Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 16-01-11, 20:54   #3991
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Ati pe chat acum?
STREET is offline   Reply With Quote
Old 16-01-11, 21:28   #3992
Fireburn_03

Stage 5
 
Fireburn_03's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 538
Default Re: Club TICO

intrunirile le tinem dupa cum am stabilit la prima (de cand am inceput sa ne intalnim)

ne vedem la 2 saptamani vineri seara ... vinerea asta e intalnire ... probabil ora 19 sau 20 ramane de vazut
__________________
Fireburn_03 is offline   Reply With Quote
Old 16-01-11, 21:41   #3993
aXXo

Stage 5
 
aXXo's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,154
Member of:
[DAEWOO]
[FORD]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by Fireburn_03 View Post
intrunirile le tinem dupa cum am stabilit la prima (de cand am inceput sa ne intalnim)

ne vedem la 2 saptamani vineri seara ... vinerea asta e intalnire ... probabil ora 19 sau 20 ramane de vazut
Vineri acum va acompaniez si eu...
aXXo is offline   Reply With Quote
Old 16-01-11, 21:42   #3994
SKR*

Stage 5
 
SKR*'s Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,894
Default Re: Club TICO

La tambal sau la clarinet? )
SKR* is offline   Reply With Quote
Old 16-01-11, 21:43   #3995
aXXo

Stage 5
 
aXXo's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,154
Member of:
[DAEWOO]
[FORD]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by SKR* View Post
La tambal sau la clarinet? :))
La trompetă :))
aXXo is offline   Reply With Quote
Old 16-01-11, 21:43   #3996
yneedlove

Stage 5
 
yneedlove's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 770
Default Re: Club TICO

Harpa sa fie )
yneedlove is offline   Reply With Quote
Old 16-01-11, 22:20   #3997
dany_pkt

Stage 4
 
dany_pkt's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 259
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by yneedlove View Post
si pe saboti cat ai dat? 2 sau 4 buc?
o intrebare legata de acest subiect...sa nu para ciudat dar nu stiu sigur asa ca mai bine intreb...exista vreo dif de cei de stanga fata de cei de dreapta....au un singur sens...sau se pot pune cum te taie capul? ca eu am niste saboti de frana originali gm...insa nu scrie daca sunt de dreapta sau stanga....
singura deosebire este ca un sabot e de un fel si celalalt e de alt fel adica dreptul are o tija pe care se pune cablul de la frana de mana si stangul nu. si dupa ce ii schimbi faci aerisire si sa te uiti la placute daca tot faci o treaba, si am auzit ca se pot schimba garniturile de la pompa dar nu sunt sigur. asa ca sa te tina treaba. pret saboti 58 de lei 4 buc (hi-tech made in koreea )) placute 39lei
__________________
Ex Love,

Last edited by dany_pkt; 16-01-11 at 22:24.
dany_pkt is offline   Reply With Quote
Old 16-01-11, 22:22   #3998
ALIN.WsT

Stage 3
 
ALIN.WsT's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 142
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by Fireburn_03 View Post
intrunirile le tinem dupa cum am stabilit la prima (de cand am inceput sa ne intalnim)

ne vedem la 2 saptamani vineri seara ... vinerea asta e intalnire ... probabil ora 19 sau 20 ramane de vazut
cer scuze nu am stiut ori cum am ghicit bine vineri)
ALIN.WsT is offline   Reply With Quote
Old 16-01-11, 22:25   #3999
dany_pkt

Stage 4
 
dany_pkt's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 259
Default Re: Club TICO

vineri ora 20 eu pot, polivalenta propun, sper sa fie gata
dany_pkt is offline   Reply With Quote
Old 16-01-11, 23:36   #4000
Fireburn_03

Stage 5
 
Fireburn_03's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 538
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by aXXo View Post
Vineri acum va acompaniez si eu...
daca vine si lucian facem intalnire multijudeteana ... ne extindem ...

p.s. : nu am ajuns eu in giurgiu sa vezi rotile dar le vezi vineri
Fireburn_03 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 07:26   #4001
aXXo

Stage 5
 
aXXo's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,154
Member of:
[DAEWOO]
[FORD]
Default Re: Club TICO

Hmm, astazi au "dat drumul" la lege... obligatoriu anvelope de iarna pe drum national inzapezit/inghetat/poleit ... :| Daca suntem prinsi fara, amenda pleaca de la 600ron + 9 puncte pana ... la 1350ron cu 21 de puncte si suspendarea talonului... damn!
Aveti idee cat costa o anvelopa 155/65/13 ? Mai sunt baracile in vitan cu anvelope? Sau, stiti zone cu anvelope ieftine, in Bucuresti ? :D
__________________
Ofer Diagnoză MultiMarcă pentru automobile cu dată fabricație pānă īn 2014 !
Ofer Diagnoză Profesională pentru Ford cu dată fabricație pānă īn 2013 prin IDS !
New => Me Ford Focus MK3 Black Mist!
Ex => Familie Ford Fiesta MK6 Blue Devil !
Ex => Familie Daewoo Tico SL Sleepy Beauty!
aXXo is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 07:54   #4002
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by aXXo View Post
Hmm, astazi au "dat drumul" la lege... obligatoriu anvelope de iarna pe drum national inzapezit/inghetat/poleit ... Daca suntem prinsi fara, amenda pleaca de la 600ron + 9 puncte pana ... la 1350ron cu 21 de puncte si suspendarea talonului... damn!
Aveti idee cat costa o anvelopa 155/65/13 ? Mai sunt baracile in vitan cu anvelope? Sau, stiti zone cu anvelope ieftine, in Bucuresti ?
Tu n-aveai ma table? De la 2 masini chiar... cand te-am intrebat ai zis ca nu le dai, ca le tii pentru iarna, pentru astia cu legile... Sincer sa fiu, acuma nu stiu cat mai gasesti anvelope SH de iarna, s-au cam dat.... in Vitan n-am mai fost de mult. Incearca aici pe forum la bazar, poate ai noroc.
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 07:54   #4003
yneedlove

Stage 5
 
yneedlove's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 770
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by dany_pkt View Post
singura deosebire este ca un sabot e de un fel si celalalt e de alt fel adica dreptul are o tija pe care se pune cablul de la frana de mana si stangul nu. si dupa ce ii schimbi faci aerisire si sa te uiti la placute daca tot faci o treaba, si am auzit ca se pot schimba garniturile de la pompa dar nu sunt sigur. asa ca sa te tina treaba. pret saboti 58 de lei 4 buc (hi-tech made in koreea )) placute 39lei
Ms man...stiam si eu ceva de genul....dar nu stiu daca vine ca la opel...ca la ford...sau or avea astia totul pe invers (koreea)....asa cum e si cu euro 2 la tico de se uita multi "cunoscatori" si toti intreaba: are gaz? )
da si mie te rog un PM de unde ai luat tu...ms

Quote:
Originally Posted by aXXo View Post
Hmm, astazi au "dat drumul" la lege... obligatoriu anvelope de iarna pe drum national inzapezit/inghetat/poleit ... Daca suntem prinsi fara, amenda pleaca de la 600ron + 9 puncte pana ... la 1350ron cu 21 de puncte si suspendarea talonului... damn!
Aveti idee cat costa o anvelopa 155/65/13 ? Mai sunt baracile in vitan cu anvelope? Sau, stiti zone cu anvelope ieftine, in Bucuresti ?
Si uite cum ne mai da statul un motiv sa ne iubim conducatorii . . .



OFFtopic: caut jentzi pe 13/14/15 pt matiz/tico , cine are la pretz de criza pot fi si din tabla ca nu imi pasa PM me
__________________
Desteptul cedeaza primul , are ceva mai bun de facut....

Nu te pune cu mintea prostului pt ca te va rapune , el are mintea odihnita !!!
yneedlove is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 10:29   #4004
aXXo

Stage 5
 
aXXo's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,154
Member of:
[DAEWOO]
[FORD]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
Tu n-aveai ma table? De la 2 masini chiar... cand te-am intrebat ai zis ca nu le dai, ca le tii pentru iarna, pentru astia cu legile... Sincer sa fiu, acuma nu stiu cat mai gasesti anvelope SH de iarna, s-au cam dat.... in Vitan n-am mai fost de mult. Incearca aici pe forum la bazar, poate ai noroc.
Am, am destule... de tabla, dar cauciucurile sunt praf majoritatea, sunt marimi diferite si, sincer sa fiu, nu stiu daca e vreunul de iarna. Am, ce-i drept, 4 jante bune si cu anvelope bune, puse deoparte, dar acelea tot all season sunt.
Anvelope.. nu ma gandeam sa cumpar SH, ci chiar noi. Daca gasesc (cum am gasit acum 2 ani) tot la 100ron/bucata noi e perfect O sa caut zilele astea prin Bucuresti...
aXXo is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 12:09   #4005
Fireburn_03

Stage 5
 
Fireburn_03's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 538
Default Re: Club TICO

nu cred ca a intrat in vigoare legea aia ... poate de anul viitor ... unde ai citit tu despre ea?
si oricum ar trebui sa te lase sa mergi si cu all season ... ar fi un abuz sa ma oblige sa imi cumpar exclusiv de iarna ...
Fireburn_03 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -