Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 05-10-12, 19:55   #1141
vladucutz

Stage 5
 
vladucutz's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,655
Default Re: Vw bora Edition

Sincer..ma uimesti...nu mai zic nimic.
Succes si multa bafta cu planurile tale de viitor.

PS:
Aviz userilor care au scris aici...hai sa salectam in mail optiunea de a nu mai primii mailuri cum ca s-a postat ceva aici...ne pierdem vremea.
__________________
1.8T
vladucutz is offline  
Old 05-10-12, 20:09   #1142
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by vladucutz View Post
Sincer..ma uimesti...nu mai zic nimic.
Succes si multa bafta cu planurile tale de viitor.

PS:
Aviz userilor care au scris aici...hai sa salectam in mail optiunea de a nu mai primii mailuri cum ca s-a postat ceva aici...ne pierdem vremea.
si pana la urma ce te deranjeaza nu inteleg?
eu va uimesc...voi ce faceti?ma facei sa ma mir,sa cuget ca poetul...sau?

dati fartiilor,chiar va rog
cei care nu pot purta o discutie,cauta cearta si etc etc chiar va rog sa faceti,si trebuie de mult luat aceasta hotarare
in rest ii astept cu drag pe cei care vor sa schimbam o parere,sa isi dea o opinie iar ce este mai important sa fim COLEGI
in rest,toate cele bune


edit: si apropo....am vizualizat si topicul tau
chiar daca iti pot spune ca : nuca de schimbator si daca ii de gti nu imi place,parca nu are treaba cu interiorul,girul ala de pe bord arata urat,pedalele tale nu sunt mare smecherie fata de ale mele,jantele chiar daca sunt rare,stare foarte buna nu imi plac absolut deloc,mult prea simple

am intrat pe topic sa fac varza?nu frate....sa fi sanatos,daca tie iti place ok
imi pare o masina multe prea simpla,respect si pentru asta ca o ti intacta si frumoasa dar atat
si totusi ar fi loc de discutii,dar aici se vede un caracter adevarat
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html

Last edited by soosy; 05-10-12 at 20:16.
soosy is offline  
Old 05-10-12, 20:24   #1143
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post


edit: si apropo....am vizualizat si topicul tau
chiar daca iti pot spune ca : nuca de schimbator si daca ii de gti nu imi place,parca nu are treaba cu interiorul,girul ala de pe bord arata urat,pedalele tale nu sunt mare smecherie fata de ale mele,jantele chiar daca sunt rare,stare foarte buna nu imi plac absolut deloc,mult prea simple
deci daca nici aniversarul nu mai e masina si vrei sa spui ca tot ce e pus de la mama lui e urat, ma faci sa-mi schimb TOTAL impresia despre gusturile tale
__________________

VolksWagen Bora variant 1.9 TDI
https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...-bora-tdi.html


Reconditionez jante, polish, sablat, indreptat, vopsit... Materiale profesionale!
https://www.facebook.com/pages/Recond...09226669120009
goshy is offline  
Old 05-10-12, 20:40   #1144
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Vw bora Edition

400 de euro pentru niste jante cu J uri corecte [8j cu 9j] e un pret chiar foarte corect , in general jantele cu setup corect sunt mai scumpe [ cu aprox 100-150 de euro ] , prin urmare comentariile voastre sunt de prisos.... Nu o sa comentez la interior , dar exteriorul imi place cum a iesit !

ps: soosy ti sa pus pata pe rondel 21?)))
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	456907_430160380337945_839262140_o.jpg
Views:	170
Size:	409.6 KB
ID:	2571793   Click image for larger version

Name:	178002_438131416207508_316320278_o.jpg
Views:	73
Size:	549.6 KB
ID:	2571794  
DEVIL's Style is offline  
Old 05-10-12, 21:01   #1145
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
400 de euro pentru niste jante cu J uri corecte [8j cu 9j] e un pret chiar foarte corect , in general jantele cu setup corect sunt mai scumpe [ cu aprox 100-150 de euro ] , prin urmare comentariile voastre sunt de prisos.... Nu o sa comentez la interior , dar exteriorul imi place cum a iesit !

ps: soosy ti sa pus pata pe rondel 21?)))
am spus-o si eu de mai multe ori, exteriorul imi place, mai putin buza si "veveritoiul", in rest n-am ce comenta, dar din pacate soosy mi-o ia drept jignire ...
goshy is offline  
Old 05-10-12, 21:12   #1146
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by goshy View Post
deci daca nici aniversarul nu mai e masina si vrei sa spui ca tot ce e pus de la mama lui e urat, ma faci sa-mi schimb TOTAL impresia despre gusturile tale
nu ii urata,absolut
dar ramane o simpla aniversar si ATAT
asta am si spus...inca odata repet,nu am zis de masina ca este urata(mai putin griul ala)si ca jantele sunt simple
atat in rest respect,este genul care place multora aici,ok
dar eu nu is fan asa ceva

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
400 de euro pentru niste jante cu J uri corecte [8j cu 9j] e un pret chiar foarte corect , in general jantele cu setup corect sunt mai scumpe [ cu aprox 100-150 de euro ] , prin urmare comentariile voastre sunt de prisos.... Nu o sa comentez la interior , dar exteriorul imi place cum a iesit !

ps: soosy ti sa pus pata pe rondel 21?)))
da....asta ar fi singurul motiv pentru care as vinde RH...dar si asta ii o problema la unii ca eu vand jantele
ar fi ceva special Rondell 21 pe bora...chiar ar da super si ii ceva daca nu unic,atunci rar
daca te uiti peste anunturi ce jante gasesti la 200-300 ai zice ca astea is aur...dar cum nu sunt bani,un pret corect ar fi cum ai zis si tu(17...8 cu 9..stare super etc etc...400-450eu)acum +/- gumele

Quote:
Originally Posted by goshy View Post
am spus-o si eu de mai multe ori, exteriorul imi place, mai putin buza si "veveritoiul", in rest n-am ce comenta, dar din pacate soosy mi-o ia drept jignire ...
asa cum zici acum,nici o suparare si jignire...chiar si daca nu iti placea,dar sunt unele elemente care nu plac tuturor(poate mai mult la interior)si se exprima in mod urat(dacii,kitch,bani dati degeba)cea ce nu ii chiar corect
soosy is offline  
Old 05-10-12, 22:24   #1147
.Alex

Stage 4
 
.Alex's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 268
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
nu ii urata,absolut
dar ramane o simpla aniversar si ATAT
o simpla editie limitata , numerotata, incaltata cu niste BBS-uri nasoale si propulsata de un motor obosit.
edit: banuiesc ca stii cat esti kitul de aniversar la VW?

]
__________________
You're not cool unless parts of your car hit the ground on flat roads.

Last edited by .Alex; 05-10-12 at 22:29.
.Alex is offline  
Old 06-10-12, 08:03   #1148
Roly94

Stage 5
 
Roly94's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 397
Default Re: Vw bora Edition

Degeaba,si bijuteriile pot fi nelimitat de scumpe,si aia nu inseamna ca ne plac la toti.Cat de incapatanati puteti fi,voi astia,mistocarii.V-a explicat de N ori,e gustul lui,stilul lui si drumul lui pe care il urmeaza.Daca voua nu va place drumul asta,pe care e hotarat sa il urmeze el,cum ii place lui,nu inteleg de ce va bagati in seama,doar sa adunati cearta.Aveti ceva de pierdut daca evitati topicul asta cu un scop ascuns de a-l lua din nou peste picior?
Roly94 is offline  
Old 06-10-12, 09:20   #1149
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by .Alex View Post
o simpla editie limitata , numerotata, incaltata cu niste BBS-uri nasoale si propulsata de un motor obosit.
edit: banuiesc ca stii cat esti kitul de aniversar la VW?

]
si daca are motor 1.8t inseamna ca masina este cu ceva mai frumos daca era 1.6?! sau era diesel?
mai are rost sa repet odata treaba cu Bbs-uriile?
ok...este editie limitata,si ce?o cumpar asa cum este ca doar ii editie(inseamna ca asa se fabrica)atunci care ii farmecul tuningului?
in fine...pana la urma cine ii absurd?cine nu intelege?de cate ori trebuie sa ma repet sa intelegi,intelegeti....

Quote:
Originally Posted by Roly94 View Post
Degeaba,si bijuteriile pot fi nelimitat de scumpe,si aia nu inseamna ca ne plac la toti.Cat de incapatanati puteti fi,voi astia,mistocarii.V-a explicat de N ori,e gustul lui,stilul lui si drumul lui pe care il urmeaza.Daca voua nu va place drumul asta,pe care e hotarat sa il urmeze el,cum ii place lui,nu inteleg de ce va bagati in seama,doar sa adunati cearta.Aveti ceva de pierdut daca evitati topicul asta cu un scop ascuns de a-l lua din nou peste picior?
exact,dar daca nu ai cu cine nu ai cu cine
cauta subiect de cearta,daca omul zice odata ca nu ii place,astia is mai absurzi ca la bazar cand incearca sa te faca sa cumperi ceva(mai ceva ca aia)nu ii vorba ca masina ii urata(dar in primul rand nu apreciez deloc acele jante ca sunt extra simple si chiar nu merita banii aia,si nu consider tuning cea ce fac multi,desii vad ca se poarta)
nu poate absolut nimeni sa ma intoarca din drum,atat timp cand merg pe niste limite de bun gust si fara Ozn-uri,uscatoare de rufe,cromuri si bla bla

se pare ca voi mai avea nevoie de niste baieti ca si tine,sa le axplice(sa fim mai multi)ca eu vorbesc de dragul de a vorbi
ce spun eu parca este egal cu zero

si apropo: as fi curios de fetele unora,sa fim la un show(masini langa masini)si pe o parte sa fie obositii,fraierii si habaranistii ca mine si pe de alta parte ORIGINALII sa vedem care dintre masini ar fi mai atragatoare,care ar fi mai mult vizionata!?si au patit-o useri de aici pe pielea lor cu tot cu Oem + + -ul lor

da masini genul GHetto(custom)da masini genul Tupeu(bmw e46)da masini ktbstudio(golf 3)
dar Ricko(e36)sorin gti(golf4) si altele altele nici vorba...

Last edited by soosy; 06-10-12 at 09:29.
soosy is offline  
Old 06-10-12, 09:48   #1150
geo_gee2005_xxx
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,303
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Iar scrii romane frate? apuca-te si scrie o carte! ti-am mai zis, mai pune si poze ca de aia e thread de prezentare a masinii. Tu la orice replica tre sa scrii o pagina si oricine s-ar uita ar citi 3 randuri si s-ar plictisi.
Repet, e thread de prezentare a masinii, nu e de dezbateri si discutii!
La cat de plictisitor e threadul tau acum eu l-as muta aici
https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html

fara nici o suparare!
geo_gee2005_xxx is offline  
Old 06-10-12, 09:52   #1151
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by geo_gee2005_xxx View Post
Iar scrii romane frate? apuca-te si scrie o carte! ti-am mai zis, mai pune si poze ca de aia e thread de prezentare a masinii. Tu la orice replica tre sa scrii o pagina si oricine s-ar uita ar citi 3 randuri si s-ar plictisi.
Repet, e thread de prezentare a masinii, nu e de dezbateri si discutii!
La cat de plictisitor e threadul tau acum eu l-as muta aici
https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html

fara nici o suparare!
daca de fiecare data apare cate unu cu ceva "nou" daca nu le raspund atunci cine?
as va trebui sa traim din amintiri iar cand avem chef de discutii atunci amintin pedale,veverite si etc iar atunci totul este rezolvat

oky...de acum postez cand am ceva la masina(de altfel ca si pana acum,pana sa apara "eroii"),si cand am ceva de intrebat
soosy is offline  
Old 06-10-12, 10:34   #1152
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
si apropo: as fi curios de fetele unora,sa fim la un show(masini langa masini)si pe o parte sa fie obositii,fraierii si habaranistii ca mine si pe de alta parte ORIGINALII sa vedem care dintre masini ar fi mai atragatoare,care ar fi mai mult vizionata!?si au patit-o useri de aici pe pielea lor cu tot cu Oem + + -ul lor

da masini genul GHetto(custom)da masini genul Tupeu(bmw e46)da masini ktbstudio(golf 3)
dar Ricko(e36)sorin gti(golf4) si altele altele nici vorba...
eu unu' le-as prefera pe cele din al 2-lea rand

de asta cu buza 4mo/v6 cu badboy ca al tau ce mai spui? si asta e urata?.. presupun ca o sa spui ca e urata cu jantele roz ...crede-ma ca si despre a ta am avea cuvinte de lauda, eu unu' chiar am, dar fara desene si alte "maruntaraie" ale interiorului care nu-si au locul deloc
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1077_289557887819453_574666405_n.JPG
Views:	206
Size:	178.8 KB
ID:	2572242  

Last edited by goshy; 06-10-12 at 10:43.
goshy is offline  
Old 06-10-12, 10:52   #1153
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

da este frumoasa...chiar si jantele roz(exact cea ce da o personalitate la masina)asta ii genul meu sa zic asa
nu se compara cu alea din randul 2 ce zici tu
si combinatia de gri cu alb ii foarte ok si etc etc
nici nu as face comparatie intre aniversar,a lui sorin si etc cu asta
soosy is offline  
Old 06-10-12, 10:58   #1154
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: Vw bora Edition

si eu cand am avut jantele roz cu buza polish la fiesta zicea lumea ca sunt gay nu asta conteaza... ai vazut ca se poate purta un dialog si "cilivizat" ??

daca ai incerca sa indrepti lucrurile si la a ta totul ar fi ok si ai avea cuvinte de lauda, nu injurii, jigniri si contradictorii
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	22072011(004).jpg
Views:	108
Size:	221.4 KB
ID:	2572282  
goshy is offline  
Old 06-10-12, 11:46   #1155
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by goshy View Post
si eu cand am avut jantele roz cu buza polish la fiesta zicea lumea ca sunt gay nu asta conteaza... ai vazut ca se poate purta un dialog si "cilivizat" ??

daca ai incerca sa indrepti lucrurile si la a ta totul ar fi ok si ai avea cuvinte de lauda, nu injurii, jigniri si contradictorii
nu ii vorba de gay...ii o chestie excentrica care la unele jante,masini merge la altele nu
legat de discutie,nu cu mine a fost problema nici pana acum,si ma gandesc ca ti-ai dat seama...
la masina mea nu am ce sa indrept pentru ca nu este nimic la nelocul ei(nu ma laud)dar ca am un fix cu veverita sau ca am apelat la acele pedale nu inseamna ca masina nu ii ok
injuriile nu de la mine incep
soosy is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -