Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-03-09, 15:05   #841
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by Ernest View Post
dupa parerea mea... si sunt cat se poate de obiectiv zic eu... cei mai tari au fost Iustin si Baluba( evo blb) . Au batut tot

P.S - ambii sunt membrii Anonymous Motorsport
P.S - niciun membru Anonymous nu a pierdut nicio cursa
Asta pentru ca nu s-au dat cu CZR-ul
SEBASTIAN is offline  
Old 16-03-09, 15:09   #842
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by Kiki View Post
nici un membru nu e vinovat din clubul organizator care s-au luptat sa fie bine
Nu e chiar asa, cel putin pe trei baieti cu vesta i-am vazut cum stateau pe marginea drumului si faceau caterinca, se jucau cu portavocea impreuna cu amicii lor. Unul dintre ei este chiar cel care e dat primele starturi... acelasi care a deschis conflictul cu Sebastian.

P.S. De ce nu ai vrut sa te dai cu Fiesta ?


Quote:
Originally Posted by mad max View Post
Erau niste semintari pe acolo pe margine care tot il injurau pe Sebastian ca parcase masina acolo si ii deranja pe ei, dupa care vine unul cu vesta din aia (semn ca era organizator) si pe un ton f urat ii spune sa ia masina de acolo .... lucruri foarte urate cred eu si care nu se fac ....
Treaba a fost in felul urmator: Sebastian a vorbit cu cineva de la organizare sa lase masina pe margine, altii de la organizare impreuna cu prietenii lor au inceput sa strige la proprietarul Loganului sa ia masina de acolo, ulterior Sebastian a mai mutat masina putin... dupa 2-3 minute, baiatul care a dat primele starturi a pus geaca/jacheta pe capota Loganului ca sa-si lipeasca ceva pe ea... Sebastian i-a spus sa ia geaca de pe capota masinii, a refuzat in prima faza, Sebastian s-a apropiat putin si i-a spus din nou sa-si ia geaca de pe masina, atunci a luat geaca si a zis: "Atunci muta-ti si tu masina de aici!"

Last edited by ZerO_CooL; 16-03-09 at 15:30.
ZerO_CooL is offline  
Old 16-03-09, 15:19   #843
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Mi-am adus aminte de o chestie foarte funny. Am ajuns de dimineaţă la Bucovăţ cu coloana de la Bucureşti, Piteşti, Ploieşti şi Vālcea, iar apoi am plecat spre Craiova (pe ruta ocolitoare, de care s-a văietat toată lumea), pentru că trebuia să mai aduc pe cineva. După ce s-a blocat drumul pe partea cu curbele, jos, īn Bucovăţ, erau 2 băieţi care, pe un ton destul de "impunător" mi-au spus că, dacă nu particip, să las maşina acolo Monument, nu altceva !
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline  
Old 16-03-09, 15:20   #844
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

si cele cateva filmari facute cu camera mea
KillerINC is offline  
Old 16-03-09, 15:33   #845
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

La aeroport a masurat cineva distanta ? S-au dat tot pe 400 de metri ?
ZerO_CooL is offline  
Old 16-03-09, 15:36   #846
Zein
Registered

Stage 5
 
Zein's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 612
Member of:
[OverSpeed Tuning Club]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

ceva poze
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	16.jpg
Views:	1081
Size:	607.8 KB
ID:	833759   Click image for larger version

Name:	17.jpg
Views:	1020
Size:	570.2 KB
ID:	833760   Click image for larger version

Name:	18.jpg
Views:	1067
Size:	620.1 KB
ID:	833761  

Click image for larger version

Name:	19.jpg
Views:	1043
Size:	570.7 KB
ID:	833762   Click image for larger version

Name:	20.jpg
Views:	1115
Size:	500.6 KB
ID:	833763   Click image for larger version

Name:	21.jpg
Views:	1001
Size:	506.7 KB
ID:	833764  

Click image for larger version

Name:	22.jpg
Views:	1052
Size:	413.9 KB
ID:	833765   Click image for larger version

Name:	23.jpg
Views:	1096
Size:	369.8 KB
ID:	833766   Click image for larger version

Name:	24.jpg
Views:	1049
Size:	418.5 KB
ID:	833767  

Click image for larger version

Name:	25.jpg
Views:	1016
Size:	487.3 KB
ID:	833768  
Zein is offline  
Old 16-03-09, 15:38   #847
D G H

Stage 4
 
D G H's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 256
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by iustin_x View Post
motive motive motive.....dupa ce am facut cursa la sfarsit mi-ai zis sa ne dam iar si ti-am zis hai....si dupaia l-ai trimis pe tano sa ma cheme sa vb cu tine si mi-ai zis ca nu ai adernta ca nustiu ce .......ti-am zis ca nu ma mai tine masina deloc si ti-am zis sa o iei sa mergi cu ea sa vezi cum merge.....nu-ti mai baga motive acuma.....sunt destule filme in care se vede clar ca nu ti-a derapat deloc..........cu prima ocazie ne dam din nou......eu pana acuma nu am zis nimik da vad ca ai inceput cu motivele si ai inceput sa te umfliii...................cand m-am dat cu tine eram convins ca o sa-mi dai rau..........da s-a dovedit ca o masina facuta in curte intr-o zii sa fie mult mai buna decat una facuta pe la nustiuce serviosuri smechere de pr buc............gandestete ca a ta fara turbo are cam cati cai are a mea cu turbo.....................
nu caut motive,o lasam asa cum vrei tu,acolo m-ai "batut",bv daca te multumeste asta;ramane sa vedem cum e la revansa si poate o faci sa mearga la capacitate maxima(2bar) ca sa nu mai fie discutii,eu te astept tot cu 0.6bar,pan la 1.5 mai sunt ceva cai.si inca ceva ca sa nu mai te umfli atat masina e facuta de mine si de prietenii care mi-o regleaza,2la numar.hai spor la cupe
Ps:Hai Doamne Fereste!
D G H is offline  
Old 16-03-09, 15:38   #848
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by ZerO_CooL View Post
La aeroport a masurat cineva distanta ? S-au dat tot pe 400 de metri ?
Imposibil sa fi fost 400m. Parerea mea undeva pe la 200-250m......in aia 150-200m ramasi, nu oricine, dar totusi cred ca erau masini (cele infrante) care mai puteau recupera, mai ales cele infrante la mustata pe cei 200-250m
GOGU_VL is offline  
Old 16-03-09, 15:40   #849
chuckie

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 338
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

distractia de pe aeroport a fost foarte tare ....
DragostT nush ce tot umflii participantii din Buzau atat...
s-au facut de ras in ultimul mod...pacat de masinile tari (911 turbo si m3)... s-a vazut ca sunt genul de oameni care au bani de masini tari dar nu au primit si instructiuni de folosinta la ele (cum e si tipul cu Lamborghini)...stiu sa mearga la suc si la club cu ele...dar habar nu au sa le exploateze!!!
iar cupra aia e postata undeva pe aici cu 3xx de cai si multe suferinte...si a luat bataie rau de la un colt czt cu soft si evacuare si de la un Gti cu aceleasi modificari
imi pare rau ca nu am prins cursa dintre Pepy si Czr...
si da seby czr are o masina tare
P.s. Anonymous NO1
chuckie is offline  
Old 16-03-09, 15:44   #850
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by crystyvik89 View Post
Daca te referi la 911 turbo din buzau iti spun ca nu l-a facut,mai exact nu l-a facut nimeni,este drept ca nici nu s-au dat...P.S. BUZAU TEAM rules..."Nu era decat o CUPRA R>"
Tu cred ca te-ai uitat la alta cursa ... si CZR i daduse la 911 ala ...
Calimero2003 is offline  
Old 16-03-09, 15:50   #851
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by D G H View Post
nu caut motive,o lasam asa cum vrei tu,acolo m-ai "batut",bv daca te multumeste asta;ramane sa vedem cum e la revansa si poate o faci sa mearga la capacitate maxima(2bar) ca sa nu mai fie discutii,eu te astept tot cu 0.6bar,pan la 1.5 mai sunt ceva cai.si inca ceva ca sa nu mai te umfli atat masina e facuta de mine si de prietenii care mi-o regleaza,2la numar.hai spor la cupe
Ps:Hai Doamne Fereste!
Imi dau seama de suferinta din sufletul tau ... lasa ca trece ....
Calimero2003 is offline  
Old 16-03-09, 15:52   #852
gotty_inc

Stage 2
 
gotty_inc's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 39
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

o sa postez si aici :

http://www.gds.ro/Eveniment/2009-03-...C+legal+ratata



cursa nu a fost organizata de clubul Downtown....
Redline se numeste clubul care s-a ocupat de organziare
gotty_inc is offline  
Old 16-03-09, 15:54   #853
Xel'Naga

Presedinte STREET ZONE

Stage 5
 
Xel'Naga's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 3,650
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SEAT]
[Street Zone]
[Toyota]
[4Rally]
Thumbs up Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Nu cred că trebuie să fii ironic. Pe hārtie organizatorul a fost ACRul. ACRul a luat autorizaţii, ACRul a adus jandarmeria, ACRul a luat banii.
Toată lumea a făcut acuze la adresa băieţilor care chiar au alergat la Bucovăţ, cu scopul de-a ieşi o cursă reuşită, dar puţini ştiu cine e vinovatul real.
Părerea mea !
Oprea, caracterul oamenilor este infect īn orice colţ al ţării, nu numai la Craiova, Bucureşti, sau mai ştiu eu unde. Ţărani cocliţi am văzut la absolut toate cursele la care am fost pānă acum.

macar ne-am ales cu un show de drift ( facut de cei 4 ursi memorabili in memoria lui FRIGIDER ) si ulterior ce s-a mai intamplat pe aeroport !!
una peste alta pentru cei care au venit de sambata , a fost frumoasa aceasta iesire de week-end !!
pacat de organizarea de DUMINICA si de faptul ca venisera foarte multi pusi pe fapte mari !!
bafta la urmatoarea organizare ( care speram sa nu mai fie organizata la fel ca asta de acuma ) deoarece nu cred ca lumea va mai avea incredere si a 3 oara in cursele organizate in Craiova !!
bafta all si asfalt uscat !!
__________________

VW BORA NUVOLARI by Xel'Naga
SEAT LEON CUPRA by Xel'Naga

contact: 0722 805 963 or 0752 805 963
contact mail: cosmingabrielphotography@yahoo.ro
contact web: www.facebook.com/CosminGabrielPhotography
Xel'Naga is offline  
Old 16-03-09, 15:54   #854
MOUZE

Stage 5
 
MOUZE's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,287
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Organizarea de la bucovat ca organizare de 2lei...dar la aeropert au fost altii cu multa nesimtire care s-au bagat in fata si s-au dat de 20ori...iar niste prosti asteptau cu zecile de minute in spatele lor...mai uitati-va si voi pe youtube cum se organizeaza astfel de curse (in germania de ex...)
Nu se dau numai aia cu 500hp, se dau si cei cu masini de 100..................oricum Craiova cred ca e compromisa...........pt cursele viitoare
__________________
TRANSPORT AUTO & ASISTENŢǍ RUTIERǍ!!! 0721 157 976 !!!

Last edited by MOUZE; 16-03-09 at 15:56.
MOUZE is offline  
Old 16-03-09, 15:56   #855
ticu

Stock
 
ticu's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 7
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

sa o luam cu inceputu ... vrema a fost favorabila cursei si este unu dintre motivele pt care s-au strans atatia spectatori si asta nu ar trebuie sa supere pe nimeni din contra in fine ... spectatori au venit sa vada spectacol mai ales in ce mod si cat de devreme s-a mediatizat cursa ... tinand cont de locatia aleasa "care nu putea fi mai proasta" era chear imposibil sa vizionezi cursa din locurile "amenajata" ) de organizatori ... asa ca publicu a ales siguranta pe locu 2 si tineau mortisi cu sa vada cursa unde sute de cai se dezlantuiau ( din punctu "asta" de vedere nu ii poti condamna ) .... concurenti asemenea vroiau sa se poata da in siguranta si aici deja nu a mai depins nici de public nici de concurenti .... bun asa .... uramatoarea problema ar fi aroganta "Doamnei " Nita ...citez ... " dar nu asta a fost problema ca dadeam un telefon so o prelungeam " mie unu imi este sila voua ? ... cat despre "Redline" baieti au incercat dar a fost un esec total asa e cand se infinteaza cluburi peste noapte si vor sa faca si ei curse , se mai intampla baieti dar data viitoare ganditiva de doua ori la locatie si mai multa implicare ... cat despre cursele de pe aeroport ma pot declara multumit pot spune ca s-a desfasurat un show pe cinste si am avut ce vedea iar publicu a fost destul de intelegator iar totu s-a desfasurat in "liniste " si fara evenimente neplacute iar participanti din alte judete au parut multumiti de desfasurarea cursei ... iar lucrurile exact asa s-au intamplat o pot spune clar eu am avut onoarea sa le dau startu ...
ticu is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -