Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-03-09, 12:10   #811
mad max

Stage 5
 
mad max's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,206
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Speechless! Cred ca gandurile de "bine" le-au spus cei care au scris pana acum si eu nu pot decat sa le aprob. ACR-ul e mai mult decat praf in frunte cu baba si mosul ala idiot! Fratilor .... daca nu sunteti in stare sa organizati, sa va impuneti ... gasiti altceva de facut .... lasati organizarea curselor pe seama altora care se pricep mai bine! Sincer ... cursele pe camp nu sunt o idee asa de buna, desi anul trecut la buzau a iesit bine si spatiul a fost mai mic decat la craiova, dar oamenii au stiut sa se organizeze, sa se impuna si sa faca curse! Eu unul prefer sa dau 100,200 ron taxa de participare si sa fie in cadru inchis(adica doar masinile participante si cu pasagerii din ele) decat haos pe 50 ron!
Erau niste semintari pe acolo pe margine care tot il injurau pe Sebastian ca parcase masina acolo si ii deranja pe ei, dupa care vine unul cu vesta din aia (semn ca era organizator) si pe un ton f urat ii spune sa ia masina de acolo .... lucruri foarte urate cred eu si care nu se fac .... Totusi .... cand Sebastian facea drama pe la curse toti "organizatorii" cursei de la craiova se incaltau cu fesu ...
Concluzia: Vorba lui Blazeyblaze ... singura bucurie a fost un meniu mare de la KFC Craiova ... Cine s-o mai duce la curse la craiova .....
__________________
STOCK IS FOR LOOSERS. BAUBAU Racing!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti nu de teama ca le-ai putea pierde ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!!!
Everybody can buy a car, but not everybody can modify a car...
DE VANZARE CIELO GSI 16V!!! https://forum.4tuning.ro/496-anunturi...o-gsi-16v.html
mad max is offline  
Old 16-03-09, 12:15   #812
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

dun3 nu stia cum sa isi ceara scuze, azi am vb cu el la telefon si era profund suparat si dezamagit de cele intamplate rar vezi oameni asa, oameni ca el sunt pe cale de disparitie nu el e vineovat, nici un membru nu e vinovat din clubul organizator care s-au luptat sa fie bine, RUSINE ACR si JANDARMERIA, iar vitele alea de "cascatori de gura" care au venit sa vada "curse"....aia sunt vinovati trebuia lasat sa intre numai masinile care concurau si in masina maxim 3 oameni (2 spectatori) asta era o solutie
__________________
S-TECH
Performance chiptuning
Kiki is offline  
Old 16-03-09, 12:17   #813
OpReA

Stage 5
 
OpReA's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,016
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Câţi dintre voi au habar cine a luat banii din înscrieri ?
Câţi dintre voi au habar cine a alergat pentru sponsorizări pentru această cursă ?
Câţi dintre voi aruncă cu rahat în băieţii care şi-au dat toată silinţa pentru organizarea cât mai bună a cursei ?
Căţi dintre voi ştiţi cine e, de fapt, vinovat pentru eşecul ăsta ?

Aseară, când plecam de la aeroport, a venit şi dun3_g. Nu aţi vrea să ştiţi ce sentiment se citea pe faţa lui !

PS: VTM @ Craiova, 22.03.2009.
99% a fost vina "culturalizatilor" din zona respectiva..care au venit cu mic,cu mare...sa vada "curse"...
ma uitam la un specimen cum statea intins pe acel sant...cu capul sub acel gard...si se uitau la cursa...iar o masina f puternica trecea la cca 40 cm de capul lor...
ca sa nu mai spun de acele maimute
in momentul cand cel cu scuterul (simplu trecator prin padure) a cazut un namol...si el...si scuterul...toti oamenii de la start au inceput sa rada ,ok...no prob,faza este ca pe urma...taranimea continua sa faca glume pe seama lui...glume proaste
daca toata lumea statea la locul ei...totul era ok...
mai multi jandari,mai multe garduri,mai putini tarani si totul ar fi fost ok
o alta chestie a fost locatia...care nu stiu cum sa spun...stateai pe un nisip miscator...
acum era iarba...peste 2 minute era ditamai namolul...glumeam cu cineva inainte de cursa...sa ne luam cizme,si am regretat ca nu le-am luat
parerea mea
__________________
Reducere pentru membrii 4tuning - 10%
doar cu acest cod : JHAGRIASG
Acest cod se va introduce in pagina de comanda...in josul paginii.
Atentie! acest cod nu va merge introdus pana nu va autentificati pe site!!

Last edited by OpReA; 16-03-09 at 12:20.
OpReA is offline  
Old 16-03-09, 12:20   #814
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by a3ds View Post
lumineaza-ne.
Nu cred că trebuie să fii ironic. Pe hârtie organizatorul a fost ACRul. ACRul a luat autorizaţii, ACRul a adus jandarmeria, ACRul a luat banii.

Toată lumea a făcut acuze la adresa băieţilor care chiar au alergat la Bucovăţ, cu scopul de-a ieşi o cursă reuşită, dar puţini ştiu cine e vinovatul real.

Părerea mea !

Oprea, caracterul oamenilor este infect în orice colţ al ţării, nu numai la Craiova, Bucureşti, sau mai ştiu eu unde. Ţărani cocliţi am văzut la absolut toate cursele la care am fost până acum.
__________________
DelSol D13Z6

Last edited by Gabi; 16-03-09 at 12:22.
Gabi is offline  
Old 16-03-09, 12:20   #815
cReMe

Stage 2
 
cReMe's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 25
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by iustin_x View Post
daca aia face 3.7 suta a mea face mai putin????
vezi ca am pus eu mai sus o arhiva sunt si 2 filmulete cu tine
1 vs ursu ala de bucuresti; unu vs cl63amg

felicitari ptr masina
cReMe is offline  
Old 16-03-09, 12:22   #816
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

imi pare rau ca in 2009 mai sunt asfel de curse...asa cum a fost asta ...

am mers la unul din organizator sa inscriem masinile din clubul nostru si el zice nu se mai fac inscrieri ...organizatorul il intreba pe un membru de la fanatik daca masina lui are modificari si ce modificari???ca sa stie el in ce grupa il baga...)))il intreb eu cu zambetul pe buze daca a participat la curse pana acum )) si cum isi da el seama daca are ceva pe masina ... si el raspunde de undeva de SUS ,,eu stiu daca masinile sunt modificate''

pacat ca nu se mai organizeaza curse la craiova de veteranii de acolo... era frumos rau la craiova...daca nu mergeam pe aeroport ramaneam cu un gust amar...
TOBA^ is offline  
Old 16-03-09, 12:23   #817
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Inca imi mentin parerea......si cu toate ca presimteam ca asa se va intampla.....nici de data asta nu m-am inselat. Nu are rost sa invinuiti organizatorii...si aici ma refer strict la dune, alex si restu echipei. am vazut ca cineva il invinovatea pe gabu.....chiar nu vad nici o legatura...asa se intampla cand vrei sa ajuti....esti invinuit. Vina principala o are acr-ul...si anume adam nitza care are grija ca fiecare cursa organizatat de/cu sprinjinul acr-ului sa se transforme intr-un "ciubuc binevenit" pentru ea. Nu o intereseaza decat sa incaseze banii.....nu da chitanta nu da nimic...si banutii intra direct in gentutza ei. De aici si faptul ca nu se verifica acte, masini etc etc. Dupa cum bine zicea cineva......in Craiova daca vrei sa organizezi ceva.....tre sa ceri ajutorul acr-ului...si implicit al cucoanei sus mentionate. Stie covei de ce are boala pe ea.......si tot ea se plangea in diverse interviuri de el......cel mai indicat ar fi sa isi ia o bomba in nas aceasta tanti chiar de la personajul pe care il uraste asa mult. iustin sper ca citesti acest post ).
Inteleg frustrarea participantilor.....si eu am cheltuit bani, am stat nedormit....am stat tavalit pe sub masina sa o fac, insa am observat ca snt unul din cazurile fericite......norocul meu e ca stau aproape de Craiova. ii compatimesc pe baietii veniti din buc, ploiesti, buzau...chiar am vazut baieti din neamt. Nu stiu de ce unii dintre noi injura spectatorii samantzari...fratilor......de astia nu vom scapa niciodata...fac parte din peisajul autohton......nu vom scapa niciodata de ei.
Ca si o concluzie.....consider ca banii cheltuiti i-am dat pentru aerul curat din padurea de la finish.....tre s recunoastem ca ne-am curatat putin plamanii nu? )
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline  
Old 16-03-09, 12:36   #818
B64SKL

Stock
 
B64SKL's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

GABU SANT PENTRU CEI DIN BUCURESTI CARE MA MAI CUNOSC....AM VRUT SA RAMAN OARECUM DISTANT DE ACEST SUBIECT PENTRU CA AM INTELES SUPARAREA CELOR DE LA BUCURESTI,INSA CA PESTE TOT EXISTA EVENIMENTE REUSITE SI EVENIMENTE MAI PUTIN REUSITE.....EXISTA EVENIMENTE CU BUGETE GRASE....SI EXISTA EVENIMENTE CU BUGETE MAI SLABUTZE.....SI NU CONTEST FAPTUL CA ACESTA A FOST UN EVENIMENT CU O ORGANIZARE CE A LASAT DE DORIT....SI DACA NU ERATI VOI CARE ATI VENIT DE LA ATATIA KILOMETRII NU SE MAI INTAMPLA CE S'A INTAMPLAT APOI PE AEROPORT.....PENTRU CA PENTRU 2 DACII SI 3 LOGANE PE CARE LE VAD ZILNIC PE CALEA BUCURESTI NU IMI BATEAM EU CAPUL.... CE VREAU EU SA VA ROG PE MAJORITATEA BAIETILOR DE AICI SA NU TRATATI CRAIOVA DE PE UN PICIOR DE SUPERIORITATE DOAR PENTRU CA NU A AVUT CINE SA VA INDRUME INTR'UN LOC UNDE SA LUATI O MASA BUNA....PENTRU CA DE BINE DE RAU.....NOI AICI AM ORGANIZAT NISTE CURSE DEPSRE CARE SI AZI SE MAI VORBESTE.....SI IN COLABORARE CU CLUBURILE CU NUME DE LA VOI DIN BUCURESTI.....ASA CA INTELEG SUPARAREA VOASTRA INSA NU BAGATI IN ACEEASI OALA TOTUL....CRAIOVA NU E ASA....INTREBATI'I PE CEI CARE VENEAU PE VREMURI LA CURSE AICI.....
B64SKL is offline  
Old 16-03-09, 12:48   #819
bodo_bogdy

Stock
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 9
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

nu pot decat sa-i felicit pe cei care au avut intentia sa se alinieze la start si care au batut atata drum ca sa iasa ceva frumos. pacat de masinile care au fost acolo, pacat de banii cheltuiti( si aici nu ma refer la acea taxa de inscriere de c***t). cei care au venit de departe stiu despre ce e vb : benzina, cazare, masini puse la punct inainte de curse. in fine! de ex noi am venit tocmai de la galati si din cauza unuia dintre asa zisii organizatori care si-au mai postat si numarul de telefon nici macar nu am ajuns la timp sa ne mai inscriem!! ne-am intalnit cu el....va rog sa ma credeti oameni buni semana cu jiji becali cand era copil : cu pantalonii rupti in fund si mirosea a branza!! nu se poate asa ceva!!! in fine. unii spun sa nu mai dam vina pe organizatori??? dar a cui e vina? stiu ca e alergatura multa si munca sa organizezi asa ceva dar stiti cum e? degeaba muncesti un an sa faci o masina si cand spui ca e gata si vrei sa pleci cu ea iti cad rotile!!! asa ca nu va mai cautati scuze domnilor "organizatori" ca unii au facut peste 1000 de km sa ajunga pana acolo si nici macar nu au avut ce sa vada nu mai vorbesc sa si participe!!! pur si simplu v-ati batut joc de oamenii astia care baga bani in masini si sunt tot timpul prezenti la evenimente de genul asta indiferent de locatie!!! v-ati bucurat la acea taxa de ca**t de 50 de ron dar nu va ganditi si la multele milioane pe care le-a cheltuit lumea pe drum si pe hoteluri pe acolo!!! sa va fie rusine!!!
bodo_bogdy is offline  
Old 16-03-09, 12:51   #820
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Ok ... acum ca m-am trezit si m-am apucat sa urc pozele de ieri de la Craiova , sa zic si parerile mele despre ce a fost acolo.

Multumirile mele lui Gabi care , desi nu a facut parte din organizare, s-a trezit din creierii noptii sa vina sa ne ia pe noi de la aeroport.
Locatia nu a fost bine aleasa , in primul rand din lipsa LOCURILOR DE PARCARE, mai ales pentru participanti, ca privitorii au putut lasa masinile si mai jos pe panta. Numai ca participantii nu au avut unde sa isi puna masinile , astfel incat multi din cei care trebuiau sa concureze s-au trezit cu masinile blocate ...

Toti concurentii spun ca cei din public au stat prea aproape de pista . Unii de idioti ce erau , altii pentru ca pur si simplu IN ALT LOC NU AVEAI UNDE SA STAI. la 10 centimetri in spatele gardului incepea NAMOLUL ... cand m-am urcat in masina la plecare aveam namol pana mai sus de glezne . si nu namol simplu ... sa zicem ca te asezai totusi undeva , numai ca intr-un minut de stat acolo , piciorul intra din ce in ce mai adanc in namol.

Nu stiu cine sunt persoanele care au avut statiile de emisie-receptie, dar nu au vorbit p ele decat 10% lucruri legate de cursa, si 90% tampenii despre sandwishuri , mancare , gagici , injuraturi , etc ...

Dupa parerea mea , la Aeroport in schimb a fost alta situatie . Desi doar 2-3 persoane care s-au ocupat de organizare , au iesit mult mai bine , si s-au dat mai multe masini decat s-au dat la Bucovat. Gibonii nu au lipsit nici de la Aeroport , dar am impresia ca la Bucovat , tocmai prezenta jandarmilor si organizatorilor ACR cu veste verzi , ii facea sa se comporte asa cum s-au comportat ...

Mai multe nu vreau sa comentez , pentru ca nu sunt in masura . Sa speram ca pe 28 in Pitesti o sa iasa macar cum a iesit in toamna , pe linia aia dreapta cu 3 benzi , pentru ca am vazut ca majoritatea au fost foarte multumiti de locatie . Desi in primavara la Strand au fost probleme cu spatiul de franare in curba , cei care au organizat au primit feedback-ul si au schimabt locatia ... sper ca pe 28 sa fie mai bine ..

Respect Gabi (pentru ca a venit sa ne ia de la aeroport) , Politiei Rutiere (care a asigurat un clmat de siguranta la Aeroport) si celor care au luat decizia sa ne mutam la Aeroport, si acolo s-au ocupat de toate treburile...

Revin cu pozele si filmuletele mai pe seara, imediat ce termin de uploadat la ele
__________________

KillerINC is offline  
Old 16-03-09, 12:55   #821
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by crystyvik89 View Post
Nu am vrut sa zic asta...am zis ca nu se stia oricum recunosc este racheta ursu' respectiv dar parca e greu tare sa bati o racheta ce are 3.7 sec suta fara nicio modificare si se mai numeste si PORSCHE.
nu stiu ce racheta e masina aia,dar cu siguranta la capatul treptei 1 era in spatele la un amarat de audi tt
si ar fi fost si mai racheta,daca accepta sa ne mai dam o data,nu sa fuga
dar spune-i ca-l astept la pitesti peste 2 sapt
__________________
www.czr.ro
CZR is offline  
Old 16-03-09, 12:57   #822
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Cat de inversunat sunt eu acum dar sincer sa fiu nu am nimic cu organizatorii...
Dune Gabi e un baiat super...de restul nu vorbesc ca nu-i cunosc..
Vina apartine ACR ului.

Asa ca hai sa nu mai aruncam cu rahat in ei, ca nu e fair play..
kimi is offline  
Old 16-03-09, 13:08   #823
crystyvik89

Stage 3
 
crystyvik89's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 95
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by Zein View Post
corect .. la bucovat .. sta lumea in pomi ... la buzau stateau in coceni .. ce mai urmeaza ?
Macar la Buzau s-au tinut sau atunci cand nu s-au tinut au dat banii inapoi.
crystyvik89 is offline  
Old 16-03-09, 13:12   #824
sparly

Presedinte SRR

Stage 5
 
sparly's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 4,714
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
[Shine Club]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

si la pitesti or sa stea pe blocuri , poate asa se reuseste o curse frumoasa
sparly is offline  
Old 16-03-09, 13:16   #825
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

nu am fost prezent dar am citit si eu pe aici, m-am uitat la poze, si am luat aminte

daca s-ar uni cluburile, si ar pune mana sa ajute cel putin 5 insi din fiecare club, s-ar putea rezolva problema cu securitatea, din moment ce firmele de paza, jandarmeria si ceilalti nu isi fac treaba....cum ziceam...macar 5 insi din fiecare club daca ar face un gard uman ( gard uman e mult spus...sa zicem oameni cu initiativa care sa se impuna ) sa tina toti mancatorii de seminte in spate ar iesi o treaba buna...si asa s-ar rezolva o problema., probabil cea mai mare problema de cativa ani in organizarea curselor de accelerare

oricat de ingust ar fi drumul, daca multimea ar sta la cel putin 5 metri de carosabil ar fi bine, zic eu

asta a trecut, asteptam urmatoarele evenimente de anul asta, in speranta ca se vor rezolva totusi problemele organizatorice
giubau_v8 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -