Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 15-03-09, 22:22   #736
DjAlcohol
Sun Racers Member

Stage 5
 
DjAlcohol's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 316
Member of:
[Sun Racers]
[SEAT]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
N-ai fost la Tulcea se vede. Un organizator nu asfalteaza si nu imprejmuieste 2 hectare particulare ori ale statului. Un organizator poate avea, sau nu, norocul de a gasi o locatie. Nimeni nu are placere la o cursa pe drum public, din cateva motive: trebuie sa obtii avizele autoritatilor, sa deviezi si sa blochezi traficul, sa te descurci cu o supra-aglomerare de masini, sa pierzi timpul cu manevrele de intoarcere. Toti am vrea pe aeroport, din alte motive: bani din taxa, bani din bilete, loc garla, timp berechet, spatiu cat vrei. Nu se poate mereu, asta e. Si organizatorii poate ar vrea sa aiba contul plin din taxa inainte de start, ca sa aiba curajul sa contracteze paza si garduri de exemplu. Dau 100 de insi banii in modul asta? Acum de 2 mai ca s-a vehiculat taxa de 150 ron deja s-au incins spiritele.

Astept etapa aceia a balciului in care se ajunge la amenintari. Deja se arunca cu vorbe fara sa se tina cont ca, poate, peste 1 an, se vor strange mainile acelor baieti fara de care "doamna baba" n-ar fi dat drumul acestei curse.
Nu am avut intentia de a jigni pe nimeni, e clar ca nu sunt pus la punct cu etapele organizarii unei curse. Vroiam doar sa subliniez faptul ca la fiecare cursa LR la care am fost ( ca spectator pt ca atunci nu aveam masina cu care sa particip) am plecat multumit.
DjAlcohol is offline  
Old 15-03-09, 22:25   #737
Tiny

Stock
 
Tiny's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 3
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Organizarea penibila, plin de cocalari manelisti si alti cacati. Nu ii pot numi tarani pt ca i-as jigni pe saracii oameni care traiesc din agricultura.

N-are rost sa ne certam intre noi, cine a parcat cum unde cand. Trebuie doar sa invatam din aceasta lectie importanta, si sa procedam mai cu cap data viitoare.

Ne vedem prin oras
Tiny is offline  
Old 15-03-09, 22:29   #738
Robbert

Stage 5
 
Robbert's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 902
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by cReMe View Post
(Ala cu Lambo cred ca nu stia sa dezactiveze sistemele )

Premiul "zmeura de aur" : Lamborghini



Ma contrazice cineva? :d
bine ca ai tu lamborghini si stii sa faci orice din el
tu ce masina conduci de iti permiti sa te iei in deras un lamborghini?
Robbert is offline  
Old 15-03-09, 22:29   #739
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Nu e vorba de jignire ci de a intelege etapele care sunt de parcurs si mijloacele reale care sunt la indemana.
Si eu am participat la curse LR, am fost si spectator. Nici nu am vazut bine (de 2 ori la Braila, 1 data la Galati), nici nu am fost tratat corect in calitatea mea de participant, dar nu am comentat mai ales in conditiile in care atunci a fost gratis. A FOST ALEGEREA MEA MEREU SA MERG.
Ca pica cate o locatie buna, e mana cereasca pentru toti, dar asta nu inseamna nimic legat de calitatea intentiilor.

DGH poate ca acum isi seteaza masina si mai bine ca sa i-o dea cum trebuie lui Iulian, datorita Craiovei, X fata de Y la fel si tot asa, iar la Pitesti va fi super tare (organizeaza LR).
DragosT is offline  
Old 15-03-09, 22:29   #740
kos_YRC
Banned

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 801
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[CHEVROLET]
[Unknown Racers]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

sa mai zici ceva
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_6717.JPG
Views:	1404
Size:	4.65 MB
ID:	832735   Click image for larger version

Name:	IMG_6716.JPG
Views:	1408
Size:	5.48 MB
ID:	832736  
kos_YRC is offline  
Old 15-03-09, 22:35   #741
Heaven^
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 337
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by Robbert View Post
bine ca ai tu lamborghini si stii sa faci orice din el
tu ce masina conduci de iti permiti sa te iei in deras un lamborghini?
Ori nu ai fost acolo ori ai stat cu ochii inchisi cand s-a dat baiatul ala cu lambo... Nu e vina masinii oricum! De 6 ori sa o incasezi de la diverse masini cu diferenta de cel putin 1 masina intre spune destul...

Cat despre cursa, sunt curios cum o sa restituie organizatorii banii celor care au platit doar ca sa stea la coada fara sa se dea niciodata(nu din vina lor). Rusine avand in vedere asteptarile!

Last edited by Heaven^; 15-03-09 at 22:37.
Heaven^ is offline  
Old 15-03-09, 22:38   #742
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

am 2 cuvinte despre cursa de la bucovat :
DE RAHAT

in schimb despre peisaj si restul.....m-am distrat fantastic vazand niggarii aia din Valcea, baieti muncitori onest, cu lamborghini....era un individ cu un "treling" si caciula alba Harmani in cap care se sprijinea intr-un bat....original I GOT THE MAGIC STICK
in plus numai taranoi obositi de-a stanga si de-a dreapta drumului care BTW nu era securizat deloc.....si ma rog multe alte minusuri....credeam ca o sa fie ceva interesant dar am realizat prea tarziu ca singura mea bucurie a fost o supa crema de ciuperci marca KNORR instant la restaurantul Intim din Craiova...in rest nimic
__________________
sec

Last edited by blazeyblaze; 15-03-09 at 22:42.
blazeyblaze is offline  
Old 15-03-09, 22:54   #743
Robbert

Stage 5
 
Robbert's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 902
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by Heaven^ View Post
Ori nu ai fost acolo ori ai stat cu ochii inchisi cand s-a dat baiatul ala cu lambo... Nu e vina masinii oricum! De 6 ori sa o incasezi de la diverse masini cu diferenta de cel putin 1 masina intre spune destul...
adevarul e ca a avut plecari suspecte dar asta e, omul a venit si s'a dat spre incantarea "aplaudacilor", nu e corect sa se faca misto pe seama asta ca doar n'a fost luat de o dacie si poate pe 400 erau alte rezultate la aeroport

n'am fost acolo, vorbesc din ce vad in filmulete!
__________________
Robbert is offline  
Old 15-03-09, 22:57   #744
Cubanez84

Stage 5
 
Cubanez84's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 319
Member of:
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Deci se vede ca cea mai mare problema a curselor legale din romania sunt tzarampetii care strica totul intotdeauna,la braila au stricat acum au stricat,numai ciobani jegosi care vin sa faca panarama de cei care sunt cu adevarati pasionati.Intreb si eu chiar nu se poate face nimic cu clasa asta sociala?La Braila doamne nu pot sa uit era un grup de iobagi si vad porsche lu ONO si cica "Ia uite vere FERRARI SA MOARA MAMA.Pacat ca aud asa ceva despre baietii care sau chinuit sa faca ceva cu cursa de la craiova,asta e o sa invete din greseli si poate data viitoare o sa iasa mai bine!
Cubanez84 is offline  
Old 15-03-09, 22:57   #745
cReMe

Stage 2
 
cReMe's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 25
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by Robbert View Post
bine ca ai tu lamborghini si stii sa faci orice din el
tu ce masina conduci de iti permiti sa te iei in deras un lamborghini?
Robbert am un Probe 2,2 GT din 89.. si momentan nu.l conduc )

Dar totusi, a luat bataie de 6-7 ori de la toate masinile... Mereu pierdea pe 1, cand dadea 2 reintra cat de cat in cursa... asta ce arata? Faptul ca e unu cu bani multi care si-a luat Lambo de fitze, dar nu stie sa dezavtiveze un sistem..

un prieten de-al meu a zis "daca mi-ar fi facut masina asa la prima linie; pana o intorceam scoteam toate cablurile din ea de nu mai stia ce e ala esp si asr =))"
cReMe is offline  
Old 15-03-09, 23:02   #746
Heaven^
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 337
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by Robbert View Post
adevarul e ca a avut plecari suspecte dar asta e, omul a venit si s'a dat spre incantarea "aplaudacilor", nu e corect sa se faca misto pe seama asta ca doar n'a fost luat de o dacie si poate pe 400 erau alte rezultate la aeroport

n'am fost acolo, vorbesc din ce vad in filmulete!
Probabil in filmulete nu arata cand s-a bagat total aiurea pe pista(daca se poate numi asa), in timp ce altii asteptau sa plece de la start... Si asta doar pentru ca vroia probabil sa se remarce macar prin altceva daca la cursa nu s-a descurcat. Intr-adevar s-a remarcat... ma abtin sa spun prin ce
Heaven^ is offline  
Old 15-03-09, 23:04   #747
Robbert

Stage 5
 
Robbert's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 902
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by cReMe View Post
Dar totusi, a luat bataie de 6-7 ori de la toate masinile... Mereu pierdea pe 1, cand dadea 2 reintra cat de cat in cursa... asta ce arata? Faptul ca e unu cu bani multi care si-a luat Lambo de fitze, dar nu stie sa dezavtiveze un sistem..

un prieten de-al meu a zis "daca mi-ar fi facut masina asa la prima linie; pana o intorceam scoteam toate cablurile din ea de nu mai stia ce e ala esp si asr =))"
din cate stiu eu masina aia o are de ceva timp, pana acum ar fi trebuit sa'i dea de cap cum sa dezactiveze sistemele care il impiedica sa'i dea fum la plecare, stiu ca si la alte liniute din alte zone tot plecari relativ lente avea... eu zic ca probabil are un sistem de'l impiedica ce nu poate fi oprit....sau in cel mai rau caz sa nu poate el sa'l opreasca dar asta nu inseamna ca trebuie sa fie luat la caterinca
Robbert is offline  
Old 15-03-09, 23:07   #748
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

ce tampenie!!!ma refer la organizare
naka66vio is offline  
Old 15-03-09, 23:21   #749
Giully4u

Stage 5
 
Giully4u's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 577
Member of:
[SEAT]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Credeti ca era mai bine ca aia din pomi sa stea si ei pe marginea pistei? Eu zic ca NU! Oamenii si-au ales un loc lejer de unde sa poata privi cursele si sa poata evita imbulzeala. Daca erau si aia pe marginea pistei era mai bine?
Raspunsul corect: era mai bine daca nu erau deloc...
Giully4u is offline  
Old 15-03-09, 23:28   #750
Heaven^
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 337
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by Giully4u View Post
Credeti ca era mai bine ca aia din pomi sa stea si ei pe marginea pistei? Eu zic ca NU! Oamenii si-au ales un loc lejer de unde sa poata privi cursele si sa poata evita imbulzeala. Daca erau si aia pe marginea pistei era mai bine?
Raspunsul corect: era mai bine daca nu erau deloc...
Cei din pomi au fost poate printre putinii care au respectat distanta fata pista impusa la inceput de catre jandarmi. Pacat ca din cursa a ajuns talcioc in care toata lumea umbla pe unde il ducea capul(si nu ma refer numai la spectatori cat si la cei cu masini care ingreunau desfasurarea cursei)
Heaven^ is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -