Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-03-09, 00:34   #751
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

nu vreau sa supar pe nimeni,organizatorii au vrut dar nu au putut
nu se mai pot face curse fara prezenta masiva a trupelor de ordine
indiferent cine organizeaza...cheia succesului e in fortele de ordine
@sebatian...daca masina mea nu e tare,te rog spune-le masinilor tale sa ma evite,nu vreau sa le scada cota, sau sa ma caute dupa ce ma onorezi tu cu prezenta la start
si daca ai ceva de reprosat fiabilitatii masinii mele,suna-l pe florin si invata-l tu cum se face
@calimero, intradevar, in cursa cu pepy am plesnit 2 furtune,unul de apa si unul de admisie,dar PEPY A FOST MAI BUN,PUNCT, pacat ca porschele de buzau nu a avut curaj sa ne mai dam o data dupa ce a vazut ca am plekt f tare cu el si am ratat a 2a
@ceilalti...galardo a avut mari probleme azi,asa ca cei care l-au batut ar trebui sa-si dea 2 palme si sa-si revina
__________________
www.czr.ro
CZR is offline  
Old 16-03-09, 00:45   #752
agentulsecret3

Stage 5
 
agentulsecret3's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 579
Member of:
[PORSCHE]
[Old School Cars]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

rusine la organizatori.. de r a h a t toata organizarea...cum de mai aveati tupeu sa dati startul..? am vazut si un personaj interesant care se da mare organizator pe ici si colo..unul cu plete si burtoaca de manelist ..trecem peste ..dar sa ai tupeu sa ceri si bani pt cursa asa zisa organizata ...simplul fapt e ca doamna aceea de a aparut la tv la stiri de a vazut o tara intreaga cat de rahat a fost era sefa ceva la acr care a luat banii .deci o prosteala..pacat de baieti ca si-au rupt masinile ..drumul de pomana..si restul..un farmec aparte l-au dat GIBONiI din copacii...
__________________
Proud Owner of a 944 PORSCHE.
RESURECTION HAD BEGUN..
SPUNE NU! : ciobanilor ascultatori de manele, purtatorilor de ochelari pe juma de cap, celor ce-si fac poze cand ajung sa bea whisky...si in general acestor Tip de ratoni!
agentulsecret3 is offline  
Old 16-03-09, 00:50   #753
Tiny

Stock
 
Tiny's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 3
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

http://www.primatv.ro/stiri-focus/cu...drenalina.html de la stiri daca e interesat careva
Tiny is offline  
Old 16-03-09, 00:58   #754
baluba

Stage 3
 
baluba's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 140
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

=))))))))))))))))))))))))))))))))))) of of of Cezar nu ai cum sa te schimbi......cea mai proasta legala. a fost de RAHAT..........
baluba is offline  
Old 16-03-09, 01:20   #755
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

baluba,tu nu ai 18 ani? :P
felicitari pt masini si tie si lui razvan si lui nadir,bravo
din pacate o sa-mi tin cuvantul dat si o sa ma distrez cu masinile astea de fite pana atunci
CZR is offline  
Old 16-03-09, 01:37   #756
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by NightDevil View Post
Cand e ? Si CINE ORGANIZEAZA ca a inceput sa conteze si asta .. ? (am avut un amic anu trecut a batut tot la grupa lui si a iesit pe locu 3 la pitesti !)
Peste 2 saptamani,mai precis pe 28 Martie..este locatia "cea buna",evenimentul am inteles ca este organizat de LR(ceea ce spune tot ),iar despre acea cursa,a fost in primavara anul trecut,in "locatia naspa",sau "curbuliniutza"..s-au intamplat mai multe chestii ciudate in primavara aia
P.S.: Masina ta nu e binevenita la Pitesti
P.S.2: Evident glumeam,gluma din cauza ca mai mult probabil o sa fii pe locul 1 la B ... unde o sa pic eu ...
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline  
Old 16-03-09, 01:50   #757
Bicuss
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Bicuss's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 428
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

este nevoie de o pista adevarata,cu asta am rezolva multe...neputinta si iar neputinta!!!
Bicuss is offline  
Old 16-03-09, 02:22   #758
Yoghy_bwc
Skoda Driver

Stage 3
 
Yoghy_bwc's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 153
Member of:
[Black Widow Club]
[SKODA]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

In urma posturilor voastre am ajuns la concluzia ca nu am regretat nimic pentru ca nu am fost prezent acolo! Nu am putut veni deoarece am niste probleme destul de grave la masinuta... Sper sa le remediez pana la pitesti
__________________
nici o data nu o sa mai fie cum a fost candva... mult haos si distractie ... acum e invidie si teribilism
Yoghy_bwc is offline  
Old 16-03-09, 03:29   #759
B 89 WRC
Registered

Stage 5
 
B 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

se poate inchide topicul chiar nu are nici un rost sa stea deschis discutii inutile toata lumea stie prea bine ce a fost nu mai au rost discutiile
B 89 WRC is offline  
Old 16-03-09, 09:01   #760
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by Greedy91 View Post

p.s. : foarte inteligent si subtil baiatul care s-a dat cu oglinzile pliate . un semnal pentru taranii care stateau pe margine . poate din pacate a fost prea subtil pentru ei ...
Intradevar am fost prea subtil pentru ei...Taranii au inteles ca mi-am pliat oglinzile ca sa fuga masina mai tare...

O scarba totala am pentru ce s-a intamplat duminica si un regret enorm...Este ultima data cand calc in craiova la evenimente auto si cred ca nu sunt singurul...

Last edited by kimi; 16-03-09 at 09:40.
kimi is offline  
Old 16-03-09, 09:03   #761
sharpe

Purtator cuvant MR Craiova

Stage 5
 
sharpe's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 397
Member of:
[Midnight Racers]
[BMW]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Salut
In primul rand,nu vreau sa fiu partinitor,incerc sa imi exprim parerile si impresiile cat mai echidistant si mai obiectiv posibil.
Organizarea a lasat de dorit,baietii care s-au ocupat de cursa (am inteles ca isi zic Redline Motorsport) au fost incepatori in genul asta de probleme ...asta e,s-au lovit si ei asa cum s-au lovit si altii inaintea lor (inclusiv eu).Ca sa nu ziceti ca vorbesc din stele ...eu am fost unul din cei cu vesta,care a intrat pe "pista" dupa inceperea cursei si am incercat sa facem ordine.Cand am venit cu Al3xius de la Ghost Racing Team am venit ca spectatori,si am pus umaru ca era nevoie.Eu sunt de la Midnight,Al3xius de la Ghost si a mai venit si GAB-u care nu e de la nimeni da' e cunoscut si pasionat in domeniu.Lasand la o parte faptul ca a iesit de toata jena din cauza jandarmilor si ACR-ului....eu sunt de parere ca pana la urma a iesit o zi frumoasa pentru cursele de masini.Cand nu s-a mai putut la Bucovat am dat vestele jos de pe noi si am plecat din masina in masina sa le spunem celor ce nu erau din oras sa vina pe aeroport.Al3xius le-a lasat nr de telefon si indicatii despre cum sa ajunga cei care nu cunosteau geografia locului....SLU si inca vreo 2-3 participanti de la Bucovat au luat masinile dupa iei si pana la urma la aeroport a iesit totul frumos.Respect maxim pentru Politia Rutiera care a evoluat de la stadiul de militieni...n-a venit pe aeroport sa imprastie lumea...doar au stat pe margine la intrarea de pe aeroport si s-au asigurat ca totul decurge cum trebuie.Concluzia principala pe care vreau si ma simt indreptatit s-o trag in urma evenimentului de ieri :
1. Craiova ramane in fruntea curselor auto din Romania (si 400 de metri si VTM) organizate de amatori
2. Ieri s-a dovedit ca printre craioveni sunt oameni,ca nu conteaza din ce club faci parte atata timp cat esti pasionat de fenomen....si cand e nevoie dai o mana de ajutor sa fie totul bine
3.S-au facut din nou greseli din care se poate invata.
Observ de ani buni ca in domeniul curselor de masini sunt o gramada de basinosi si figuranti,e mancatorie intre cluburi,toti se vad mai buni,mai sefi decat sefii,si majoritatea sunt rosi de invidie si frustrati.Si imi pare rau ca nu apreciaza un efort.
Eu unu ma simt bine ca ieri am facut tot ce-am putut ca sa creasca inima-n mine cand aud motoarele turate si caii putere pusi pe asfalt.Ma simt bine ca pe aeroport sau pe Bucovat Iustin a facut din cacat bici si-a mai si pleznit (si aici vreau sa-i laud mecanicii care au fost superoameni ...bravo Orbu&Co si au reusit efectiv sa asambleze masina de la 0 in 16 ore si Covei sa scrie ISTORIE) ca au fost masini puternice si au reusit sa se dea cine cu cine a vrut si de cate ori a vrut (tineti minte ca dupa cursele organizate in zona Aeroportului nu se mai putea ramane pentru ilegale,nu?) si poate data viitoare o sa iasa si mai bine.Pentru toti frustratii carora le-a parut rau de banii de benzina si timpul pierdut : stati fratilor acasa ....sunt destui care au vena larga si dornica de adrenalina.Cine a vrut sa se simta bine...eu cred ca s-a simtit bine ieri la Craiova.Si va mai asteptam...sa mai incingem una-doua (sau mai multe) "greseli" de-astea in fiecare an.
P.S. nu uitati ca in urma articolelor rautacioase din presa cu privire la ilegalele de joi seara,Emil Zuican,seful de la rutiera a lansat o invitatie la dialog pentru a gasi o modalitate impreuna cu pasionatii de curse de a face iures si haos,dar cat mai organizat si aproape de cadrul legal.Haideti sa nu ne cacam pe noi si sa vorbim cu omu...ca ne plac masinile,nu mergem pe aeroport doar ca sa apara politia sa avem de cine sa fugim.
DIXIT!!!
__________________
muČ

Last edited by sharpe; 16-03-09 at 09:07.
sharpe is offline  
Old 16-03-09, 09:06   #762
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

cei mai mai tarani si semintari din craiova au venit la bucovat ... cu toate gesturile de cacat, huiduieli si injuraturi ... doar imi pare rau ca majoritatea nu au un net pe langa ei sa citesca tot ce se spune despre ei dar sunt sigur ca ii doare la basca in continuare ... taranu de camp e cel mai .... animal .. exact cum erau acolo sa traiasca Versace si Emporio Armani la voi acolo si spor la sportul vostru extrem de scuipat seminte ... jalnica organizare, de fapt de tot ... si pentru cine o sa pedepseasca pentru toate posturile si al meu si cele mai de sus insemna ca nu a fost acolo si nu a vazut marele eveniment de 402m ( garduri ). JALNIC !


PS: specific ca aici e vorba doar de Bucovat ... restu e alta poveste
__________________


Last edited by RoByNeT; 16-03-09 at 09:09.
RoByNeT is offline  
Old 16-03-09, 09:20   #763
highboy_97
Ford Driver

Stage 4
 
highboy_97's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 268
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

oboseala,timp pierdut si 480km ca sa vad o gramada de tarani care mancau seminte,se urcau in copaci si huiduiau participantii....organizatorii sa nu se scuze,toata vina a fost a lor!!!
__________________
Ford Focus II 1.6 TDCI Hatckback 2005
- under construction...
highboy_97 is offline  
Old 16-03-09, 09:21   #764
Andreea13
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Andreea13's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,114
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Daca se bagau garduri pe tot traseul nu mai existau probleme.
dar asta e , sper ca organizatori sa invete din "episodul" asta.
In legatura cu publicul , nu cred ca a fost mai rau ca la Braila.
tineti minte ca orice masina care batea pe cineva Din Braila era scuipat(si el si masina) si injurat ?
Dar daca au fost garduri si jandarmi...sau putut da in regula toate masinile de la toate grupele.
Am vazut pe toate paginile astea numai commneturi inutile si deplasate , e un user care saracu numai de jignit e in stare.(nici nu vreau s`al fac de ras)
sper sa se simta.
numai bine.
Andreea13 is offline  
Old 16-03-09, 09:45   #765
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

parearea mea ca este vina organizatorilor pentru tot..in primul rand trebuia sa se astepte la un numar foarte mare....trebuiau instalate garduri pe margine si sa nu mai intre nea gelatu sa vada "racing" de la inceput locatia a fost proasta.. si pentru masini atata cat si pentru spectatori.. oricum in mare a fost ceva...
__________________
cryssl is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -