Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Masina mea Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 24-02-11, 23:34   #166
Doc

Stage 5
 
Doc's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 608
Member of:
[Honda]
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

Arata chiar foarte bine bordul. Nu e rau deloc. Imi place cum a iesit.
Doc is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 23:40   #167
conty one

Stage 5
 
conty one's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,059
Member of:
[DACIA]
[SKODA]
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

salut..am urmarit tot topicul masinii tale...nu pot sa zic decat felicitari si mult noroc ca faci treaba buna!!
conty one is offline   Reply With Quote
Old 25-02-11, 00:18   #168
fanete

Stage 5
 
fanete's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,920
Member of:
[Honda]
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

da... bafta la "carpit" fetele de usi, ca sa zic asa... sper sa iasa bine.

vroiam sa iau si eu bord de integra dc2 sa pun pe civic dar am renuntat din cauza fetelor de usi care erau mai complicat de montat si ca lipseau si alte cateva piese.

bafta.
__________________

\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_
I'd Rather Push A Honda Than Drive A Volkswagon
_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
fanete is offline   Reply With Quote
Old 25-02-11, 00:39   #169
yulasinio
Honda Driver


Stage 5
 
yulasinio's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,101
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

He he nu s-a dat omul la fund de tot Auzi dar intrerupatoarele alea la AC si ventilator merg
yulasinio is offline   Reply With Quote
Old 25-02-11, 12:11   #170
Adriano98_R

Stage 3
 
Adriano98_R's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 148
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

Quote:
Originally Posted by Doc View Post
Arata chiar foarte bine bordul. Nu e rau deloc. Imi place cum a iesit.
Quote:
Originally Posted by conty one
salut..am urmarit tot topicul masinii tale...nu pot sa zic decat felicitari si mult noroc ca faci treaba buna!!
Multumesc de cuvinte baieti, imi pare bine ca va plac modificarile si proiectul

Quote:
Originally Posted by fanete
da... bafta la "carpit" fetele de usi, ca sa zic asa... sper sa iasa bine.

vroiam sa iau si eu bord de integra dc2 sa pun pe civic dar am renuntat din cauza fetelor de usi care erau mai complicat de montat si ca lipseau si alte cateva piese.

bafta.
Omule am vazut cateva civicuri aici cu numai bordul de DC2 doi montat si arata super. Ai putea sa il pui si sa revi mai tarziu cu fetelor asa cum fac ieu, nu te lasa de idee complet ca resultatul arata foarte bine,

Mersi o sa-mi trebuiasca


Quote:
Originally Posted by yulasinio
He he nu s-a dat omul la fund de tot Auzi dar intrerupatoarele alea la AC si ventilator merg




__________________
Adriano98_R is offline   Reply With Quote
Old 25-02-11, 13:59   #171
fanete

Stage 5
 
fanete's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,920
Member of:
[Honda]
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

Quote:
Originally Posted by yulasinio View Post
He he nu s-a dat omul la fund de tot Auzi dar intrerupatoarele alea la AC si ventilator merg
Ai vazut ma ce face butonul de AC. Na ca a pus poze si cu instalatia "AC"

Foarte tare... esti nebun frate... ventilatorul ala e baza... ce idee. cred ca ai dat jos 10 kg renuntind la toata magaoaia de pe mijloc...

aaaa... ca de mult vroiam sa te intreb, cum mai arata sub capota ai reusit sa ascunzi tot pe acolo? e tucked sau nu?

Bafta/bani/timp... mult.
fanete is offline   Reply With Quote
Old 25-02-11, 20:09   #172
yulasinio
Honda Driver


Stage 5
 
yulasinio's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,101
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

Acuma poti sa le dai jos ca vine caldura
yulasinio is offline   Reply With Quote
Old 25-02-11, 20:31   #173
Adriano98_R

Stage 3
 
Adriano98_R's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 148
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

Quote:
Originally Posted by yulasinio View Post
Acuma poti sa le dai jos ca vine caldura
Da si ce fac cand se abureste parbrizul cand ploua(si in vara cu umiditatea care ieste aici)?! La aia nu teai gandit (Caldura se poate inchide daca nu ai observat din poze)

Quote:
Originally Posted by fanete
Ai vazut ma ce face butonul de AC. Na ca a pus poze si cu instalatia "AC"

Foarte tare... esti nebun frate... ventilatorul ala e baza... ce idee. cred ca ai dat jos 10 kg renuntind la toata magaoaia de pe mijloc...

aaaa... ca de mult vroiam sa te intreb, cum mai arata sub capota ai reusit sa ascunzi tot pe acolo? e tucked sau nu?

Bafta/bani/timp... mult.
Lol mersi, da ai dreptate am scos greutate buna cu miscarea aia. Ah nu am mai facut nimic sub capota ca am terminat de tuckat, daca te uiti la posta #125 tot asa arata poate ca nu ai vazuto

Mersi omule
Adriano98_R is offline   Reply With Quote
Old 25-02-11, 21:27   #174
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

Man nu te prostii scoate balastu ala de pe masina , aircon dvd si ce mai ai pe acolo
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Old 26-02-11, 13:32   #175
Adriano98_R

Stage 3
 
Adriano98_R's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 148
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

Quote:
Originally Posted by Urban_Racing View Post
Man nu te prostii scoate balastu ala de pe masina , aircon dvd si ce mai ai pe acolo
Eh ce sa mai zic sunt batran acuma imi trebuie comfort pentru drum
Adriano98_R is offline   Reply With Quote
Old 26-02-11, 20:34   #176
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

vreau sa stiu si eu cum merge masina ta fara servo? mersi si succes an continuare cu modificarile
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 26-02-11, 22:19   #177
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

aaaa si anca o antrebare am vazut ca tu ai schimbat baia de ulei as vrea so schimb si eu ce baie ai pus ?
a mea e prea joasa
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 27-02-11, 15:37   #178
yulasinio
Honda Driver


Stage 5
 
yulasinio's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,101
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

Baia de ulei e de K24 daca nu ma insel si ii de tabla, mult mai putine sanse sa o spargi fata de aia de aluminiu. Din cate imi amintesc a trebuit sa taie un pic din carcasa de la cutie ca sa o urce sus.
__________________
yulasinio is offline   Reply With Quote
Old 27-02-11, 21:33   #179
Adriano98_R

Stage 3
 
Adriano98_R's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 148
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
vreau sa stiu si eu cum merge masina ta fara servo? mersi si succes an continuare cu modificarile
aaaa si anca o antrebare am vazut ca tu ai schimbat baia de ulei as vrea so schimb si eu ce baie ai pus ?
a mea e prea joasa
Merge bine, se simpte mult my bine si masina iti da mai multa informatie prin colonul de volan, dar cand iesti pe loc ar fi bun sa ai servo dar ie ok ieu mam obisnuit acuma.

Baia de ulei ie cum a spus Iuli, ie de pe accord type s k24
Adriano98_R is offline   Reply With Quote
Old 27-02-11, 22:18   #180
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC

mersi frumos de sfat o sa caut o baie deaia sau o sa vad cat ie una noua dar cu uleiu ,tine tot atat cat trebuie baia an ia ? antelegi ce vreau sa spun....... sa nu provoace daune
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -