Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 12-01-11, 08:05   #3916
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by VDAN View Post
baieti cum fac si eu rost de un autocolant club tico contra cost?cine trimite prin posta?
Eu am facut comanda de stickere, doar ca unii au vrut mai multe si acuma ies pe minus (adica ar mai trebui facute stickere, nu am pt toti). O sa vad daca pot sa fac o comanda mai mica, sa mai ia si cine a ramas fara...
Quote:
Originally Posted by ALIN.WsT View Post
am si eu 2 probleme
1.ce ulei trebuie sa bagi la motor ....?
2.are cineva habar cat este un tapon motor spate?
din pacate mi sa rupt tamponu si merge cam aiurea cand dau in marsalier
1. Recomand GM 10w40, sau Mobil 1 10w40
2. Am impresia ca e 50-60 lei tamponu ala, daca te referi la cel de la cutia de viteze... Eu l-am schimbat demult, nu mai stiu exact cat a fost piesa. Oricum, nu e foarte scump.
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 09:24   #3917
Tank

Stage 5
 
Tank's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 695
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

tamponu din spate de la cutia de viteze e 48 lei, l-am schimbat in septembrie cand am facut transferu de motor. o sa pun si poze cu piesa defecta...

mai e un suport la motor in spate...dar ala se schimba f rar pt ca nu prea se strica...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Septembrie2105.jpg
Views:	48
Size:	303.4 KB
ID:	1818811   Click image for larger version

Name:	Septembrie2106.jpg
Views:	44
Size:	253.4 KB
ID:	1818812   Click image for larger version

Name:	Septembrie2107.jpg
Views:	41
Size:	308.5 KB
ID:	1818813  

Click image for larger version

Name:	Septembrie2108.jpg
Views:	48
Size:	522.4 KB
ID:	1818814  
__________________


My Tank >>> https://forum.4tuning.ro/111-masina-m...tico-95-a.html
Tank Custom Audio >>> https://m.facebook.com/TankCustomAudio
Stickere si Cadouri personalizate >>> https://m.facebook.com/runlexdesign

Vand Kituri Xenon/BiXenon Philips, LED-uri pt pozitii, plafoniere, stopuri etc; angel eyes, LAMBO DOORS, pleoape, faruri, stopuri... raport PRET/CALITATE excelent... pt detalii add idu_lui_alex

Vand PLEOAPE TICO la comanda. Pt detalii PM
Tank is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 10:18   #3918
aXXo

Stage 5
 
aXXo's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,154
Member of:
[DAEWOO]
[FORD]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
Eu am facut comanda de stickere, doar ca unii au vrut mai multe si acuma ies pe minus (adica ar mai trebui facute stickere, nu am pt toti). O sa vad daca pot sa fac o comanda mai mica, sa mai ia si cine a ramas fara...
Cand am pus sticker-ul am degresat bine, l-am montat, l-am si incalzit cu acel pistol (de care vorbeam la mine pe thread) ca sa ma asigur ca nu se va dezlipi si astazi constat ca incepe sa se exfolieze... Voi patiti acelasi lucru?
__________________
Ofer Diagnoză MultiMarcă pentru automobile cu dată fabricație pānă īn 2014 !
Ofer Diagnoză Profesională pentru Ford cu dată fabricație pānă īn 2013 prin IDS !
New => Me Ford Focus MK3 Black Mist!
Ex => Familie Ford Fiesta MK6 Blue Devil !
Ex => Familie Daewoo Tico SL Sleepy Beauty!
aXXo is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 10:57   #3919
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by aXXo View Post
Cand am pus sticker-ul am degresat bine, l-am montat, l-am si incalzit cu acel pistol (de care vorbeam la mine pe thread) ca sa ma asigur ca nu se va dezlipi si astazi constat ca incepe sa se exfolieze... Voi patiti acelasi lucru?
Nu Io ti-am zis sa il incalzesti putin ca sa ramana partea alba lipita de aia transparenta... ma gandesc ca poate l-ai incalzit prea tare si a ramas lipiciu pe partea aia care o arunci (albastra). La intalnire cand am lipit, am tinut stickeru la aeroterma masinii aprox 15-20 secunde, la treapta 1... ma gandesc ca pistolu ala l-a afectat! Iar la mine a trecut stergatoru peste el de vreo cateva ori si n-are nimic!
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 12:19   #3920
Tank

Stage 5
 
Tank's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 695
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

stati asa...de ce ati incalzit stickeru? eu cand am lipit stickerele alea de pe masina am spalat bine geamu si l-am degresat si am lipit direct...si a rezistat pana azi...si inca tine. si era tot asa vremea...tin minte k a nins cu o zi inainte
Tank is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 13:05   #3921
aXXo

Stage 5
 
aXXo's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,154
Member of:
[DAEWOO]
[FORD]
Default Re: Club TICO

Nu stiu ce s-a intamplat... ideea e ca incep literele sa cada )
Bine am facut ca am cumparat doua... iar legat de pistol, il tinusem cate sa nu fie inghetat (ca era frig atunci), nu are legatura... Poate s-o fi infiltrat apa din atata ceata cata persista zilele astea.... Nu stiu.
aXXo is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 13:22   #3922
Tank

Stage 5
 
Tank's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 695
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

eu mai astept pana se mai incalzeste vremea si atunci il pun... nu vreau sa risc
Tank is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 13:52   #3923
mar1an2005

Stage 3
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 89
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
Eu am facut comanda de stickere, doar ca unii au vrut mai multe si acuma ies pe minus (adica ar mai trebui facute stickere, nu am pt toti). O sa vad daca pot sa fac o comanda mai mica, sa mai ia si cine a ramas fara...

1. Recomand GM 10w40, sau Mobil 1 10w40
2. Am impresia ca e 50-60 lei tamponu ala, daca te referi la cel de la cutia de viteze... Eu l-am schimbat demult, nu mai stiu exact cat a fost piesa. Oricum, nu e foarte scump.
54 am dat eu pe el prin august
mar1an2005 is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 14:13   #3924
VDAN

Stage 5
 
VDAN's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 405
Default Re: Club TICO

[QUOTE=B-99-SAA;3977315]Eu am facut comanda de stickere, doar ca unii au vrut mai multe si acuma ies pe minus (adica ar mai trebui facute stickere, nu am pt toti). O sa vad daca pot sa fac o comanda mai mica, sa mai ia si cine a ramas fara...

ok daca mai faci ma treci si pe mine cu unu -douams
__________________

VDAN is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 14:38   #3925
dany_pkt

Stage 4
 
dany_pkt's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 259
Default Re: Club TICO

deci ideea e sa ramana lipit de partea transparenta si aja nu am probleme? Cred ca joi o sa am si eu masina pe mana ) dreapta
dany_pkt is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 14:45   #3926
Tank

Stage 5
 
Tank's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 695
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

aia transparenta e folie de transfer...dupa ce ai lipit sigla...folia se da jos.. si daca ai lasa-o acolo... oricum nu o sa stea pt ca are lipici slab. oricum...autocolantul am vazut k e de calitate...deci daca il pui bine...sta lipit. degreseaza bine geamul, sterge-l bine ca sa nu fie ud si lipeste-l. si inainte sa dai folia de transfer jos iei un card sau buletinu sau ceva de genu si presezi si freci bine stickeru ( suna urat...stiu) si dupa dai folia jos si aia e. si inca ceva, logoul are varfuri ascutite...mare grija cand spalati geamu ulterior pt ca se ridica colturile alea... ideea e sa nu treceti cu carpa peste el.. doar tamponati .. spor la lipit
Tank is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 14:55   #3927
dany_pkt

Stage 4
 
dany_pkt's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 259
Default Re: Club TICO

Si marmota invelea tico in staniol:P
dany_pkt is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 18:05   #3928
nsmoga

Stage 4
 
nsmoga's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 235
Default Re: Club TICO

cred ca am singura masina la care trebuie doua chei de bujii le-am scos pe alea vechi cu cheie mica si le-am pus p-alea noi cu cheie mare! mai nasol e ca singura varianta de bujii din zona se numeste falke. acu sper sa tina pana ajung la oras sa caut niste champioane
__________________
nsmoga is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 18:08   #3929
ALIN.WsT

Stage 3
 
ALIN.WsT's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 142
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by Tank View Post
tamponu din spate de la cutia de viteze e 48 lei, l-am schimbat in septembrie cand am facut transferu de motor. o sa pun si poze cu piesa defecta...

mai e un suport la motor in spate...dar ala se schimba f rar pt ca nu prea se strica...
nu este ala tamponu de care vorbesc este pana in cutie sub carburator mai exact ....ala de care ai zis ca se strica foarte rar cred ca este!
ALIN.WsT is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 18:22   #3930
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

baiiiii inginerie mare cu stikerul asta!!!
ceva nu-i inregula
STREET is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -