Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 15-03-09, 21:21   #691
cReMe

Stage 2
 
cReMe's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 25
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Am eu filmari frumoase de pe aeroport, dar nu stiu sa le postez aici; ma poate ajuta cineva?

P.S. Bravo Iustin pentru ursul ala.. e chiar smecher; ai dat clasa la multi cu el
cReMe is offline  
Old 15-03-09, 21:21   #692
sparly

Presedinte SRR

Stage 5
 
sparly's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 4,714
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
[Shine Club]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

si mosu ala era cam prost ,sincer
sparly is offline  
Old 15-03-09, 21:26   #693
GTXR

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[Opel]
[FORD]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by cReMe View Post
Am eu filmari frumoase de pe aeroport, dar nu stiu sa le postez aici; ma poate ajuta cineva?

P.S. Bravo Iustin pentru ursul ala.. e chiar smecher; ai dat clasa la multi cu el
Dai la Go Advanced si mergi la Manage Attachements ,dai browse iar dupa upload...
GTXR is offline  
Old 15-03-09, 21:27   #694
IONUT-GBP

Stage 5
 
IONUT-GBP's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,729
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Uoameni civilizati si ascultatori ca la Craiova , mai rar !!

Unii venisera la balci , cu manelele in portavoce ,cu berea in mana , seminte , vorbind vulgar , etc ....si ii mai auzeai pe cei cocotati in copaci " ce imi place la curse "

Organizare mai proasta nu am vazut nicaieri !!!

Felicitari :-j
__________________
IONUT-GBP is offline  
Old 15-03-09, 21:27   #695
sparly

Presedinte SRR

Stage 5
 
sparly's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 4,714
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
[Shine Club]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

dar de la grupa A nu are nimeni poze
sparly is offline  
Old 15-03-09, 21:30   #696
NightDevil

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,141
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by BiriV View Post
Propun ca la urmatoarea cursa (daca va mai fi vreodata una) la Craiova sa nu se mai ceara taxa la cei care au fost acum si au platit degeaba dar in schimb sa se ceara de la spectatori. Stiu ca e complicat, ca tre sa asiguri perimetru, etc ... dar se poate face. Si, daca taxa e relativ substantiala, vor veni totusi destui pasionati si nici unul din cei ce n-au ce face acasa si tot stau si se gandesc: 'moama ... e cursa fratzica ... hai sa ma duc si eu sa mananc o samanta in pom'.
crezi ka ei mai stiu cine a fost inscris ?)) le fugeau ochii numai dupa aia 50 ron s-au p*s*t pe ele de fise
NightDevil is offline  
Old 15-03-09, 21:30   #697
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Gizas! Taxa la public, cu inconjurat toata padurea aia cu gard poate. Conditii naspa la public, in situatie de 0 ron taxa...
Eroare a fost doar la acceptarea atator masini, publicitate excesiva (probabil) si (tot probabil) neblocarea cu 2-3 ore mai devreme a tronsonului.
DragosT is offline  
Old 15-03-09, 21:31   #698
TheEnZo

Stage 5
 
TheEnZo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,248
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Asta nu a fost organizarea a fost haos.
Deci de la inceput erau maxim 6 jandarimi pe lungimea curseri care trebuiau sa tina populatia cat mai in sant (ca asta era sant , apa, namol ... ) fara gardurii .... era la START pe stanga si pe dreapta maxima 15-20 de metri de gard ... pe care oricum uni l'au lat si l'au calcat jos ca sa treaca lumea peste o balta.

Sosea aia nu era oricum de liniute nu era spatiu, doi ursuleti suparati nu puteau sa fie rivali si sa se dea ca nu aveau loc , faceau popice din multime ... eu stateam in sant mai la 3-4 metri de pista oricum nu vedeam nimic, si ma uitam la cei de pe margine ... pai de cateva ori ce'i care s'au dat erau sa ii loveasca cu oglinda de la masina ... .

Doamne si ce'a mai mare prostie era aia cu parcatii masina in sat si mergetii pe jos 2-4 km ca sa ajungeti la locul cu pricina, pai ma uitam la cei care venisera de pe la bucuresti sau buzau sa astite si nu le'a dat voie sa urce sus ... pai au injurat aia de toti sfinti, si mi se pare si normal si dupa ce ca a venit de la 300km tu il pui sa faca performanta fizica ... mai era si ditai dealu de urcat pe jos ... asta a fost ce'a mai mare prostie care am vazut'o pana acum.

Eu imi dau seama ca mai mult publicu din zona a fost de vina dar fratilor va cunostetii si stricaciunile din gradina si atuncea aducetii si voi gardurii pe o distanta de 200 de metri, 15-30 de jandarmii care sa se certe cu multimea nu asa ziceai ca sunt pe bulevard acolo ...

TOTAL HAOS.
__________________
E36/5

Date de contact dezmembrari skoda :
0764 616 000 / adybadguy@yahoo.com

Schimb o multitudine de piese ramase in urma dezmembrari a trei skoda octavia 2 1.9tdi cu o masina de cilindrie mica . ( Gen Fiat Seicento, Punto, Opel Corsa B ... etc.)
TheEnZo is offline  
Old 15-03-09, 21:32   #699
bora

Stage 2
 
bora's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 32
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Dupa ce am ratacit prin Craiova vreo ora jumate ... cica am ajuns prea tarziu si cap in ghips aia au zis ca nu mai urca nimeni cu masina... asa ca tupa-tupa pe jos pe coclauri sa vedem....nimic. Toti vacarii de prin satele alea care nu fac diferenta intre evo si enzo voiau sa vada....mama ce masini.
Ce mi-a placut:
- Un eveniment realizat in colaborare cu Serviciul de Politie Rutiera Dolj - sprijin ca te ajutau sa faci VTM pe picioare vreo 5km
- Inspectoratul de Jandarmi al Judetului Dolj: 5 oameni pe care oricum nu-i asculta nimeni
- - Serviciului de Salvare : ambulanta a facut mai putin din Craiova deacat sa parcurga lungimea pistei
- Pompieri : ardea si padurea pana treceau ei prin multime )
* Se penalizeaza cu reluarea mansei anticiparea startului de catre un concurent - ce tampenie )) - a vazut cineva ceva.....nu cred ca putea vedea cineva daca s-a furat startul sau nu )

Oricum este un exemplu pentru cei care organizeaza - ASA NU
bora is offline  
Old 15-03-09, 21:35   #700
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

serios,chiar nu va mai apucati sa organizati curse...
daca nu sunteti in stare, fara suparare...
EvLSant0S is offline  
Old 15-03-09, 21:37   #701
iMAGiNE

Stage 5
 
iMAGiNE's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,101
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[Echipa de sprijin]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

EvLSant0S, chiar ai pus punctul pe i.
iMAGiNE is offline  
Old 15-03-09, 21:37   #702
AL CAPONE

Stage 1
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 17
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

salut! EVLSANT0S acel renault e al meu.in primul rand cand am parcat era cata mai siru de masini.2 erau 3 organizatori daca asa se pot numi dar cred ca nu merita sa fie chiamati asa.dece nu au spus uite aici nu poti parca erau alte masini si am parcat si eu.nu era 100 de metri de la finish iti spun eu.dece nu ai facut poza cand era tot si ru de masini??si apoi mie sa imi fie rusineee???rusine sa e fie cine a organizat!a stat scoda aia care sa dat mult si bine la finish o gramada si nu era un singur organizator care il a r fii spus sa ia masina de acolo ca chiar era parcat fff periculos.cand acel baiat cu pisicutza venea in contrasens si astia dadusera start la masini unde erai sa pozezi???inainte sa vb de mine intereseaza te.(prietene)eu zic sa facem ceva ca sa avem si noi o organizare calumea nu taranie asta.sunt persoane care au venit de ff departe ca sa se da si nu a reusit BATAIE DE JOC LOR SA I FIE RUSINE...........
AL CAPONE is offline  
Old 15-03-09, 21:39   #703
BiriV
Streetline-CCC Member

Stage 5
 
BiriV's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 350
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by b-power View Post
Tot la ilegale ma simt mai in siguranta...nu cum a fost azi sa-mi suruie masinile pe langa picioare sperand sa nu ma schilodeze vreunu in cel mai bun caz, drum stramt si pe margine o palma de poteca unde sa stai..urat.
Sa intelegem ca tu erai pe marginea pistei? Cand toata lumea spunea sa nu stati acolo? Ca din cauza voastra s-a anulat cursa . . .?
Stai jos, nota 2. Ca 4 e deja prea mult.
__________________
Un Volvo batranesc ....
BiriV is offline  
Old 15-03-09, 21:39   #704
sparly

Presedinte SRR

Stage 5
 
sparly's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 4,714
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
[Shine Club]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

pacat de drumu pe care lam batut din buc pana la craiova
sparly is offline  
Old 15-03-09, 21:40   #705
Zein
Registered

Stage 5
 
Zein's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 612
Member of:
[OverSpeed Tuning Club]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by AL CAPONE View Post
salut! EVLSANT0S acel renault e al meu.in primul rand cand am parcat era cata mai siru de masini.2 erau 3 organizatori daca asa se pot numi dar cred ca nu merita sa fie chiamati asa.dece nu au spus uite aici nu poti parca erau alte masini si am parcat si eu.nu era 100 de metri de la finish iti spun eu.dece nu ai facut poza cand era tot si ru de masini??si apoi mie sa imi fie rusineee???rusine sa e fie cine a organizat!a stat scoda aia care sa dat mult si bine la finish o gramada si nu era un singur organizator care il a r fii spus sa ia masina de acolo ca chiar era parcat fff periculos.cand acel baiat cu pisicutza venea in contrasens si astia dadusera start la masini unde erai sa pozezi???inainte sa vb de mine intereseaza te.(prietene)eu zic sa facem ceva ca sa avem si noi o organizare calumea nu taranie asta.sunt persoane care au venit de ff departe ca sa se da si nu a reusit BATAIE DE JOC LOR SA I FIE RUSINE...........
ai dreptate italiene ... adevaru e .. ca daca eu nu alergam pentru cei de la noi din club .. sa duc fise .... nu se inscriau .... pt ca .. politia de la ora 8 jumate a blocat drumu ( si aia alti retarzi ) ... mai bine nu ma agitam daca stiam ce va iesi ... cat despre cursa in sine ... PRAF
Zein is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -