05-06, 17:45   #1
BoSsuL3TZ

Stage 5
 
BoSsuL3TZ's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 884
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[South racerS]
Default 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

poze

https://www.4tuning.ro/gal/thumbnails.php?album=434

FILME :

https://www.4tuning.ro/gal/thumbnails.php?album=437


---------------------------------------------------------

South racerS impreuna cu ACR Dolj si Primaria Craiova, cu sprijinul Asociatiei Studentesti COS Craiova si OSACE organizeaza pe data de 14 Mai 2006, o cursa de viteza intitulata sugestiv “Lucky Racers” pe Aeroportul din Craiova!


Pe data de 14 mai 2006 se va lansa un club Craiovean South racerS care incearca sa aduca un nou gen de curse, care sa fie pe placul tuturor . Ne-am propus ca in urma activitatii noastre, sportul cu motor sa primeasca aprecierea bine meritata iar pentru promovarea sportului cu motor, dorim sa organizam o gama cat mai larga de curse si evenimente auto venind atat in sprijinul impatimitilor acestui sport dar si a spectatorilor dornici de spectacole cat mai atractive.

Lucky racerS 14 MAI 2006 Aeroportul International din Craiova
Program:


- 09:00 - 11:00 Inscrierea masinilor participante.
- 12:00 - 15:30 Desfasurarea concursului.
- 15:30 - 17:00 LIBERE!
- 17:00 premierea castigatorilor.


Taxele de participare:

- 5 ron pentru spectatori!
- 25 ron pentru masinile din Craiova care nu apartin de nici un club;
- 35 ron pentru aceia care au lipite pe masini anumite reclame decat sponsorii organizatorilor.
- 15 ron pentru masinile care vin din afara Craiovei(asigurare plus taxa participare)

Masinile vor fi asigurate la firma de asigurari Omniasig pe intreaga perioada a concursului, de aceea taxele pentru participantzi sunt mai mari decat de obicei.
Detalii:
Vor fi 8 grupe, iar sistemul de competitie va fi eliminatoriu, castigand cel care trece primul linia de sosire.
A1 pana in 65 de cai =- maxim 22 masini participante
A 66-85
B 86-100
C 101-130
D 130-160
E 161-200
F 201-250
G peste 250*
*O clasa este constituita daca sunt minimum 6 participanti care vor lua startul.
*va cerem parerea in legatura cu impartirea pe grupe!.. momentan sunt provizoriu definite
Detalii si o parte din regulamentul concursului :
-inscrierea masinilor se va face la intrarea din spatele Aeroportului (acelasi loc ca si pana acum).
-pe aeroport nu vor intra decat masinile inscrise cu numar de concurs.
-inscrierile se vor face strict pana la ora 11 :00.
-orice participant inscris gasit fara numar de concurs pe pista va fi descalificat.
Important !
-castigatorul fiecarei grupe va avea dreptul de a trece intr-o grupa superioara participand de la inceputul grupei pana la sfarsit.
-in cazul in care participantul din grupa inferioara castiga o grupa superioara castiga cupa grupei respective si ishi rezerva dreptul de a mai urca o grupa.
-castigatorul grupei “de drept” va avea si el meritul lui primind un premiu pe masura. Toata lumea va pleca castigatoare
MAI MULTE DETALII PE PARCURS ! Va multumim !
__________________
South racerS =- Racing Z|e new eRA!

Last edited by RoSonic; 02-05-06 at 17:59.
BoSsuL3TZ is offline   Reply With Quote
Old 02-05-06, 18:29   #2
einstein1984

Stage 5
 
einstein1984's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 998
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

Cursa de viteza insemna timp pe kilometru cu start lansat? Sau asa se numesc craiovenii cursa de accelerare pe 400 de m?
einstein1984 is offline   Reply With Quote
Old 02-05-06, 20:26   #3
pepy
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
pepy's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 424
Member of:
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Delta Racing Crew]
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

Quote:
Originally Posted by einstein1984
Cursa de viteza insemna timp pe kilometru cu start lansat? Sau asa se numesc craiovenii cursa de accelerare pe 400 de m?
tu chiar nu ai intzeles sau faci pe interesantul? te rog sa raspunzi pe pm ca sa nu facem offtopick!
pepy is offline   Reply With Quote
Old 02-05-06, 20:52   #4
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

Quote:
Originally Posted by einstein1984
Cursa de viteza insemna timp pe kilometru cu start lansat? Sau asa se numesc craiovenii cursa de accelerare pe 400 de m?
Iti mai zici si "einstein" pe deasupra.
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 02-05-06, 23:44   #5
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

...bafta...
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 03-05-06, 07:40   #6
BoSsuL3TZ

Stage 5
 
BoSsuL3TZ's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 884
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[South racerS]
Default Detalii

multumesc frumos pentru corectare, este adevarat prezentarea a fost facuta repede fiind stresatzi de timpul pe care-l avem.. si am omis sa trecem anumite detalii.. ne cerem scuze pe aceasta cale..

Nu ash vrea sa se inteleaga ca acea taxa de 35 RON este valabila si la partea de promovare a cluburilor (bannere, stickere.. etc).. este adevarat ca nu vetzi putea pune banner-ul oriunde, va fi un loc alocat locurile "fruntashe" rezervate sponsorilor.. ACEA TAXA VA FI doar dak anumite persoane vor vrea neaparat sa-si faca reclama la anumite firme(societati) decat sponsorii nostri.
BoSsuL3TZ is offline   Reply With Quote
Old 03-05-06, 09:58   #7
slkamg

Stage 4
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 247
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

Doua intrebari:
1. Cursa e pe 200, 250, 400, sau 1000m?
2. Pentru taxe ce acte se elibereaza?In special pt cele de publicitate si care e taxa minima pt un banner de cat pe cat.
__________________
fan \\\"LEGAL RACING\\\"
slkamg is offline   Reply With Quote
Old 03-05-06, 13:53   #8
DJ-24-ALN

Stage 5
 
DJ-24-ALN's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 332
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

bossuletz eu zic sa faceti un poll cu privire la inscrierea masinilor la mai multe grupe superioare...
DJ-24-ALN is offline   Reply With Quote
Old 03-05-06, 14:19   #9
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

Grupa E dupa parerea mea are o marja prea mare.. Masinile de 160cp nu prea au nici o sansa in fata masinilor de 200cp stock.. care mai au si modificari pe deasupra. Nu luam in calcul aici existenta lui 200SX care a facut o masina de 160cp sa zboare.. el e un caz special, vorbesc de celelalte masini care participa la grupa respectiva.

Dupa mine as scadea limita superioara a grupei si as incadra grupa urmatoare de la 190cp - 220cp.

221-250
peste 250
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready

Last edited by B|shOp-VR6; 03-05-06 at 14:22.
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 03-05-06, 15:07   #10
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

Grupe prea mici inseamna participanti prea putini la fiecare grupa parerea mea. lumea poate fi bucuroasa ca exista 20 de castigatori, 20 de locul 2 si 20 de locul 3. (dar ce satisfactie poti avea cand esti al doilea intr-o grupa in care mai sunt inca 2 masini participante, dar cand esti ultimul dintr-o grupa cu 20-30 masini ori te ambtionezi si faci ceva ori renunti)


Parerea mea ca cel mai bine e sa fie grupele cat mai mari, si sa existe un clasament general pe timp.
200SX is offline   Reply With Quote
Old 03-05-06, 15:31   #11
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

Numarul de grupe ramane acelasi la ce am zis eu, numarul de masini repartizandu-se in schimb altfel (conteaza raportul dintre masinile care au peste 190 si cele care au sub, astfel poate sa se populeze mai mult grupa superioara sau cea inferioara dar nu cred ca asta va duce la cate 3 masini pe grupa). Nici eu nu sunt adeptul de a merge din 10 in 10 cai putere la grupe dar ma gandesc sa nu fie discrepante mari intr-o grupa fata de celalalte.
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 03-05-06, 16:55   #12
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

Quote:
Originally Posted by B|shOp-VR6
dar ma gandesc sa nu fie discrepante mari intr-o grupa fata de celalalte.
nu prea cred ca e posibil
tre' gandit la la B este R5 si lotus

la D este Speedsterul, la F sunt subarurile

Si prin fiecare grupa sunt masini care o sa obtina timpi cu mult peste media grupei (scoti speedsterul gti-urile si CTR-urile de la D le bagi la E sa zicem raman eu la D - cata lipsa de modestie - tot o sa fie cineva care o sa aiba timp bun, pe R5 si lotus cam greu sa le scoti de la B sau le muti la C unde o sa se descurce chair onorabil dar restul de >115 CP care o sa ajunga la C o sa fie "macelariti")

daia parerea mea e ca un clasament general pe timpi e foarte edificator, la urma urmei nu caii conteaza, ci in cat timp parcurgi cei 400m
200SX is offline   Reply With Quote
Old 03-05-06, 17:21   #13
BoSsuL3TZ

Stage 5
 
BoSsuL3TZ's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 884
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[South racerS]
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

Cateva precizari!

- tot ce vetzi discuta aici se va lua in considerare si vom veni cu o varianta acceptabila pentru totzi!
- in legatura cu bannerele inscriptionate cu numele cluburilor care participa nu este nici o problema.. doar ca inainte de a le pune trebuie sa vorbiti cu un organizator, sau cel putzin sa anuntzatzi din timp..pentru a va spune unde se pot pune
- in cazul in care vetzi vrea sa va facetzi recklama la firmele voastre (societati pe actiuni) va trebui sa platitzi o anumita taxa, si totul va fi facut printr-un contract cu chitanta..
- nu vor exista 3 castigatori pe o grupa sau 20 , va fi doar unul pe fiecare grupa + un castigator care poate sa vina din grupa inferioara..
- ne-am gandit ca pentru fiecare club sa alocam un nr. de 4 invitatzii pentru spectatori.. atentzie, nu pentru participantzi ci pentru cei care vin sa-i sustzina... curand cand vom face un subforum.. vom putea sa expunem problemele pe toate partzile..
- tot atunci vom putea sa vedem care vor fi provocarile de la libere.. va trebui sa jtim din timp care cu cine se va da.. macar in mare parte dak nu exact pentru a ne fi mai ushor la aranjarea masinilor de dupa..

DISTANTA PE CARE SE VA DESFASURA CURSA DE VITEZA ESTE 400 M scuzatzi, dar oboseala poate sa faca multe din om.. acum am observat ca n-am trecut nici la postul anterior distantza pe care va fi aceasta cursa
BoSsuL3TZ is offline   Reply With Quote
Old 03-05-06, 17:25   #14
BoSsuL3TZ

Stage 5
 
BoSsuL3TZ's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 884
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[South racerS]
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

Quote:
Originally Posted by 200SX
nu prea cred ca e posibil
tre' gandit la la B este R5 si lotus

la D este Speedsterul, la F sunt subarurile

Si prin fiecare grupa sunt masini care o sa obtina timpi cu mult peste media grupei (scoti speedsterul gti-urile si CTR-urile de la D le bagi la E sa zicem raman eu la D - cata lipsa de modestie - tot o sa fie cineva care o sa aiba timp bun, pe R5 si lotus cam greu sa le scoti de la B sau le muti la C unde o sa se descurce chair onorabil dar restul de >115 CP care o sa ajunga la C o sa fie "macelariti")

daia parerea mea e ca un clasament general pe timpi e foarte edificator, la urma urmei nu caii conteaza, ci in cat timp parcurgi cei 400m
de acord pentru tine, este mai bine, dar pentru moment nu avem echipamentul necesar.. in viitor cu sigurantza vor fi multe aspecte abordabile

de la ORA 11:00-11:40 se va desfasura VERIFICAREA TEHNICA a masinii pentru a nu avea evenimente.. multumim
BoSsuL3TZ is offline   Reply With Quote
Old 03-05-06, 18:37   #15
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: 14 Mai 2006 Cursa de viteza "Lucky RacerS" organizata de South racerS Craiova!

Quote:
Originally Posted by 200SX
nu prea cred ca e posibil
tre' gandit la la B este R5 si lotus

la D este Speedsterul, la F sunt subarurile

Si prin fiecare grupa sunt masini care o sa obtina timpi cu mult peste media grupei (scoti speedsterul gti-urile si CTR-urile de la D le bagi la E sa zicem raman eu la D - cata lipsa de modestie - tot o sa fie cineva care o sa aiba timp bun, pe R5 si lotus cam greu sa le scoti de la B sau le muti la C unde o sa se descurce chair onorabil dar restul de >115 CP care o sa ajunga la C o sa fie "macelariti")

daia parerea mea e ca un clasament general pe timpi e foarte edificator, la urma urmei nu caii conteaza, ci in cat timp parcurgi cei 400m
Man.. e vorba doar de grupa E si F.. celelalte raman oricum la fel.. nu inteleg care e ideea cu B sau C.
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -