Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 01-09-08, 15:11   #2866
Snapy_xxl
4Tuning International Member


Stage 5
 
Snapy_xxl's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,438
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by B-64-KTL View Post
Feriti-va ca s-a suparat Snapy. Cam asa cum ai tu am si eu numai ca eu am burlanul mai mare si din pacate nu am reusit sa-l duc pana in spatiul dintre proiectoare pentru ca este prea mare si l-am lasat putin iesit sub proiector. Legat de praf am avut uimirea de a gasi dezastru in cutia celui stock (praf si mizerii) si sigur praful tot ajunge in motor asa ca macar avem sunetul mai sportiv, asta daca nu ne punem un filtru de firma bun (K&N, Pipercros).
Deci e posibil sa gasesc si la mine asa ceva, nu? Am vrut sa pun si eu un burlan mai mare dar nu prea aveam loc. O sa ma uit cam dupa o sapt sa vad ce gasesc acolo avand in vedere ca filtrul de aer e nou. Acum i-am facut proba mai intens si urca (nu cu mult) mai repede + un sunet mai grav.
Snapy_xxl is offline   Reply With Quote
Old 01-09-08, 15:14   #2867
ovidiu89
VW Driver

Stage 5
 
ovidiu89's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,576
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Club CIELO

geo ai filtru K&N pentru cutie?cum se prezinta?
ovidiu89 is offline   Reply With Quote
Old 01-09-08, 15:19   #2868
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by ovidiu89 View Post
geo ai filtru K&N pentru cutie?cum se prezinta?
Ce sa se prezinte? Sta cuminte acolo si filtreaza... nu e cine stie ce diferenta cu el montat. In mod sigur e mai permisiv decat unul obisnuit, dar nu se simte mare lucru. Poate doar ca urca puuutin mai rapid in ture, dar atat. Nu te astepta sa te infiga in scaun
Eu am facut mai multe, nu prea pot sa-mi dau seama ce si cum a ajutat mai mult... am eliminat ambele cutii rezonatoare, am tras burlan din bara fata (am incercat sa anulez si priza de aer originala a masinii, adica tubul ala de plastic de deasupra radiatorului. Concluzia: trage mai prost fara ala, parca se "gatuie"), am facut evacuarea, alte bujii....
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 01-09-08, 17:36   #2869
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Club CIELO

a si sa inteleg ca eu doar vorbesc si nu fac nimic a?e bine ma atunci...si am pus eu codite de rechin si alta c****uri pe masina si am zis ca am tunat`o? si ce e de capul meu ia?daca voi aveti peste 20 de ani sunteti atotstiutori? vad ca aici se pune accent doar pe varsta..
__________________
All the way up..
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 12:00   #2870
tiolik

Stage 4
 
tiolik's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 234
Default Re: Club CIELO

Din pacate ii dau dreptate lui Donn si lui Arcada , vad ca aici daca nu ai cel putin 20 de ani nu poti vorbi cu ceilalti asa ca am sa ma retrag pana o sa implinesc cel putin 19 ani ca sa pot vorbi si eu cu restul persoanelor de pe acest forum; bafta in continuare si cat mai putine certuri.
tiolik is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 12:56   #2871
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Nu e vorba de varsta in sine, poate cineva sa aiba si 50 ani... tot degeaba daca vorbeste mult si prost. Sfaturi inutile si puerile de genul "du-te la Radacini" poate sa dea si un copil de 5 ani.
Atunci cand vreunul dintre voi a spus ceva pertinent si la subiect, nu a zis nimeni nimic... dar vorbaria multa strica, mai ales cand e doar vorbarie.
Nu cred ca deranjeaza pe cineva prezenta voastra pe forum, dar posturile aiurea nu isi au locul. Ca sa nu mai vorbesc de limbajul de mirc pe care il folosesc destui si care nu arata decat gradul de cultura pe care il au in prezent.
@Donn: te grabesti sa arunci vorbele pe forum la fel cum arunci banii pe toate prostiile pt masina. Fara suparare, ai facut ceva la masina aia in afara de reparatii? Uiti pozele cu codita de rechin, ornamente "cromate" si alte asemenea prostii?
Tineti cont ca pe alte sectiuni de pe forum se dau warning si infractiuni pt aberatii si limbaj de messenger... nu va mai simtiti persecutati. Daca nu ati scoate cate o "pasarica" (chiar si "stoluri") nu v-ar mai zice nimeni nimic. E alegerea voastra daca continuati asa sau nu.
Si cu asta sper sa se incheie discutia.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 13:13   #2872
W R S

Stage 5
 
W R S's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 347
Member of:
[AUDI]
Default Re: Club CIELO

Are cineva pe aici proiectoare clare de la rxm ? Ati vazut cum bat ? Au reglaj pe ele ?

Daca stiti raspundeti`mi sau dati`mi un pm.
W R S is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 13:31   #2873
ovidiu89
VW Driver

Stage 5
 
ovidiu89's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,576
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Club CIELO

WRS vezi ca Bolnavu si-a achizitionat unele
ovidiu89 is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 14:25   #2874
PetricaCBD
Daewoo Driver

Stage 5
 
PetricaCBD's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,899
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

cumpar semnale fata stanga+dreapta......astept oferte!!!am nevoie urgent ca ale mele le-am "stricat"
PetricaCBD is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 16:13   #2875
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Am eu unul de dreapta, e aproape nou dar are oglinda (partea aia lucioasa din interior) sarita prin unele portiuni. Nu mult, dar... daca il vrei, ti-l dau cadou, ca nu am ce face cu el, pt asta l-am si pastrat, pt cineva care are nevoie.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 17:18   #2876
BOLnavu

Stage 3
 
BOLnavu's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 135
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

@W R S daca vrei ne vedem pe la rond saptamana asta ca tu mereu esti pe acolo(mereu te am vazut)sa vad cand am eu timp sa trec si vezi cum sta treaba cu proiectoarele de la RXM
BOLnavu is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 18:00   #2877
PetricaCBD
Daewoo Driver

Stage 5
 
PetricaCBD's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,899
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Am eu unul de dreapta, e aproape nou dar are oglinda (partea aia lucioasa din interior) sarita prin unele portiuni. Nu mult, dar... daca il vrei, ti-l dau cadou, ca nu am ce face cu el, pt asta l-am si pastrat, pt cineva care are nevoie.
ar fii de mare ajutor....lasa-mi un pm cu numaru tau....sau spune unde sa ne intalnim....eu stau in dristor....dar vin oriunde dupa el...astept cu nerabdare pm
__________________
mandru posesor de cielo rosu
PetricaCBD is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 20:27   #2878
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Club CIELO

geo....şi să inţeleg că era de preferat să pun nişte jenţi,spoilere şi praguri...geamuri fumuri şi stopuri clare...şi arăta perfect...şi cand era să merg pe drum să nu ma vezi de fum....eu am considerat că intâi să meargă totul perfect ...apoi tunning...in fine nu are rost să ne mai certăm pe o tema proastească..in curand o să mă apuc şi de exterior...dar cu răbdare de...mai am de schimbat caloriferul că cica de la el imi pierde apa...şi apoi...să vedem....cu exteriorul..o să pun poze doar după ce o să mă apuc de el ca să nu mai apară discuţi

p.s. ce ziceţi de maşinuţa asta?vă place?cam asa vreau să o aduc pe a mea...in mare parte...dar fara chestia aia de la portbagaj....grila nu ştiu ce sa fac....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imag013.jpg
Views:	132
Size:	235.2 KB
ID:	631124   Click image for larger version

Name:	Imag015.jpg
Views:	118
Size:	195.7 KB
ID:	631125  
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 21:03   #2879
PetricaCBD
Daewoo Driver

Stage 5
 
PetricaCBD's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,899
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by D o n n View Post
geo....şi să inţeleg că era de preferat să pun nişte jenţi,spoilere şi praguri...geamuri fumuri şi stopuri clare...şi arăta perfect...şi cand era să merg pe drum să nu ma vezi de fum....eu am considerat că intâi să meargă totul perfect ...apoi tunning...in fine nu are rost să ne mai certăm pe o tema proastească..in curand o să mă apuc şi de exterior...dar cu răbdare de...mai am de schimbat caloriferul că cica de la el imi pierde apa...şi apoi...să vedem....cu exteriorul..o să pun poze doar după ce o să mă apuc de el ca să nu mai apară discuţi

p.s. ce ziceţi de maşinuţa asta?vă place?cam asa vreau să o aduc pe a mea...in mare parte...dar fara chestia aia de la portbagaj....grila nu ştiu ce sa fac....
parca iti luasei nexia aia.....si pe asta o vindeai.....acum iar o tunezi...hmmm
PetricaCBD is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 21:21   #2880
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Club CIELO

până şi ţie ţi-am explicat şi văd că degeaba...
să rămână definitv...tata imi luase cielo....şi eu să imi iau nexia...apoi a luat-o el la probe şi a văzut că e mai puternic motorul...si a zis că cică nu pot stăpâni puterea motorul DOHC şi că e mai sigur cielo...pentru mine..deci el a rămas cu nexia....iar eu cu cielo...definitv...i-am zis şi eu să nu mă mai sucească atâta că nici eu nu mai ştiu ce maşină am...şi acum a rămas definitv....eu cu cielo..el cu nexia...şi acum continui de unde am rămas la cielo
D o n n is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -